Pretepli Damjana Murka

Slavni na sto in en način.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Nadine
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 677
Na forumu od: 3. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Nadine » 16. Mar. 2009 19:58

freaky napisal/-a:Se čist strinjam z Borisom. Kar je pa preveč, je pa preveč. Nisem noben fan Damjana, ga ne obožujem, priznam, da sem se že pošalila na njegov račun, ampak vsaka šala ima svojo mejo. In ta skupina na facebook-u je že zdavnaj presegla vse meje. Ustanovitelj in člani so samo odraz tega, kako primitivni so lahko ljudje. Smo še zelo daleč od kultivirane, strpne in nesovražno nastrojene družbe.

Še bolj pa me čudi, kako "taglavni" na facebook-u lahko tolerirajo nestrpnost in sovraštvo. No, še en razlog več, da me na facebook ne bo. :wink:


se strinjam
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 25. Mar. 2009 13:51

Preko že omenjenega spletnega obrazca na strani Varuha človekovih pravic sem izrazil skrb glede tega, kako se nekateri nasilno obnašajo. Po pošti sem dobil odgovor.
Spoštovani,

na spletni strani Varuha človekovih pravic RS (v nadaljevanju: Varuh) ste izpolili elektronski obrazec za vložitev pobude. Vnesli ste osebne podatke, dve povezavi do spletnih strani in navedli, da gre 'za skrb, kaj se dogaja z našim ljudstvom'.

Na obeh spletnih straneh je mogoče zaslediti komentarje, ki izražajo navdušenje nad nasiljem, ki ga je bil deležen gospod Damjan Murko. Na spletni strani Facebook je celo zapisano: 'Če ta skupina dobi 50.000 članov bo murko spet tepen'. Menimo, da so take vsebine vse prej kot primerne. Ob tem je želimo nadalje pojasniti, da v zvezi z obstojem, dostopom in uporabo spletnih strani oziroma informacij, ki jih vsebujejo, Varuh nima pristojnosti. Slednje ima namreč na podlagi Ustave RS in Zakona o varuhu človekovih pravic, le do državnih organov, organov lokalne skupnosti in nosilcev javnih pooblastil.

Odgovornost (zlasti kazensko) za zapisane besede nosi tisti, ki jih je zapisal. O spletni strani smo obvestili policijo. Ta med drugim tudi sprejema naznanitve kaznivih dejanj, zbira podatke in dokaze ter vlaga kazenske ovadbe. Kazensko ovadbo lahko na pristojno državno tožilstvo sicer vložite tudi sami. Tožilstvo je namreč tisto, ki odloča o utemeljenosti kazenskih ovadb in zastopa državo pri pregonu kaznivih dejanj v sodnih postopkih.

Lep pzdrav,

Dr. Zdenka Čebašek - Travnik, dr.med
varuhinja človekovih pravic


Damjan Murko naj bi z izzivanjem ob živce spravil člana skupine Skater, ta pa se je nadenj spravil s pestmi (kar še nič ne pove o tem, ali ga je udaril in če, kako močno). Kaj se je dogajalo pred tem, in čemu naj bi Damjan začel z izzivanjem (je imel kak upravičljiv razlog?... ga je kdo blatil ali nazival s pedrom?), in kako je to izzivanje izgledalo, tega ne vem. Iz posnetka je razvidno le to, da je nekdo Damjana fizično napadel, ta pa je po mojem občutku reagiral jezno in ga ozmerjal z žaljivkami (pa ne le njega). Ali je njegovo postopanje upravičeno ali ne, in kaj je želel s tem doseči, naj presoja kdo drug, jaz se sem ne bom vtikal.

Mnogo ljudi misli, da bi se dal Murko celo sam "pretepsti" za svojo prepoznavnost. Ne mislim se spuščati v to in to tudi ni moja briga. Mene zanimajo stvari, za katere imam dokaze, da so se res zgodile. In to je odziv ljudi na Facebooku, pa še kje drugje.

Če je kdo spregledal, dokazi so arhivirani tule:
http://www.cosmopolitan.si/forum/viewtopic.php?p=1242072#1242072
Uporabniški avatar
keya
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 293
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: wajt krajna

Neprebrana objavaNapisal/-a keya » 30. Mar. 2009 23:14

No, kar se murkotovih pevskih sposobnosti tiče.. mislim da je dobil zelo zelo hudo konkurenco, proti kateri nevem če ima kaj šans (čeprav si nisem mislila, da je to dejansko možno) :rofl:

klik
Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 07. Apr. 2009 21:54

Uporabniški avatar
jemina
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3807
Na forumu od: 14. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jemina » 09. Apr. 2009 15:59

Zadnji stavek zmaga
Dame mas quiero mas
De esa bendita forma en que me miras
Solo tu, solo yo
Caricias que me roben la razon
Uporabniški avatar
SWEET_THING
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 42
Na forumu od: 10. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEET_THING » 09. Apr. 2009 17:48

