Na kavo s simpatijo

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

zgubljen
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 27
Na forumu od: 31. 10. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a zgubljen » 25. Jul. 2018 22:01

Da najprej razložim situacijo:

Pred meseci sem na fb dodal neko punco. Lajkal sem par njenih slik in ji takoj napisal, da je luštkana (čeprav ne vem ali je sploh samska). Potem sem ji tu pa tam poslal kakšno sporočilo... vglavnem sem jaz začenjal pogovor. Njeni odgovori so bolj kratki, po drugi strani pa lajka večino mojih slik in objav. Dolgo sem razmišljal pri čem sem, sedaj pa sem vrgel kocko in jo povabil na kavo, z namenom da jo spoznam. Ona je privolila in sedaj samo še čakam datum.

Na kavi sem sicer bil že 1000-krat, ampak ponavadi sem punco prej poznal in je šlo lažje. Sedaj pa je osebno ne poznam in bo ta prva kava tudi prvi vtis. Seveda dopuščam možnost, da mi v živo ne bo tako všeč, kot mi je na sliki, ampak vseeno gledam optimistično. Povabil sem jo z namenom, da jo spoznam, vendar tu je meja tanka - kava je lahko tudi zmenek, zato je dobro poznati pravila.

Najprej so itak na vrsti splošna vprašanja. Kaj če obtičiva v tišini? Dobro je imeti vnaprej pripravljeno kakšno vprašanje ali temo, če do tega pride.

Najbolj me muči, ker ne vem, če je sploh samska? To moram nujno nekako izvedet, da vem ali nadaljujem (telefonska in vse kar sledi) ali zaključim. Kako bi to najlažje izvedel oz. napeljal k tej temi? V primeru, če mi bo všeč, kaj potem naprej... jo povabim na drugo pijačo ali je na vrsti ona, da vidim če je obojestransko? Nočem biti vsiljiv, nekako pa ji moram dati vedeti, da mi je všeč in bi jo rad ponovno videl. Vglavnem, vsakršna priporočila so dobrodošla :)
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 26. Jul. 2018 3:13

Greš na pijačo, se pogovarjaš normalno, manj kot boš planiral večji vpliv boš imel na vse ostalo...v glavi imaš preveč scenarijev in vprašanj.Greš na kavo, se pogovarjata, nekako ne verjamem da bi šla na kavo če ni samska, in na koncu če vidiš da imata dober vibe, rečeš če gresta skupaj na kakšen hrib, ali kino ali neki, to je to...simple k pasulj.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7502
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 26. Jul. 2018 11:40

Glede povabila na drugo pijaco/ druzenje, bi si jaz razlagala da tip ni zainteresiran, ce ne bi sam povabil se enkrat ali omenu da bi se rad se videl al kaj podobnega ze napijaci (plus povabilo kasneje).. pomoje so tudi ostale takega mnenja, tako da to da bi ti cakal da te ona povabi se mi ne zdi najbol..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 26. Jul. 2018 17:17

Če se z nekom ujameš, bo pogovor stekel sam od sebe, ne rabiš si pripravljati nobenih vprašanj. Če ne steče, potem pač ni tiste prave kemije.

In ja, ne rabiš čakat, da ona povabi tebe. Meni se je enkrat zgodilo, da je tip rekel, da ga moram jaz povabit naslednjič in se mi je zdelo neumno, da postavlja take ultimate (čeprav je potem požrl besedo).
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
zgubljen
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 27
Na forumu od: 31. 10. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a zgubljen » 28. Jul. 2018 8:45

Kava je že mimo. Punca je res prijetna in v živo še lepša kot na slikah. Žal pa ni samska, tako da je naprej nimam kaj vabit. Slučajno je tako pogovor nanesel in je najprej ona mene vprašala.

Led Zeppelin napisal/-a:nekako ne verjamem da bi šla na kavo če ni samska


Tudi jaz sem tako sklepal, pa bom sedaj moral spremenit mnenje. Nekako sem sklepal, da ko si v vezi, te novi ne smejo zanimati in se takemu povabilu ne odzoveš... očitno sem se zmotil.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7502
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 28. Jul. 2018 10:23

Ja odvisno kako se spoznata, kak je nacin komunikacije.. ce me mene en vabi na kavo mi deluje bolj v smislu kot kolegi, ne da me osvaja.. oz ne mores vedno vedet kaj je za nekim povabilom..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4998
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 28. Jul. 2018 14:33

Samo on pravi, da jo je spoznal na fb in ji lajkal slike in sta tako začela komunicirati (torej jaz tle razumem, da je šlo za popolnomo neznano žensko od prej). Tukaj bi tudi jaz sklepala, da je ženska samska (pa v njegovem primeru ni!).
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7034
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 28. Jul. 2018 17:23

Jaz sem okrog teh dopisovanj v vezi (z random tipi) dokaj staromodna in bi bila vesela, da je povedala prav čas-da bi se je izognila.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4998
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 28. Jul. 2018 18:24

^^Meni osebno se sploh ne zdi prav, da je sprejela vabilo na kavo, če je v zvezi!
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1971
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 29. Jul. 2018 14:40

Jp, ženska v zvezi se praviloma ne bi smela odzivat na taka povabila.

