Ali verjamete v zvezo za vedno

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Tinči5
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 29. 3. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a Tinči5 » 22. Jul. 2018 20:30

Zivijo:)obcudujem redke primere kateri so skupaj od svojih srednjesolskih let naprej za vedno. Stara sem 18 let in sem koncno spoznala fanta ki ga dejansko ljubim in mi pomeni vse na svetu tako kot on mene. Imava se noro rada funkcionirava skupaj v vseh pogledih. Sedaj sva skupaj 1leto in imam obcutek da sem nasla kar sem hotela da nocem nobenega drugega. Prej sem veliko zurala zdej pa sem se umirila nimam vec velike potrebe in zelje po zuranju ceprau mi dovoli da grem sama ven z kolegicami. Ce samo pomislim da bi slo kaj narobe med nama mi gre dejansko na jok in strah me je da bi se nam kadarkoli kaj zalomlo ker bi rada da bi bila skupaj za vedno pac vecina bo verjetno rekla sej imas komaj 18 celo zivljenje je pred tabo sam ta fant je tako cudovit da nisem nasla ene slabe tocke preprosto vem da ni mozno najti bolsega fanta. Vec casa ki smo skupaj bol sem navazaja na njega in bol ga imam rada in enako pravi tudi on. Bojim se samo da bi se me kdaj navelicau in hotel preizkusiti se kaj drugega. Tudi on ima 18 let tako kot js in oba sva imela prvic spolne odnose skupaj in bi bilo razumljivo da bi si zeleu poskusiti kaj novega.Kaj ima kdo podobno izkusnjo?je kdo ki mu je uspelo obdrzati trdno zvezo iz srednjesolskih let?verjamete da je mozno obdrzati zvezo in ljubezen za tolko let?hvala za vse odgovore
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7033
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 22. Jul. 2018 20:38

Zvezo je možno obdržati. Jaz je nisem sicer.
To, da ti gre ob misli na razhod na jok, zagotovo ni dober znak. Si tudi človek izven veze, ki se še išče-neguj tudi to, odnos do sebe, namreč.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 22. Jul. 2018 20:38

Mislim da velika večina ljudi se razide s svojo srednješolsko ljubeznijo/ prvim fantom, vsaj pri meni in kakšni prijateljici je bilo tako. Imam pa tudi sestrično, ki je začela s fantom pri 16 in sta še vedno skupaj, okrog 8 let zdaj.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 22. Jul. 2018 22:26

Ne vem, kaj je tu občudovanja vredno, če je človek za vedno skupaj. Veliko bolj je pomembna kvaliteta zveze, ne pa čim bolj visoka št. obletnice npr.

In ja, je možno obdržati tako najstniško zvezo. Sicer po mojem mnenju večinoma zaradi rutine in idealiziranja tega pojma “najstniška ljubezen” (nisem nikoli razumela, kaj je tu tolk fascinantnega, ampak ok, je res, da ne dam dosti na romantiko haha), ni pa to nobeno pravilo.
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 22. Jul. 2018 22:37

Js čene poznam bežno več takih parov, ki smo bili na isti srednji šoli. Itak, da je možno, če je želja z obeh strani, pa tudi, da sta oba taka bol resna tipa človeka..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 22. Jul. 2018 23:09

Možno itak je, sam meni osebno ni nič wow očudovanja vredno, če sta dva skupaj že od srednje šole npr. Sem sama že slišala dostikrat od koga kaj v smislu “wow tedva sta pa skupaj že celo srednjo in fax, kok lepo, sta očitno res za skp”.

In meni so take izjave smešne, ker dostikrat leta niso odraz sreče v zvezi in gre za neko vztrajanje in miselnost, da če si eni osebi posvetil tolikšen del življenja od najstniških let naprej, da ni vredno vsega pustit.

Kar se tiče idealiziranja najstniške ljubezni, ki sem ga prej omenjala, pa poznam primer svoje sestre, ker je bla sama v taki zvezi od 16-23 leta. In je tip bil prav obseden s to idejo, da sta si usojena zaradi tega. :rolleyes:
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2437
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 23. Jul. 2018 7:31

Jaz tako iz glave ne poznam nobenega para, ki bi bil res dolgo, tisto "obcudovanja vredno" dolgo, skupaj (dajem to v narekovaje, ker ima Cryselle point, niso vse zveze wow, samo zato, ker dolgo trajajo). Poznam nekaj parov, ki so se skupaj iz srednje sole, ampak smo se mladi, okoli 30, in je se cas, da gre zveza v 3 pm :lach:
Lej, lahk da bosta skupaj dokler vaju smrt ne loci, lahk pa da ne. To je sam od vaju odvisn, statistika ti tu ne bo nic povedala.

Haha, prvo kar sem pa tule pomislila je pa, hvala bogu, da nisem vec s svojim srednjesolskim fantom. Pa sem tud misla, da bom kr umrla, ce grema narazen :D
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 24. Jul. 2018 8:47

Ma meni je vseeno na nek način lepo, da imaš res dolgoletno zvezo, ki 'štima' in deluje in vse, ker vseeno pomeni, da imaš neko stopnjo zrelosti in si nekaj vlagal in vztrajal pri tisti zvezi toliko let. Boljše, kot da menjuješ partnerje na vsakih nekaj let. Samo jaz nisem tak tip, da bi bila v eni sami zvezi za cel lajf, bi me po moje preveč zanimalo, še kaj doživet, bit samska, žurat, delat neumnosti.. če bi imela samo eno zvezo v življenju, ki bi se začela že v srednji šoli (oz po možnosti že na začetku srednje šole). Ta moja sestrična npr, ki je že skupaj s fantom od srednje šole je že karakter tak bolj resen, nikoli ji ni bilo nekaj ful za žurat..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 24. Jul. 2018 16:14

Ma jaz si ne predstavljam, da bi imela eno službo za celo življenje, kaj šele, da bi že v najstniških letih spoznala nekoga, za katerega bi vedela, da je “the one”. Že v vseh letih dejtanja do zdaj, se mi prekleto redko zgodi, da nekoga vidim kot potencialnega partmerja, da bi pa vedela pri npr. 16ih, kaj hočem od zveze in ali mi partner lahko nudi tisto, kar si želim? Takrat še niti za sex nisem bla pripravljena, kaj šele kaj druga. :D

Pa tudi pri meni ne bi imela takšna zveza možnost obstanka zaradi tujine in bi se mogla praktično odpovedati vsem načrtom in omejiti na SLO, če bi želela biti s to “the one” osebo (razen če bi se partner odpovedal svojemu življenju zame in šel z mano - kar spet ne bi mogla nikoli pričakovati od nekoga).

Sem mnenja, da imajo zveze, kjer sta oba partnerja dozorela in sta dala že stvari skozi, ki sodijo v najstniško obdobje, dosti več možnosti, da bodo tudi na dolgi rok uspešne (s tem mislim, da ne bodo zgolj dolgo trajale, ampak da sta oba partnerja srečna). Ni pa to pogoj, logično.
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google Adsense [Bot]

cron