4 veliki miti (in resnice) o spolnosti!

2. 6. 2015
4 veliki miti (in resnice) o spolnosti!

V eni od večjih raziskav o seksualnem življenju, s katero so zajeli kar 59 držav, so znanstveniki prišli do zanimivih zaključkov, ki rušijo nekatere mite o novodobni seksualnosti.

 

Mit 1

Mladi se danes v primerjavi z vrstniki izpred desetletja za prvi spolni odnos ne odločajo veliko prej.

Dekleta in fantje v povprečju izgubijo nedolžnost med 15. in 19. letom; predvsem v razvitih deželah se dekleta v spolnost spuščajo pred fanti. V Veliki Britaniji mladi najpogosteje izgubijo nedolžnost med 16. in 17. letom in pol, medtem ko je ta meja v Indoneziji premaknjena na obdobje med 18. in 24. letom.

Mit 2

Ne obstaja trdna povezanost med promiskuiteto in prenosljivimi spolnimi boleznimi.

Pričakoviti je bilo, da je v Afriki glede na najvišje število obolelih za aidsom in drugimi spolno prenosljivimi boleznimi promiskuitetno vedenje najbolj prisotno, vendar so rezultati raziskave pokazali nasprotno. Afričani niso prav posebej spolno aktivni (v primerjavi z npr. Evropejci).

Mit 3

Zakonski pari so najbolj seksualno aktivni.

Za razliko od samskih moških in žensk ljudje v partnerskih zvezah uživajo v blagodejnostih rednega seksa. To pa je daleč stran od mita, po katerem ima večina zakonskih parov osiromašeno spolno življenje.

Mit 4

Zanimivi so rezultati o številu spolnih partnerjev glede na spol.

V Veliki Britaniji , ZDA, Franciji in Avstraliji moški in ženske v življenju zamenjajo približno enako število partnerjev/k. To pa ne velja za revnejše dežele, kot sta na primer Kenija ali Kamerun, kjer moški zamenjajo več partnerk, medtem ko imajo ženske spolne odnose le z enim partnerjem.

Preberi še: 7 najbolj nečastnih in mučnih koncev ljubezenskega razmerja

Novo na Metroplay: Filip Flisar iskreno o obdobju, ko je končal kariero: "Bilo je težko …"