Halucinacije

Astrologija, horoskopi, vedeževanje, mistika, nadnaravno, ezoterika ...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

klukc123
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 14. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a klukc123 » 15. Jul. 2008 16:57

Foxy-lady povej naslov hiše pa te pridem obiskat :D

Meni se vsako noč dogaja, da bi lahko že sam od sebe padel v te prve znake meditacije in zato moram vedno spat na trebuhu :)
Včasih se mi zdi ko mižim kot da lahko premikam vid ne da bi premaknil oči.

Zanima me če g00fy_qa ali kdo drug sliši močno šumenje v glavi?
Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 15. Jul. 2008 17:31

klukc 123, tudi jaz sem se nekaj poskušala igrati v tej smeri, zavedno. Slišala sem šumenje v glavi. Takrat sem odnehala, ker mi ni bilo prijetno.

Šumenje v ušesih se lahko pojavi zaradi različnih vzrokov. Ali zelo spreminjaš dihanje? Šumenje v ušesih je značilno za stanje, preden človek pade v nezavest.

"Kar se spomnim, ko se mi je to zgodilo prvič je, da sem povsem izgubil občutek za čas in da sem imel preblisk ko neka "duša" zaupije."

Isto je povedala neka druga oseba, ki je to tudi izvajala. Le da je bila poleg krika (njene duše) prisotna tudi bolečina, ko se je odtrgala od telesa.


"In mogoče če ste sami v tišini, ponoči poskušajte poslušat šibko frekvenco, ki jo slišite v glavi."


Kakšna frekvenca? Bi jo lahko kako opisal? Če je to šumenje v ušesih, pa je nekaj običajnega. Šumi nam vsem baje pomalo, zaradi malo okvarjenega slušnega aparata in razporeditve krvnega obtoka.

To, ko si pisal, da lahko pozabiš, kako premakniti roko, pa sem počela tudi jaz. :D Enkrat sem se potem ustrašila, da ne bom tako zakomplicirala vsega skupaj, da bom čisto pozabila, kako se premikati. Ja, zanimive so te stvari.
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 15. Jul. 2008 18:28

klukc123 napisal/-a:Zanima me če g00fy_qa ali kdo drug sliši močno šumenje v glavi?

Jaz se nikoli nisem koncentrirala na poslušanje, vedno samo na občutke mojega telesa in na občutenje okolice. Močnega šumenja ne slišim, lahko pa poskusim poslušati. Sploh če gre za vsakdanje šumenje v ušesih, tega slišim večkrat, ko je tiho.
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
Uporabniški avatar
merisima
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 662
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a merisima » 19. Jul. 2008 16:12

ni rečeno, da se halicunira sam pod vplivom droge in alkohola. halucinacije se znajo zgodit tud v čist prisebnem stanju in ne vem, če jih je možno preverit.sama sem jih doživljala v norih pubertetnih letih seveda pod raznimi vplivi travice, ko sem videla in slišala marskikaj...in veliko stvari je bilo re paranoičnih.sam tud trezna sem jih mela.enkrat sem mela privid, da okoli moje postelje stojijo neke čudne zamaskirane podobe s kapucami na glavi, v rokah pa so meli neke čudne sekiram podobne stvari.
Uporabniški avatar
manculina*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 127
Na forumu od: 26. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a manculina* » 21. Jul. 2008 17:59

o ne.. to se mi zaenkrt še ni naredl.. no nekjkrat sm misla da vidm kej ampak smo pol najdl kakšno logično razlago... :?
Uporabniški avatar
Foxy-lady
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 985
Na forumu od: 17. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Foxy-lady » 12. Avg. 2008 20:32

gufika pa de si, j*bote? ;) In kak dalec si ze z ovim? Vse mi povej, radovedna san. :)
You want me to be something I can never ever be.
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 14. Avg. 2008 10:24

Foxy-lady napisal/-a:gufika pa de si, j*bote? ;) In kak dalec si ze z ovim? Vse mi povej, radovedna san. :)

Nič ni za povedat. Vključila se je ena mojih negativnih lastnosti, torej to, da prehitro odneham, in tako ne delam nič več.
V bistvu vedno vadim pred spanjem, zdaj pa hodim spat okoli treh, štirih zjutraj ali še pozneje in sem preveč utrujena, da bi še karkoli počela. Bom pa spet začela, ker temu hočem priti do konca! :twisted:
Drugače pa... sem bila že v fazi, ki jo opisujejo kot zadnjo preden zapustiš telo. Vse je se vrtelo, izgubila sem občutek za sebe, dihanje se je pospešilo, še pred tem sem imela rahle krče v mišicah... Vendar ni šlo dalje, nisem šla 'ven'.
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
anusa187
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 10. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a anusa187 » 19. Avg. 2008 19:16

g00fy_qa napisal/-a:
Foxy-lady napisal/-a:gufika pa de si, j*bote? ;) In kak dalec si ze z ovim? Vse mi povej, radovedna san. :)

Nič ni za povedat. Vključila se je ena mojih negativnih lastnosti, torej to, da prehitro odneham, in tako ne delam nič več.
V bistvu vedno vadim pred spanjem, zdaj pa hodim spat okoli treh, štirih zjutraj ali še pozneje in sem preveč utrujena, da bi še karkoli počela. Bom pa spet začela, ker temu hočem pr
Zadnjič spremenil anusa187, dne 04. Jun. 2012 17:55, skupaj popravljeno 2 krat.
Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 19. Avg. 2008 20:42

http://www.lucidnesanje.com/?stran=05 (poglej še pod povezave, itd)

http://www.lucidnesanje.com/forum/

V knjižnjici obstajajo knjige na to temo. Naslovov ne vem, ker jih nisem iskala, vem pa, da jih je več, ker sem poznala osebo, ki se je s tem ukvarjala in se je učila preko knjig. Išči pod geslo "lucidno sanjanje", verjetno je to v knjižnjici pod ezoteriko. Obstaja pa tudi možnost, da povprašaš knjižnjičarko. ;)

Veliko uspeha! :)
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 19. Avg. 2008 23:07

anusa187 napisal/-a:ei jst bi to tud rada se naučila pa mam zdai čez počitnice velik časa .. ka bi mi lahka na meila poslala linke al pa kar koli kije ti to ppiše ka morš nardit??

anusa.kovacic@gmail.com <----- to je moi meil

Bom kar tukaj prilepila, če še koga zanima. Jaz sem se učila iz branja teh člankov in iz ene knjige, ki pa je v SLO ni za dobiti.

http://thepsiworld.googlepages.com/astralprojection
http://www.psipog.net/cat-perception.html

Pa veliko uspeha! :)


@Tysia: Lucidne sanje in astralna projekcija sta dve popolnoma različni zadevi. :gruebel:
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
Uporabniški avatar
Čokolada**
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 92
Na forumu od: 8. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Čokolada** » 17. Avg. 2009 17:25

Kaj se pa zgodi, recimo da si ti v astralnem svetu in te zmoti nekdo iz realnega sveta.Kako te on vidi?Če te zmoti prideš nazaj, al kako?
A res ni nobene nevarnosti pri tem?
lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 18. Avg. 2009 13:08

g00fy_qa napisal/-a: Pridem do mravljincev, do 'padanja', do breztežnosti telesa. Čutim 'dvigovanje', vendar nisem prepričana, če je to to.


Evo, tole se meni, kar pogosto dogaja, čeprav se za to ne trudim. Mravljinci po celem telesu, ne čutim več telesa, začnem se dvigovat, šumenje v ušesih, včasih slišim govorjenje, tudi vrtenje kot da sem v čolnu, ki se zibje (to prav čutim v želodcu), potem pa se v tem stanju (zavesti?) ustrašim in se napol zbudim, potem pa zelo hitro zaspim. Sicer ne vem, če ima to kakršnokoli vezo z vsem tem, ampak na splošno imam zelo žive sanje in velikokrat sploh ne vem, ali sanjam ali gre za resnični dogodek. Že kar nekajkrat se mi je zgodilo, da sanjam, da sanjam in se potem v sanjah zbudim. Takrat točno vem, da sanjam in potem je vse vredu.

Zadnjič npr. sem sanjala, da imam moja babica probleme z dihanjem oz. srčni napad. Bila sem ob njej, jo spodbujala naj diha in ji poskušala pomagati z meditacijo. Še vedno ne vem, če sem bila "res" ob njej ali ne. Skoraj 100% sem, da to niso bile samo sanje, ampak me moti prostor, kjer sem jo srečala. To je pri nas doma in ne pri njej. Je možno, da imam samo tako žive sanje? Vedno sem mislila, da samo zelo živo sanjam, ampak nisem več prepričana, da je to res.

Zelo zmedeno sem vse skupaj napisala, ampak tako se trenutno počutim. Kaj pa ve, ki malo več veste o vsej stvari, menite, da doživljam? Samo zelo žive sanje ali kaj več? Ne vem več, kaj naj si mislim.

Vrni se na Astro

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron