Zakaj horoskopi večinoma ne kažejo prav

Astrologija, horoskopi, vedeževanje, mistika, nadnaravno, ezoterika ...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Lady_Cristina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 428
Na forumu od: 10. 6. 2009
Kraj: Graz

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_Cristina » 27. Jun. 2009 20:08

Zato, ker ljudje gledajo napačni znak.

Že od malega berem horoskope, in bolj kot sem jih brala, bolj sem ugotavljala da vsekakor nisem dvojčica, ker mi popolnoma nič ni ustrezalo. Verjamem pa v horoskop, ker sem vedno brala tudi za tisto če si v luni neki znak (datum spočetja; drugače se horoskop določi z datumom rojstva). Zato sem enostavno začela brat za devico (takrat sem bila spočeta) in se je vedno vse ujemalo.

Zato mislim, da bi se horoskop moral določit takrat, ko je človek spočet, ne pa ko je rojen.

Ima katera podobne izkušnje? Malo povejte mnenja...
A vida é bela. Só tens de a tornar bela. <3
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2048
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 27. Jun. 2009 20:12

Jaz vem zakaj horoskopi ne kažejo prav: ker je to pač bedarija, ki si jo nekdo izmisli zato, da lahko zapolni strani revije. :roll:
Uporabniški avatar
Lady_Cristina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 428
Na forumu od: 10. 6. 2009
Kraj: Graz

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_Cristina » 27. Jun. 2009 20:14

Ni to tema če vrjamemo ali ne. :wink:
A vida é bela. Só tens de a tornar bela. <3
Uporabniški avatar
joy23
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1690
Na forumu od: 28. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a joy23 » 28. Jun. 2009 0:19

Jst sicer ne verjamem v horoskop, lahk pa napišem kar "vem".
Sonce potuje po navidezni poti, na kateri ležijo ozvezdja z imeni, ki jih mi poznamo kot nebesna znamenja. In horoskop je nastal tako, da so glede na lego Sonca določil, kdaj vlada katero znamenje (npr. marca/aprila je Sonce v ovnu). Ker pa se je vse skup "premaknil" (to je bojda povezano s tem, da leto traja nekej minut več kot 365 dni), Sonce sploh ni več v določenem znamenju isti čas, kot je bilo včasih. Torej bi mogl brat horoskop za eno znamenje naprej (ali nazaj? :gruebel:) :D
Use your head and follow your heart.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 29. Jun. 2009 6:34

danes imaš horoskop v vsaki reviji, v vsakem cajtngu na tričetrt spletnih straneh...ja čudn da ne kažejo prau, jst bi tud šla za eno revijo horoskop pisat, bi nekej dvoumnega napisala in bi naivn folk verjel v to :D
hippo
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 63
Na forumu od: 23. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a hippo » 29. Jun. 2009 21:09

kar se tiče glede horoskopov... Nekje sem slišala, da na txt na tv Slovenija horoskop vsakiih 6 mesecev zamenjajo.

npr. to kar je 6 mesecev za ovna, bo naslednjih 6 mesecev za kozoroga, naslednjih 6 mesecev za ribe.
pootrjeno, saj jih je ena moja prjatlca že najdla, enkrat je bil njen horoskop enak kot horoskop njene mame nekaj časa nazaj.
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2048
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 29. Jun. 2009 21:54

itak, ali pa imajo tisoč variant in potem vsak mesec random 12 napovedi ven izberejo..itak se vsak najde v stavkih kot so: če se boste potrudili vam bo uspelo :rofl:
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 29. Jun. 2009 23:57

Preberem horoskop in potem izberem tistega, ki mi je najbolj všeč :) . In na koncu dneva večinoma drži :wink:
Uporabniški avatar
Geena
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 198
Na forumu od: 6. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Geena » 30. Jun. 2009 0:00

Jaz verjamem samo tistim horoskopom, ki so napisani na kakšnih profesionalnih straneh, ki se ukvarjajo izključno s tem.
Horoskop v cosmu in drugih revijah preberem bolj za zabavo in smeh :D
[in pa seveda, če piše kaj o seksu to poturim fantu, da potem uresničiva ] :P
And I'd give up forever to touch you
Cause I know that you feel me somehow
You're the closest to heaven that I'll ever be
And I don't want to go home right now
Uporabniški avatar
Čokolada**
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 92
Na forumu od: 8. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Čokolada** » 30. Jun. 2009 19:26

Geena napisal/-a:Jaz verjamem samo tistim horoskopom, ki so napisani na kakšnih profesionalnih straneh, ki se ukvarjajo izključno s tem.
Horoskop v cosmu in drugih revijah preberem bolj za zabavo in smeh :D
[in pa seveda, če piše kaj o seksu to poturim fantu, da potem uresničiva ] :P

Katere pa so te strani?:)
Uporabniški avatar
Geena
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 198
Na forumu od: 6. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Geena » 30. Jun. 2009 19:33

^^ Lunin.net je trenutno edina, ki mi pade na pamet. Drugače pa če kaj odkrijem sproti, bom dala link :wink:
And I'd give up forever to touch you
Cause I know that you feel me somehow
You're the closest to heaven that I'll ever be
And I don't want to go home right now
Uporabniški avatar
nikaragua
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 506
Na forumu od: 7. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a nikaragua » 02. Jul. 2009 13:01

al pa ce horoskope pisejo tajnice in podobne kokoske....


kretenizem na kubik :!:
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 02. Jul. 2009 20:17

:roll:
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 29. Nov. 2010 21:05, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 02. Jul. 2009 20:26

horoskopi v revijah so res kr neki, ker pod ''bik'' ne mores zajet vseh znacilnosti o osebi, v katerih hisah so planeti, podznamenja ipd.

mislim da sem ze enkrat pisala o tem, zato samo na kratko: do neke mere verjamem v te reci (do te mere da to nikakor ne vpliva na moje zivljenje, pac zanimivost, da obstaja nekaj ''visjega, usodnega'' :D ). sme pa ze tudi pisala o maminem obisku pri astrologinji, ki je iz natancnih polozajev zvezd tocno v minuti mojega rojstva zadela vse moje znacilnosti, pred 10leti napovedala poklic (za katerega se zdaj solam, pa si takrat tega se sploh nisem zelela...), u nulo me je zadela. brez da bi kdaj spregovorila besedo z mano ali me sploh videla...pa to ni blo par stavkov o meni, blo je obsezno psiholosko porocilo, tudi priporocila za nadaljnje zivljenje...se zdaj mam ta posnetek in prekleto drzi. zadela je tudi za mojo sestro in brata, ceprav nas sploh tam ni blo zraven. res, mi trije smo si ful razlicni in za vsakega je zadela...nihce me ne preprica da je blo nakljucje ;)

ena mamina kolegica se je potem zacela s tem ukvarjat, nekaj ljudem izdelala ''porocila'' in vse je drzalo - tam kjer je kazalo da bo neka velika prelomnica, so se ljudje preselili, dobili otroka, ipd... - to za nazaj (recimo leta 2008 je na kartah videla veliko prelomnico v clovekovem zivljenju leta 2000, in res je takrat dobil edinega otroka... pac primer). ni pa to nobeno branje iz krogel al pa iz kart al pa kaka podobna bedarija - obstaja racunalniski program, ki tocno prikaze polozaje zvezd in planetov za tocno MINUTO in datum in leto rojstva. in to je potem to kar steje..
Uporabniški avatar
Delphinidae
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 19
Na forumu od: 15. 4. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Delphinidae » 03. Jul. 2009 8:52

Madona ste odkrile toplo vodo!

Saj to znano dejstvo, da so horoskopi namenjeni samo zabavi, tapravo astrologijo je pa že treba malo študirat, pa ker se folku to ne da, si mislijo, da so že horoskopi to to.

Valjda je logično, da ne more bit 300.000 ovnov v slo vseh istih in vsem se bo na isti dan isto zgodilo. Hajde???

To je ja javno znano :roll:
Če bi storili vse, česar smo sposobni, bi presenetili sami sebe.

Vrni se na Astro

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov