Slut - shaming

Zadovolj(e)n/a v postelji.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 25. Nov. 2014 17:12

Torej, danes je padla debata med prijatelji o tem koliko je preveč spolnih partnerjev pri potencialni partnerici.
In sem se ujel v razmišljanje, da so v meni neki koncepti ki pridejo skozi vzgojo in druženje z drugimi moškimi, da vseeno obsojaš žensko ki je imela veliko spolnih partnerjev.

In sem prišel do tega, da je veliko tabujev še v družbi glede ženske spolnosti in enakosti žensk pri spolnosti. Če jaz podrem kup žensk sem car, ker sem gledan kot plenilec in so moje kvalitete zaželjene, medtem ko je ženska gledana kot plen in je to da je "lahko" ujeta gledana kot manj zaželjena.


In zanima me še to, pač delal sem v nekem podjetju, in k nam je prišla neka mlada, očitno zelo uspešna in zelo lepa in urejena ženska. Bila je zelo kompetentna in dajala je občutek da je shit under control, vseeno pa je večina mojih sodelavcev, tudi žensk začelo govoriti stvari kot: Zagotovo ga je morala povleči toliko in toliko tipom, zagotovo fuka s šefom...itd.
In me je presenetilo, ker sem mislil da je to bolj v domeni moškega spola, ok..moški se počuti ogroženega zraven nje in jo degradira v svojih očeh zato da se počuti boljše. Medtem ko sem bil šokiran nad ženskami, bile so mnogo bolj agresivne in še bolj prestrašene.

Torej, ste se kdaj srečale z dejanjem nekoga, ki vas je poskušal spraviti v sram zaradi drugače pričakovanega obnašanja (seksualnega), spolnih izkušenj, obleke ali še huje, opravičevanja spolnega napada z valjenjem krivde na vas?
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 25. Nov. 2014 18:06

jaz bi samo dodala, da se mi ne zdi, da moška populacija izpade kul, če ima več partneric.
iz lastnih izkušenj lahko potrdim, da mi je prav bedno, ko vem, da sem pač samo ena izmed mnogih in bogsigavedi zakaj je izbral potem mene..
wasd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 763
Na forumu od: 10. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a wasd » 25. Nov. 2014 18:14

Kluc in kljucavnica.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 25. Nov. 2014 18:27

Mishela napisal/-a:jaz bi samo dodala, da se mi ne zdi, da moška populacija izpade kul, če ima več partneric.
iz lastnih izkušenj lahko potrdim, da mi je prav bedno, ko vem, da sem pač samo ena izmed mnogih in bogsigavedi zakaj je izbral potem mene..


Ampak to je brezveze, ker je celo življenje nastavljeno da se ne ve kaj bo.

Lahko si 7/23 ali pa 9/9, in da sta skupaj je bilo odvisno od 1000 drugih dejavnikov ki so se morali poklopiti da sta prišla skupaj.

Biti jezen na takšna dejstva, je biti jezen na življenje.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 25. Nov. 2014 18:30

Meni osebo deluje ta reč v obe smeri. Mi tipi z "zgodovino" ne dajejo lih najboljšega občutka. Če ga tlači v vsako luknjo, ki mu pride naproti.....bogve kaj vse je že staknil.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 25. Nov. 2014 18:44

Led Zeppelin napisal/-a:
Mishela napisal/-a:jaz bi samo dodala, da se mi ne zdi, da moška populacija izpade kul, če ima več partneric.
iz lastnih izkušenj lahko potrdim, da mi je prav bedno, ko vem, da sem pač samo ena izmed mnogih in bogsigavedi zakaj je izbral potem mene..


Ampak to je brezveze, ker je celo življenje nastavljeno da se ne ve kaj bo.

Lahko si 7/23 ali pa 9/9, in da sta skupaj je bilo odvisno od 1000 drugih dejavnikov ki so se morali poklopiti da sta prišla skupaj.

Biti jezen na takšna dejstva, je biti jezen na življenje.


kako skupaj?:)
drugač ne govorim o primeru zveze, ampak za občasen seks.
za prvo se mi še to ni zgodilo, tako da ne bi znala komentirat kako bi se potem počutila ;)
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 25. Nov. 2014 18:47

Ja, če gre za primer sexa ali zveze, a ni potem isto...a ni potem tudi tisti moški samo še en na seznamu.

We have feelings too :P
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 25. Nov. 2014 19:42

Sarissima napisal/-a:Meni osebo deluje ta reč v obe smeri. Mi tipi z "zgodovino" ne dajejo lih najboljšega občutka. Če ga tlači v vsako luknjo, ki mu pride naproti.....bogve kaj vse je že staknil.


:ja: :ja: :ja:
Uporabniški avatar
littlebird_18
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 219
Na forumu od: 7. 6. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a littlebird_18 » 25. Nov. 2014 19:45

Sva lih zadnic z enim tipom zacela debato na to temo in me je res razkuru z njegovim mnenjem, da si zeli punco, ki obvlada situacijo med rjuhami ampak, ce je bla pa z vec kot tremi tipi je pa nesprejemljivo.
To je glih tko kokr da bi hotu stromar bit, pa neves niti kako se zarnca pravilno zamena :tot:
V smesnem svetu zivimo, kot da se zadnjih 50 let miselnost ni kej prevec spremenila, se posebi kar se tice sexa :nein:
And in the end we're all just humans drunk on the idea that love only love could heal our brokenness
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 25. Nov. 2014 19:50

Sarissima napisal/-a:Meni osebo deluje ta reč v obe smeri. Mi tipi z "zgodovino" ne dajejo lih najboljšega občutka. Če ga tlači v vsako luknjo, ki mu pride naproti.....bogve kaj vse je že staknil.


Ok, razumem mnenje. Samo ne razumem korelacije med številom spolnih partnerjev in SPB, me res zanima če ste vašega fanta poslale na testiranje.

Lahko sexaš z eno, in dobiš bolezen, lahko sexaš s stotimi in ne dobiš bolezni.

Ja tisti ki ima več partneric je bolj izpostavljen, samo ravno tako je izpostavljen en ki je imel dve spolni partnerici.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 25. Nov. 2014 21:08

littlebird_18 napisal/-a:Sva lih zadnic z enim tipom zacela debato na to temo in me je res razkuru z njegovim mnenjem, da si zeli punco, ki obvlada situacijo med rjuhami ampak, ce je bla pa z vec kot tremi tipi je pa nesprejemljivo.


Število spolnih partnerjev pa pomoje tukaj nima velike veze. Mislim, da nekdo veliko bolj obvlada posteljne zadeve, ko je v neki dolgi zvezi, kot nekdo, ki je recimo 5x seksal vsakič z drugo osebo.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 25. Nov. 2014 21:18

Se zelo strinjam s haley.

LZ: Risk = Hazard * Exposure

Osnovna enačba - če predpostavimo da je nevarnost vedno enaka (ista bolezen) se tveganje veča sorazmerno z izpostavljenostjo. Torej pri 5 spolnih partnerjih je za isto nevarnost tveganje 5x večje :D. V grobem in nenatančnem :D. Zdej pa če še predpostavim da si jebač, ti bodo ponavadi tudi dala bolj promiskuitetna dekleta. Torej je tveganje zaradi njene visoke izpostavljenosti tudi zate večje.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 25. Nov. 2014 21:20

Kaj pa če si pameten jebač in uporabljaš kondom, ali pa neumen devičnik :P

Pomoje je boljši tisti ki je imel nekaj resnih zvez in se je res naučil zadovoljiti žensko.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 25. Nov. 2014 21:22

Ti misliš da je tako, zato ker ti delaš tako in se ti zdi najbolj prav. Mi pa mislimo drugače, ker pač delamo drugače in se nam zdi naše najbolj prav. Tako da je brezveze misijonarit enega ali drugega v svoje prepričanje :)
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 25. Nov. 2014 21:29

OK . :)

Samo nobena ni dejansko odgovorila na moje vprašanje, takoj se je spravilo na izkušnje o sexu in število partnerjev :D
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.

Vrni se na Ljubezen in seks

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot], Google Adsense [Bot]