Kako zavrniti moškega, ki vas vabi na zmenek in vam ni všeč

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 14. Avg. 2015 10:57

Led Zeppelin napisal/-a:Moški izpade šibek, ko se loči od temeljev moškosti in začne oddajati žensko energijo. To ne mislim v negativnemu smislu, ampak da se začne ženska čutiti da moški od nje zahteva čustveni odziv. Ko moški začne moledovati za odziv, pozornost in odločitve od ženske, je to strel v nogo. In to vem, ker sem se tudi jaz nekoč tako obnašal.

Ker temelji moškosti so, samozavest, odločnost, neodvisnost. Veliko moških misli, da če pridejo do ženske in butnejo: Lepa si, te lahko peljem ven? Ali pa si mislijo, da če ji pišejo vsak dan da bodo izpadli vztrajni, je efekt ravno obraten.

Ženske se rade počutijo ženstvene zraven moških, in moški nikoli ne bi smel dvomiti da ji je všeč, ne bi spreminjal celega dneva samo zato da bi speljala tisto pijačo, in če mu bo srala po glavi in ne bo vložila svojega dela, bo odšel od nje.

In če si ti pripravljen vložiti cele dneve da preko interneta prepričaš neko bejbo da si pravi zanjo, in si se ob prvi minuti pripravljen peljati do nje, si pripravljen odložiti svoje delo zato da odpišeš na vsak njen sms, te to ne bo pripeljalo nikamor, in si sam kriv za končni rezultat.
In če si zavrnitev vzameš k srcu, je to tvoja krivda...zunaj je ogromno žensk, in ob sebi si želiš nekoga, ki bo vesel da te vidi.


Kar je povdarjeno je 1. ZAPOVED v ljubezenskem življenju. Ne, niso nam všeč tipi, ki oddajajo žensko energijo, saj jo same imamo (načeloma) več kot dovolj. Izjema so punce, ki so bolj podobne tipom - reče se jim tudi možače, grobe poteze, ponavadi imajo punco namesto fanta...
Glede vlaganja prostega časa pa se ne strinjam čisto z to trditvijo. A naj mi ne odpiše na SMS? (jz bom mislila, da mu je vseeno zame). Ignorance ne prenesem, je pa velikokrat razlgo za razhod tisti stav "boli me k***" za vse in tudi za njo. Ne, meni ni cool, da se mi zadnjo minuto sporoči da greva kam, ker tudi jz imam svoj lajf in svoje obveznosti in ne čakam doma, da me bo "sanjski moški" morda poklical in povabil kam. Lažne obljube, ko reče da pride k temi in mora potem nekaj drugega počet, čeprav sta se 1 teden nazaj zmenila da bosta večer preživela skupaj, je meni nedopustno obnašanja in nespoštovanje ženske! In če nismo preveč zagledane, vas skenslamo na tej točki in prav je tako.
Hitro vidiš ali je ženska/moški zainteresin(a). Vsekakor nisem za podrejanje žensk v smislu prilagajanja, ko bo naš princ na konju morda imel 10 minutk za nas, med dvema klicema, biznis itak ali med štoranjem po fajn in podjebavanjem folka na istem.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 14. Avg. 2015 13:40

Cisto resno vprasanje: kaj je to zenska energija in kaj moska? Kaj konkretno mislite s gem?
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 14. Avg. 2015 13:48

Led Zeppelin napisal/-a:Sometimes you fail, and sometimes you learn.


I never fail. I either win, or learn.
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 14. Avg. 2015 13:50

_patchouli_ napisal/-a:Cisto resno vprasanje: kaj je to zenska energija in kaj moska? Kaj konkretno mislite s gem?


“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 16. Avg. 2015 10:17

_patchouli_ napisal/-a:Jaz bi samo tisti "Sorry" spustila, ker se mi pac ni treba opravicevat, da mi ni do romanticne/fizicne/kakrsnekoli zveze z nekom :wink:


bravo :ja:

O temu bullshitu ženske in moške energije pa sploh ne bom. :D Sami sebi omejitve postavljate z nekimi kvazi teorijami.

Moram editat for better clearance, jaz osebno ne verjamem v predpisane ženske, moške vloge in mi je zatorej kakršnakoli teorija od ženski/moški energiji, ki je naravno dana tuja. Vrjamem pa, da je ta koncept ženske in moške energije preprosto nabor lastnosti, ki nam je dan skozi spolno socializacijo. Ampak v tem primeru nisem velik ljubitelj ljudi, ki tega ne opazi, ne verjame v to, se drži teh spolnih predpisov in/ali jim sledi brez vsakršne refleksije. Mi osebno tud niso zanimivi ljudje takšni ljudje, moški, ki verjamejo v tradicionalno moškost in ji sledijo mi pa niso privlačni.

Tko da mogoče je bz, da sm se zdaj v to vmešala. :D

Back on topic: jaz sem še vedno povedala preprosto, da imam fanta. Ko to ni uspelo (kar začuda velikokrat ne uspe, pomojem sm si sama kriva, ker nism večja bitch), sem pa postala nezanimiva in ignorantska- to je ponavad dost jasen znak za "go away". :P

Še en edit: waw, lihkar sm se zalotila rečt, da sm si sama kriva, ker tipi ne odnehajo, ko jim rečeš ne. Holy fuck. :) No o takih zadevah govorim, ljudje lahko reflektirajo svoje početje, svoja obnašanja, svojo "energijo" (kot jo ti vaši poeti opisujejo) in jo spremenijo. Ljudje, ki ne znajo reflektirat svojega življenja, so mi pač sheepish. V tej debati o moškosti je to še posebo pomembno zato, ker je "moška energija" - moškost, eden izmed temeljnih virov slabih medčloveških odnosov, nasilja, celo vojn.
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 16. Avg. 2015 10:55

^^^ne vem kdo je pisal o tradicionalni moškosti :D.

In ne vem zakaj takoj debata o spolih, ponavadi postane tako izključujoča do enega mnenja.

O vojnah se pa raje ne bom spuščal v debato.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 16. Avg. 2015 11:07

Ker temelji moškosti so, samozavest, odločnost, neodvisnost

Moški izpade šibek, ko se loči od temeljev moškosti in začne oddajati žensko energijo.


Hmmm.. kdo je pisal o tradicionalni moškosti. :D

Napisal si, da so temelji moškosti samozavest, odločnost in neodvisnost (pa še bi verjetno lahko našteval, kaj ne?), v isti sapi pa, da moški izpade šibek, če te temelje opusti, začne oddajati žensko energijo. Napisal si torej, da ženska energija - ženskost - ženske niso samozavestne, odločne in neodvisne, moški so. Ko izgubijo to-postanejo bolj ženski-kažejo žensko energijo.

Čisto lepo si opredelil tradicionalno moškost in ženskost, klišejsko ženskost in moškost, ideološko ženskost in moškost.. :)
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 16. Avg. 2015 11:24

Nikjer nisem napisal, kakšne so ženske.

In lepo sem napisal, da ne mislim da je ženska energija kaj slabega, medtem ko si ti sama napisala da je moška energija kriva za death and all destruction.

Ženske imate drugačne kvalitete kot moški, in to je dobro za oba spola. Sam dopuščam vsakemu, da je kar si želi in vsak naj si najde partnerja ki je tak kot je.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 16. Avg. 2015 14:19

Right. No sj sm rekla, da nima smisla zapadat v to temo.. :) ker pač vidimo svet drugače.
It was forever..but it didnt last long..
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 17. Avg. 2015 13:05

Samo rada bi izrazila podporo Evelyn in izrazila obžalovanje, da se je pripravljena umaknit iz debate z enim takim ''pač drugače vidimo svet''. Zaradi vsiljenih prepričanj, kakršno goji LZ, smo ljudje z vaginami še vedno zapostavljeni, popredmeteni, degradirani na raven seksualnega objekta, se nam odvzema že samo možnost intelektualnih sposobnosti kot tako in se nam onemogoča uspešnost ter trajen vpliv na zgodovinske dogodke.

Ljudje z vaginami nismo zaradi vagin v ničemer osebnostno različni od ljudi s penisi in obratno. Vsiljene spolne vloge, ki delujejo kot represivno orodje umetno ustvarjajo razlike med nami in nenehno vzpostavljajo hierarhično razmerje med ljudmi glede na njihove spolne organe.

IN ZGORAJ NAPISANO NI (MOJE) MNENJE. To je dejstvo, ki je povsem dokazano in je jasno veljavno v več humanističnih znanostih. In tudi LZ nima mnenja, ampak je učinkovito sprejel represiven odnos do ljudi z vaginami (namerno ne pišem ''žensk'') in ga širi dalje, s čemer širi represijo in utrjuje zatiranje.

Ampak ja, zdaj sem tudi jaz OT.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 17. Avg. 2015 13:19

Lej, kot prvo se umiri.

Nisem kriv za vse kar ste ženske pretrpele, in zagotovo ne silim nobene ženske da sprejema moje mnenje.
Moj osebni odnos do žensk je dober, in ne bom se zagovarjal pred osebo ki ni sposobna narediti enega pametnega argumenta, brez da bi se spustila na osebni nivo.

Če si slabe volje, in te jeb* pritisk zaradi slabega vremena, pojdi malo na zrak in popij kako kavo. Ker po resnici, meni se ne da drkati s tabo, ampak ne zaradi tega ker si ženska, ampak ker si tečna oseba.
Zadnjič spremenil Led Zeppelin, dne 17. Avg. 2015 13:59, skupaj popravljeno 2 krat.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Veerle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 718
Na forumu od: 24. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Veerle » 17. Avg. 2015 13:51

Kot da bodo samopravicniski prispevki nekaterih tle na forumu pa zdej resili svet. Pa kaj, ce je nekdo narobe indoktriniran, saj nobenemu nic noce. Cheer the heck up! :D
As your lover describes you, so you are.
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 17. Avg. 2015 14:22

LZ: Odnos do ljudi z vaginami je dandanes še vedno enako zatiralen kot v preteklosti. Tvoje ''mnenje'' ni ''tvoje'', ampak ti je bilo vsiljeno in sicer ti je bilo potisnjeno v roke kot orožje, s katerim pomagaš vzdrževat zatiralski red kakršen je. Že zgolj s tem, ko zapišeš, da je tvoj odnos do žensk dober, potrjuješ ta isti zatiralski red. Ljudje, ki imamo vagine, nimamo nikakršne skupne identitete, čeprav nam jo družba vsiljuje. Enako počne z moškimi, s tem da moške postavlja v superiorno, ženske pa v podrejeno pozicijo. Ti, LZ, o teh rečeh ne veš ničesar, želiš se oklepat sistematizacij, ker je to zate bolj varno. Ker če nisi moški izgubiš prevelik del svoje identitete.

Argumentacijo, tako ilustrirano, da je bolj jasno, imaš na spodnji povezavi. Video je dolg 2 minutki, upam, da bo šlo. https://www.youtube.com/watch?v=Q74b1nkmWYI

Nisem tečna oseba. Sem oseba, ki se ji zatiranje polovice svetovne populacije na podlagi razmnoževalnega organa, ne zdi malenkostna reč.

Kot je že Evelyn napisala: spolne vloge posegajo na najbolj bazične nivoje naše družbe in prav ti konstrukti botrujejo tudi vojnam, posiljevanjem, morjenjem, ropanjem, zlorabam, mučenju ... ker je vse seks - ali kako že. (Spisano sto let po Freudu.)
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 17. Avg. 2015 14:55

MarijaNana, meni je v navado prišlo zadnjih nekaj let (razen, če me kaj res ne razburi-ponavadi je to v živo), da ljudem za katere vem, da so precej (večinsko) pod vplivom takšnih in drugačnih družbenih vzorcev, so prežeti s stereotipi, predsodki, klišeji, "t.i." zdravo pametjo družbe, popn psihologijo in kvazi vednostjo ali kot je napisal/a Veerle, so indoktrinirani (narobe heh..me veseli, da tako misliš :) indoktrinirani so v bistvu "prav" v namene reprodukcije statusa quo) - preprosto ne oporekam več kaj dosti. Ničkolikokrat sem zašla v globoke debate o različnih stvareh, argumentirala (nato pa dobila tudi nazaj "vir???", jim dala vir, ki ga potem seveda niso prebrali) in na koncu prišla do "pač razmišlja tako, jaz ne morem nič". Zato pustim stvari na miru, eh. :)

V primeru LZ-ja, ki si itak deli mnenje tu z večino zahodnega sveta, vem, da on misli in počne to ideologijo- z dobrimi nameni. Zato še posebej tukaj ne silim v debato.
To o čemur se zdaj pogovarjamo, o moškosti/ženskosti, je res kompleksna zadeva, s katero se različne znanosti in vede ukvarjajo že ogromno časa. Največ napredka pa je bilo na tem področju storjeno v zadnjih petdesetih letih.. Na žalost pa ljudje raje verjamejo mitologiji, pop psihologom s teorijami o razlikah med spoloma, poetičnim konceptom "energije" etc, kot da bi globoko preučili študije na to temo. In zakaj to raje počnejo - ker je lažje. Ker je lažje živeti na tak način, lahko je ljudi delit po škatlicah, jim pripisovat "lastnosti" (naravno dane! buhpomahej), jih označit za nekaj in met za njihovo življenje že pripravljeno zgodbico, ki so ti jo vcepili. Lažje kot pa da bi se ustavili in pomislili "zakaj tako razmišljam? je res tako? kdo to pravi? zakaj to pravi? kakšno je ozadje te situacije? kakšna je zgodovina? kdo pridobi od tega, da jaz tako razmišljam?" etc.

Če pa koga res zanima dejansko ozadje moškosti in ženskosti, pa bo moral narediti več kot it na youtube in guglat o moškemu in ženski, o "energijah" etc. Bo treba vzet v roke tako dela s psihoanalize, feminizma, filozofije, sociologije ipd. Lahko pa začnete s knjigo "Moškosti" od Connel (kjer se pa morate vsaj potrudit vstopit v delo z odprtim umom, ne pa z namenom diskreditacije ob samem začetku - ki pa je konec koncev itak ne boste sposobni, ker to ni roman).

PS. LZ, jaz se niti malo ne razburjam. :) Se nisem niti v prvem postu. Mi je odveč to, kot sm napisala. Moram pa opozorit, da ko je diskurz o moškosti, se moški radi počutijo napadene, ker mislijo, da se napada njih - ravno zato je potrebno na tem mestu več izobrazbe - to, kar ste vi, moški s svojo moškostjo, svojo moško energijo..niste sami od sebe. To je vsiljena forma, historično skonstruirana forma. Zato se niti približno ne napada vas, temveč to formo, ki ni sama od sebe dana. In je izjemno škodljiva, predvsem do ostalih v razmerju z moškimi, v ogromni količini pa tudi do moških samih. Ampak vglavnem, bo treba kej več prebrat na to temo.

Edit: Connel je pretežko za začetek, če bo kdo dejansko kaj bral, Kimmel ima lažje berljiv tekste, oziroma bolj poljudno spisane.

PPS. Niti od daleč nism profi na tem področju. Ugotavljam iz dneva v dan, da je ta tema res tko zahtevna in prepletena z vsem, kar nas obdaja. Da bi jo razumel moraš res odmislit svojo realnost. :|
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 17. Avg. 2015 16:12

^^ vem da se ne razburjaš, in vem da si strokovno podkovana

Jaz se ne razburjam če ženska govori mnenje glede moškosti, ker se zavedam da ima moškost v modernemu času ogromno problemov, in da je veliko moških ki imajo resne probleme.

Sam sem videl kaj je problem z moškostjo v vojski, kjer se potencira vse kar je slabega v moškosti. Agresija, dominanca, nasilje...a obenem sem videl kako lahko skupina moških deluje kot eno, da ni posameznika.
In se potem človek vpraša, če mogoče tisoče let ni pustilo neke biološke predispozicije.

Zavedam se da ko moški govorijo o feminizmu, da ženske govorijo da nimamo pojma. Seveda, ker nisem ženska. Lahko pa razumem da je problem patriarhalnega pogleda ta, da so tipične ženstvene kvalitete mirnost, submisivnost. Samo to ni moj pogled.
Jaz rabim ženstvenost zraven sebe, rabim intuicijo, rabim nežnost, estetiko in njeno lepoto.

Ne gledam na ženske da so princeske, kurbe, mame in kuharice....ampak samostojna bitja s sanjami in željami. In vsak človek naj bo to kar on želi, imam kolega ki bi rad bil home stay dad in všeč mu je če ženska sprejema odločitve, če njemu to sede...super.

Jaz samo povem kaj je meni všeč, všeč so mi ženske ki mi dajo tisto kar mi manjka, in ob katerih se počutim moški. In če bom imel otroka z njo, hočem da ima materinski čut. In jaz ji lahko dam svoje kvalitete.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov