Pretepli Damjana Murka

Slavni na sto in en način.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 15. Mar. 2009 23:08

Anelise napisal/-a:Kako tezko je razumet, da obstaja tudi hec. Damjanu se zihr smeje kolk reklame mu je naredu ta incident in stavim, da je ves vesel, ko vidi koliko "njegovih" skupin obstaja na FBju.


Boris:

* Da se naucis zakaj je pristojno Upravno sodisce

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp? ... vilka=4487

* Namest da sam "copy paste" letis člene KZ-ja, si jih tudi preberi. :)


Hvala za opozorilo, sem popravil... med tipkanjem sem bil na strani Upravnega sodišča, pa sem se zatipkal. V mislih sem imel Okrožno državno tožilstvo, sem bil že parkrat tam.
Člene sem pa prebral vse po vrsti. Nekatere sem gor pripopal informativno, ker se konkretno povezujejo z dogodkom, nekatere zaradi preventive/opozorila, nekatere pa kot zanimivost.

Glede facebook skupin: Eno je hec, drugo pa je, ko z nekim dejanjem spodbujaš objestno naravnane egiče (ma, do ega verjetno v takih slučajih pri njih sploh ne pride, se odzivi ustavijo pri IDu, v njihovem nezavednem) k sovraštvu. Veš, ni malo sociopatov (ali pa sociopatkov, če želiš... ni namreč nujno, da je njihovo stanje patološko, da storijo kako tako okrutno dejanje) v Sloveniji, ki bi Murka res pretepli, če bi jih kdo dosti spodbujal k temu. Facebook skupina, ki bi Damjana preselila na luno, je vsekakor duhovita, tista, ki pa spodbuja pretep, pa je živ poden (pustiva tokrat ironijo, da bi na luni poginil)... poglej si malo komentarje in upoštevaj, kakšni vse ljudje lahko to berejo in pa kako to na njih vpliva. Ne živi v pravljici, ni to hec za vsakogar.
Zadnjič spremenil Boris, dne 15. Mar. 2009 23:50, skupaj popravljeno 1 krat.
Anelise
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1163
Na forumu od: 25. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Anelise » 15. Mar. 2009 23:49

Boris napisal/-a:Hvala za opozorilo, sem popravil... med tipkanjem sem bil na strani Upravnega sodišča, pa sem se zatipkal. V mislih sem imel Okrožno državno tožilstvo, sem bil že parkrat tam.
Člene sem pa prebral vse po vrsti. Nekatere sem gor pripopal informativno, ker se konkretno povezujejo z dogodkom, nekatere zaradi preventive/opozorila, nekatere pa kot zanimivost..


Lih informativno : obicajno se ovadbo poda policiji (ceprav se lahk tudi tozilcu oz. sodiscu), ki je ovadbo dolzna posredovati tozilstvu, ta nacin je bolj prakticen, glede na to, da je policija dosegljiva lazje in 24h/dan.

Člene pa sem omenla, ker si me spravi v smeh z "hudodelskih zdruzevanjem".. :D Ma ajde, ce je informaticno ti oprostim ;)

Boris napisal/-a:Glede facebook skupin: Eno je hec, drugo pa je, ko z nekim dejanjem spodbujaš objestno naravnane egiče (ma, do ega verjetno v takih slučajih pri njih sploh ne pride, se odzivi ustavijo pri IDu) k sovraštvu..


Ce bi kdo imel namen pretepst Murkota, ne rabi FB skupine za motivacijo. In bi ga najverjetneje ze zdavnaj. Ce pa ma nekdo "probleme" - jih bo mel oz. jih ima ne glede na FB. To mislim.
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 15. Mar. 2009 23:54

Misliš narobe, ker ne upoštevaš psihe sociopatov in sociopatkov, na katere sugestije in simbolična dejanja vplivajo precej, podžigajo njihove napadalne težnje. In tudi oni to berejo. In jih ni malo.

P.S.: Ko sem delal za kolega, sem vloge nosil direktno na tožilstvo.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 16. Mar. 2009 0:52

a teb je res tolk douhčas, da morš zanalizirat usako stvar tega sveta?
če je taka skupina pač je, tist ki se bo želel upisat se bo, tist ki se ne bo, s ene bo.
Psihopati pa lohk napadejo tud brez ubpisane skupine na fejsbuku.Mislm, zdej če se bomo bal pa usega tega pa najbolj, da se zapremo med šter stene :roll:
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 16. Mar. 2009 7:29

Anelise napisal/-a:
Ce bi kdo imel namen pretepst Murkota, ne rabi FB skupine za motivacijo. In bi ga najverjetneje ze zdavnaj. Ce pa ma nekdo "probleme" - jih bo mel oz. jih ima ne glede na FB. To mislim.


tu dam prav Borisu, namreč veliko morilcev v zadnjem času dobi motiv za umor pri kakš'nih računalniških igricah, prav gotovo se lahko najde kakšen, ki bi pretepel murka zaradi te skupine na facebooku...še posebej zato, ker ima večina pripadnikov te skupine IQ na ravni današnje temperature zraka v ljubljani ob 12.00 uri...
Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 16. Mar. 2009 10:23

*purple* napisal/-a:Psihopati pa lohk napadejo tud brez ubpisane skupine na fejsbuku.Mislm, zdej če se bomo bal pa usega tega pa najbolj, da se zapremo med šter stene :roll:


Ne gre se samo za to. Veliko ljudi, ki ne spadajo pod skupino določenega tipa psihopatov, kot si jih verjetno imela ti v mislih, bi zadevo podpisala, brez da bi dejansko vedela, kaj počne. Brez da bi pomislila...kar pa je tudi zanje slabše. Poleg tega se ustvarja neko "negativno" vzdušje, (ki sicer lahko na videz meji na humornost) velik del ljudi, ki imajo morda frustracije ali ne razmišljajo, pa enostavno po ovčje "potegnejo s koštrunom".

Sedaj pa bom malo "humorna", pa naj bo. Borisu je dolgčas, ker vsake toliko zanalizira določeno stvar (kakor se zagre ponavadi)? Kako mora biti dolgčas šele tebi, ker je glede na statistiko, velikokrat več tvojih postov kot pa njegovih. ;) Mal premislit, preden butneš ven kakšno tako. :)
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 16. Mar. 2009 11:12

Milsm da je Borisu precej bolj dougčas,glede na to da tukej zanalizira usako stvar, katero je treba še raziskat po internetu pa tko :wink: Men ni tolk dougčas, d abi šla use kazenske zakonike brat in jih naštudirat in tisoč ostalih stvari :) mi pa tud je občasno ja :)

glede psibopatov..kukr sm rekla...jst se stem pač ne obremenjujem.
Poleg tega pa usak psihopat, ki je napadal,je mel težave v svoji psihi, zarad čist tretjih razlogou.uprašanje časa je blo kdaj bo napadel.Mogoče so igrce, take in podobne zadeve res pika na i, ampak ne morš pa krivit igrce, da je zarad igrce/skupine na fb-ju/in podobno, pobil dvsjt ljudi.
Anelise
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1163
Na forumu od: 25. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Anelise » 16. Mar. 2009 12:05

Boris napisal/-a:P.S.: Ko sem delal za kolega, sem vloge nosil direktno na tožilstvo.


Anelise napisal/-a:Lih informativno : obicajno se ovadbo poda policiji (ceprav se lahk tudi tozilcu oz. sodiscu), ki je ovadbo dolzna posredovati tozilstvu, ta nacin je bolj prakticen, glede na to, da je policija dosegljiva lazje in 24h/dan.


Tuki govorimo o ovadbi oz. prijavi kd- ja, ne o vlogah.. In ja,saj sem napisala, da je oboje mozno, ampak, da se vecinoma kd-jev prijavi policiji. Tako da je mela (tudi) jemina prav, ko je vprasala a bos skupino prijavil policiji.
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 16. Mar. 2009 12:11

Tukaj se pise o murku!!!!!
Uporabniški avatar
jemina
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3807
Na forumu od: 14. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jemina » 16. Mar. 2009 15:42

Ah ne to je še ena tema o Borisu kot jih je bilo že mnogo prej
Dame mas quiero mas
De esa bendita forma en que me miras
Solo tu, solo yo
Caricias que me roben la razon
Uporabniški avatar
freaky
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 871
Na forumu od: 27. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a freaky » 16. Mar. 2009 16:20

Se čist strinjam z Borisom. Kar je pa preveč, je pa preveč. Nisem noben fan Damjana, ga ne obožujem, priznam, da sem se že pošalila na njegov račun, ampak vsaka šala ima svojo mejo. In ta skupina na facebook-u je že zdavnaj presegla vse meje. Ustanovitelj in člani so samo odraz tega, kako primitivni so lahko ljudje. Smo še zelo daleč od kultivirane, strpne in nesovražno nastrojene družbe.

Še bolj pa me čudi, kako "taglavni" na facebook-u lahko tolerirajo nestrpnost in sovraštvo. No, še en razlog več, da me na facebook ne bo. :wink:
Zadnjič spremenil freaky, dne 16. Mar. 2009 17:42, skupaj popravljeno 1 krat.
How many years can some people exist before they're allowed to be free?
The answer, my friend, is blowin' in the wind.
Uporabniški avatar
*barby*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 137
Na forumu od: 1. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *barby* » 16. Mar. 2009 17:17

Jst sm misnla da bom crknla od smeha k sm to vidla :box:
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 16. Mar. 2009 17:54

@purple, jaz sem družbeni kritik in ni mi nikoli dolgčas ;)

Anelise napisal/-a:
Boris napisal/-a:P.S.: Ko sem delal za kolega, sem vloge nosil direktno na tožilstvo.


Anelise napisal/-a:Lih informativno : obicajno se ovadbo poda policiji (ceprav se lahk tudi tozilcu oz. sodiscu), ki je ovadbo dolzna posredovati tozilstvu, ta nacin je bolj prakticen, glede na to, da je policija dosegljiva lazje in 24h/dan.


Tuki govorimo o ovadbi oz. prijavi kd- ja, ne o vlogah.. In ja,saj sem napisala, da je oboje mozno, ampak, da se vecinoma kd-jev prijavi policiji. Tako da je mela (tudi) jemina prav, ko je vprasala a bos skupino prijavil policiji.


Če gledava s tega vidika, se strinjam, ampak jaz nimam teh namenov. Policija je v večini primerov le kratka vmesna točka, ampak se ji lahko v tem primeru izogneš in prihraniš čas.

Damjan Murko objavlja zapise tudi na Twitterju (po moji presoji gre za izvirnega Damjana).
Že 27. februarja je objavil tole: "na ulici sem srečal moškega, ki mi je grozil, da me bo pretepel in da sem peder. ni mi všeč takšno obnašanje."

Lahko si misliš, kako se lahko število takih groženj poveča, ko se pretepače k temu še podpihuje. V primeru da se mu kaj resnega zgodi (pretep), bo soodgovornost na vseh, ki spodbujajo sovraštvo do njega.

Na cosmopolitanu v tej temi za enkrat ni nekih objav, ki spodbujajo sovraštvo, pretepe in agresivnost. Poglejmo, kako je na facebooku.

V skupini, ki podpira primitivizem in objestnost (Če ta skupina dobi 50.000 članov bo murko spet tepen), sem prebral prvih 384 komentarjev. Tu objavljam najbolj primitivne, pa naj vsak pri sebi presodi, koliko verjetnosti je, da gre pri vseh le za šalo...
- travestija je treba ornk oklofutat da se mu računalnik v glavi sam resetira tilt tilt
- sam da jih dobi po pi***!
- ornk bi ga moral nabutat
- totemu pedercku bom tak jaz gobec zlomu skup samo da ga srecam kje...
- ubet hudiča....
- naj šeen x stepejo tega homičaa. : ) k je wnb famous.
- kill him!!!!!!!!!!!
- Njega bi pa še js z užitkom tepu ko pičko.
- kreten svetovn tale murko,treba ga je fajn razbit....
- ma en ga bi mogu ornk nabit da bi se vedu norca delat
- jez bi loh še mojmu sušolcu reku k je čist prfuknen, vse bi naredu da bi se tepu ;-)
- kaj če bi ga sam najel za kšn brzdej pa bi ga prefukal? =)
- 50.000 da bo spet tepen? 50.000 da bo ZARES tepen!!!
- sam povejte kje in gdaj se ga tepe....pa sm tm
- Plačam 100 evrov, da ga zbijete!
- čist.tko da mu bo še kri iz riti tekla
- razfukat ga v nulo!
- ga rasfukan da vedu ne bo kaj je!!
- Hočem malo krvi. Saj mal. Ne pa sam nekaj odrivanja pa tak ;].
- ...sam pred kuglo, p steno u glavo.. :P
- pa vbit ga je treba prasca pederskiga !
- prokleti peder zarukan, debil!! Naj ga nalomijo!!!
- polomte tega šelebajzrja :D
- nej ga zlamajo!!!:D:D
- ni potrebno da nas bo 50.000 ker ko ga srečam mu bom naredo - lepotno operacijo kar na ksihtu......
- sprefukat pičko eno!!!
- ampač če ga že pretepejo nej ga konkretno, da ne bo pol ugibanj o tem a je blo zrežiran al ne, zobe nej zgubi
- proklet pedr! s kolom po glavi!
- Klošar en...njega pa usi loh razbijemo:P... Damjan želim ti čimveč batin...pederu jedan


Skupino sem facebook uredništvu že prijavil (razlog: violence). Svetujem vsem, da storite enako tule:
http://www.facebook.com/wall.php?id=60989116011&page=19&hash=b3e56aa2e3f8972dfef05461c6c1df8d#

Spomnim se časov, ko smo s sošolci debatirali, ali je to, kar se je dogajalo v Jerry Springer showu res, ali je vse le zaigrano, in se norčevali iz primitivnosti nastopajočih likov. Je res, vam garantiram, zdaj imamo ta show tudi na slovenskih tleh, brez TV-ja.

V skupini "Če ta skupina dobi 100.000 ČLANOV se DAMJAN MURKO preseli na luno" pa je poleg obilice žaljivk osnovnošolskega nivoja tudi precej duhovitih sestavkov. Tu sem naletel le na 3 krute:
- če se ne preseli mu jajca odrežem! (oh shit,mislim da jih sploh nima) potem pa glavo
- murkeja na gobec!!!!
- Prašiča je treba zaklat, pa njegovo truplo potepuškim psom dat jebat!!!!


Osebno poznam primere, kjer so se ljudje šalilli o tem, da se bo nekoga nabutalo... in razplet ni bil tako nežen, kot bi si marsikdo rad zamišljal ("haha, saj se le šalijo, kako zabavno"). Ne živeti v pravljici, marsikak revček bi sproščal svoje frustracije na Damjanu, če bi se ga le zmotiviralo, in kdorkoli ga k temu spodbuja, spada v isti zrelostni rang. No ja, sicer pa, kdo sem jaz, da bi smel komurkoli prepovedovati vero v tako pravljico.
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 16. Mar. 2009 18:46

NACI!!!
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 16. Mar. 2009 19:30

^^ Why??

Sej je o "našem" Damjanu.
Se pa delno strinjam z Borisom.

Damjan je pa itak en kekec, ampak ok... :D
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.

Vrni se na Zvezde

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov