Ideja o reinkarnaciji je stara kot človeštvo

17. 5. 2009
Ideja o reinkarnaciji je stara kot človeštvo

Prepričanje o možnosti reinkarnacije ni nekaj novega in ne nekaj, kar bi si izmislili novodobni guruji, pa tudi ne nekaj strašno eksotičnega, kar bi 'razvajeni' Zahodnjaki kot kaprico uvozili z Vzhoda.

Nasprotno, je zelo staro prepričanje, ki je tako ali drugače človeštvu vseobče znano.

A kaj sploh je reinkarnacija?

Vsa velika učenja govorijo o tem, da je človek tudi duhovno bitje (in ima torej dušo)! Prav to spoznanje je temelj reinkarnacije. Duša naj bi bila namreč ta, ki se znova in znova vrača v življenje, torej reinkarnira (re - ponovno, in carne - v meso).

Med dvema življenjema duša biva v ‘dušnem svetu’ in ko pride čas, da se vrne nazaj v življenje, se sama odloči, v skladu s tem, kar ve o sebi in o življenjih, ki jih je in jih še bo živela, kakšno življenje bi bilo za njen razvoj najbolj primerno ipd.

Življenje ne sme biti pretežko, da bo zdržala, in ne prelahko, da jo ne bi uspavalo in bi spregledala priložnosti in se tako premalo tega naučila.

Znanost reinkarnacijo že raziskuje

Vprašanje o reinkarnaciji je že pritegnilo pozornost več psihologov, psihiatrov in drugih znanstvenikov. Nekaj njihovih študij, raziskovanj, izsledkov in razmišljanj boš našla tudi na spletu.

Med njimi ima posebno mesto zagotovo prav ameriški psihiater Ian Stevenson.

Novo na Metroplay: Nik Škrlec iskreno o tem, zakaj mu je ušel Guinnessov rekord