Ali je mogoče imeti nekoga "tako" rad?

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

zombi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 8. 12. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a zombi » 08. Dec. 2015 19:06

Zdravo,

kot sem napisal že v naslovu teme me zanima, če je bil/a kdo v podobnem primeru, če je imel kdo partnerja tako rad da ga je imel še naprej rad, čeprav je vedel precej časa, da mu partner govori laži in dela "grozne" stvari za njegovim hrbtom?
Predkratkim je imel na forumu en podoben problem, ampak sem se rajši odločil odpreti novo temo.

No, vam napišem moj problem, da vam bo več jasno. S punco sva skupaj malo več kot 3 leta, jaz sem pravkar dopolnil 27let ona stara 24let. Ona še študira in dela občasna študentska dela, sam pa delam. Živima ne skupaj, se pa vidima približno na 2 dni.

Na začetku je bilo itak tipi topi kot v vsaki zvezi, tako lepo se nisem imel še z nobeno, zato sem "vedel", da je "teprava" in da se boma skupaj starala(pred njo sem bil v dveh daljšah zvezah(5, 4leta) in 2 bolj krajši(nekaj mescev).
Pred 1 letom je spozna novega prijatelja in si pišeta stalno. Sama mi pove, da si pišeta in da jo je vprašal, če gresta ven na pijačo,... Skratka nisem dal precej pozornosti, ker sem ji zaupal, ampak čez nekaj tednov se je najin odnos precej poslabšal; veliko prepirov in skoraj vedno je naneslo nanj,... takrat je tudi začela precej skrivati mobitel in zato sem naložil keylogger na njen računalnik da vem, zakaj se gre, ker njega sem precej sumil in vedno ko sem se želel pogovoriti znjo sva se skregala in nikoli nič rešila.
Ko sem videl poročilo keyloggerja me je hmal groza; na kratko- rada bi bila z njim.
Nisem ji hotel povedati da sem vohunil zanjo, ker sem se hotel samo prepričati če se motim.
Tekli so meseci, midva sva se preiprala skoraj vsake 3dni, ona mi je cel čas lagala v obraz, da nimata z njim nič več, da se ne pogovarjata,.... jaz sem pa vedel resnico, ker NISEM mogel končati vohuniti. Enkrat vmes mi je povedala da ji je všeč fant, ampak da me ni varala, da hoče biti zmano, bla bla,... vmes sem jo postavil še na ultimat; jaz ali on,... 1 teden ok, potem spet on... to je potekalo okrog 7 mescu!!! Na koncu sem ji povedal, da sem ji vohunit 7 mesecev, da sva en drugega lagala in se odločila, da boma pustila preteklost in začela znova, jaz nebom več vohunil, ona se bo posvetila samo meni(končala z drugim fantom)

Po 1 mescu ni nič drugače, občutek imam da sva se še bolj oddaljila. Bolj kot se sedaj skoraj nemorem več truditi, od nje pa ni skoraj nič energije. Skratka nekaj dni nazaj je pri meni pustila odprt gmail in sem videl da ima novo pošto od tistega prijatelja. Seveda, da sem prebral in praktično zvedu še polno drugih laži ter, da sta se mečkala,....


Vem, da sem daleč od idealnega fanta, ampak kot že pri ex puncah in sedaj sedajno nisem nikoli niti pomislil, da bi bil z katero drugo. Vem, da nisem naredil prav da sem ji skoraj 7 mescu bral vse kar je delala in za to ni opravičila, ampak v moj zagovor sem želel rešiti zvezo, drugega načina takrat nisem dobil, skratka hotel sem preprečiti kar se je nakoncu zgodilo.

Moje vprašanje v naslovu teme se pa glasi. Je mogoče imet nekoga tako rad, čeprav ti laže v obraz skoraj 1 leto, da se trudiš da se bo zveza obnesla, čeprav je samo enostranski trud in še na "koncu" ko zveš da je res res res prekoračila mejo, jo imaš ševedno nenormalno rad?

Zanima, me še kaj si mislite o mojem grehu. Bi vi to storili partnerju kar sem jaz?

p.s. napisano je res slabo, ampak bolj razumljivo nisem mogel skupaj spraviti.
Zadnjič spremenil zombi, dne 10. Dec. 2015 10:28, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 08. Dec. 2015 19:31

on a te je že zdavnaj nehala spoštovati.

imaš dve možnosti:

- ali se sprijazniš, da ji bod drugi moški vedno bolj zanimivi in se bo vlačila okrog

- ali pa jo pustiš in si najdeš drugo žensko


Simple as that.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 08. Dec. 2015 20:30

Takšen odnos ni zdrav. Po moje bi moral to čim prej končat. Se ti počutiš srečnega in zadovoljnega v tem odnosu? Če bi te ona imela rada kot ti njo, ne bi ves čas iskala novih tipov. Mogoče si pa samo tako zelo navezan nanjo, da si ne predstavljaš življenja brez nje. Poskušaj ugotovit zakaj jo imaš rad in kaj ti ona daje,česar sam nimaš in poskušaj to poiskat pri sebi. Kakorkoli, po mojem rabiš punco/žensko, ki bo tako nora nate kot ti nanjo in ne bo varala,lagala in kateri boš preprosto zaupal in ne rabil vohuniti za njo. Si ne želiš tega? Zvezi z zdajšnjo je glede na napisano že zdavnaj potekel rok..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 08. Dec. 2015 21:19

Nesanica napisal/-a:on a te je že zdavnaj nehala spoštovati.

imaš dve možnosti:

- ali se sprijazniš, da ji bod drugi moški vedno bolj zanimivi in se bo vlačila okrog

- ali pa jo pustiš in si najdeš drugo žensko


Simple as that.


Podpis pod tole!
zombi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 8. 12. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a zombi » 08. Dec. 2015 22:11

Hvala za hitre odgovore :)

Se strinjam, da je konec zveze, še posebej sedaj ko sva rekla, da pustima vse zasabo in se ni mogla držati niti tega, da pustima preteklost zasabo.

Zavedel sem se tudi sam da če bo šlo tko naprej, zveza nebo obstala, ampak ker sem po naravi optimist, sem upal, da se bo obrnilo na bolje.

Sedaj samo še čakam, da se psihično umirim in se pripravim, da ji povem, da je boljše da grema vsak po svoje.


Kaj mislite glede tega da sem vohunil? Sam imam zelo slabo vest,... se ne poznam sam sebe kar sem naredil, ker vedno sem zaupal svojim dekletom.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 08. Dec. 2015 22:19

Zajebal si.

Nisi udaril po mizi, ko je bilo treba, in njeno nespoštovanje se je samo še poglobilo.

Problem ki ga imaš, je to da si v tej ženski videl potencialno "The one". In ko moški to naredi, je prodan...s tem ne mislim da ne smeš ravnati z žensko kot s "The one", ampak da se večina moških spusti v podrejeni položaj.

Privlačnost ženske do moškega ni konstantna, in če jo ti častiš in si pripravljen narediti vse da rešiš zvezo in ji oprostiš ko dela sranje, potem privlačnost pade na 0.

In ko ženska izgubi spoštovanje do tipa, potem dela samo še večje sranje, ker podzavestno ve da ti ne boš nič naredil, in potem se čaka kdaj se bo ona naveličala tebe mučiti in bo odšla.

Kar govorim se zdi protislovno, ker pač ko imaš nekoga res rad, nisi pripravljen oditi stran in udariti po mizi, a ne?
Ne, ker dokler se nisi pripravljen postaviti zase, in imeti sebe najbolj rad, ne moreš imeti drugega.

To da si čakal sedem mesecev, vohunil...to te naredi strahopetca v očeh ženske.

Pojdita narazen, nauči se kaj iz te izkušnje in pojdi naprej.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 09. Dec. 2015 8:45

Kaj mislite glede tega da sem vohunil? Sam imam zelo slabo vest,... se ne poznam sam sebe kar sem naredil, ker vedno sem zaupal svojim dekletom.

Ja po eni strani seveda ni prav, da si vohunil, ker to čisto podre odnos,zaupanje v zvezi, po drugi strani, kot si opisoval, je bila tvoja zveza že toliko načeta, zaradi ravnanja partnerke na tisti točki, da nisi imel več kaj dosti zrušiti s svojim dejanjem..
V prihodnje, če želiš imeti fer zvezo tega seveda ne počni.

Se ne strinjam z LZjem, ker se mi iz njegovega posta sliši kot da si v tem primeru samo ti, oz. moški kriv in da je s tem ko ne'udariš po mizi' ženski pa kar vse dovoljeno in opravičljivo, kar seveda ni, ker sta oba enako odgovorna, da jima je v zvezi kul. Se mi zdi, da če ima ženska pošlihtano v glavi, bo iz takšne zveze sama čim prej odšla in ne trpinčila partnerja še naprej..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 09. Dec. 2015 8:59

Ne, nisem napisal da je on kriv.

Napisal sem, da bi lahko drugače postopal glede situacije, če bi hotel še biti z njo in imeti njeno spoštovanje, bi ji postavil meje.
Drugače bi pač odšel.

Krivda je na njeni strani, kako pa ti potem postopaš s tem, je pa na tvoji strani.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 09. Dec. 2015 9:17

Hja no, recimo da ima to zdaj malo več smisla..ampak velikokrat se situacije tudi ne da razrešiti, ne glede na pristop k problemu in je edina rešitev konec.

In ko ženska izgubi spoštovanje do tipa, potem dela samo še večje sranje, ker podzavestno ve da ti ne boš nič naredil, in potem se čaka kdaj se bo ona naveličala tebe mučiti in bo odšla.

Temu podobni stavki so me zmotili, ker se sliši, kot da bi bile vse ženske na stopnji sedemletnice, ki potrebujejo 'pravilno' usmerjanje moškega in ne znajo razmišljat s svojo glavo..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 09. Dec. 2015 9:28

Če je delala sranje, brez da bi se soočila z njim, potem se je obnašala kot sedemletnica.

Jaz vem da se večina žensk ne obnaša tako, niti se jaz ne obnašam do žensk tako da jim postavljam meje in udarjam po mizi brez razloga :) .

Gre se samo za koncept akcija-reakcija na bitchy, tečkasto, needy, lažnivo obnašanje.
Pač, če ti je da se razreši določene probleme, in vidiš neko rešitev, potem pač reagiraš na to.

Če pa nočeš imeti ničesar, greš pač stran.

Če pa ne narediš nič, potem si pussy. Dejstvo.

In vem, da ženske enako delate, ker če bi se en tip do vas obnašal posesivno, ali bi vam delal sranje...bi ga napizdile, če ne bi šle pa naprej. Isto sranje, druga pakunga.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 09. Dec. 2015 10:11

Meni se zdi zgrešen ravno koncept, da ti mora partner postavljati meje. Za moje pojme je edino pravilno, da si jih postaviš sam in izvirajo iz tebe in kot prvo iz spoštovanja do sebe, šele nato do partnerja.
Sicer pa nihče ni popoln,vsi delamo napake in je včasih težko čisto posplošit, kaj naj bi bilo v dani situaciji pravilno ravnanje. Ampak za zgornjo situacijo smo si pa vsi več al manj na jasnem..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 09. Dec. 2015 10:21

Saj ko napišem meje, mislim na to: Jaz tega sranja ne bom prenašal, torej grem stran.

Ne pa pogojevanje, ali kaj lahko nekdo dela ali ne.

Kot si lepo napisala, meje so v nas samih, kliko se cenimo in koliko se spoštujemo, od tega je odvisno koliko lahko požreš.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 09. Dec. 2015 11:12

Zombi: Ne, ni mogoče imeti nekoga ''tako'' rad. ''Tako rad'' ni ''imeti rad'', imeti ''tako rad'' (kot ti opisuješ) pomeni imeti patološki odvisniški odnos do neke osebe. V srži vajinega ''odnosa'' ni ''imeti rad'' (ti njo), temveč ''biti odvisen''. Ta oseba ti ničesar ne daje, neštetokrat te je bila pripravljena prevarat, prizadet, ti lagat, ti prikrivat ... nima te rada, ne spoštuje te, ne privlačiš je, ni iskrena in vede se skrajno egoistično. Zdrava reakcija na tako vedenje je prekinitev odnosa. Zgolj in samo prekinitev odnosa. Nič, absolutno nič, drugega. O tvojem vohunjenju torej mislim, da je simptom tvojega patološkega odnosa do te osebe in predvsem mislim, da potrebuješ pomoč strokovnjaka, ki ti bo pomagal izgraditi primerno samozavest ter pridobiti čustveno zrelost.

In še za zraven: Absolutno je edino smiselno in pravilno, da se v odnos daš cel (da se obnašaš do punce, do katere čutiš, da je ''The One'' kot do dejanske ''The One'' (čeprav je meni cel koncept ''The One'' mimo, pa ajde, recimo, da to pomeni, da se do nekoga mega nežno in pozorno obnašaš), da polno izražaš svoja čustva (vsa čustva) in da izkažeš občudovanje v taki meri, kot ga čutiš. Zrela oseba bo tako predajo cenila bolj kot karkoli drugega in bo sama vlagala enako. Cilj je povsem odprt odnos, v katerem je možno vsakršno izražanje vseh občutkov, ne pa nekakšno ''brzdanje'' z namenom ohranjanja statusa ''alfe'' v odnosu (s čemer pride nujno tudi patriarhat in odnos, ki temelji na hierarhičnem razmerju).
zombi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 8. 12. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a zombi » 09. Dec. 2015 12:02

Sedaj te razumem @Led Zeppelin kaj si mislil glede "mej".

Res je, že takrat (1leto nazaj) ko je "mutila" z bivšim bi moral oditi stran, ampak sem ji dal šeeno priložnost. Verjemi, če bi bilo podobno kot sedaj je nebi dobila. Toliko spoštovanja do sebe imam.

@MarijaNana;
Te razumem kaj hočeš reči glede tega "the one". Mogoče sem se zgoraj slabo izrazil. Mislil sem glede tega, ker sem čutil do nje drugače kot pri prejšnih puncah, v zvezi sem bil od samega začetka takšen kot sem, kar mi ni bilo OK sem se pogovoril znjo ona enako, razmišljala sva podobno, ter imela enake cilje ki se mi zdijo pomembni. Sedaj vidim, da se mi je ona takrat prilagaja.
Skratka te razumem kaj si hotela povedati, ravno strokovne pomoči ne potrebujem, ker vem kaj sem naredil. Potrebujem samo še nekaj časa, da vse "sprocesiram" in končam zvezo.
Sem optimist po srcu, ne obupam tako hitro, nisem hotel kar oditi in ker pač mi je nekaj pomenila(vem da je trajalo preveč časa).
Nisem odregrarial pravilno, se zavedam to, čene drugega vsaj sedaj kot nikoli.
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 09. Dec. 2015 22:08

^^ Tvoje odvisniško vedenje traja vsaj cca. eno leto in pišeš, da rabiš "čas za sprocesirat zadeve" in da boš šele po tem končal, torej odvisniško vedenje še nadaljuješ. Meni se ne zdi, da je to nekaj, kar lahko dokončno in scela sam razčistiš. Ampak seveda ... Odločitev je le tvoja.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov