koliko otrok si želite-imate??

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

koliko otrok si želite-imate

1
59
11%
2
271
49%
3 ali več
172
31%
nobenega
56
10%
Skupaj glasov : 558

Fi-Fi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 96
Na forumu od: 2. 5. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Fi-Fi » 03. Maj. 2015 20:17

Tista, ki ne more imeti otrok ni zato nič manj "vredna", ker si ga še vedno želi imeti. To se pa da lepo rešiti s posvojitvijo.
"Pokvarjeno blago" je zame tista, ki nima pojma zakaj je na svetu, ki misli da je na svetu samo zaradi sebe.

Želeti otroka ali pa ga ne želeti, to dvoje je velika razlika.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 03. Maj. 2015 20:37

Fi-Fi napisal/-a:Normalno, da se najdejo ljudje ki nočejo otrok, to pač ni nek hud problem. Problem pa je, ker je zmeraj več ljudi s takim mišljenjem.


Jaz mislim, da je bilo takih ljudi že prej veliko. Samo včasih si iz raznih razlogov tega niso upali na glas povedat in so vseeno imeli otroke, ker se je to od njih pričakovalo.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 03. Maj. 2015 20:42

Fi-Fi napisal/-a:pri meni se da vsaj kaj izmerit, pri tebi pa bi že rabili šubler.

Ne resno model, dej mal preberi za sabo kakšne pišeš.


Led Zeppelin:Jaz iskreno ne padam na materinski tip ženske, zato ker me strašijo...življenje postane zelo po planu z njimi. Bolj so mi všeč ženske z veliko željo po neodvisnosti, in če pač pride da so mame to sprejmejo kot izziv in ne kot dolžnost.

In to da ženska reče da noče otrok, in zapre gofljo svojim tetkam pa sosedam...takšni ploskam. Ker to zahteva veliko poguma in samo opazovanja da sprejmeš tako odločitev.




Modeeeel si ti siguren, da nisi feministka? ker tale tvoj citat zgoraj.... eh ne bom zgubljal besed. :rolleyes:

Mogoče bi si moral spremenit nick v Beyonce, Led Zeppelin ti ne paše.


Začniva pri osnovah:

Capo di bando sem opomnil, da ni na mestu da komentiraš kako se je njen oče odločil, če ima ona drugačno mišljenje.

Potem se ti od nekje privlečeš, in po dveh dneh sklepaš kakšen človek sem jaz. Ok, razumem, imaš mnenje da lezem forumašicam v rit. Tvoje mnenje.
Jaz ne bom obrazlagal, zakaj sem tu, ker sem tu že nekaj let in jaz vem zakaj sem tu.

Ni pa na mestu, da se poslužuješ nekih neprimernih opazk ko se ne strinjaš z mano.

To samo kaže da nimaš stvari pod kontrolo, dela te šibkega...pišeš da si star 30 let, a obnašaš se kot 10 letnik na fuzbal igrišču za šolo.

Res, kaj si pričakoval, da se bom jaz začel pizditi in žaliti nazaj? Jaz sem star 25 let, točno vem kdo sem, kaj želim in kam grem.

In to da sem feministka? Ne, samo sprejemam da so ženske enake, in enako lahko žensko pošljem v k***c, ali pa pohvalim...zaradi tega se ne počutim nič ogroženega.

Glede Beyonce pa, Beyonce je ena redkih zvezdnic ki mladim ženskam kaže, da so lahko body positive in da so lahko ponosne da so ženske. In to je kul, ker kdo hoče podrejenost ali da so ženske nekaj, kar nočejo biti. Tako da, hvala za predlog.

In potem tukaj še vskoči en_drug na pomoč.

Spet,kaj se je pričakovalo...da bom jaz začel obrazlagati da sem bivši vojak, in da se lahko dobimo nekje pa se zmenimo...?

Spet, zakaj k***c bi se jaz dokazoval, star sem 25 in točno vem kdo sem.

---------------------

Če mislite da sem s temi kolegi in modeli pokroviteljski, me lahko mirno opomnite.

Mirno pa povem nasvet, če tako užaljeno skočiš na internetu in zgubiš kontrolo nad sabo in se začneš obnašati užaljeno, izpadeš kot šibka oseba.

Samokontrola.

Ker če izgubiš živce in se obnašaš kot mali fantek, zaradi mene, si ne predstavljam da te zagrabi ena resna in samozavestna ženska, ker te raztrga.

Aja pardon, ženske morajo rojevati otroke in to je to. Tako da se ni za bati ;)
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 03. Maj. 2015 21:11

Fi-Fi napisal/-a: Iz vidika evolucije zame predstavljaš "pokvarjeno blago" s katerim ne želim prebiti dela ali pa celega življenja.
Tako pokvarjeno blago ni niti zanesljivo za partnersko življenje, en primer. Tvoj partner bo resneje zbolel in bo potreboval tvojo podporo skozi življenje. Ti pa ker "si samosvoja" se boš naveličala tega in ga boš pustila. To pa zame ni partnersko življenje. In s človekom, ki ima težave s takimi osnovnimi stvarmi enostavno nočem imeti opravka.

Mene bolj moti to, da ženske izgubljate stik s svojo ženskostjo, moški pa s svojo moškostjo. To za samo družbo ne pomeni nič dobrega.

Normalno, da se najdejo ljudje ki nočejo otrok, to pač ni nek hud problem. Problem pa je, ker je zmeraj več ljudi s takim mišljenjem.


Ženske, ki ne želijo otroka enačiš s pokvarjenim blagom - a se ti hecaš? :rolleyes: :nein: Potem enačiš, da zato ker nočejo otroka, niso niti zanesljive za partnersko življenja, kar seveda sploh ne drži. Zakaj misliš da ženska, ki ne želi otroka ni povezana s svojo ženskostjo in da je mamica dveh otrok bolj povezana s svojo ženskostjo kot nekdo, ki otrok nima? Argumentiraj mi. Pa ne s primerom ker imaš občutek da sosedova Lojzka and so on...

Oprosti, ampak tok neumnosti na kupu že dolgo nisem prebrala. In potem odpreš temo in nas sprašuješ kjer naj spoznaš normalno žensko? S takim razmišljanjem bo zelo težka.
Kaj tebe briga da si nekatere ne želijo otrok, to ni tvoj problem. Ukvarjaj se s svojim življenjem. Zarad mene lahko naštancaš 10 otrok, me ne briga zakaj si jih želiš...
Uporabniški avatar
en_drug
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 94
Na forumu od: 28. 4. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a en_drug » 03. Maj. 2015 22:01

Led Zeppelin napisal/-a:
Fi-Fi napisal/-a:pri meni se da vsaj kaj izmerit, pri tebi pa bi že rabili šubler.

Ne resno model, dej mal preberi za sabo kakšne pišeš.


Led Zeppelin:Jaz iskreno ne padam na materinski tip ženske, zato ker me strašijo...življenje postane zelo po planu z njimi. Bolj so mi všeč ženske z veliko željo po neodvisnosti, in če pač pride da so mame to sprejmejo kot izziv in ne kot dolžnost.

In to da ženska reče da noče otrok, in zapre gofljo svojim tetkam pa sosedam...takšni ploskam. Ker to zahteva veliko poguma in samo opazovanja da sprejmeš tako odločitev.




Modeeeel si ti siguren, da nisi feministka? ker tale tvoj citat zgoraj.... eh ne bom zgubljal besed. :rolleyes:

Mogoče bi si moral spremenit nick v Beyonce, Led Zeppelin ti ne paše.


Začniva pri osnovah:

Capo di bando sem opomnil, da ni na mestu da komentiraš kako se je njen oče odločil, če ima ona drugačno mišljenje.

Potem se ti od nekje privlečeš, in po dveh dneh sklepaš kakšen človek sem jaz. Ok, razumem, imaš mnenje da lezem forumašicam v rit. Tvoje mnenje.
Jaz ne bom obrazlagal, zakaj sem tu, ker sem tu že nekaj let in jaz vem zakaj sem tu.

Ni pa na mestu, da se poslužuješ nekih neprimernih opazk ko se ne strinjaš z mano.

To samo kaže da nimaš stvari pod kontrolo, dela te šibkega...pišeš da si star 30 let, a obnašaš se kot 10 letnik na fuzbal igrišču za šolo.

Res, kaj si pričakoval, da se bom jaz začel pizditi in žaliti nazaj? Jaz sem star 25 let, točno vem kdo sem, kaj želim in kam grem.

In to da sem feministka? Ne, samo sprejemam da so ženske enake, in enako lahko žensko pošljem v k***c, ali pa pohvalim...zaradi tega se ne počutim nič ogroženega.

Glede Beyonce pa, Beyonce je ena redkih zvezdnic ki mladim ženskam kaže, da so lahko body positive in da so lahko ponosne da so ženske. In to je kul, ker kdo hoče podrejenost ali da so ženske nekaj, kar nočejo biti. Tako da, hvala za predlog.

In potem tukaj še vskoči en_drug na pomoč.

Spet,kaj se je pričakovalo...da bom jaz začel obrazlagati da sem bivši vojak, in da se lahko dobimo nekje pa se zmenimo...?

Spet, zakaj k***c bi se jaz dokazoval, star sem 25 in točno vem kdo sem.

---------------------

Če mislite da sem s temi kolegi in modeli pokroviteljski, me lahko mirno opomnite.

Mirno pa povem nasvet, če tako užaljeno skočiš na internetu in zgubiš kontrolo nad sabo in se začneš obnašati užaljeno, izpadeš kot šibka oseba.

Samokontrola.

Ker če izgubiš živce in se obnašaš kot mali fantek, zaradi mene, si ne predstavljam da te zagrabi ena resna in samozavestna ženska, ker te raztrga.

Aja pardon, ženske morajo rojevati otroke in to je to. Tako da se ni za bati ;)



Fantek po moje fifi želi pa še kdo samo, da ne daješ neumestnih in nesramnih komentarjev, ki s tabo nimajo nobene zveze.

Btw. Prijavil sem enega od tvojih komentarjev tako, da upam da te admin vsaj opozori, če že ne drugega.
Veerle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 718
Na forumu od: 24. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Veerle » 03. Maj. 2015 22:06

Da, dragi, na svetu smo zato, da imamo otroke. :D
Meni so bolj problematicni tisti, ki jih imajo, pa jih ne rihtajo.
To, da pa kdo ne ve, zakaj je na svetu, pa sploh ni nujno povezano z zeljo po potomcih. Aja, ne, sori, seveda je. Beri prvi stavek.
As your lover describes you, so you are.
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 03. Maj. 2015 22:16

Vedeti zakaj smo na svetu nima nobene zveze s željo po otrocih oz. ima, smisel mojega lajfa ni to da imam X otrok.

Očitno je smisel tvojega življenja partnerka, 2 otroka, vse kar pričakujejo drugi in so ti v glavo vcepili, da je tako prav in da si egoističen če otrok nimaš. Star si čez 30 in je žalostno da tako razmišljaš, moški pri 25-ih so nekateri bolj zreli kot ti.
Skratka, upam da čimprej najdet eno tako, da si rodi ta 2 otroka pa da bo mir :)
Uporabniški avatar
Nucky
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 76
Na forumu od: 31. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Nucky » 16. Maj. 2015 21:12

Jaz sem tudi eden tistih, ki ne želi imeti otrok. Nikoli nisem maral dojenčkov kaj preveč.. Enostavno se ne vidim v vlogi očeta in tudi nobene želje nimam po tem..
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 19. Maj. 2015 19:16

Je pa tukaj še potrebno upoštevat razliko moški/ženska.
Ženska bo doživljana veliko sprememb na svojem telesu med nosečnostjo, bo rodila in dojila... Moškem je vse to prihranjeno, kar je tut logično.

Mene od otroka odvrne:
* nobene športne aktivnosti med nosečnostjo in prvo leto ko je otrok majhen, ali vsaj prvih šest mesecev, da malo prideš k sebi po porodu
* porod, ki pač je boleč in je težko naraven v bolnišnici
* noči, ko se otrok zbudi neštetokrat in se to ponavlja mesece in mesece, na koncu si kot zombi
* nobenega smučanja, potovanja s dojenčkom ni oz. zelo težko, če ne želiš otroka matrat
* odgovornost
* zmešani hormoni
* možnost poporodne depresije
* komplikacije pri porodu
* dojenje, ki naj bi blo kar izziv
* rezanje presredka in vse ostalo kar dobiš v paketu (komolec na trebuh), če bom kdaj rodila bom rodila doma tako kot meni paše
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3413
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 20. Maj. 2015 9:41

Razumem jaz čisto dobro vse dvome in strahove....sem sama šla čez vse to. Ampak vem pa nekaj....Ko dobiš svojega otroka je vse drugače kot ko npr gledaš otroka svoje prijateljice ali čuvaš malega razgrajača spet ene druge.
Tudi sama nisem tega razumela dokler nisem dobila svoje punčke. Pa ne me narobe razumeti čuftika - v nič te ne prepričujem.
Hočem samo povedati da nekatere stvari potem postanejo čisto samoomevne in logične.
Moj porod je bil težak in zelo boleč...in so noči ko se še vedno prebuja ker ji rastejo zobki ampak ko vidiš otroka nasmejanega ko stegne tiste male ročice proti menida jo vzamem k sebi ali našobi usteca da mi da lupčka....pozabiš vse neprespane noči in ostale ne preveč prijetne stvari.
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 20. Maj. 2015 12:01

Seveda je potem vse drugače ko je otrok tvoj, ko se ti nasmehne, tebe pa pokajo hormoni na vse strani.

Moja mami ni mela težkih porodv, pa vseen reče, sej vse pozabiš. A me ženske res mislimo, da mormo skor izdihnit med porodom od bolečin ali kaj? Porod je lahko tudi lepa in izpolnjujoča izkušnja, če se nanj pripraviš in rojevaš v miru na način kako tebi ustreza (vse to v porodnišnici itak ni možno oz. le v manjši meri).
In ni treba pozabit, lahko je porod čudivota izkušnja in lepa vstopnica v materinstvo.

Trenutno sm še preveč egoist, preveč mi pomenijo prespane noči, lastna komoditeta in vse ostalo. Imam še čas, morda bi bo čez 10 let žal, če otroka ne bom imela, ne vem...
Sej pravim, poznam starše, ki so mahnjeni na svoje otroke, ki samo še v otrocih vidijo smisel lajfa, ki so zaljubljeni v njih in govorijo samo o tem kaj je z rokicami nardila in podobno.
Jz podobno govorim o svojih ljubljenčkih, ki jih obožujem, seveda z več razuma in manj čustev. Vendar si mislim, če bom kdaj tako bolano zvenela kot ti starši, potem raje nimam otroka.
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 22. Maj. 2015 14:09

^^ sicer se ne rada vtikam vate, ker si mi že od nekdaj čist mimo, AMPAK res me zanima razlaga določenih tvojih idiotizmov kot so:

- da ne smeš/ne moreš telovadit v nosečnosti in pol leta po tem
- da ne moreš smučat/potovat brez da bi mučil otroka
... no tele dve izjavi sta res vrhunski.

Jaz pa poznam tudi mamice, ki so urejene vedno. Ki pripeljejo voziček k frizerju ko otrok spi. Ki rolajo z vožičkom, ki smučajo z enoletnikom, ki na plaži kažejo svoj popoln trebuh medtem kot tekajo po vodi in mečejo žogo otroku. Zakaj bi si jemala vzgled po tistih, ki skačejo ko opice, ker otrok zajoka in si nimajo časa glave oprat?

... samo premišljujem... seveda je nekaj odrekanja. nekaj neprespanih noči... ampak tudi zdaj se moram skorajda vsak dan soočati z odrekanjem, ker treh reči hkrati ne morem videti, iti na tri dogajanja.. včasih (pravzaprav skoraj vsak vikend) se moram čemu odreči, če želim hoditi na troje vaj, delati itd. in roko na srce- tudi zdaj kdaj ne spim, ker lazim okrog.

moj point - z dobro organizacijo časa, podporo partnerja in s tem, da gledaš na stvari skozi mavrico in ne čez nevihto, je človek sposoben delati čudeže.
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 22. Maj. 2015 21:34

- kam boš dala otroka (do 6 mesecev) če ti želiš smučat? Najbrž ga moraš dojit na vsake 3/4 ure, predvidevam... Ga bo partner čuval? Ne vem no, moja starša sta šla z nama smučat in vem, da sta se menjavala pri varstvu... Nimaš te izkušnje, tko da ne moreš sodit kako je (in jz prav tako nisem tega izkusila).
- Kaj boš celo nosečnost hodila na body atack in TNZ in ostalo kar hodiš?
Po porodu prvih par mesecev ti tut najbrž ne bo pasala vadba, saj boš rabila čas da si opomoreš (rezanje presredka, nespespane noči, dojenje...)

Nihče tebi osebno nič ne pove, ti si se odločila da boš imela otroka in ga imej zarad mene.
Drgač si ti meni tut bla vedno mimo, tko da sva na istem...
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 22. Maj. 2015 22:09

Ravno letos smo bili na smučanju in zraven je en par imel dojenčka. Tudi ati ga je čuval, zakaj pa ga ne bi? Mleko se da načrpati in se ga nahrani po flaški, če ga ravno nimaš na dojki pol dneva.
v eno smer smo se vozili 12 ur, pa smo preživeli in mi in tamali.
In tudi ne vem od kje ti ideje o rezanju presredka. Ene dajo na carski rez, pa rešeno :) tako resno pa ne delajo tega kar tako, ker bi jim bil dolgčas, pa tudi ne kar vsaki.
The world is as you are.
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 23. Maj. 2015 9:21

A carski je pa mačji kašelj? Če mislite da je, nimate pojma o carskem rezu :!: Drug dan po carskem, niti 1 teden ne morete telovadit, okrevanja zna kar trajat.

Ja, super za ta par, ne rečem da se ne da s otrokom kam it, zahteva pa organizacijo in odpovedovanje in sama na to še nisem pripravljena in me prav nič ne briga za sosedova Micka hodi smučat s 3-mesečnim otrokom (na primer).

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]