Sicer ne vem kolko je tu gor kdo star...sam s tole temo ste pa šli vsi skup predaleč! Čez 170 strani 1. ...pol pa tu nadaljevanje :eek: adijo pamet...ostala sm brez besed :rofl: smešni in dolgočasni ste vsi skup z Murkotom vred :sleeping:
”It’s better to be HATED for what you are, than LOVED for what you are not!”
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 09. Apr. 2009 20:30

... medtem ko si ti s svojim postom tko zlo drugačna, ane?
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
SWEET_THING
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 42
Na forumu od: 10. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEET_THING » 09. Apr. 2009 21:31

Ja... :lol:
”It’s better to be HATED for what you are, than LOVED for what you are not!”
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 09. Apr. 2009 22:02

SWEET_THING napisal/-a:Sicer ne vem kolko je tu gor kdo star...sam s tole temo ste pa šli vsi skup predaleč! Čez 170 strani 1. ...pol pa tu nadaljevanje :eek: adijo pamet...ostala sm brez besed :rofl: smešni in dolgočasni ste vsi skup z Murkotom vred :sleeping:


no vidiš, pa si še ti prispevala k našim stranem :wink:
Isana
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 29
Na forumu od: 6. 9. 2007
Kraj: MS

Neprebrana objavaNapisal/-a Isana » 17. Apr. 2009 17:35

Sneguljčica, Palčica in Notredamski zvonar so se pogovarjali. Sneguljčica je rekla: "Z gotovostjo lahko rečem, da sem najlepša na svetu."
Palčica je dejala: "Z gotovostjo lahko rečem, da sem najmanjša na svetu."
Notredamski zvonar pa je rekel: "Gotovo sem najgrši na svetu."
Zato so vsi trije šli na urad za Guinnessove rekorde, da bi se prijavili. Prva je vstopila Sneguljčica, ki se je vrnila vzhičena in zakričala od veselja: "Zdaj je uradno. JAZ sem najlepša na svetu!"
Druga je iz pisarne prišla Palčica in dejala: "Uradno sem najmanjša na svetu."
Ko je iz pisarne končno prišel Notredamski zvonar, je rekel: "Kdo za vraga je Damjan Murko?!"

sori, ampak nism se mogla upret :rofl:
Isana
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 29
Na forumu od: 6. 9. 2007
Kraj: MS

Neprebrana objavaNapisal/-a Isana » 17. Apr. 2009 17:37

Sneguljčica, Palčica in Notredamski zvonar so se pogovarjali. Sneguljčica je rekla: "Z gotovostjo lahko rečem, da sem najlepša na svetu."
Palčica je dejala: "Z gotovostjo lahko rečem, da sem najmanjša na svetu."
Notredamski zvonar pa je rekel: "Gotovo sem najgrši na svetu."
Zato so vsi trije šli na urad za Guinnessove rekorde, da bi se prijavili. Prva je vstopila Sneguljčica, ki se je vrnila vzhičena in zakričala od veselja: "Zdaj je uradno. JAZ sem najlepša na svetu!"
Druga je iz pisarne prišla Palčica in dejala: "Uradno sem najmanjša na svetu."
Ko je iz pisarne končno prišel Notredamski zvonar, je rekel: "Kdo za vraga je Damjan Murko?!"

sori, ampak nism se mogla upret :rofl:
ana27
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 890
Na forumu od: 13. 3. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ana27 » 19. Apr. 2009 18:13

star* napisal/-a:samo skriva se za varnostniki, pa same besede so ga :roll: glas pa ma ko prehlajen pes...nevem zakaj :P :twisted:
:gut:
Uporabniški avatar
PeggySue*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1956
Na forumu od: 18. 11. 2006
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a PeggySue* » 20. Apr. 2009 15:40

Evo,vsestranski Murko se bo preizkusil še kot igralec...

http://24ur.com/ekskluziv/domaca-scena/damjana-murka-zaposlili-na-pop-tv.html

Kera poza na prvi sliki. :lach:
matjazd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 567
Na forumu od: 14. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a matjazd » 20. Apr. 2009 17:01

Sicer se ni lepo tepst, a za njega mi ni čudno, če jih je dobil.
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 23. Apr. 2009 17:02

mal OT :D

> Sneguljčica, Palčica in Notredamski zvonar so se pogovarjali. Sneguljčica je rekla: "Z gotovostjo lahko rečem, da sem najlepša na svetu."
> Palčica je dejala: "Z gotovostjo lahko rečem, da sem najmanjša na svetu."
>
>
>
>
> Notredamski zvonar pa je rekel: "Gotovo sem najgrši na svetu."
> Zato so vsi trije šli na urad za Guinnessove rekorde, da bi se prijavili. Prva je vstopila Sneguljčica, ki se je vrnila vzhičena in zakričala od veselja: "Zdaj je uradno. JAZ sem najlepša na svetu!"
>
>
>
>
> Druga je iz pisarne prišla Palčica in dejala: "Uradno sem najmanjša na svetu."
> Ko je iz pisarne končno prišel Notredamski zvonar, je rekel: "Kdo za vraga je Damjan Murko?!"

Vrni se na Zvezde

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov