ne želi otroka

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 20. Okt. 2014 16:17

Dojenček mesečno stane okoli 150-200€. Če imata partnerja vsaj minimalca, sfolgata brez problema. Vsak pozna nekoga, ki je že imel otročke in lahko posodi/podari posteljico, voziček, avtosedež, oblačila,...
Pa greš lepo na socialno in zaprosiš še za otroški dodatek - ta ti brez problema pokrije otročkov delež denarja, ki ga zapraviš.
Uporabniški avatar
Nucky
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 76
Na forumu od: 31. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Nucky » 22. Okt. 2014 17:21

Dojenček.. Sam ta dojenček raste in raste.. No tem 200€ na mesec dodej še kako najemnino zraven,položnice,avto,bencin,hrano pa si hitro na "komaj zmoreva"..
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 22. Okt. 2014 18:40

otroški dodatek dobiva otrok oz. eden od staršev do otrokovega dopolnjenega 18. leta starosti.
če bi bilo tako, kot ti praviš, nevem, če bi še kje tekal kakšen otrok naokoli.
Aja, pa mati samohranilka, če je kreiza..si že slušal za kaj takega? Možnosti je ogromno, 150€ NI VELIKO DENARJA. Se pač odrečeš vsakodnevni kavici, ne nažiraš se več tako kot do sedaj z raznoraznimi čipsi (če se), kupiš si kak kos oblačila manj, postoriš kje kaj naokoli za dodaten priliv..OGROMNO možnosti.
ampak kot smo ugotovili, za tistega človeka ni problem v denarju, očitno.
Uporabniški avatar
donna.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 516
Na forumu od: 22. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a donna. » 22. Okt. 2014 21:38

Mah, vse je v želji. En par, ki si res močno želi otroka, bo naredil vse in še več ter se marsičemu odrekel, pa tudi če je samo 1 plača al pa minimalec, da bo preživljal tega otroka.
Drugemu paru, ki pa si ne želi otrok, še nevem kakšen denar, ki ga oba služita, ne bo spremenil nič. Se nočejo odreči življenju in določemu življenjskem slogu, ki ga imajo.
Uporabniški avatar
Nucky
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 76
Na forumu od: 31. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Nucky » 23. Okt. 2014 15:11

Green Cookie napisal/-a:otroški dodatek dobiva otrok oz. eden od staršev do otrokovega dopolnjenega 18. leta starosti.
če bi bilo tako, kot ti praviš, nevem, če bi še kje tekal kakšen otrok naokoli.
Aja, pa mati samohranilka, če je kreiza..si že slušal za kaj takega? Možnosti je ogromno, 150€ NI VELIKO DENARJA. Se pač odrečeš vsakodnevni kavici, ne nažiraš se več tako kot do sedaj z raznoraznimi čipsi (če se), kupiš si kak kos oblačila manj, postoriš kje kaj naokoli za dodaten priliv..OGROMNO možnosti.
ampak kot smo ugotovili, za tistega človeka ni problem v denarju, očitno.


Sem slišal.. Moja mat je bila samohranilka.. In ja brez fotrove preživnine bi gagala.. Nisem rekel da se sploh ne da ampak da ni ravno simple kot vi tukaj nabijate.. Kot da si kupiš papagaja ravno tako govorite.. Je pa res, da se vse več parov ne odloči za otroka ravno zaradi finančne plati.. In danes tudi če imaš službo za nedoločen čas nikoli ne veš kdaj te vržejo.. Pol je pa kaj? Podpora z zavoda in socialna, ker vemo da danes dobit službo je skoraj težje kot jo obdržat.. Nisem pa rekel, da se ne da imet otrok, da se ampak potrebno je ogromno odrekanje.. Mogoče pa temu tipu o katerem avtorica piše ni ravno do odrekanja.. :wink:
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 23. Okt. 2014 20:12

ja, verjetno mu gre za odrekanje, ampak sem sigurna, da ne zaradi denarja..prej zaradi časa in podobnih stvari..
lej preberi si koliko dobi mati samohranilka denarja za froca, pa ti bo prec jasno. Nekateri ljudje se pač ne znajdejo. Lahko si pa tudi danes miljonar in jutri klošar na ulici, se pravi, sploh ne met nikoli otrok!!! Odrasti prvo
Uporabniški avatar
Nucky
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 76
Na forumu od: 31. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Nucky » 26. Okt. 2014 6:13

Nisem rekel, da ne smeš imet otrok, sam da to ni tok enostavno kot to ti hočeš prikazat in potem greš v neke ekstreme.. Poglej raje polno folka, ki ima otroke pa komaj oz zelo malomarno skrbi zanje.. Jaz sem zdavnaj odrastel sam otrok pa sigurno ne bom imel dokler ne bo finančno vse poštimano in seveda stanovanje al karkoli..
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 26. Okt. 2014 12:45

o kakšnih ekstremih govorim? Ti iščeš neke izgovore, jaz ti samo povem, da brez službe lahko ostaneš kadarkoli, tudi ko že imaš otroka..ampak takrat se boš verjetno znajdel, kajne?
Uporabniški avatar
Nucky
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 76
Na forumu od: 31. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Nucky » 27. Okt. 2014 8:33

Niso to nobeni izgovori ampak samo dejstva.. Sam sem odraščal v pomanjkanju in tega moj otrok ne bo doživljal kar sem jaz! Moj mulc bo imel vsega dovolj..
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 27. Okt. 2014 9:41

Razumem od kje prihaja tvoje mnenje, če to želiš potem naj bo tako :wink:
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
Nucky
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 76
Na forumu od: 31. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Nucky » 27. Okt. 2014 10:11

Jaz, ki sem odraščal kot sem gledam na te stvari precej drugače kot ljudje, ki so imeli vse.. Ne mislim s tem, da so se valjali v denarju ampak da je bilo življenjsko potrebnih stvari vedno dovolj.. Čez to kar sem šel jaz ne privoščim nobenemu, še najmanj pa nedolžnemu malemu bitjecu.. Zato pa pač vztrajam pri temu, da dokler ne bo fleta in finančno štimalo ne bo otrok.. Pa četudi jih mam pri 40ih.. Ko bo ma da ima vse!
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 27. Okt. 2014 10:37

^^ Samo da ne boš potem pretiraval in mimo usekal pri vzgoji človeka z razvajanjem in nepostavljanjem zdravih meja :)
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 27. Okt. 2014 14:37

Jaz sem se danes pogovarjal s eno kolegico, in je pač odločena da ne bo imela otrok, je edinka in je to povedala staršem.

In mama ji je odvrnila: "nikoli se ne boš jokala, a nikoli se ne boš smejala"

Res grdo. :nein:
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 27. Okt. 2014 15:12

Kakšna bedarija je že s tem poveličevanjem razmnoževanja, res... :ja: to je čisto osebna odočitev... tisti gospod Boštjan / gospa Sabina / vstavi poljubno (kar bi pač rodila) bi bila čisto navadna človeka kot mi vsi, ne neka posebna živalska vrsta in smisel lajfa... če se ti ne paše razmnoževat, se pač ne :) ne vidim nobene prikrajšanosti, če se ne odločiš za nekaj, česar sploh nočeš :D

Sicer je pa ta tema že čisto zašla s prvotnega izhodišča :D
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3438
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 27. Okt. 2014 15:51

dot napisal/-a:^^ Samo da ne boš potem pretiraval in mimo usekal pri vzgoji človeka z razvajanjem in nepostavljanjem zdravih meja :)



Tocno to situacijo imamo zdaj v razsirjeni familiji. Ker ni.kesa. za racune so se preselili k njeni mami, a huge avto "za vozicek in otroske zadeve" so kupili.takoj ko.je zanosila. Otrok.ma.pa.VSE mozne in nemozne igrace na svetu, topsit mini allstarkice, obleke take in.drugacne...
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov