Ginekologija [Združene teme]

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 05. Apr. 2011 14:13

Mogoče imaš preprosto tako zasedenega ginekologa.
Js sm to nedeljo poslala mail, da bi šla na pregled, pa so me naročili za danes :D Žal ne moram jit dons, ker imam druge obveznosti.

Se splača kontaktirat po mailu in ne bit zahteven glede ginekologa (pa mi je moj prov v redu).
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
speliika<3
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 127
Na forumu od: 26. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a speliika<3 » 05. Apr. 2011 20:03

aha čaki a vi ki tok hitro pridete na vrsto mate vse samoplačniško al kje pa kere mate to ginekologe?
legally blonde
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 956
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a legally blonde » 05. Apr. 2011 23:22

*mala* napisal/-a:Mogoče imaš preprosto tako zasedenega ginekologa.
Js sm to nedeljo poslala mail, da bi šla na pregled, pa so me naročili za danes :D Žal ne moram jit dons, ker imam druge obveznosti.

Se splača kontaktirat po mailu in ne bit zahteven glede ginekologa (pa mi je moj prov v redu).


Cist mozno, da je moja bl zasedena ... Je pa nisem zbirala, so mi jo kr dodelil :P Pa dobr, za tistih enkrat na leto po recept pa enkrat na ?3 leta? al na kok je pregled ni problema pocakat, dokler lahko pridem takoj, kadar mam kaksen problem.

speliika<3 - js mam dr. Pinter v Leoniscu, kjer je samoplacnisko.
Live. Love. Surf.
speliika<3
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 127
Na forumu od: 26. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a speliika<3 » 08. Apr. 2011 16:08

aha..kok pa plačaš za en pregled?
pa a to če grem enkrat samoplačniško bom mogla skos tja hodt al si loh pol eno svojo najdem tko da nebo pač samoplačniško?
legally blonde
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 956
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a legally blonde » 10. Apr. 2011 14:01

Nazadnje sm bla lani, pregled z brisom je bil 33€, enkrat sm mela pa samo pregled, ker sm mela neke tezave, je bil pa okrog 20€.

Ginekologa si izberes in potem skos hodis k istemu, je u bistvu tudi tvoj osebni zdravnik-ginekolog. Izberi si ze takoj tistega, kamor bos potem hodila, ne vem zakaj bi sla zdej k enemu, potem pa k drugemu.

Nisem sicer sigurna, ampak mislim, da je ginekoloski pregled vedno samoplacniska storitev. Tudi v zdravstvenem domu za studente na Askercevi je to samoplacniska storitev...

Na tista 3 leta, kukr je obvezen pregled, je 33€ res minimaln strosek.
Live. Love. Surf.
Uporabniški avatar
Jess°
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 189
Na forumu od: 20. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Jess° » 10. Apr. 2011 15:07

Hei. Nevem kje si ti to pobrala da je pregled vedno samoplačniška storitev, ampak jst sm bila včeraj na pregledu in nisem nič plačala.

Sicer pa, mam eno vprašanje. No, kot sm že omenla sm bla včeraj na odvzemu brisa, pa me zanima, če je kateri punci kaj poškodovala vaša ginekologinja z unim račjim kljunom al kako se mu že reče? Ker dnes sm na vhodu v nožnico opazilo, kot da bi bila koža poškodovana (olupljena) in naredila se je kot neka bulica, iz katere včasih malo zakrvavi. Aja pa še to, opazila je vnetje in me namazala notr (pomoje z jodom). Je možno da je to od tega, pač jod na zdravi koži pa jo malo razžere pa to?
legally blonde
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 956
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a legally blonde » 10. Apr. 2011 15:55

^^Sej pravm, da nism sigurna. Na strani stud. zdravstvenega doma (Askerceva) pise, da je samoplacniska, tko da tm kot zgleda je, pa za Leonisce lahko 100% povem, da je za placat.

Potem pa ti speliiiiki svetuj kam nej gre, da ne bo placala pregleda.
Live. Love. Surf.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 10. Apr. 2011 15:58

Na tri leta ti pripada pregled. Več od tega moraš pa sama plačat. Sam zanimivo, da je na Aškerčevi za plačat. Nisem vedla...
speliika<3
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 127
Na forumu od: 26. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a speliika<3 » 11. Apr. 2011 14:47

am mene ubistvu bol zanima kje bi čimprej pršla na vrsto...ubistvu se gre zarad tabletk ker mam resnega fanta pa bi mela tabletke za zaščito in me zanima kje bi lah najhitrejš pršla na vrsto? pa a to da dobiš tabletke te mora nujno pregledat, naprimer bris pa to k govorite?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 11. Apr. 2011 18:43

Nimam pojma za Lj in če nobena druga tud ne bo vedela, pač vzemi telefon v roke in kliči po zdravstvenih domovih. Pa omeni, da bi rada čim prej, ker bi imela tabletke. Ponavadi samoplačniško prideš prej na vrsto, stane pa po moje vsepovsod okoli 30€ (pregled, samo posvet je najbrž manj).
Pregledala te pa bo, če si že imela spolne odnose.
speliika<3
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 127
Na forumu od: 26. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a speliika<3 » 11. Apr. 2011 19:01

okej hvala ti za odgovor=)) upam da bo še kera povedala če ve za kakšen zdraustveni dom kjer bi čimprej prišla na vrsto (v lj.). hualaa lepa*
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 11. Apr. 2011 20:57

klik - spodaj na strani so zbrani podatki o gin. (in zobozdravnikih), zraven še "število opredeljenih" (koliko pacientov že imajo) (iskreno, jz se tle ne znajdem najbolš. :D)

Sem pa pred tedni (well, januarja) dobila pošto od programa ZORA, zraven pa priložen seznam gin. v LJ regiji, ki je sicer dosegljiv tuki (ampak tale je zastarel (2009)), pa sem se lotila posodobit ga (s pomočjo seznama, ki ga imam pri sebi): klik (*na seznamu ni Leonišča (UKC))

(prav mi bodi, ker nimam skenerja/fotoaparata, pa sem mogla napol ročno to počet - vse za zdravje cosmo bejb :D)
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 12. Apr. 2011 16:35

Jess° napisal/-a:Hei. Nevem kje si ti to pobrala da je pregled vedno samoplačniška storitev, ampak jst sm bila včeraj na pregledu in nisem nič plačala.

Sicer pa, mam eno vprašanje. No, kot sm že omenla sm bla včeraj na odvzemu brisa, pa me zanima, če je kateri punci kaj poškodovala vaša ginekologinja z unim račjim kljunom al kako se mu že reče? Ker dnes sm na vhodu v nožnico opazilo, kot da bi bila koža poškodovana (olupljena) in naredila se je kot neka bulica, iz katere včasih malo zakrvavi. Aja pa še to, opazila je vnetje in me namazala notr (pomoje z jodom). Je možno da je to od tega, pač jod na zdravi koži pa jo malo razžere pa to?


če te namaže z jodom je možno, da ti iz nožnice še nekaj dni teče krvav izcedek.
Sem ravno prej brala v eni reviji :D
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
Jess°
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 189
Na forumu od: 20. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Jess° » 12. Apr. 2011 16:54

Summer055 napisal/-a:
Jess° napisal/-a:Hei. Nevem kje si ti to pobrala da je pregled vedno samoplačniška storitev, ampak jst sm bila včeraj na pregledu in nisem nič plačala.

Sicer pa, mam eno vprašanje. No, kot sm že omenla sm bla včeraj na odvzemu brisa, pa me zanima, če je kateri punci kaj poškodovala vaša ginekologinja z unim račjim kljunom al kako se mu že reče? Ker dnes sm na vhodu v nožnico opazilo, kot da bi bila koža poškodovana (olupljena) in naredila se je kot neka bulica, iz katere včasih malo zakrvavi. Aja pa še to, opazila je vnetje in me namazala notr (pomoje z jodom). Je možno da je to od tega, pač jod na zdravi koži pa jo malo razžere pa to?


če te namaže z jodom je možno, da ti iz nožnice še nekaj dni teče krvav izcedek.
Sem ravno prej brala v eni reviji :D


ja to mi je sama zdravnica povedala, da je možno da bom mela črn izcedek tist dan, da naj se nič ne ustrašim, je blo kr grozljivo ko greš prvič na wc, sm misnla da mi je že kak organ odpovedau :D

sicer pa, tista ranica se počasi zdravi, tk da ni nobene panike, se mi zdi da mi je mau priprla kožo z unim kljunom, tk da no worries.
Aja, pa še to, ma katera izkušnje z jodom, in koliko časa se to spira iz kože dol, če si recimo mau namazan po roki al pa nogi? :D Hvala :)
kavka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 14. 11. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a kavka » 13. Apr. 2011 10:18

Upam, da pišem v primerno temo, ker se nisem mogla odločit ali naj pišem v to temo ali v tisto o zdravstvenih nasvetih (tam so bolj splošna zdravstvena vprašanja). :)

Zanima me, ali bi morala poklicat ginekologinjo, ker sem po zadnjem spolnem odnosu s fantom krvavela (sicer ne ful, a vseeno), pa ne vem zakaj. :? Čez par ur, ko sem šla na wc, sledi krvi več ni bilo. Je možno, da je to samo zaradi tega, ker sva bila malo bolj aktivna (groba mislim da ne toliko) po dolgem času in sva seksala v eni noči in naslednje jutro vsega skupaj ene 5x ali 6x? :oops: Se je kateri kdaj pripetilo kaj podobnega? Kt jemljem redno, nisem pozabila na nobeno tabletko, zaradi česar bi se lahko pojavilo krvavenje.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov