Klepetalnica

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 24. Apr. 2018 19:08

Ti torej misliš za primere, ko še jih nimaš ali ko so enkrat na svetu? Tole recimo naredi veliko spremembo.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 24. Apr. 2018 19:30

Mislim da je omenjala zenske, ki si ne znajo osmislit zivljenja brez otrok. Ne pa da si zenske z otroci ne znajo osmislit zivljenja.
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 24. Apr. 2018 19:42

Ja. :)
Tudi raba veznika (ČE si ne znajo osmisliti življenja) jasno kaže, da nisem posploševala, tako da mislim, da je ta debata brezpomenska.
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 24. Apr. 2018 19:57

Brezpomenska je zato, ker se predpostavlja stvari brez nekih izkušenj na podlagi nekaj znank, ki so na videz takšne in takšne-izjave so na splošno tako spisane, da bi se na vsak način, tako mišljen ali ne lahko spustila v debato.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 24. Apr. 2018 20:48

Ti kar trdiš, da je moja izjava nastala na podlagi opazovanja znank. V bistvu sploh nimam nobenih znank, ki bi imele otroke. :lol: Tisto ko sem pisala o mamicah, ki objavljajo slike otrok na instagramu je bilo čisto splošno mišljeno. Ne rabiš imet znank mamic, da opaziš, da danes vsaka druga ženska objavlja slike svojih otrok.

Brezpomenska debata je kvečjemu zato, ker si tako prepričana, da si me prav razumela in ne dopuščaš možnosti drugačne interpretacije. Tvoje pisanje izdaja, da na tvoje izjave/predvidevanja vplivajo močna čustva (povezana s tem, da si mamica)/obrambni mehanizem, ne pa racionalnost.

In s človekom, ki čustva ne zna izklopit, pač ni ravno največji užitek debatirat. Namreč ravno ta preprečujejo, da bi situacijo pogledal iz drugega zornega kota.
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 24. Apr. 2018 20:59

Nikjer nisem pisala o socialnih omrežjih, niti se ne najdem v tvojem zapisu kot takem gledano v celoti (aka nisem čustveno vpletena v tvoje predpostavke o smislosti) in še najmanj imam voljo do razlage vsakega stavka posebej, da boš lahko razumela, kaj sem želela povedati (aka spisati ene pet alinej, da nima veze, če govoriš za mamice, ki jim je smisel le otrok ali na ženske, ki jih nimajo in ne najdejo smisla zaradi tega ali za ženske, ki ga sploh ne najdejo).
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 03. Maj. 2018 17:16

Nadaljujem s teme priznam...
Stara 27 :D no saj želje po poroki, otrocih ni. Ampak tko partnersko razmerje pa ja. Pa dejstvo je, da imam poln kufer nekih kvazi polovičnih odnosov, ki sem jih imela kar nekaj v preteklih dveh letih. Vedno neko zapletanje, pa nič specifično določenega, če se bo razvilo ali ne, dokler jaz ne povprašam, ker mi to »nekaj vmes« pač nikoli ni ustrezalo. In potem itak vse pade v vodo, izpadem butasta in jovo na novo. Pa prejšnji teden se je ravno spet to zgodilo, in sem prvo omgg enough already. Psihično sem utrujena. Posledično se mi sploh ne da več ukvarjat s tipi, po drugi strani pa sem res pripravljena in si želim razmerja. Catch 22.
Pa čutim s strani »resnih« prijateljic, nek pokroviteljski odnos. Možno je tudi, da jim delam krivico. Ampak od parih res čutim to. Češ eh sj lej jo, spet je bla zuni pa ne vem kdaj prišla domov, kaj je pa tak divja, spet po pirih hodi etc.
Resno sem nenormalno annoyed zrad vsega tega, skos sprašujem samo sebe kaj je narobe z mano… eh
pa res je tudi d sn se v par odnosov spustila sam zaradi potrebe po bližini, in potem tudi pri določenih prišlo do seksa, in sem ma posledično za totalno k*.
beda.
potem pa pogledam ene, ki imajo lepo porihtano, vse štima, js boga bučka štručka pa se še vedno lovim...
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 03. Maj. 2018 17:39

Exit napisal/-a:Pa dejstvo je, da imam poln kufer nekih kvazi polovičnih odnosov, ki sem jih imela kar nekaj v preteklih dveh letih. Vedno neko zapletanje, pa nič specifično določenega, če se bo razvilo ali ne, dokler jaz ne povprašam, ker mi to »nekaj vmes« pač nikoli ni ustrezalo. In potem itak vse pade v vodo, izpadem butasta in jovo na novo.


Ja meni gre tudi to na živce. Polovičarstvo. Je nekaj, vbistvu pa ni nič in je iz odnosa druge osebe jasno, da zraven dejta še z drugimi in sprobava teren. Česar ne obsojam, pod pogojem, da se to že takoj na začetku pove. Torej, da se trenutno ne vidiš v zvezi in da dejtaš z večimi. Okej, not my type, ampak hvala za iskrenost. Večina še tega ni zmožna in se grejo nek ghosting, se javijo vsake tolk časa, da preverijo, če si si mogoče premislila za booty call. :lol:

Je pa najslabše, če začneš s to temo po tem, ko si se že zapletel. Jaz želim takoj razjasnit, kakšna so pričakovanja in namere...sem imela do zdaj kar pozitivne izkušnje s tem. Je bil vsak pripravljen odprto govorit o tem, vbistvu ni blo nekih manipulacij. Tko da moj nasvet bi bil, da poveš iskreno takoj, da si želiš nekaj resnega in se na ta način že v štartu izogneš novim razočaranjem.
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 03. Maj. 2018 17:49

Jaz pa niti nisem imela nikol problema s polovicarstvom, mogoce to povezano s tem, ker niti nisem v takem smislu na dejte hodila. Glede zuranja se meni zdi cist okej, ce ti tko pase.. Kaj te briga, kaj si ostale mislijo.. oz zna bit tecno, ce ma nekdo ki ti je blizu, tak odnos do tebe ja.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 07. Maj. 2018 18:31

Led Zeppelin napisal/-a:-* sem imel zadnjih nekaj mesecev iskrena čustva do ene ženske, z katero sva si bila res blizu, ampak nikoli nisem segel po njej ker je res neprimerna oseba zame.
Sem povedal kot je bilo, in en dan je enostavno kliknilo, srce je nehalo biti ob bližini in ni nobenih slabih misli. Očitno to da tiščiš v sebi, ni glih dobro, v trenutku ko sem povedal kar mislim o vsem tem sranju, je šlo ven iz mene.
-*ni Exit (moram dajati opombe)



Kontra efekt, samo še bolj sumljivo izpade :D
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 07. Maj. 2018 19:50

Ni zmage pri vas :lach: .
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 07. Maj. 2018 20:50

Slika
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 09. Maj. 2018 10:42

HAHAHAHA kak gif :D

se pa strinjam, d ni treba dodatno izpostavlat, ker še bol shady izpade :D
brez skrbi punce. sem še vedno močno vpletena v vzorec tipov, k me nočejo :D

LIFE IS SO MUCH FUN!
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 14. Maj. 2018 8:11

hayley napisal/-a:^Ja js sm štekala, da sta se med sabo (punci) in se ne ve kolk daleč je na koncu šlo..


Pravilna interpretacija. Danes, ko sem jo soočila s situacijo in mojim mnenjem mi je rekla da jo je najbolj skrbelo "kaj bom js rekla". Malo žalostno, da sem js očitno njen edini moralni kompas.

saarijarvi napisal/-a:- Da me vedno znova sokira kako nepremisljen/nesposoben je povprecen mlad clovek.. Berem tiste famozne fb skupine o partnerstvu in otrocih - vsak drugi post je o alkoholizmu, zmerjanju, kreganju, ogromnih dolgovih, pretepanju drug drugega, itd.. fak no, a se vsaj drobcu tega res ni dalo izogniti? :rolleyes: A je s takimi ljudmi res treba sopat otroke in potem po internetu jokat, da ''ne gre vec naprej''? Nisem mama in ne vem kako je v praksi, ampak noben me ne bo preprical, da moski po otroku kar kompletno spremenijo karakter in da so prej bili bajni princi. Ne morem mimo obcutka, da ene zenske enostavno zasrbi maternica in potem je malo 'ups, nisem sicer planirala, ampak yay! bejbis! :hearts: '


Kaj so to za ene skupine?

Drugače pa imam v rl hvalabogu same odgovorne mlade starše, kjer si pri vseh želim, da bi tudi js mela tako pošlihtane otroke in lajf :hearts:.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 14. Maj. 2018 8:16

Ma kaj imaš prav frende, ki imajo že otroke?
Pri meni pa nobeden nima, niti si ne želi, niti nobenih zaročenih, ne poročenih frendic nimam. Ma edino kakšna sošolka, ma ji prav nič ne zavidam, pri njih gre pa v glavnem tako, da jim tudi starši baje veliko pomagajo z varstvom in vsem..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov