Ali ste kaj vraževerni?

Astrologija, horoskopi, vedeževanje, mistika, nadnaravno, ezoterika ...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*belina*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 145
Na forumu od: 24. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *belina* » 14. Sep. 2007 20:06

Ali je mogoče kdo od vas, ki verjame v take stvari? Recimo, da verjame, da črna mačka, ki ti prekriža pot, prinaša nesrečo? Ali pa če razbiješ ogledalo, da imaš potem 7 let nesreče? Obstaja mnogo reči katerih se ljudje striktno držijo oz. jih ne počnejo, iz prepričanja, da jim bo to prineslo nesrečo.

Recimo:
- nikoli ne smeš hodit pod lojtro
- petek 13 je zaznamovan kot dan, ki ljudem prinaša nesrečo
- ponoči se ne smeš gledati v ogledalo, ker se lahko zgodi, da ne boš videl sebe, ampak nekoga drugega
- nikoli ne smeš jesti z noža, ker to pomeni, da ti bo nekdo umrl
- ni dobro šteti zvezde na nebu, ker toliko kot jih boš naštel, toliko let boš še živel
- v hiši se ne sme žvižgat, ker s tem "vabiš" hudiča v hišo
- nikoli ne daj čevljev na mizo, ker to pomeni, da se boste kregali doma
- tudi z žlicami ni dobro roporat, ker tudi to pomeni kreg v hiši
- če na tvoj poročni dan dežuje, to pomeni dolg in srečen zakon
- nevesta naj ima vedno nekaj modrega na sebi... pa tudi če je to nek majhen listek nekam zataknjen
- če vidiš nosečnico na cesti, moraš nujno nekoga zraven sebe uščipnit, ker drugače ne boš mogla imeti otrok
- nikoli ne sedi na robu sedežne, ker to pomeni, da se nikoli ne boš poročila
- če ti gre nekaj dobro, vedno potrkaj na les
- če vidiš črto od letala si takoj nekaj zaželi
- zjutraj vedno pazite, da ne vstanete na levo nogo
- nosečnica ne sme nikoli ničesar ukrasti, ker bo njen otrok potem imel to ukradeno stvar kot znamenje na sebi
- če se slučajno ugrizneš v jezik, to pomeni, da nekdo v tistem trenutku laže o tebi
- če te nos srbi pomeni, da boš jezen
- če te srbijo obrvi pomeni, da se boš osramotil
- če te srbi desna dlan pomeni, da boš dobil denar
- če te pa srbi leva dlan pa pomeni, da boš trošil denar
- če vidiš dimnikarja, se moraš prijeti za gumb
- če vidiš rešilca, se moraš dotakniti rdeče barve
- ni dobro da dojenčka postaviš tako da se gleda v ogledalo

To je pač en spisek nekih vraževernih stvari. Če se še kdo kake spomne naj napiše. Da ne bo pomote - te stvari ki sem jih naštela niso nekaj v kar bi jst verjela... to sem le napisala kar sem od drugih slišala. Sama pa v ta "hokus pokus" ne verjamem. Razen črna mačka mi včasih povzroči nelagodje :D

Torej koliko verjamete v te zadeve?
Frenkie
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1227
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Frenkie » 14. Sep. 2007 20:11

Ne verjamem v te stvari. Poznam pa kolegice, ki vedno vržejo kamenček, če vidijo črno mačko.

Kar se pa tiče razbitega ogledala. Simbolika naj bi bila v tem, da s tem zlomiš svojo podobo :?
Uporabniški avatar
roxy*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 521
Na forumu od: 27. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a roxy* » 14. Sep. 2007 21:13

Ne,nisem.
v bistvu kar en kup stvari, ki so zgoraj naštete, prvič slišim :oops:
Maudisa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1099
Na forumu od: 29. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Maudisa » 14. Sep. 2007 22:16

^^ jaz tud za večino prvič slišim.verjamem pa niti ne.potrkam na les,pa če me nos srbi se včasih zezam,da bom jezna..ampak da bi pa nekaj ful verjela to pa ne :D
Uporabniški avatar
*etty*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 107
Na forumu od: 17. 5. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *etty* » 15. Sep. 2007 10:46

Kar se tiče te simbolike... tukaj je nekaj vraževerij z razlagami:

  • Črna mačka prečka pot pred tabo: v starem Egiptu je mačka prinašala srečo, zato so jo velikokrat upodabljali skupaj s faraonom. Bila je najbolj koristna žival, ker je rešila Egipt pred propadom poljedelstva: pojedle so vse krte in miši. Kasneje je krščanstvo v Evropi hotelo izbrisati egipčansko verovanje in vse ostale vere tako, da so si izmislili črni kult mačke, samo da bi očistili ljudstvo vseh drugih ver in prepričanj. Nato se sežigali tudi ženske, ki so imele črne mačke, saj so verjeli, da so čarovnice.
  • Če gremo pod lestvico, je to nesreča: v nekaterih verah simbolizira pot do nebes - v krščanstvu tvorijo tla, zid in lestev trikotnik Svete trojice, katerega ne smemo prečkati, sicer so te imeli za občudovalca satana.
  • Pri kihanju se reče Na zdravje - v začetku so rekli Čestitam, ker so verjeli, da si izpihnil zle duhove. Okrog 750 n.št. je prišla v Evropo kuga in so s kihanjem še bolj širili, zato je papež določil, da se blagoslovi pred smrtjo vsak, ki kihne (ker je bil okužen).
  • Petek 13 - spet iz krščanstva: Adama in Evo je Bog izgnal iz Raja v petek, Noetov potop se je začel na petek, Kristusa so križali v petek. Stari kristjani so verjeli, da je bilo 12 čarovnic + 1 vrag prisotnih pri temačnih obredih, tako da so potem verjeli v kombinacijo petka in števila 13.
  • Tudi pikapolonic se ne sme ubijati, ker simbolizira Brezmadežno Devico.
  • Usta pri zehanju naj se NE bi pokrivala zaradi vljudnosti, kot to danes rečejo, ampak zadeva izvira iz časov, ko so si ljudje usta pri zehanju pokrivali, ker so hoteli preprečiti dostop zlih duhov v naša telesa.
  • V Španiji nimajo na petek 13 ampak na torek 13 vraževerje, saj so Jezusa ujeli v torek, ko je bil s svojimi 12 apostoli na Getsemanskem vrtu.
  • Trkanje na les prihaja iz tega, da so po križanju Kristusa ljudje hodili do lesenega križa, da se ga dotaknejo.


Hehe... kr neki :D
Uporabniški avatar
Lolirot
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 47
Na forumu od: 26. 6. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Lolirot » 15. Sep. 2007 10:51

Osebno poznam žensko, ki je odpovedala let na Finsko, ker je imel njen sedež na letalu
številko 13 :alien: Najprej je na vse možne načine prosila, da dobi drug sedež, ampak ji niso mogli ustreči... zato je ženska raje vse preklicala.

V kaj folk vse verjame :?
Uporabniški avatar
NuNči
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 15. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a NuNči » 15. Sep. 2007 22:29

ma js n gledam n te stvari..js praum d so zgol naklučje..in d s u lajfi dugaja tist kr si sam delaš..in sploh ni nč u zvezi iz tem praznm marjam :D
LiFe iS a biTcH*
Uporabniški avatar
sAdie
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1589
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a sAdie » 15. Sep. 2007 23:48

NuNČi smeški v podpisu niso dovoljeni! :wink:

drugace pa sem vraževerna :D malo...
I love SISLEY& RW
Uporabniški avatar
br0ken heart
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 285
Na forumu od: 16. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a br0ken heart » 15. Sep. 2007 23:58

Naceloma nisem, ampak spuknem pa 3x ko vidim macko prek ceste letet :D :D Pa pod lojtro ne hodim, pa zvezd ne stejem iz razloga ki je naveden v prvem postu :rofl:
Kak sem cudna :D
Hello, 911. I''m on fire!
Anelise
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1163
Na forumu od: 25. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Anelise » 11. Okt. 2007 9:36

verjamem,da mi neke stvari prnasajo sreco... mam vedno 5peresno deteljico v denarnici, ce mam kak pomemben izpit/zmenek ipd. almam s sabo v zepu vedno "hroscka" (moder kamencek) iz egipta, k prnasa sreco...

drgac me pa recimo crne macke ne skrbijo, pa zlomljena ogledala tud ne :)
wantyka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 172
Na forumu od: 28. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a wantyka » 11. Okt. 2007 9:54

jaz sm opazla, da v letalu ko smo se peljali ni bilo 13. vrste :) enostavno šteli so jih brez 13 :)

drugače pa rahlo sem vraževerna,....posebej kadar mi gre že tako vse narobe, potem se res probam ubranit takih stvari, drugače pa niti ne:)
Uporabniški avatar
Bunny Muffin
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 268
Na forumu od: 10. 3. 2005
Kraj: Disturbia

Neprebrana objavaNapisal/-a Bunny Muffin » 11. Okt. 2007 11:13

Jaz načeloma ne verjamem v te stvari. Se pa včasih (iz navade) dotaknem gumba, ko vidim dimnikarja. To že od malega, ker mi je pač babica enkrat na poti domov iz vrtca povedala, da to prinaša srečo in sem se potem vedno grabila za gumbe. :mrgreen:
{Bitch please, you've got more issues than Vogue.}
Uporabniški avatar
B@bsy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 367
Na forumu od: 24. 2. 2006
Kraj: KK

Neprebrana objavaNapisal/-a B@bsy » 11. Okt. 2007 19:51

jaz se trudim ne verjeti v take stvari ker je sedaj že toliko tega, da lahko na vsakem ovinku najdeš nekaj za vraževerje... drugače pa poznam eno, da če kao slišiš sovo bo tisto noč nekdo umrl... pa neka v zvezi z svečo če jo ne vem kako ugasneš umre en mornar...
Uporabniški avatar
ANGELgirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 770
Na forumu od: 9. 11. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANGELgirl » 17. Okt. 2007 21:56

Lansko leto so ene ženske zagnale vik in krik, ker so imele apartma št. 13 in so se hotele na vsak način zamenjat! Na letalu se je pa zgodba ponovila. Kako imajo lahko na letalu sedež s to številko :D

Sama sem bila včasih full vraževerne, vendar bolj na preproste stvari. Npr. gledala sem na uro, če je bila parna številka naj bi bil tisti dan, srečen dan. Ali pa sem si zastavila vprašanje in nato pogledala na uro. Par - da, nepar- ne!
Kdor o sreči samo sanja, naj se ne čudi, če jo bo prespal...
Uporabniški avatar
barbi
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 403
Na forumu od: 24. 12. 2006
Kraj: ptuj

Neprebrana objavaNapisal/-a barbi » 21. Okt. 2007 17:29

jaz sm včasih, zdaj če mi npr. v horoskopu piše kaj dobrega, potem verjamem, če pa mi piše kaj slabega, potem pa se delam kot, da tega nisem prebrala :D . drgač pa včasih verjamem v take stvari, včasih pa ne, sam bolj ne, kot ja.

Vrni se na Astro

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov