Na kavo s simpatijo

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

zgubljen
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 27
Na forumu od: 31. 10. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a zgubljen » 31. Jul. 2018 22:07

Tema je že nekaj časa mimo, ampak vseeno še moje mnenje.

Kaj bi punca (po mojem mnenju) naredila, če bi želela kaj več: Verjetno ne bi čakala, da jaz njej pišem, ampak bi se kdaj spomnila name in ona dala pobudo. Ker pa je samo odgovarjala na moja vprašanja (bognedaj malo levo ali desno skrenit, samo na ravnost), jaz to štejem kot neko vljudnoset. Verjetno se je iz te vljudnosti tudi odzvala na povabilo in hkrati takoj pokazala kje je meja - to se mi zdi pošteno od nje.

Sem pa opazil, da punca na fb sprejema vse po vrsti (za marsikoga lahko rečem, da ga ne pozna), pa ne morem zaradi tega reči, da so ji vsi tipi simpatični. Pomoje je pač odprta za nova spoznanja... če je znotraj veze tak dogovor, potem res ni nič narobe. Sicer pa punca ni varala in to je smisel veze. Nove ljudi lahko spozna vsakodnevno (sploh če ima kakšno takšno delo) tudi brez interneta... in če ji je v interesu kaj imeti, bo to tudi imela. V čem je potem razlika?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 01. Avg. 2018 6:46

Ja js se tuki strinjam z vsem kar si napisal. Ja za moje pojme ni razlike, ce je en clovek na splosno odprt je najbrz isto na fbju kot v zivo in ne daja zdaj ne vem kaksne teze eni kavi/ pijaci.. Sploh pa po navadi tiste ljudi ki ti jih fb predlaga in imas skupne prijatelje poznas priblizno, vsaj pri meni je tako.. Se mi vseeno zdi drugo tako po fbju kot en res xy ki ga dobis ne vem kje na netu..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 01. Avg. 2018 12:41

Je razlika ali ti spoznavaš oz. naletavaš na ljudi v vsakodnevnem življenju ali pa če se namerno odzivaš povabilom random tipov iz neta. (drugo je, če imata odprto zvezo)

Imam veliko družbo parov, ma noben in nobena se ne odziva na povabila na kavo s strani neznancev nasprotnega spola. (drugo so kakšne službene/poslovne zadeve ali skupna družba,...)
Motiv za povabilo pa tudi ni neka skrivnost - razen kot je tudi cryselle napisala, če se neka ženska ne zaveda ravno dobro kako in zakaj se taka povabila s strani moških izvajajo.
Praviš, da gre tudi za odprtost do poznanstev in da boš mogoče neko osebo lahko potreboval v prihodnje itd. Če bi ti ta random ženska bila "grdkana" namesto "luštkana", jo ne bi niti dodal za frendico na fb, kaj šele vabil na spoznavno kavo. Ženska ti je bila privlačna, povabil si simpatijo na kavo. In ona se je odzvala, kljub zvezi. To pač ne gre skupaj, če je nekdo vezan. Zato je meni logično edino, da ima odprto zvezo ali pa je zdolgočasena in je odprta za potencialne nove tipe.

Simpatija je najpogostejši razlog (ne trdim pa da je edini), da te nekdo, ki ga ne poznaš povabi na kavo/pijačo. Moški se ne bodo ukvarjali, dopisovali z ženskami, ki so jim neprivlačne. Slišano od mnogih tipov. Če je kaj naprej je pa potem odvisno, če da ženska zeleno luč. Zato veliko tipov izgine, ko vidijo, da tu ne bo nič. Moški načeloma ne iščejo prijateljic - v smislu aktivnega iskanja in kofetkanja kar tako malo za preganjanje dolgčasa in čvekanje. Če ženske tako predvidevajo ob povabilu na kavo, pač ne razumejo dobro kaj žene moške (narava, psiha) in zakaj smo si moški in ženske (načeloma malo bolj odprte do samo prijateljstev s tipi) glede teh stvari različni.
Kot rečeno, dvomim, da bi povabil na kavo eno 150kg žensko, ki si jo videl na fb, ker je mogoče zanimiva in si odprt za spoznavanje ljudi. Lahko zakamufliraš svoje namene v to, ma v bistvu vsi dobro vemo kako pa kaj. :)

Če ti neznanec prek neta daje komplimente pa moraš bit tudi malo "neumna" ali pa vsaj zelo naivna, da ti ne klikne zakaj te vabi na kavo. In če si v srečni zvezi, tak folk vljudno zavrneš, najbolj vztrajne pa blokiraš.

Ne vem zakaj bi ženska iz vljudnosti hodila na kave. Mogoče kakšna siva miš. Čeprav možno je vse, glede na to, da nekatere hodijo na kave tudi iz usmiljenja.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 01. Avg. 2018 13:29

^^Se popolnoma strinjam!
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 01. Avg. 2018 14:32

Tudi jaz se strinjam.
In v bistvu nikoli nisem bila za takšne zadeve, nikoli nisem šla na random pijače iz dolgčasa, se mi je pa zgodilo, da se je tip "vljudnostno" pogovarjal z drugimi oz drugo. Tako, prijateljsko, s komplimentom tu in tam. Kaj se je zgodilo? Moje spoštovanje je šlo adijo, ker imam drugačne vrednote. Sem pa recimo šla v času samskosti v druženje s človekom, s katerim sem bila nekaj mesecev v "najstniški vezi", v času veze pa nisem in ne bi šla. Iz spoštovanja. In ker so bili vsi ljubosumni nanj.
Zdaj v zakonu pa sploh. Se pogovarjam z ljudmi, moj za vse ve, ne dopisujem pa si z random neznanci, ki bi mi vrgli kompliment ali dva.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 01. Avg. 2018 17:26

hayley napisal/-a:Ja js se tuki strinjam z vsem kar si napisal. Ja za moje pojme ni razlike, ce je en clovek na splosno odprt je najbrz isto na fbju kot v zivo in ne daja zdaj ne vem kaksne teze eni kavi/ pijaci.. Sploh pa po navadi tiste ljudi ki ti jih fb predlaga in imas skupne prijatelje poznas priblizno, vsaj pri meni je tako.. Se mi vseeno zdi drugo tako po fbju kot en res xy ki ga dobis ne vem kje na netu..


Ja mogoče res ne daje tej kavi neke hude teže, ampak saj niti ni point, kolk resno jemlje to pijačo. Gre se za to, kje tiči vzrok povabila ... in ker na spletnih omrežjih šteje prvi vtis, ki nastane na podlagi videza (slike), mislim da ne bom ustrelila v prazno, če rečem, da je do povabila prišlo zaradi fizične privlačnosti, kar je že slaba osnova za moško-žensko prijateljstvo. Ne bom zdaj rekla, da ni možno, da se prijateljstvo razvije, si pa upam trditi, da so tej primeri, ko se moški zadovolji zgolj s prijateljstvom in kofetkanjem na kavicah, izjemno redki. Ne vem, mogoče ima tudi kaj veze, iz katere kulture človek prihaja - vsaj po mojih izkušnjah je bilo tako, da so bili tisti moški, ki so sprejeli zgolj prijateljstvo, muslimani in so prihajali iz bolj vernih družin. No pa še en sošolec iz srednje šole, ki itak še v življenju ni imel punce, in je 100% fokusiran na kariero.

Zakaj? V čem vidiš razliko? Meni se zdijo vsa družbena omrežja isti šmorn.

Drugače se strinjam z Ananhas od začetka do konca. Bi bila vesela, če bi bilo drugače, ampak žal ni. Veliki večini moškim res ni do občasnih kavic z ženskami, ki so jih na sveže spoznali in za katere vedo, da ni posredi romantičnega interesa z njihove strani. Meni je tudi do zdaj že ene par tipov reklo, da ne rabijo ženskih prijateljic. V bistvu ne dolgo nazaj mi je en rekel ''jaz ne bom tvoj platonski prijatelj''. Pa nočem, da to zdaj zveni čist stereotipno, ampak tu je res velika razlika med povprečnim moškim in žensko. Meni npr. se ni panike dobit z nekim novim znancem občasno na kavi in predebatirat stvari (pod pogojem, da imava neke skupne interese/hobije itd.), vprašanje, kolk moških ima voljo do tega, če jim da ženska jasno vedeti, da ni nikakršnega romantičnega interesa z njihove strani.

Še vseeno se mi zdi, da je malo tudi odvisno od kulture, v kateri je bil človek vzgojen (sklepam po svojih izkušnjah in izkušnjah nekaterih prijateljic, ki imajo tudi kakšnega moškega prijatelja).
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 01. Avg. 2018 17:44

Aja v čem vidim razliko med fbjom? Sem dala samo primer, nisem sploh prisotna na ostalih družbenih omrežjih, niti ne vem kaj vse obstaja za spoznavat ljudi, lol. Ker se je toliko govorilo o neznancih z interneta, ne vem, jaz pod temi besedami imam asociacijo na kaj drugega kot fb..

In na kak način so po tvoje odvisni odnosi od kulture vzgoje, a samo to glede muslimanov? Ne, jaz drugače ne prijateljujem z nobenim muslimanom. ( Je imel pa prvi moj tip nekaj muslimanskih prijateljev in vem, da je vsaj en od njih baje na polno 'podiral' punce, samo pač v 'zahodnih' državah, v svoji državi kjer je vladal islam, se je moral pa pravil držat.. )
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 01. Avg. 2018 18:32

Načeloma bi rekla, da je povezano z vero in kakšno vrednoto ti predstavlja prijateljstvo. Torej če je nekdo zelo veren in spoštuje neka moralna načela glede spolnosti, potem je nekako logično, da ne bo v vsaki ženski, ki mu je vsaj približno simpatična, videl priložnosti za sex in jo potem od*ebal, ko bo ugotovil, da ne bo nič iz tega. Ne vem, vsaj tako mi je razlagal ta prijatelj iz Jordanije, ki je dosti veren. Drugi (isto iz Jordanije) mi ni tolk razlagal o veri, je pa isto blo tko, da nisem nikoli dobila najmanjšega občutka, da bi od mene kaj hotel. Pač kava, pogovor o študiju, karieri, to je to.

Isto nekdo, ki je zelo veren kristjan in ima drugačen odnos do spolnosti kot povprečen Evropejec: verjetno obstaja večja možnost, da bo znal hendlati žensko zgolj kot prijateljico.

To ko si omenila tistega muslimana: je logično, da se velika večina ne drži teh verskih pravil, nisem niti najmanj ciljala na to, da je večina muslimanov zmožnih prijateljstva z ženskami, daleč od tega. :D Samo po svojih izkušnjah bi rekla, da če je nekdo res veren in striktno ločuje spolnost in prijateljstvo, potem je več možnosti, da se lahko razvije moško-žensko prijateljstvo. Ampak spet: tej ljudje so redki in sama se čudim, da sem do zdaj uspela sploh spoznat koga, ki zna furat takšno prijateljstvo. Ne gre pa za moške, s katerimi bi si vse zaupala in bi se vsak teden družili. :)
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
zgubljen
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 27
Na forumu od: 31. 10. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a zgubljen » 01. Avg. 2018 21:21

Ne vem, meni se še zmeraj zdi najbolj verjetno, da je na kavo šla iz vljudnosti in pravočasno opozorila, da je že zasedena.

Da bi bila samska in lagala, se mi pa zdi malo verjetno, glede na to, da je ona začela to temo. Če bi želela imeti karkoli več, bi pač fanta zamolčala. Če pa ne bi želela imeti ničesar (ob predpostavki, da je samska), bi počakala, da jaz naredim korak, ker če ga ne bi naredil, bi si pač mislila, da nisem zainteresiran in sva problem rešila. Ker pa je tako izpadlo, je šlo verjetno za vljudnost in opozorilo. Zakaj je sploh sprejela povabilo? Tu je vsaj 100 možnih vzrokov, zato se mi niti ugibat ne da.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 02. Avg. 2018 4:38

Lahko pa da si ji bil simpaticen na FB, potem v zivo na kavi pa ne in je to s fantom uporabila kot prirocen izgovor, pa ce je res ali pa ne.
Pa zdownloadaj si Tinder, tam je vsem jasno za kaj gre ;)
Andrey
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 29. 10. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a Andrey » 02. Avg. 2018 5:57

Ananhas napisal/-a:Moški se ne bodo ukvarjali, dopisovali z ženskami, ki so jim neprivlačne. Slišano od mnogih tipov.

Ne bo do trenutka ko nek moški spozna, da pri ženskah ne more biti izbirčen.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 02. Avg. 2018 6:31

Lol kjra iskrena in pesimisticna izjava.
Moj bivsi je imel ene ful trapaste teorije da kao po lestvici od 1-10, lahko dejtas do 1,5 oz. 2 boljse od sebe, ma to je bla bolj neka zajebancija kot resno najbrz..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 02. Avg. 2018 9:43

A se temu, da si želiš biti z nekom, ki ti je privlačen reče izbirčnost?
Jaz v vsakem primeru dvomim, da ženske to delajo iz vljudnosti. Če pa, so pa res brez hrbtenice in si jaz kot moški ne bi želela ženske brez lastnega "jaz-a". Kakorkoli obračamo, ti si izven "igre" in ti preostane to, da nehaš iskati izgovore za njo in greš novim poznanstvom naproti, očitno je Tinder eno primerno orodje :ja:
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 02. Avg. 2018 21:00

zgubljen napisal/-a:Zakaj je sploh sprejela povabilo? Tu je vsaj 100 možnih vzrokov, zato se mi niti ugibat ne da.


Ker ni 100 % srečna v zvezi in si dela rezerve v primeru, da bo kmalu samska in bi rada imela v primeru samskosti nekoga/več tipov, s pomočjo katerih bo lažje prebolela razhod?

Veliko ljudi pristane na te kavice, da imajo potem ramo za zjokcat se, ko so spet samski. Pač razmišljajo korak naprej, še preden dejansko so samski, ker čutijo, da se zveza ne bo obdržala.

(To predvidevam zato, ker poznam take primere, ko se folk boji samskosti kot hudič križa. :lol:
Se je tudi meni že zgodilo, da me je kak tip v zvezi povabil na kavo, kao prijateljsko, in sem že po načinu pogovora videla, da ni srečen v zvezi. Sem pa povabilo seveda vedno zavrnila, ker me kofetkanje z zasedenimi moškimi, ki jih ne poznam dobro/nimamo nič skupnega, niti najmanj ne zanima.
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 02. Avg. 2018 21:43

Eh itak tipi ...meni se je ko sem bila 20 in pod nekajkrat zgodilo, da sem zamutila ali skoraj spala s tipi, ki sploh niso bili samski (žuri)... Alpa od enga sodelavca je punca imela za it na erazmusa in me je zato spraševal za številko z raznimi namigovanji zraven.. Kjri cajti. Ma se mi zdi da vseeno so take stvari bolj pogoste v nekih mlajših letih in se potem mogoče eni bolj zresnijo.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot], Google Adsense [Bot]