Možne so 3 stvari:
a) ženska je res v zvezi ampak je že malo zdolgočasena in se je zato odzvala povabilu in če bi ji bil v živo všeč bi mogoče kaj bilo naprej...ker ji nisi bil dovolj všeč, je priznala, da ima tipa.
b) ženska je samska in ker ji nisi bil dovolj všeč je rekla, da ima tipa (lahek in priročen izgovor, ki ga uporabi marsikatera ženska)
c) v zvezi ali ne, bejba spada med 1% clueless žensk, ki mislijo, da jih tipi povabijo na kavo, ker iščejo best frendice
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7502
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 30. Jul. 2018 7:03

Ja ce te nekdo vabi preko socialnih omrezij, kot recimo ta tip in si mu vsec samo na podlagi slik.. sklepam, potem je ze bolj ocitno, da noce bit frend.. ne poznam cele situacije. Js sem malo off s te scene s socialnimi omrezji.. Po moje res ni samska, to mi deluje malo tinejdzersko, da se zmislis, da imas tipa, samo kot izgovor, namesto, da poves kot je..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
zgubljen
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 27
Na forumu od: 31. 10. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a zgubljen » 30. Jul. 2018 19:51

Takole je bilo: fb ves čas prikazuje osebe, ki jih morda poznaš (to so prijatelji tvojih prijateljev) in med temi predlogi je bila tudi ona. Njena slika mi je slučajno "padla" v oči in sem jo dodal. Ona je sprejela, izmenjala sva si nekaj besed (jaz sem ji takoj povedal, da mi je luštkana), drug drugemu sva lajkala par slikic in that's it. Ponavadi se tukaj konča. Po več mesecih sem opazil, da občasno lajka moje objave, slike itd. in takrat me je začela bolj zanimati. Sklenil sem jo bolj spoznati pa sem jo povabil na kavo in ona je povabilo sprejela.

Na njenih slikah/objavah sem sicer zasledil, da se nek tip vedno ponavlja, nisem pa mogel določiti, ali sta prijatelja ali kaj več. Iz njenega pogovora sem razumel, da pač dopušča nova poznanstva, čeprav je v vezi. Sam se v taki situaciji na povabilo verjetno ne bi odzval, ampak ne poznam njene zgodbe... po eni strani je poznanstva dobro imeti, saj nikoli ne veš kdaj boš koga za kaj potreboval... ne vem, tako samo razmišljam.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7502
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 30. Jul. 2018 22:23

Ja meni se isto zdi da je poznanstva dobro imeti..
Sicer se mi pa glede tocke a) od ananhas zdi mozno, da prizna da ima tipa tudi v primeru, da ji je nek nov znanec simpaticen (samo teoreticno zdaj pravim), kaj bi pa v takem primeru lagala, da ga nima tudi, ce ga ima ? ..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4998
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 31. Jul. 2018 11:58

Pa dobro, a zato ker je dobro meti neka poznanstva, ker boš mogoče v prihodnosti kaj potreboval, se začneš dobivati z neznanci, ki jih spoznaš preko interneta?
Če bi moj fant imel tako logiko, da je dobro meti poznanstva in bi se dobival z nekimi neznanimi ženskami preko interneta, bi takoj bil bivši!
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 31. Jul. 2018 17:18

Oseba, ki je srečna v zvezi in nima skritih namenov, se itak ne bo šla dobivat z nekimi random neznanci iz interneta. Mislim vsaj meni bi se, če bi bla tip in bi mi bejba rekla ''sem mislila, da hoče bit samo prijatelj'' prižgal alarm, ker to pomeni, da se bodisi laže bodisi njena socialna inteligenca ni ravno zavidanja vredna.

Ko se gre za ljudi, ki so bili del partnerjevega življenja že od prej oz. z njimi preživlja čas zaradi takšnih in drugačnih razlogov (služba, skupni hobiji ...) je itak situacija drugačna in se razlikuje od primera do primera.
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov