SKRIVNOSTNI SVET BDSM

Zadovolj(e)n/a v postelji.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

SynergySocialClub
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 28. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a SynergySocialClub » 28. Jun. 2015 18:44

Srhljiva, nedojemljiva, skrivnostna, temačna, privlačna... BDSM dejavnost zbuja najrazličnejše občutke. Želiš izvedeti več? Tukaj smo predstavili nekatere namige, ki ti bodo olajšali razumevanje tega nekonvencionalnega užitka.

KONCEPT: Termin BDSM se pogosto zmotno uporablja kot sinonim za prakse sadomazohizma. V resnici je to kratica, ki predstavlja specifično (sub)kulturo v vsej svoji obširnosti (zgodovina, umetnost, literatura, praksa itd...). Korenine gibanja segajo v leto 1979 in so tesno povezane z gibanjem Leather. Kratica pa označuje vezanje, disciplino, dominacijo in podrejanje ter sado/mazohizem. V nasprotju s splošnim prepričanjem, BDSM ne sloni na poniževanju ali povzročanju bolečine, temveč gre za veliko bolj kompleksno, erotično in estetsko bogato intelektualno dejavnost.

PRAKSA: Vsaka praksa ima za ljubitelje veliko globlji pomen, kot se morda zdi na prvi pogled. Dom-ovo kaznovanje sub-a npr., sega mnogo dlje od dejanja samega; takšno dejanje vsebuje užitek in odraža tako sub-ovo vdajo, kakor tudi skrb in odgovornost, ki jo ob tem nosi Dom. Namera prakse je torej užitek, ki ga napajajo konsenz, varnost in zaupanje.

RACK: V devetdesetih letih prejšnjega stoletja se (znotraj prakse) uveljavi termin RACK, sinonim za Risk Aware Consensual Kink. RACK poudarja sporazumno dejavnost, odgovornost pri dejavnosti in informiranost v zvezi z dejavnostjo ter njenimi tveganji. Bolj kot na novo opredeliti, skuša RACK izpopolniti definicijo nekoliko starejšega termina SSC (Safe Sane & Consenual), ki je bil osnovan kot etični kodeks, ki BDSM dejavnost jasno ločuje od zlorabe in nasilja med spoloma.

SKRB IN SPOŠTOVANJE: Nikoli ne enačimo BDSM dejavnosti z nespoštovanjem ali brezobzirnostjo. Vsako dejanje izvedeno po BDSM scenariju, je predhodno dogovorjeno in skrbno načrtovano. Skrb je v tem pogledu esencialnega pomena. Dom je kot aktivni udeleženec dejavnosti, polno odgovoren za integriteto sub-a; med tem ko sub daruje nekaj najbolj dragocenega - sebe! BDSM tako ni nobena improvizacija ali izum kakšne "iztirjene strasti", temveč delikatna umetnost, zasnovana na preudarnosti, skrbi in spoštovanju.

Skratka, vstopimo v ta svet brez ničesar: brez sovraštva, brez strahu, brez predsodkov, skrbi in prikritih demonov. Samo kadar izkušamo življenje, njegovi elementi postajajo del nas. Naš cilj naj bo zorenje in jutrišnji dan, plemenitejši od včerajšnjega. Naj hrbtenica, ki nas podpira, raste iz radosti, samokontrole, zaupanja, spoštovanja in odkritosti. Brez teh reči, nismo nič. Z njimi smo vse in naš izbor se odraža v sledi, ki jo puščamo za seboj. Izberimo dobrobit, kajti le tako, je mogoče graditi na spoštovanju in se počutiti dobro v svoji koži. Ne sodimo, da tudi drugi nebi mogli soditi enako. Bodimo odprti, strpni, človečni, saj bo plemenito sijalo iz nas, vselej kadar bomo dovolili. Ne pretvarjajmo se, da smo nekaj, kar nismo. Če kdorkoli ni sposoben sprejeti tega, kar smo, tako ali drugače, ni vreden roke našega prijateljstva. Z znanjem rastemo. Živeti na tak način in odločno, prinaša mir s samim seboj in ostalim svetom.

izbrisan link
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 28. Jun. 2015 21:16

Pustim par dni, ce se bo razvila debata, drugace zaklepam zaradi reklame.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 28. Jun. 2015 21:47

Dodajam še tole stran.

http://www.bdsm-slovenija.com/forum/page/index.html

................

Jaz rad prakticiram BDSM, sploh z bivšo FF...ampak dokler sem se orientiral na Slovenijo za pripomočke, je bilo predrago, z Ebayem pa se mi je odprl nov svet.

Zakon.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 29. Jun. 2015 9:47

bdsm je sexy,dokler je bol uizi.

to zgori k je cel nek kult..razne simbolistične ovratnice,igrice 24/7.. mi ni glih
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Isee
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 31
Na forumu od: 28. 1. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Isee » 29. Jun. 2015 11:52

Meni tudi ni zanimivo. To se mi zdi, da je nasplosno bolj domena zensk ali se pac motim?
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 29. Jun. 2015 19:36

Men že film in knjiga 50 odtenkov nista potegnila...
Mojem bivšem je blo všeč, nisva pa nič sprobala.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 29. Jun. 2015 20:48

Js tega filma in knjige sploh nism gledla/brala, ampak mam občutek glede na to kar sem zasledila,da ni b od bdsmja.

Ubistvu ne bi vedla rečt kolk je to domena žensk, se sploh nikol nism pogovarjala s kolegicami o tem.Fantom neki v izi v tej smeri je itak ušeč,kej resnega s kakšnimi bol profesionalnimi pripomočki se pa še nism lotila. :D
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Isee
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 31
Na forumu od: 28. 1. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Isee » 29. Jun. 2015 21:23

Moskim je to vsec, ker je to vsec zenskam. Ce bi zenske vzburjalo metanje pasjih kakcev na fasade, bi to bilo vsec tudi moskim. :)
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 29. Jun. 2015 21:26

Nimam pojma koliko je tega dejansko v filmu, ker ne vem dosti od BDSM-ju, niti me to zanima. Že to kar je blo v filmu je meni kar nekaj, čisto podrejevanje ženske.
Tut sam film je imel ogromno kritik. Enim pa je všeč, različni okusi.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 29. Jun. 2015 22:19

Ja čisto razumljivo,enim je všeč,drugim ne,nekaterim so kakšne druge stvari ljubše..
Ma film je imel (negativne) kritike(sklepam), ker ni bil odigran,tako dobro kot se je pričakovalo, manj ekspliciten od knjige,zaradi trivialne vsebine,brez globljega sporočila..ne tolk zarad samega tipa vsebine.

Js pa ne gledam na to kot podrejanje ženske,pa sem kar kritična za takšne teme in nagnjena k feminističnim nazorom. Meni se to bol zdi nekakšna igra,popestritev sexa, ki sicer nima veze z vlogami v realnem življenju in v katero se partnerja vkolikor jima je to všeč, zavestno podata in se oba s stvarmi,ki jih bosta počela strinjata.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Temptress
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 199
Na forumu od: 18. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Temptress » 30. Jun. 2015 19:02

Smešno je postavljat BDSM in 50 odtenkov sive v stavek skupaj in celo enačit.
Koliko truda, vztrajnosti in predanosti terja treniranje in vzgoja sužnja/sužnje si niti predstavljat ne morate. To ni šnel-kurs, ki bi imel omejeno št. učnih ur in potem si avtomatično Dom ali sub. Je življenski stil. Ogromno komunikacije in predvsem zaupanja in VEDNO s prostovoljno odločitvijo. :top:
Uporabniški avatar
suzanne windlow
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 18. 10. 2013
Kraj: Simulator

Neprebrana objavaNapisal/-a suzanne windlow » 04. Jul. 2015 4:47

Priporočam branje knjige Slovenskega avtorja "Južno od pekla". Marsikaj je pojasnjeno tudi tam.

https://www.facebook.com/pages/Ju%C5%BE ... 3797676858
yes, I am avatar
Uporabniški avatar
Picatinny
Picatinny 1. stopnje
Prispevkov: 452
Na forumu od: 19. 8. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Picatinny » 11. Feb. 2016 18:19

Temptress napisal/-a:Smešno je postavljat BDSM in 50 odtenkov sive v stavek skupaj in celo enačit.
Koliko truda, vztrajnosti in predanosti terja treniranje in vzgoja sužnja/sužnje si niti predstavljat ne morate. To ni šnel-kurs, ki bi imel omejeno št. učnih ur in potem si avtomatično Dom ali sub. Je življenski stil. Ogromno komunikacije in predvsem zaupanja in VEDNO s prostovoljno odločitvijo. :top:


Jaz sem v vzgojo in trening mojega psa (govorim o živali, ne o 'sužnjih'), da ne bo pomote, vložil vsaj 1000 evrov kakih 200 ur časa.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 11. Feb. 2016 18:31

življenjski stil? a da u kletki živi to? :P ne vem sicer kako ti gledaš na to, ampak če bi jaz kej takega prakticiral bi bilo to izključno pri seksu :)

tudi jaz verjamem da je zaupanje najbolj pomembno za dober seks, še posebi če so kakšni nenavadni fetiši.. ful mi je trapasto npr. ko omenim svoj fetiš, in vsi najprej mislijo da hočem jaz njo in letijo opazke, češ da sem mačist in hočem poniževat.. ko razložim da si želim da oan mene, pa, da sem imel sigurno neke travme v otroštvu in zaničujem samega sebe itd..

žalostno je kako mediji izkrivijo in po svoje popredalčkajo fetiše. kao doba sprejemanja različnosti pa to, ker LGBT sprejemajo, ko pa kdo kakšen nenavaden fetiš omeni, je pa takoj srednjeveško obsojanje spet..
hej norci :)
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 13. Feb. 2016 7:59

Temptress napisal/-a:Smešno je postavljat BDSM in 50 odtenkov sive v stavek skupaj in celo enačit.:


JAp se strinjam. Še seks je bil v knjigi opisan tako bedno, da sploh nevem zakaj bi bila to erotična knjiga. Bolj mi deluje kot knjiga v kateri nastopata dva človeka totalno brez domišljije, ki sta se prvič spravila seksat in jima je vse wauuu ker drugega še nista doživela.

Drugače pa ja, meni je podrejenost pri seksu všeč. Ne bi se pa šla nekega blaznega bičanja in ščipanja. :D

Vrni se na Ljubezen in seks

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov