Izcedek iz nožnice

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*spelchek*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 129
Na forumu od: 20. 8. 2007
Kraj: Somewhere over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a *spelchek* » 22. Jun. 2010 14:09

čuftika napisal/-a:Če je skutast, gost in brez vonja, zraven te pa še peče ter imaš bele obloge v nožnici potem gre po vsej verjetnosti za glivice.
Ampak to lahko potrdi le ginekolog z brisom, tko da je res najboljše da greš k strokovnjaku. Če te ne peče nič pa dvomim da je kaj narobe.

peče ne,me bolj hoče srbet...vonj je pa tak čudn :/
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 22. Jun. 2010 17:00

Po napisanem sodeč, so to res glivice. Pekoč občutek včasih spremlja vnetje, včasih pa ne, tako da glede tega se ne da sklepat na prisotnost/odsotnost glivičnega vnetja, srbečica pa je tudi eden od znakov glivične infekcije.

Pogumno do ginekologinje, ti bo prepisala kremo in/ali vaginalete, ki ji potem res dosledno uporabljal.
miska_889
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 45
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a miska_889 » 24. Jun. 2010 6:49

da pa ne čakaš za ginekologinjo, greš lohk pa v lekarno pa si kei kupš. men osebno te kreme pa tablete od ginekologinje niso pomagale, ko sm si pa kupila MULTI-GYN gel je blo pa takoj naslednji dan boljše :)
Never give up if u still wanna try, never dry your tear if u still wanna cry, never settle for the answer if u still wanna know, never say u don't like him if u can't let him go!!!
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 24. Jun. 2010 8:40

*spelchek* napisal/-a:
čuftika napisal/-a:Če je skutast, gost in brez vonja, zraven te pa še peče ter imaš bele obloge v nožnici potem gre po vsej verjetnosti za glivice.
Ampak to lahko potrdi le ginekolog z brisom, tko da je res najboljše da greš k strokovnjaku. Če te ne peče nič pa dvomim da je kaj narobe.

peče ne,me bolj hoče srbet...vonj je pa tak čudn :/


no sej peče al srbi, sm malo šlampasto napisala, mene je do zdej ko sm mela glivice sicer peklo, zato sm tko napisala... Naroči se h ginekologu, če je dolgo za čakat si lahko pomagaš z jogurtom (umivanje ali tamponi namočeni v LCA protibiotični jogurt). Pa ko se boš zdravila je fajn jest tabletke Lactogyn, so samoplačniške, pridejo tam 10 eurov, sam pomoje se splača, ko so se meni ponovile drugič in sm jedla te tablete skup s zdravili pol nism mela več problemov. Priporočila mi jih je v laboratoriju ena, ki tam dela, se pa tut tko poznamo. Pa čim več jogurta tko spit, za preventivo. :P
novapunca
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 140
Na forumu od: 12. 11. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a novapunca » 24. Jun. 2010 22:11

Pomaga tud nek čajček, ki ga skuhaš iz domačih travniških rožic, ki jih nabereš in posušiš ter skuhaš čaj. Sem pa pozabila katere 4 to so.
Uporabniški avatar
*spelchek*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 129
Na forumu od: 20. 8. 2007
Kraj: Somewhere over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a *spelchek* » 28. Jun. 2010 10:44

men je samo od sebe zdj use zginlo :eek:....nimam več čudnega izcedka,niti ne srbi več in nič...ampak bom vseeno počakala da pride datum,na kerga sm se naročla da vidim,kaj je blo...bolš da pogleda ginekologinja za ziher :/
drugače pa hvala za use nasvete ;)
orhideja1
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 874
Na forumu od: 29. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a orhideja1 » 18. Jul. 2010 13:08

A jogurt res zelo pomaga proti takšnim zadevam kot so vnetja, glivice ipd. Če ga piješ mislim, ker v nožnico si ga pa res ne bi dajala?
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 18. Jul. 2010 22:26

pomaga kot preventiva če ga piješ! Če je pa vnetje že prisotno, pomoje ga potem ne odpraviš z nobenim naravnim pripravkom, ampak le z zdravili, ki so tem namenjena, ker sej vete, nobena ginekologinja vam ne do predpisala jogurta namesto canestena za zdravljenje glivic.
krogla
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 71
Na forumu od: 18. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a krogla » 19. Jul. 2010 17:53

Tampon potopiš v probiotični jogurt in za nekaj ur vstaviš v nožnico. Deluje kot preventiva, ne more škoditi, omili simptome vnetja (hladi, pomiri razdraženost in srbečico) in če stvar ni prehuda, marsikdaj dejansko odpravi težave, ker vzpostavlja naravno ravnovesje nožnice.

Če imaš težave, ni greh poskusiti.
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 30. Jul. 2010 8:07

miska_889 napisal/-a:da pa ne čakaš za ginekologinjo, greš lohk pa v lekarno pa si kei kupš. men osebno te kreme pa tablete od ginekologinje niso pomagale, ko sm si pa kupila MULTI-GYN gel je blo pa takoj naslednji dan boljše :)


A ni tale gel za večjo vlažnost nožnice, ne pa za odpravo glivic?
krogla
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 71
Na forumu od: 18. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a krogla » 30. Jul. 2010 9:48

Na voljo je več verzij tega gela - eden se uporablja kot lubrikant, drugi pa za preprečevanje in odpravljanje vaginalnih težav.
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 30. Jul. 2010 12:31

Meni niso rekli, da bi imeli dva, ko sem ga kupovala v lekarni.
krogla
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 71
Na forumu od: 18. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a krogla » 30. Jul. 2010 23:18

Potem so te pa prinesli okoli.

http://www.multi-gyn.com/product-info.html
_Nera_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 13. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a _Nera_ » 13. Dec. 2010 20:50

Pozdravljene! Pisala bom kar v to temo, ker imam podoben problem kot ostale...
Sicer zadnje čase nisem ravno spolno aktivna, vendar kadar sem, po končanem spolnem odnosu opažam kri.. neglede, k ginekologinji sem šla pred 2 mesci, pa me seveda ni takoj pregledala. Ko sem prišla na vrsto, nisem več krvavela, vendar je vseeno ugotovila glivično vnetje (dala mi je canesten tablete in kremo). Omenila sem ji, da mislim, da nekaj ni v redu in če bi mi lahko naredila bris - pa mi je rekla, da paničarim. ok kul...vendar se problemi kar nadaljujejo...od srbečice, do ponovnega glivičnega vnetja in krvavitve po spolnem odnosu (pa naj omenim, da je ta krvavitev komaj opazna). Takih problemov nism imela res nikoli.
Če priznam, me je sram spet it k ISTI ginekologinji, zato vas sprašujem, če imate mogoče izkušnje z menjavo ginekologa. Ali moram it k tej moji po karton, kot pri osebnem zdravniku? (moj karton je kar fanj popisan - od tabletk dalje) Ali se lahko kar vpišem pri drugi?
Hvala za nasvet
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 13. Dec. 2010 21:49

Karton ti pošljejo drugam, mislim pa da moram povedat in poklicat da bi se rada prestavila. Pravim mislim da je tko, sama se nisem prestavljala.
Kaj pa če si staknila kako SPB? Mejbi klamidijo, ker simptomi so podobni temu ko opisuješ, vnetja, kri po spolnem odnosi, dosti simptomov je pa prikritih in se ne pojavijo pri vseh ženskah (bolečine pri uriniranju, bolečine v spodnjem delu trebuha).
Najboljše je seveda it k ginekologinji (novi), saj te ta stara očitno ne jemlje resno. Možno je pa tudi da imaš neko obdobje z vnetji, sem dala to skos, pa sem zdej super. Če sumiš na kakšno SPB, se pa le pojdi testirat (samoplačniško /na napostnico). Slednjo dobiš od dobre ginekologinje, brez da se rabiš lagat da si imela skupinski sex z full črncev :) Sama pa veš ali si se zmerom zaščitila in koliko je bilo št. tvojih partnerjev,ali si bila zaščitena... tko da sama veš ali sploh obstaja verjetnost da te je kater okužil.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]