Če gledamo v zvezde, gledamo v preteklost

Astrologija, horoskopi, vedeževanje, mistika, nadnaravno, ezoterika ...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 18. Jul. 2007 12:20

kepka napisal/-a:
Tigi napisal/-a:Ja nevem koliko let nazaj gledamo, ko gledamo v nebo oz. v zvezde. Najbolje je da se gre na kak forum o teh stvareh...so mi pa te stvari zelo zanimive. :cool:


Ne zanimive dovolj, da bi se pozanimala o njih :lach: "koliko let" je odvisno od razdalje, kot je to obsirneje razlozila ze Frenkie.


Ni se mi dalo takrat iskati o tem... :oops:
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
any_any
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 254
Na forumu od: 17. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a any_any » 19. Jul. 2007 18:00

lorelaj, punce so izredno lepo odgovorile na vprasanje in razlozile tako, da tudi ce ti fizika ni najbolj jasna bi morala razumeti. Itak je vsa umetnost samo v tem da tudi svetloba potrebuje cas da pripotuje do nasih oci.

Drugace pa obstaja veliko astronomskih knjig, lahko ti dam pa link na par zanimivih objektov v vesolju, ki jih vidimo, vedeti pa moramo, da lahko niso vec tam.
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 19. Jul. 2007 18:24

~NIA~ napisal/-a:tud ko gredaš sončni zahod naprimer, gledaš v 6 minut staro sliko :p
Osem minut in pol.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
bla bla
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 108
Na forumu od: 18. 4. 2007
Kraj: nekje na Zemlji

Neprebrana objavaNapisal/-a bla bla » 20. Jul. 2007 19:01

Prvič slišm za use to... :oops:
Uporabniški avatar
any_any
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 254
Na forumu od: 17. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a any_any » 20. Jul. 2007 20:26

~NIA~ napisal/-a:tud ko gredaš sončni zahod naprimer, gledaš v 6 minut staro sliko :p


Meni pa ta trditev ne drzi. Ko mi gledamo soncni zahod se to dogaja tisti trenutek, ker je Zemlja takrat v taksnem polozaju glede na Sonce, zarki ki takrat naredijo ta soncni zahod so edini stari 8min.
lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 21. Jul. 2007 16:38

Any_any-saj razumem kaj so punce povedale, samo mene pač ta tema zanima in bi rada prebrala kakšno dobro knjigo o zvezdah, vesolju ... Ne moreš primerjati knjige (z recimo 100 stranmi) z odgovori danimi na tem forumu. Videla sem, da nekatere veliko vejo o tej temi zato sem pomislila, da bi bilo super, če bi mi povedale v katerih knjigah so o tem brale. Tako, da če poznate kakšno fajn knjigo povejte naslove. :cool: :D
Uporabniški avatar
any_any
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 254
Na forumu od: 17. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a any_any » 21. Jul. 2007 21:21

Osebno se zanimam za astronomijo ze odkar se je iz Zemlje videlo komet Hale-Bopp. Predlani sem si celo teleskop omislila.

Drugace sta pa meni najboljsi dve knjigi:
- Atlas vesolja, Patrick Moore

Tukaj so res vse teme lepo obdelane. Lepo ti razlozi o vsakem planetu nasega osoncja, o vesolju na splosno, o kometih, meglicah, ... mogoce pise tudi kaj o potovanju svetlobe, se ne spomnem tako podrobno.

- E=mc [na] 2 : življenjepis najslavnejše enačbe na svetu, David Bodanis

Ta knjiga je pa res fantasticna, res vse na preprost nacin razlozeno. V njej je celo eno celo poglavje namenjeno prav razlagi potovanja svetlobe. Opisuje kako je nekdo delal poskuse s svetilko iz enega hriba na drug in kako je ugotovil to kar opisujemo v tej temi.

Vrni se na Astro

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron