Kaj bi naredila, če bi ti fant povedal... (samomor)

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 01. Nov. 2016 14:23

Ne, ne, smo se razumeli, to je blo pač dodatek...motenj imaš cel kup in nekdo, ki stori samomor seveda ni psihično zdrava oseba kakorkoli obrneš.
Je pa ključno to ali je to res stvar preteklosti ali pri osebi zaznavaš določeno mišljenje, mindset, odziv na probleme itd.

Čisto iskreno, jaz ne zamerim nikomur, ki ne zmore bit ob taki osebi. (ne moškim, ne ženskam - da se ne boš spet v to vtaknil)
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 01. Nov. 2016 18:37

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 6:44, skupaj popravljeno 1 krat.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 01. Nov. 2016 19:26

Mene pa zanima mnenje še kakšne ženske
Fi-Fi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 96
Na forumu od: 2. 5. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Fi-Fi » 01. Nov. 2016 20:10

sirova štručka napisal/-a:Torej tvoji pravi samomorilci imajo motnje razpoloženja.
Kar iz danes na jutri pa se ne greš fentat, je že marsikdaj prej moralo biti kaj narobe.


Ne, narobe si me razumela. Pravim, da "pravi" samomorilci menda običajno ne iščejo pozornosti od okolice in ne grozijo s tem, ne dajejo opozoril na to dejanje, temveč to storijo nenadoma, brez predhodnih opozoril svojim bližnjim, se ne režejo, ne pijejo antifriza samo zato da gredo na čiščenje želodca od koder bodo spet dobili kup pozornosti... oni enostavno storijo samomor z dokončnim ciljem. Zato pa velikokrat slišiš od sorodnikov, ko na pogrebu rečejo, da ni kazal nobenih znakov depre ali svojih namenov, skratka so presenečeni nad dejanjem.

Tisti "attention seekerji", pijavke kot jih sama imenuješ so pa pomoje (moje laično mnenje) ljudje z raznimi osebnostnimi motnjami, to pa so dejansko ljudje s katerimi je težko shajati. Nikoli ne veš kdaj boš stopil na mino, vsakič znova te presenetijo s svojim izbruhom - s tako osebo imam sam izkušnje.


sirova štručka napisal/-a:Pa še triindvajseta stvar... ti govoriš o: Pravi in uspešni samomorilci to običajno naredijo iz danes na jutri

Taki si tako ne bodo belili glave, kako naslednji punci povedat za samomor, ker naslednje niti ne bo.


Se strinjam...RAZEN, če ni preveč uspešen pri izvedbi kot je v primeru mojega kolega, ker po njegovem mnenju menda on ni iskal pozornosti, pa tudi glede na način izvedbe bi mu mogoče kar verjel.
Je imel ogromno srečo, da je kljub vsemu preživel in danes očitno želi živeti normalno življenje, ga pa skrbi kako bo punca sprejela to njegovo zgodovino. Če mu to ne bi tako veliko pomenilo, verjetno ne bi spraševal svojih prijateljev po tem mnenju. Meni se je zdelo, da ga to precej bremeni.


Ananhas napisal/-a:Mene pa zanima mnenje še kakšne ženske


Sva že dva.
Fi-Fi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 96
Na forumu od: 2. 5. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Fi-Fi » 01. Nov. 2016 20:16

Ananhas napisal/-a:...motenj imaš cel kup in nekdo, ki stori samomor seveda ni psihično zdrava oseba kakorkoli obrneš.


Res je.
Sicer pa menda ima čisto vsak neko psihično motnjo samo da je pri enih bolj izrazita, pri drugih pa ne. Enkrat sem slišal, da če greš kot zdrav človek k trem psihiatrom, ti bo vsak povedal drugačno diagnozo, ker v vsakem obnašanju vidi neko drugo motnjo :mrgreen:
Problem je šele takrat, ko te motnje kvarijo kvaliteto življenja.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7042
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 02. Nov. 2016 13:01

Kaj bi naredila, če bi ti po nekaj mesecih veze priznal, da je v preteklosti že poskusil resno izvesti samomor?
Torej...moji odgovori so teoretični, za primer začetka teoretične veze z nekom x, torej osebo, ki ne obstaja.

Bi se umaknile ali ostale?
Umaknila bi se. Še prej bi verjetno vprašala, kaj ga je pripeljalo tako daleč in ali si je poiskal pomoč, tu bi pa zaključila.
Bi se postopoma ohladile?
Da.
Bi mu manj zaupale?
Spet-da. Mi je sicer jasno, da takšne stvari ne deliš z nekom po enem zmenku, ampak vseeno-sama ob sebi ne morem imeti labilnega, krhkega karakterja, ker sama nisem takšna in bi krhkega človeka slej kot prej spravila v neprijeten položaj.
Kakšna bi bila reakcija, vaša občutenja, kako bi gledale na to vezo?
Moja reakcija? Razložila bi mu, da če je bil nekoč v tako veliki stiski, da si je dejansko želel vzeti življenje, enostavno nisva za skupaj. Sploh ker imam tudi sama stvari, ki niso bile lahke, pa sem vseeno tu, brez raznoraznih iskanj pozornosti in poskusov samomora. Tako da-ob sebi potrebujem nekoga, ki bo z "močjo" osebnosti nekje tam, kot sem sama. Že zato, da ne bi mogoče nekoč sama postala razlog za osebno stisko drugega.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7533
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 02. Nov. 2016 13:41

V teoriji bi se umaknila in bi manj zaupala:imela strahove,da bi to lahko še kdaj ponovil. Mi je čustvena,psihična uravnovešenost,zdravje nekje najvišje med prioritetami pri partnerju, tudi zato,ker je prvi fant imel probleme v tem smislu in je bilo v tistem času, ko sva bila skupaj zelo neprijetno,najverjetneje je bil to tudi razlog za razhod oz. eden od razlogov. Aja pa na nek način imam tudi sebe za bolj občutljivo in takšno,ki se malo nagiba k neuravnovešenem, sem tudi imela že dolgo nazaj probleme z depresijo in ne bi rada partnerja,ki bi bil podoben..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 07. Nov. 2016 21:32

Lol.
Js sn potem bolj ena redkih, k bi glih najbolj napalla na takega tipa. Tko generalno gledano mam že magnet za emotionally damaged tipe, kr me prvlači ta ranljivost. ranljivost = seksi.
sicer pa sama NIKOLI ne bi obsojala nobenega, ki je skušal nardit samomor. vsak človek se lahko zlomi, bog ve kaj se ti lahko zgodi v življenju, in v nekem obdobju teh udarcev pač ne morš hendlat.
da bi si predstavljala svojega fanta, tko bogega, da je pomislil na to, dam u je blo tko težko.... uh vse bi nardila, kar bi bilo možno, da mu pokažem, da je lahko lepo. da je še upanje. da je lahko vse dobro.
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 07. Nov. 2016 22:59

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 12:29, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7042
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 07. Nov. 2016 23:04

Khm khm. Podpis.
Pa da dodam- zakaj se ene prav želite iti rešiteljic? Razen očitnega dejstva me zanima tako konkretno stališče :)
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 07. Nov. 2016 23:17

Im fully aware, da sem damaged goods in d me zato privlačijo tut taki tipi, ker če gledaš s same vidike transakcijske analize, ljudje kliknemo na neki točki, kjer sta obe osebi ranjeni.
Sama sem mela shitload problemov, k sn se jih nekonsturktivno odločla reševat, in zato klikam z "ranjenimi" osebami.
tko d ja. vem, da nimam pošlihtan v glavi, hvala d si me razsvetlila.

+ delno izhaja ta moja "fascinacija" iz tega, ker sem js trdno prepričana, da me bo mene nekdo rešil. mi pokazu ljubezen, lep lajf itd.
Živim v pravljici, I know.
Zadnjič spremenil Exit, dne 07. Nov. 2016 23:18, skupaj popravljeno 1 krat.
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 07. Nov. 2016 23:18

Jaz sem začela s tistim bivšim, ko sem bila najbolj %$#%...
Tako, da bo nekaj na tem, da podobno skupaj potegne...

Potem pa sta dve varjanti - ali drug drugega potegneta še bolj dol ali pa en preraste to (dela na sebi itd.) in gre iz takega odnosa...

Idealna varjanta pa je, da drug ob drugem napredujeta, samo to je redko...
Zadnjič spremenil Ananhas, dne 07. Nov. 2016 23:22, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 07. Nov. 2016 23:22

Definitivno je tko. In js vem, da sn atm pretty fucked up, oz se lovim, in posledično palim na take :D go figure. zato pa hodm na terapije, da se to ozavesti, ker ni to lih najbolj normalno :D
<3
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7042
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 07. Nov. 2016 23:24

Pa si razmišljala recimo kdaj da se ne bi zapletala z nekom, ki ima takšne težave, dokler ne rešiš svojih? Predvsem iz razloga, da si ne nakoplješ novih?
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 07. Nov. 2016 23:26

Ponavadi spoznaš težave nekoga šele k ga spoznavaš, sj se ti oseba ne razkrije takoj :D in medtem, ko osebo spoznavaš, se hkrati zaljubljaš.

pač sam ne mi ta nek judgy odnos, kr mi gre na k*.
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov