Klepetalnica

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 29. Maj. 2018 22:21

To je res, verjetno "napij se" velja bolj za osebe, ki načloma imajo sposobnost kontrole nad sabo in svojimi dejanji.
Lah se pa tudi doma s prijateljem mal napiješ, takrat se pa bolj težko kaj hujšega zgodi :D
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 29. Maj. 2018 22:33

Ross se je lih napil in potem šel z drugo.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 29. Maj. 2018 22:35

Je Firestorm lepo povedala, se strinjam. :)

drugač pa ...
Led Zeppelin napisal/-a:Če pravila niso določena in so odprta interpretaciji, potem je sprejemanje drugačnih pogledov in dejanj nujno potrebno.


Am lol?? Logično, da pravila v zvezah niso vedno določena, kaj šele zapisana.
Samo zato, ker se nečesa nisi dotično zmenil (v tem primeru, ali v času pavze lahko sexaš z drugimi ali ne) je vsakemu človeku, ki ljubi svojega partnerja, jasno, da take stvari niti ne rabijo biti določene, ker bi morale biti logične same po sebi. Če niso, potem ti tolk dol visi za partnerja, da vse spridoma uporabiš za izgovor, češ ''jah saj o tem nikoli nisva govorila''. Khm jaa, kot da o tem rabiš govorit. :lol:

Odprto interpretaciji my ass. :D predstavljal si, da imaš res rad eno bejbo, mata pavzo zarad ene gluposti (pavza zaradi gluposti, no ja, bi se dalo razpravljati, ampak recimo) in ti takoj skoči v posteljo z drugim. Mislim itak, serija je serija, je ne smemo tolk resno jemat, ampak v realnosti: kater človek, ki ima spoštovanje do sebe, bi si želel nadaljevati zvezo s takim človekom in mu zaupal še naprej?

Govorim za situacijo, kjer veš, da boš spet prišel skupaj in se rabita obe strani samo malo ohladit po prepiru. Če bi se skregala na smrt in bi res zgledalo, da je zveze konec, potem ok, bi se dalo razpravljat, da je on iskal tolažbo. Samo to kar sem napisala je bilo itak mišljeno pod pogojem, ko je jasno, da bo pavza kratkotrajna.
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 29. Maj. 2018 23:05

Mislim, da je bilo takrat misljeno kot konec zveze (''I think we need a break.. a break from us'' pac ne reces cloveku, s katerim nameravas bit. Pri njiju se je takrat pac nabiralo in je pocilo, ona pa se je odlocila, da ne more vec.) Pustimo, da so vse te kratke in nekratke pavze v zvezi totalno nesmiselne :D Razumem, da gres po kregu lahko zluftat glavo, par dni k svojim domov, malo odmislit vse skupaj.. ne pa, da das zvezo dobesedno na 'pavzo' - ker med to pavzo potem objektivno gledano ne veljajo niti pravila, ki jih imas v zvezi. Objektivno.

Cryselle napisal/-a:Če bi se skregala na smrt in bi res zgledalo, da je zveze konec, potem ok, bi se dalo razpravljat, da je on iskal tolažbo.


Kot vem, je on to tako razumel.

Itak, je samo serija, ampak mnenja so tudi tu deljena kot pri Yanny/Laurel :lol:
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 29. Maj. 2018 23:12

Seveda se strinjam, da je njena reakcija upravičena, in da je čas pretečen po odločitvi o pavzi prekratek.

Ampak:





Tukaj se mora upoštevati da je tukaj splet neodraslega komuniciranja & okoliščin.

Če se nekdo odloči da rabi pavzo, in si ti na drugi strani je na tebi da samo sprejmeš to odločitev...si avtomatsko v čustveno podrejenemu položaju. Potem to začiniš še s tem da gre tvoja bejba k tipu na katerega si ljubosumen, in je to to.

Ne branim deca ker je dec, govorimo o objektivni situaciji ki je že v osnovi neodrasla, saj je pavza pač konec v moji glavi.

Bolj neodraslo in čustveno manipulativno je dejstvo da je hotel dejanje priktriti.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 29. Maj. 2018 23:25

''neodraslega komuniciranja & okoliščin.''

To je bil glavni problem, oba sta narobe interpretirala zadeve in okoliscie. Bi se pa oba lahko izognila velikemu delezu tega (tudi ona je vedela, da je Ross grozno ljubosumen na tega Marka, po kregu se pac ne gres druzit lih tocno s tem clovekom. Bi tudi ona norela, ce bi bilo obratno. Primer.)

Tako da sem se vedno bolj team Ross. :lol:
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 29. Maj. 2018 23:39

No saj komentirat dotično primer iz serije je nekak meni bv, ker se itak obadva obnašata kot ena najstnika, logično, samo da je bolj smešno (meni je sicer bolj patetično kot smešno, ampak ok, me Friendsi nikol niso tolk pritegnili).
Jaz sem prej pisala za realno življenje, kjer se partnerja itak tolk poznata, da so izgovori “tega pravila nisva določila” zame navaden bullshit. In dokler ne veš, da je konec 100%, pač ne boš skakal v posteljo kar s prvim ki pride mimo, če pa še vedno ljubiš partnerja.
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 29. Maj. 2018 23:43

Cryselle napisal/-a:Friendsi nikol niso tolk pritegnili


blasphemy! :cry:

Slika

z zadnjim delom se pa strinjam. :)
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 30. Maj. 2018 6:51

I'm late to the party :D
Ravno par mesecev nazaj ponovno pogledala vse sezone in sem bolj kot kdajkoli Team Rachel. Razlogi zgoraj. Predvsem pa, ker je Ross najhujši lik v zgodovini sitcomov ever, tam nekje s Tedom Mosbyjem. Saj Rachel ni veliko boljša, ampak Ross je bil the worst boyfriend ever. Ne sam do Rachel in ne sam zarad We were on a break situacije.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 30. Maj. 2018 9:35

Ted Mosby je bil res grozen lik :D.

Je pa res da nikoli nisem znal opisati mojega sovraštva do serije Big Bang Theory.

Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7042
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 30. Maj. 2018 12:15

Delim mišljenje o Tedu. Da niti ne začnem o koncu, za katerega bi bilo bolje, da ga ne bi bilo.
Medtem mi je pa TBBT ena izmed ljubših serij, kljub temu, da sta mi Penny in Leonard grozna kot par.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 30. Maj. 2018 12:21

Konec je bil ekvivalent pljunka v obraz fanom.

Jezus.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 30. Maj. 2018 12:28

Haha, kako smo si razlicni.. :D meni sta bila tako Ted kot Ross oba zelo prisrcna. Sem ocitno tudi sama hopeless romantic. Tudi konec se mi ne zdi vec tako slab, zdaj ko sem parkrat pogledala. Pac zacnes gledat iz perspektive, da je bila serija namenjena njemu in Robin, ne dejansko mami. Kar me je pa res motilo, je bila razvlecena zadnja sezona in naveza barney + robin, ker so potem v enem susu vse unicili. Barneyev character se je ze lepo razvil, potem pa so vse vrgli v vodo. :nein: :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 30. Maj. 2018 13:27

Meni je tudi Ross prisrčen in komičen, če ne celo naj karakter v friendsih. :D Unga druzga pa nism gledla.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 31. Maj. 2018 20:27

Evo, poslušal podcast, našel video, toplo priporočam ogled videa (15min), ker je ne le neverjetno zabaven, ampak tudi pokaže cringe skozi katerega gresta oba spola ko nekdo poskuša dobit nekoga ki ni v njega.

https://youtu.be/2_jvpJgvT9k?t=1h36s

Cringe je ker sta oba v studiu in ju sprašujejo kolegi.

Priporočam, antropologija.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]