Originalne zgoščenke

Slavni na sto in en način.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Georgia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 516
Na forumu od: 7. 8. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Georgia » 15. Sep. 2008 19:43

Men je oči kupu od Caught In the Act ko sm bla še majhna. :lol: In to je tut edini original cd pri nas doma.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 15. Sep. 2008 20:03

kr.ena napisal/-a:Pravzaprav sem bolj kot cd-je, ki jih imate že 10 let doma, mislila, čigav cd ste pripravljene zdaj kupiti, ker vam je res tako všeč in cenite avtorja in si ga nočete dol potegnit z računalnika.
Ampak očitno takih skoraj ni. :wink:

Sem opazila zadnjič, ko smo imeli piknik in smo zmetali na kup vso svojo glasbo - vsi so me gledali, kot da sem padla z lune, ker imam vse cd-je originalne. Od prvega do zadnjega. :D


aja, smo te narobe zastopl :D

načeloma zdej pač ne kupujem cdjev več, ker se mi zdi kot večini brezveze kupovat celo ploščo zarad enga/dveh komadov.
sem pa kupila nazadnje od Tošeta plato, ker pač Toše je Toše, komadi so mi vsi dobri in se mi je zdelo vredno imet original.
merila, da kupim plato morjo bit pač taka kot sm zgorej naštela; čim več komadov mi more bit na plošči všeč, če ne mi je pač brezveze, dajat tolk denarja.Poleg tega pa tud ne maram poslušat skos enga in istiga izvajalca ker se hitr naveličam, more bit mix, pa seveda mp3, da ne šalltam cdjev skos in skos, kar je zamudno če kej tazga počnem.
zvezdica14
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 13. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a zvezdica14 » 15. Sep. 2008 20:11

Jaz pa kdaj pa kdaj kupim kak cd, če si mi kak izvajalec res dopade.. mam Iztoka Mlakarja, pa Mirana Rudana vse, pa ne boste verjel celo Vilija Resnika mam... drugače pa emash in to je to. :D
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 15. Sep. 2008 21:00

Edino ena skupina je, za katero sem pripravljena odštet denar je: U2 (vsaj glede cedejev).
Imam pa en kup cd-jev iz starih časev, ki jih ne poslušam več.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
mirella
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 867
Na forumu od: 25. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a mirella » 15. Sep. 2008 21:47

mam kar nekaj origi.. Največ Merlina, Edo Maajka, Tose Proeski, Halid Beslic, Plavi Orkestar, Bijelo Dugme, Joksimovic (to se zdaj spomnem na pamet).. ostalo pa po 1 cd i guess..

Seveda pa mam te vse cdje tud na mp3jih :> Originale kupujem ker cenim to glasbo (nekatere sploh ne uporabljam ampak tam na polici morajo bit).
Life is not the amount of breaths you take,
it's the moments that take your breath away.
Uporabniški avatar
Sugar_baby
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1197
Na forumu od: 11. 3. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sugar_baby » 15. Sep. 2008 22:46

Pri meni doma se tudi celo najde nekaj cdjev ki so celo originalni. To je še iz časov ko pač doma ni blo interneta in mi ni noben hotel zloudat in sem hočeš nočeš kupila cel cd :D
Drugače pa imam popolnoma vse cdje od Siddharte originalne. Sm pač ful njihova fenica in mi za njih res ni težko odšteti tistih 20 evrov.
Drugače pa ostalih glasbenikov tudi jaz ne cenim dovolj, da bi kupila njihov cd. Mi je enostavno res škoda keša. Žal tako pač je.
Drugače pa imam doma več kot 400 cdjev. In če bi vse to morala plačati...raje ne razmišljam :roll: :eek:
The next time you want to see pussy, just look in the mirror baby!!
Uporabniški avatar
Roberta R.
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1174
Na forumu od: 24. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Roberta R. » 16. Sep. 2008 1:16

za CDje bi bla pripravljena odštet tut po 30€, če bi več denarja pršlo v roke glasbenikom.. ne pa da od tega denarja služijo trgovine, založbe, meneđerji in vsi ostali.. ker bi s tem pač izkazala podporo bendu in njihovem delu, alpa pač dedičem umrlih legend.. če pa že kupim kakšen CD, je pa to ponavadi "Best of Pink Floyd" al pa kakšen crazy mix različnih izvajalcev recimo best of 80's ali rock ballads itd. ostalih CDjev izvajalcev pa ne kupim, ker me pri kakšnem bendu impresionira samo en komad, ali trije s točno tiste plate in za to ne kupim celega paketa kjer lahko samo en komad poslušam na repeat..
(__/)
( o.O)
(")_(")
This is Bunny. Copy and paste bunny into your signature to help him gain world domination.
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 16. Sep. 2008 6:11

Uh, jaz imam skoraj vse originalne cdje od Kelly Family (khm - pa videokaset cel kup originalnih), drugače pa si jih kupim ko grem na kakšne koncert, ali festival ker so tam bolj poceni + najdem vse kar rabim. Sama bi si kupovala originale, ker original je pač original, vendar mi cenovno ne bi zneslo.
Is sex dirty? Only if it’s done right.
Uporabniški avatar
joy23
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1690
Na forumu od: 28. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a joy23 » 16. Sep. 2008 13:01

Js imam točno 51 originalnih CD-jev :razz: Pač v OŠ in mogoče še na začetku SŠ mi je bil nek "hobi" kupovat CD-je in mi niti mal ni blo žal denarja. Zdej vseh teh ki jih imam itak nism poslušala že 100 let ... Pa tud večino teh izvajalcev že dolgo ne poslušam več. Nazadnje sm si CD kupla lani, in sicer od Avril Lavigne, pa itak mi je žal :roll: Če ga lahk zastonj potegnem z interneta ... + bonus pesmi :D Zdej bi kupla original sam še od tistih izvajalcev, ki so mi res ful fajni in so mi vse njihove pesmi dobre. Od tistih ki jih pa js poslušam pa tak nikol ne najdem CD-jev. Pa tud če bi jih, ko mi ne bi cenovno znesl, če bi htela vse kupit :D Poleg vsega imam tud rajš da imam vse MP3-je na računalniku in lahk poslušam kaj mi zapaše, ne pa tisto menjavanje CD-jev vn-not ...
Zadnjič spremenil joy23, dne 16. Sep. 2008 17:38, skupaj popravljeno 1 krat.
Use your head and follow your heart.
Maudisa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1099
Na forumu od: 29. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Maudisa » 16. Sep. 2008 17:27

Sam od Lordov. Ostale ta starejše (tam enih 5 sem jih mela) sem pa podarila naprej.Takrat še nisem mela ne compa, ne neta. Ma ni skupine/pevca, za katerega bi dala 15€ za CD, sam da je pač originalen.
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 16. Sep. 2008 21:24

Siddharta.
Use njihove cedejke mam originalne in taka bo tut naslednja.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
miikena
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1529
Na forumu od: 13. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miikena » 16. Sep. 2008 21:37

Doma mam neke Best of Jazz in Best of Johnny Cash kompilacije. To je več al manj vse od tujega (aja pa še Coldplay), drgač pa kar kupujem v originalu, je bolj kot ne od slovenskih izvajalcev. Mam Siddhartin Rh-, sam njih ubistvu bl ne poslušam več, tko da zadnjega cdja nimam v nobeni obliki sploh. Od BFM Neki sladkega mam, od Kreslina pa Predina mam neki, Kostin BIZ, lani sem kupila od Tide oba CDja. Zdej bi pa dala dnar za Melodrom, Olivijo (če bom kje zbrskala cd), Gal&Galeristi, The tide (sam od njih se je dal z njihove strani brezplačno dol dat, tko da mam kr to verzijo). Od Melodrom tastara dva mam, Variacije grem nabavt takoj po izpitih, Kostinga tanovga bom ubodla pomoje, od Galeristov mam Fetiš original, k pride zdej jeseni nov ven, bo spet original, če bo keš načrtujem pa še en CD od Van Gogh nabavt pa mogoče kej od starejše jugo scene (sm se neki na to vrgla).

Okj, zdej sm na dolgo in široko napisala, naše mam več al manj ubistvu vse k so mi všeč, tujih bl ne. Recimo, da podpiram (za moje pojme) kvalitetne domače izvajalce. :)
Listen to the energy within. Go confidently in the direction of your dreams. Live the life you've imagined!
Uporabniški avatar
trapa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 973
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a trapa » 17. Sep. 2008 8:15

Meni ni žal dati denarja za dober CD.

Doma imam mislim, da čez 80 zgoščenk, od tega celotno diskografijo Mlakarja, Foo fightersov, Silverchairov, Alanis Morissette... (skočim pogledat na stojala) ... Jamiroquaia, Killersov, Apocalyptice, veliko U2jev, REMov,....

Za zgoraj naštete sem še danes pripravljena odštet ceno original CDja. Če le izdajo kaj novega (in ne samo Best of od best of-a :D ).

Sicer je res, da kupujem veliko manj, kot sem, a sklepam da je to tudi zato, ker imam okus že izoblikovan in kupujem samo izbrano.
Imaš, da me vikaš!
Uporabniški avatar
B@bsy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 367
Na forumu od: 24. 2. 2006
Kraj: KK

Neprebrana objavaNapisal/-a B@bsy » 17. Sep. 2008 11:05

original CDje mam od perota lovšina, gnr, pankrtov pa bjelo dugme. potem se pa že neha.. :oops:
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 17. Sep. 2008 11:17

Sama imam ogromno glasbenih CDjev, tako da res ne bi nastevala poimensko :D vecinoma kaksna skupina, ki se je ne slisi na radiu niti na netu (Protest npr.), pa slovenski izvajalci, ogromno soundtrackov, klasike.

In isto tudi kupujem, ce mi je neka skupina resnicno vsec, kupim CD. Pa kaksne nove izdaje, koncertne verzije. Nazadnje mislim, da je kupljen Juno Soundtrack.
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.

Vrni se na Zvezde

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov