Kako preboleti izdajo bivšega fanta...

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

pupa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 23. 11. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a pupa » 23. Nov. 2015 13:53

Ker se nerada pogovarjam s prijateljicami ali sedanjim partnerjem o tem, sem se odločila napisati kar tukaj :)

Skoraj 5 let sem bila v zvezi s fantom(od 19. do 23. leta), ki je veljal za "good guya".
Ker je v času študja zapdel v neko eksistencialno krizo in ni ne delal ne študiral, sva imela težko obdobje v zvezi. Naposled je spakiral v tujino(h kateri sem ga zelo podpirala), kamor bi mu morala slediti tudi jaz, takoj po svoji diplomi.
No, tam se je zelo hitro znašel in v roku 2 mesecev, 2h dobrih plač in norih žurk kakršnih Slovenija ne pozna, pozabil name, si našel novo dekle in to je to. Po telefonu mi je še rekel, da me nikoli ni ljubil in da je resnično bil zaljubljen samo v svoje prvo dekle (pri 16h, resno?)
Bila je grda zgodba, pa ne bi v podrobnosti.

Šla sem skozi težko obdobje, najhujša pa so bila pomilovanaj drugih in 100 komentarjev v stilu: "OMG, ne morem verjet, da bi to on storil.." Ne samo moji, tudi njegovi prijatelji in družina so ostali presenečeni.
Očitno sem bil tako boga, da me je še prvi fant (bivši, znani casanova pa "pujs") poklical in preveril če sem ok in da ne more verjeti kaj se je zgodilo. :oops:

No, več kot 2 leti je od tega, še več. Sem preživela, ampak zdi se mi kakor da me je to spremenilo za vedno. Da sem hladna, odtujena od vseh.

Danes pa zasledim na facebooku (ja, počekiram) da ima novo dekle, ki je na las podobna njegovi bivši najstniški ljubezni(pred mano). kakor da bi bil obseden z njo. ALi je pač, naključje...
In spet bes, ogorčenje, žalost.
5 let! In kaj sem bila? Rebound? Nekaj nepomembnega? Ne morem verjet, da je lahko kakšen človek tak, res ne.
Da se razumemo, ne ljubim ga več, že dolgo ne, niti bi si želela kadarkoli biti spet z njim. Ampak ta nečloveškost, tega nisem nikoli prej niti potem več doživela, pa sem imela fante, pa bad break upe, pa jezne klice, smse, scene.. Ampak takšne izdaje, pa res ne. In zdi se mi, kakor da tega ne morem preboleti.
Kako preboleti to prevaro, izstopiti iz tega brez sovraštva? Sedaj je minil že realen čas, ko bi to lahko dosegla... On živi normalno naprej, nikoli več ni poklical, pisal.
Uporabniški avatar
Royštilj
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 46
Na forumu od: 13. 11. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Royštilj » 23. Nov. 2015 15:25

>casanova
celjanar
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 442
Na forumu od: 9. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a celjanar » 23. Nov. 2015 15:41

Začni gikat. Avtoje al pa strelat puško.
MrBoombastic
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 9. 11. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MrBoombastic » 23. Nov. 2015 17:34

1. korak: Odstrani ga z liste FB prijateljev.
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 23. Nov. 2015 18:32

1. Zbriši ga z vseh možnih socialnih omrežij.
2. Daj jasno vedet vsem prijateljem in znancem, da o njem ne želiš govorit, pa ne glede na to, kakšne bi bile ''novice'' o njem. Če ga kdo omeni, enostavno reci, da ne želiš slišat ničesar o njem in to je to.
3. Poskusi sama razčlenit vajino zvezo, kolikor jo lahko. Kakšen je bil odnos? Je kaj kazalo na to, da bi lahko bile reči take, kot so bile? Sta živela skupaj? Koliko je kdo od vaju vlagal v odnos? Koliko ti je zaupal? Če si ga spodbujala, da po petih letih kar sam odide v tujino in naj bi to bila ''rešitev'' krize, se mi ne zdi, da je bil vajin odnos zelo tesen, iskren, odprt ...
4. Pojdi po strokovno pomoč, verjetno je bila to zate močno travmatična izkušnja, ki je nisi predelala tako, kot bi jo morala/do konca.
5. Če s sedanjim fantom ne govoriš o tem, tlakuješ pot še enemu nerazčiščenemu, neiskrenemu odnosu, zato se ne čudi, če se bo izkušnja od prej ponovila, ja? Očitno je, da izbiraš tipe, ki niso vredni zaupanja in to ni naključje, zagotovo je pomembno tudi to, kako ti osebno gradiš odnose. Takole ... zaprto vase, neiskreno, neodprto ... no, ni ravno idealen način do srečnega partnerskega odnosa.
Uporabniški avatar
Royštilj
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 46
Na forumu od: 13. 11. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Royštilj » 23. Nov. 2015 20:13

MarijaNana napisal/-a:1. Zbriši ga z vseh možnih socialnih omrežij.
2. Daj jasno vedet vsem prijateljem in znancem, da o njem ne želiš govorit, pa ne glede na to, kakšne bi bile ''novice'' o njem. Če ga kdo omeni, enostavno reci, da ne želiš slišat ničesar o njem in to je to.
3. Poskusi sama razčlenit vajino zvezo, kolikor jo lahko. Kakšen je bil odnos? Je kaj kazalo na to, da bi lahko bile reči take, kot so bile? Sta živela skupaj? Koliko je kdo od vaju vlagal v odnos? Koliko ti je zaupal? Če si ga spodbujala, da po petih letih kar sam odide v tujino in naj bi to bila ''rešitev'' krize, se mi ne zdi, da je bil vajin odnos zelo tesen, iskren, odprt ...
4. Pojdi po strokovno pomoč, verjetno je bila to zate močno travmatična izkušnja, ki je nisi predelala tako, kot bi jo morala/do konca.
5. Če s sedanjim fantom ne govoriš o tem, tlakuješ pot še enemu nerazčiščenemu, neiskrenemu odnosu, zato se ne čudi, če se bo izkušnja od prej ponovila, ja? Očitno je, da izbiraš tipe, ki niso vredni zaupanja in to ni naključje, zagotovo je pomembno tudi to, kako ti osebno gradiš odnose. Takole ... zaprto vase, neiskreno, neodprto ... no, ni ravno idealen način do srečnega partnerskega odnosa.


that effort.... zakaj ženske vse te energije ne usmerijo kam drugam, v kaj bolj produktivnega npr? Itak je pa vse skupaj ena mentalna masturbacija. Ženska bo našopala še ene par epskih postov, potem bo šla pa nazaj (jokat) k tipu.

wat the fak?
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 24. Nov. 2015 15:04

^^ Če si plitek ko pirovski zamašek, potem pač postopaš svojim zmožnostim primerno, če pa nisi, pa spet postopaš svojim zmožnostim primerno ... namig: postopki niso isti v obeh primerih. Tnx za razumevanje.
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 24. Nov. 2015 18:25

Najprej ga odstrani iz lajfa, fb-ja...
Potem začni razmišljat o sebi, kakšnega partnerja si zbrala pove dosti o tebi, privlačimo podobno :wink:
Nehaj se smilit sami sebi, kot to počneš večino časa, pač pa začni delat na sebi, saj sm mnenja da te čaka dolga pot... in vztrajaj.
Jezo in ostlaa negativna čustva sprosti med športom in ne ljubica, ni se ti zgodila krivica!
Uporabniški avatar
Royštilj
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 46
Na forumu od: 13. 11. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Royštilj » 24. Nov. 2015 18:54

čuftika napisal/-a:Najprej ga odstrani iz lajfa, fb-ja...
Potem začni razmišljat o sebi, kakšnega partnerja si zbrala pove dosti o tebi, privlačimo podobno :wink:
Nehaj se smilit sami sebi, kot to počneš večino časa, pač pa začni delat na sebi, saj sm mnenja da te čaka dolga pot... in vztrajaj.
Jezo in ostlaa negativna čustva sprosti med športom in ne ljubica, ni se ti zgodila krivica!


edina legitimna stvar v tem topicu.
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 25. Nov. 2015 16:36

:licht:

Po sedanjih izkušnjah lahko rečem da punce upoštevajo večinoma nesmiselne nasvete, resnica pa boli in jo ne želimo slišat :/

Sploh pa iz pisanja punce sm razbrala da jo čaka še dolga pot dela na sebi, pa sej smo bli mi včasih tut taki, zaljubljeni in nori, neumni in še kakšni...
Uporabniški avatar
Royštilj
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 46
Na forumu od: 13. 11. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Royštilj » 25. Nov. 2015 20:22

čuftika napisal/-a::licht:

Po sedanjih izkušnjah lahko rečem da punce upoštevajo večinoma nesmiselne nasvete, resnica pa boli in jo ne želimo slišat :/

Sploh pa iz pisanja punce sm razbrala da jo čaka še dolga pot dela na sebi, pa sej smo bli mi včasih tut taki, zaljubljeni in nori, neumni in še kakšni...


končn ena, ki prizna.

Sicer pa, je kdo videl OPa? Očitno je šlo samo za "venting" in bi bilo bolje, če bi OP napisal tegobe na A4 papir in ga nato zalučal v kanto. Po vsej verjetnosti se spet dol daje z bivšim in to v trenutko, ko pišem ta tekst.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov