hitri zmenki za samske

Zadovolj(e)n/a v postelji.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Ash.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 525
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ash. » 16. Maj. 2016 13:49

Jaz dam tu kar prav Cryselle. Tam do 25ga je še dosti "kvalitetne samske robe" (čuden izraz, vem) ... potem po 25. pa ta številka začne drastično upadati. Tudi neresen folk se tam do 25. po večini zresne, pač vsaj do te mere, da si poiščejo resno zvezo (kako iskreni in resni so potem dejansko je druga stvar)
Je malo nerealno, da si nekdo, ki spada v t. i. "kvalitetno robo" vsaj do 30. leta ne bi poiskal resnega partnerja. Že tam pri 25ih bi rekla, da so takšni ljudje po večini v resnih zvezah. Samo spet imaš dosti izjem - npr. ljudje, ki veliko potujejo in se nekako nikjer ne ustalijo, pa potem taki, ki končajo resno zvezo pri poznih 20ih, zgodnjih 30ih (ne ravno najbolj čudovita stvar na svetu, ampak se pogosto dogaja).

Ja, če bi pa vsi nesrečni ljudje v zvezah dejansko zapustili svoje partnerje, potem si upam trditi, da bi bila številka samskih pri 30ih ogromna. :)
But if thought corrupts language, language can also corrupt thought. (George Orwell)
Uporabniški avatar
cauliflower
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 482
Na forumu od: 26. 12. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a cauliflower » 16. Maj. 2016 14:07

V krogu mojih prijateljev (starost okrog 25 let) so letos šli trije pari narazen, vsi so bili skupaj od konca sš. Ko pričakuješ, da bodo skupaj zaživeli, so pa šli narazen.

Najbolj me preseneča, ko mi pripovedujejo, da jim je zdaj žal, ker so bili toliko časa z enim partnerjem, ko bi lahko imeli marsikoga drugega. Potem pa jamrajo, kako so že stari in je težko nekoga novega dobit ...

Le kdo bi jih razumel ...
I'm just ... happy.
I've never felt that before.
I'm just exactly where I want to be.

(Eternal Sunshine of the Spotless Mind )
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 16. Maj. 2016 14:16

Ma ni težko, če se dejansko gibaš v širokem krogu ljudi. Problem teh, ki jamrajo, da ni nobenga, je ponavadi v tem, da se gibajo samo v svoji stalni družbi, logično, da pol nikogar ne spoznajo. en dating coach je rekel - zamislite se tisti, ki ste samski (pa ne želite bit), koliko novih moških/žensk spoznate v enem tednu, koliko jih spoznate v 1 mesecu? če je odgovor 1, 2 pač ni čudno, da je nekdo na mrtvi točki - sploh če vzamemo v ozir, da se moraš z nekom dobro ujet in to ponavadi ne bo prva ali druga na novo spoznana oseba. matematika je torej, da več oseb ko spoznaš, večje so možnosti da boš spoznal "pravo/ega".
na dom trkat pa ti ne bo noben prišel.

ps- tud js poznam veliko takih primerov, ko so se pri 24, 25 razšli. v glavnem samskih ljudi ne manjka, samo najt oz. odpret se je treba, pa ne čepet samo z istimi ljudmi, še manj pa doma.
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 16. Maj. 2016 18:39

Ja saj to je menda vsem jasno, da če čepiš doma in jamraš nimaš ravno velikih možnosti...gre se samo zato, da se z leti dobra izbira manjša in toliko dlje rabiš, da spoznaš nekoga, ki ti bo kliknil, kot pa je to mala malica npr. v zgodnjih 20ih, ko se folk še išče in so razhodi v zvezah na dnevnem redu. Itak, da se danes veliko ljudi razide tudi pri 30+ letih, a ta številka je vseeno manjša, ker se folku po domače povedano ne da iskat novega partnerja in se sprijaznijo (vem, to ni prav, ampak to folk počne)

Če se vrnem na primer svojega brata - ima kul službo, še vedno hodi ven in ne čepi doma, tudi potuje ... a primernih kandidatk je itak manj, ker on išče 25+ ... je nekako logično, da ga 20letnice ne zanimajo, čeprav se mu mečejo pod nogami...a pač to so neresne punce, ki palijo na starejše moške in imajo po večini čisto drugačen način življenja kot on, družine pa itak ne bi imele še 10 let, kar jaz čisto razumem, ker sem pri 20ih razmišljala isto. Pa ne da zdaj on sanja o otrocih, a verjamem, da če bi spoznal tapravo, bi imel v roku treh let otroka.
No ne vem ali pa je ratal preveč izbirčen, ker bi frajer po več kot 10ih letih bluzenja rad resno punco in misli, da mora dobiti boginjo. :D

Ni nemogoče, to itak, da ne. A jaz sem samo želela poudariti, da razumem, zakaj folk jamra. Je pa res, da jamrajo po navadi tisti, ki čepijo doma in nič ne naredijo za to, da bi kaj spremenili ... in potem se tolažijo "itak so vsi zasedeni, nič ne morem naredit".
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 16. Maj. 2016 22:06

Ananhas napisal/-a:Ma ni težko, če se dejansko gibaš v širokem krogu ljudi. Problem teh, ki jamrajo, da ni nobenga, je ponavadi v tem, da se gibajo samo v svoji stalni družbi, logično, da pol nikogar ne spoznajo. en dating coach je rekel - zamislite se tisti, ki ste samski (pa ne želite bit), koliko novih moških/žensk spoznate v enem tednu, koliko jih spoznate v 1 mesecu? če je odgovor 1, 2 pač ni čudno, da je nekdo na mrtvi točki - sploh če vzamemo v ozir, da se moraš z nekom dobro ujet in to ponavadi ne bo prva ali druga na novo spoznana oseba. matematika je torej, da več oseb ko spoznaš, večje so možnosti da boš spoznal "pravo/ega".
na dom trkat pa ti ne bo noben prišel.


Podpis pod tole! Tega jaz marsikateri kolegici ne morem dopovedat, ker večina jih doma na kavču čaka in jamra kako ne ne spozna nobenega. :D
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 16. Maj. 2016 22:53

Jaz še vedno mislim, da če s tip, se ti bolj splača vlagati svojo socialno energijo v grajenje socialne mreže in si narediti nek svoj "wolfpack".

Jaz sem bil vedno samotar, in mi je vedno šlo dobro, a nikoli nisem hodil preveč ven, zato sem imel slabe socialne veščine. Dokler nisem začel hoditi na kraje kjer so bili ljudje z istim mišljenjem, in sem spoznal ene par res tapravih decov, in smo druščina ki res funkcionira, in imamo debate, počnemo stvari, podpiramo se, in ko gremo ven, je totalno drugače kot prej.

Drugačno v smislu, da noben od nas ni tip ki se obeša po šankih, mi pač gremo ven in počnemo nekaj kar prinaša vrednost in se zabavamo, in potem s tem padeš v neko širšo socialno grupo, ker je vsak od nas še v drugih socalnih krogih. Tako da poznam dance sceno Ljubljane, lokostrelsko, metal, potovalno, Erasmus...in povsod kamor grem , poznam folk, folk mene pozna, in če hočem lahko srečam kup kul ljudi, women included.

Ampak spet, nikoli ne grem s tem namenom ven, grem zato da jaz nekaj počenm, da srečam svoje kolege, in potem ali jaz z kom začnem govoriti, ali me kdo predstavi, in to je to. Ker s tem ko imaš ti svoje frende, poznaš sceno, obvladaš nek kraj, nimaš neke creepy energije, in imajo vsi do tebe pozitivno asociacijo, e...to je pa socialna vrednost.

Tako da, raje srečam ene 2, 3 kul ljudi, z katerimi se razumem, se družimo, razvijemo neko povezanost, in potem od teh odnosov dobim same koristi in dobre lastnosti.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
sončnica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 203
Na forumu od: 28. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a sončnica » 19. Maj. 2016 17:36

Z vsakim od predhodnih komentarjev na temo samskosti v "poznejših" letih se delno strinjam. Večina se jih do 30 poparčka in je izbira definitivno manjša. V vezi so pa tisti, ki jim je do veze ne pomeni pa da so to najbolj kvalitetne osebe (tako karakterno kot vizualno).
Predvsem gre za osebe, ki si veze želijo ali za takšne, ki jim brez veze živeti ni in so v vezah od svojega 15.leta naprej.
Sama imam za sabo 2 dolgoletni resni zvezi, ta druga se je zaključila že precej časa nazaj in je sedaj že en čas mrk. Veliko časa tako preživim v službi, vsake toliko se dobimo in gremo ven, športna dejavnost večkrat na teden je tudi bolj v družbi žensk. Socialen krog imam precej velik, tudi še kar nekaj samskih kolegic, tako da dolgčas ni, da bi se pa sedaj šla neko lokostrelstvo ali planinarjenje, da nekoga spoznam se mi pa res zdi brezveze, ker me to niti malo ne zanima.

Vprašanja kot si jih zastavlja Fi-Fi si tudi jaz od časa do časa sploh, ker vem in poznam še precej samskih punc in fantov pri 28, 29, 30, 31 in ni težava v tem, da jih ni, težava je bolj to, da ni več veliko mest, kjer bi se lahko zadrževali, veliko manj je časa, malo je verjetno tudi naveličanosti, spontanosti več ni toliko, človek je že bolj previden. Za razliko od mladičev tam kakšnih 23, 24, 25 letnikov, ki pristopajo s takšno lahkoto, da samo gledaš, starejši pa težko oziroma sploh ne.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 19. Maj. 2016 17:51

meni ste zdi trapasto vse samske enačit. obstaja milijon razlogov, zakaj je človek lahko samski, kaj sploh išče, kaj si sploh želi, kakšen karakter je in ali sploh hoče biti z nekom. leta tudi nimajo veze. imaš pare ki imajo pri 23ih otroke in pri 33ih take, ki se nočejo vezat.

najbolj trapasta se mi zdi nedoločnost. mladi imajo preveč možnosti in preveč sanjarijo, ni čudno da so zmedeni in ne vejo, kaj si želijo. pri poznih letih pa vsi hitijo imet družine, ker se telo stara, ne glede na to kaj vse človek hoče. če se ne bi starali, bi večina večno bluzila.
hej norci :)
Džeki
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1975
Na forumu od: 7. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Džeki » 19. Maj. 2016 20:07

Bedarija.

Sledi temu, kar si in našel boš punco. Pa ne se delat nekaj, kar nisi. Če te zanima kultura, začneš hodit na vse možne okrogle mize, literarne večere, ziher boš eno srečal. Če si po duši popotnik, se včlani v kako skupino. Če si veren, začneš hodit na vse možne cerkvene aktivnosti. Pa med skavte. Če si fajter, začneš trenirat K1 in tekmovat na nižjem nivoju in te bo ziher kakšna v ringu opazila. Če te zanimajo konji, greš jahat. Če si kmet, se javi na kmetiji za pomočnika, boš hčer spoznal. Če te zanima dobrodelna dejavnost, idi tja, boš spoznal kako prostovoljko. Bodi kar si in našel boš punco zase. Nobene filozofije ni.

Če si random tip, ki ga nič kaj dost ne zanima, pa greš malo v najf lafj in spoznal boš eno random punco, ki jo zanima Usodno vino, tebi fuzbal, njej Usodno vino zvečer in imela se bosta fino.

Ne pa hitri zmenki, pa nekaj.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 19. Maj. 2016 21:15

hitri zmenki se mi zdijo nekakšna bližnjica, kamor pridejo vsi tisti, ki težko spoznavajo kar tako, zaradi službe, ker so asocialni, whatever.. sicer se mi zdi fajn, ampak mislim da moraš it na kar precej takih srečanj, da spoznaš nekoga, s katerim se zares ujameš ker edina skupna lastnost, ki jo ima folk pri teh srečanjih, je, da so samski in da jim spoznavanje najbrž ne gre najbolje, ali pa samo želijo potešit potrebe (taki so pa itak povsod, kot ultimate črni peter)
hej norci :)
Mataio_1
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 180
Na forumu od: 8. 10. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Mataio_1 » 30. Maj. 2016 19:47

Pridružujem se mnenju, da če je nekdo kolikor toliko normalen/na, bo uspel/a najti fanta/punco do 25. leta. Predlani sem naletel na eno, ki pri takrat svojih 29. še nikoli ni imela fanta. Izkazalo se je, da z njo ni vse čisto v redu.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 30. Maj. 2016 21:09

in ta teorija temelji na dveh osebkih? (sklepam da imaš tudi mene za nenormalnega)
hej norci :)
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 30. Maj. 2016 21:16

Jahh...fora je da je tudi precej nenormalnih osebkov v zvezah. :lach:
Včasih je tudi od sreče odvisno - sreče, da spoznaš osebo, ki ti ustreza. Eni jo po spletu okoliščin že pri 19 - pa niso ne biser pameti, ne zanimivi, ne lepi. Nekateri pač kasneje. Ne vem zakaj eni tretirate to da imaš zvezo kot nek življenski uspeh in dokaz nevemčesa. Se mi zdi, da najbolj taki ki ste bli tudi sami zakompleksani in komaj zapecali, zdaj ste pa vsi pametni kaj je s samskimi narobe.
Bit kar z nekom samo da si, to bi bil lahko skoraj vsak.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7523
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 31. Maj. 2016 12:39

Se strinjam z Ananhas. Se meni tudi zdi malo pretirana izjava,da tisti,ki do 25 niso imeli punce,fanta,niso normalni. Sploh če je s slednjim mišljena samo resna zveza..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Mataio_1
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 180
Na forumu od: 8. 10. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Mataio_1 » 31. Maj. 2016 20:13

Slovenc, ne le dveh (pa med njimi nisi ti). Zanimivo, kako se čutiš napadenega.

Anahnas, tudi sam sem imel težave pri navezovanju stikov z dekleti, pa marsikatero sem zavrnil in mi nikoli ni bilo do tega, da bi bil z eno samo zato, da ne bi bil samski. Toda se mi ni dogajalo, da bi se mi vleklo do 30. in še naprej, da nikakor ne bi našel. Spoznal sem nekaj deklet, žensk (25+) za katere sem mislil, da pač še niso uspele najti partnerja. Toda bolj ko sem jih spoznaval, bolj je postajalo jasno da nič čudnega, da so že vse življenje samske. Seveda najti partnerja/ico ni največji življenjski uspeh (če damo na stran, da smo ljudje družabna bitja in je nekaj najbolj normalnega, da smo ustvarjeni za v dvoje), se je pa izkazalo, da to nekaj pove o osebi.

Vrni se na Ljubezen in seks

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron