Vprašaj me... #46

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Ewyx
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 197
Na forumu od: 15. 12. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ewyx » 16. Nov. 2015 6:47

Glede na to, da imam v mislih tako ali tako eno samo delovno mesto... Če me tu ne bodo hoteli, bom šla v tujino. Pa ne zaradi plače (okej, po naključju je tam dosti boljša :P ) - zaradi tega ker je tu pokol in mesarsko klanje za to specifično delovno mesto, gor so mi pa že ponujali službo. Plus boljši odnosi, bolj urejen sistem, širše akademske priložnosti. Bi pa v idealnih razmerah vseeno raje ostala doma, ker je neprimerljivo bolj udobno in lažje življenje, kot če si tujec, sam v tuji državi s tujim jezikom.



Ponavljam?
See I'm so far off the map the sun is shining... :fluffy:
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 18. Nov. 2015 11:02

A moznosti v tujino za slabso placo pa ni? :D Glede na to, da sem ze v tujini, valjda moznost z boljso placo. Pa 2200 je res bolj bogo. Bolj malo ljudi bi s to vsoto prepricali, da pustijo urejeno zivljenje, familijo, po moznosti solo otrok, sluzbo partnerja in gredo. Razen, ce se jim ne gre samo za placo, ampak tudi izkusnjo, obetavno delovno mesto itd. Mislim, da je 3000 tukaj, kjer sem, za Evropejce minimum osnova. Potem pa se stanovanje, solnine, letalske karte...

Kaj si prestavljas pod tem famoznim izrazom "Tujina"?
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 18. Nov. 2015 15:11

Kraj, kjer ne glede na to koliko časa preživiš tam, vložiš nazaj v družbo...ni tvoja domovina. In vedno boš tujec, nikoli ne boš polnopraven član nacije.
Tujina je kul, za nekaj časa...ne pa za ustvarjanje nečesa tam.

tvoje mnenje?
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 18. Nov. 2015 15:32

^ Hah, meni pa cisto obratno. Tujina = kraj, v katerega te vlece in v katerem se pocutis bolj domace, kot 'doma'. Ne vem, kako cutijo 'cistokrvnezi', a sama sem itak iz multi-kulti druzine, odrascala v dveh razlicnih krajih in sem bila - kar se tega tice - vedno nekoliko razdvojena. Kar pa niti ne jemljem za slabo, saj mi je prepuscena izbira. In po x letih sem prisla do zakljucka, da se definitivno bolj vidim tam, kot tu. Samo se crto je treba potegnit in spakirat :)

ponavljam
Uporabniški avatar
Ash.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 525
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ash. » 21. Nov. 2015 11:13

Tujina zame pomeni PRILOŽNOST za sto in eno stvar - da se učiš, postaneš bolj splošno razgledan, bolj odprt. Teh svari pa se naučiš skozi slabe in dobre izkušnje. Mene osebno fascinira, kako se mora človek navajati na drugo kulturo, ampak to te hkrati bogati in tudi če vrneš nazaj v domovino, bodisi ker nisi uspel/ti ni bilo všeč, si bogatejši za nove izkušnje. Nekateri nimajo jajc, da bi spokali kufre, spet drugim ni treba, ker jim je doma čisto fajn. Mlad, ambiciozen Slovenec bo po navadi slej ko prej šel ven (ne mislim tukaj za vse življenje, ampak vsaj za določeno obdobje), sploh če ima izobrazbo na področju, s katero je pri nas totalno nezaposljiv. Nasploh se mi zdi, da je izkušna s tujino pomembna in kaže na to, da imaš jajca, iti ven iz svoje comfort-zone točke.
Je pa vse odvisno od naših prioritet - nekomu je čisto fajn, da dobi vsak mesec minimalca in si čim prej ustvari družino in živi po ustavljenih tirnicah doma, spet drugega bi to delalo totalno nesrečnega in bi raje delal po cele dneve nekje v tujini, z zelo malo prostega časa. Vem, zdaj sem navedla 2 ekstremna primera, ampak s tem se samo hotela pokazati na primeru, kako smo si različni in od te različnosti je odvisno tudi to, kako gledamo na tujino. :)

Kultura katere države te je do zdaj najbolj fascinirala/presenetila? zakaj? :)
But if thought corrupts language, language can also corrupt thought. (George Orwell)
Uporabniški avatar
Ewyx
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 197
Na forumu od: 15. 12. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ewyx » 24. Nov. 2015 3:23

Švedska. Klišejsko, ampak res so odprti, prijazni in ustrežljivi. Že samo način, kako oni rečejo ''živjo'' je toliko bolj pristen od našega. Pa kar domov te povabijo na večerjo, če se ustaviš sredi pločnika in zgledaš preveč izgubljeno, ti samoiniciativno ponudijo pomoč,... Šokiralo me je pa med drugim to, da gor res skoraj nihče ne kadi^^



Katero odločitev v svojem življenju najbolj obžaluješ?
See I'm so far off the map the sun is shining... :fluffy:
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 01. Dec. 2015 22:04

Da sem si po koncu študija vzel eno leto frei za diplomo. Its a trap :D.

--------------------------

Kateri je največji strah, ki si ga kdaj premagala?
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 03. Dec. 2015 7:53

OT 2200 sem dala namerno, ker me je zanimalo bolj če bi se za takšno majhno razliko selili. Tudi če bi rekla 3000, mšljeno je bilo pač kot plača, ki ne bi bistveno vplivala na osebne finance glede na sedanji in če bi se selili bolj zaradi tega, da ste v tujini oz zaradi želje po menjavi okolja.

nazaj na vprašanje:

- strah pres tem, da bi me nekdo 'priklenil' nase, nevem kako se izraziti. Strah pred izgubo samostojnih odločitev. Strah pred izgubo svobode zaradi tretje osebe. Nekako tako. (npr. partner, materinstvo itd). Strah še ni premagan in dvomim da kdaj bo.


Ponavljam vprašanje.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7042
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 16. Dec. 2015 21:05

Strah pred višino, lani na smučanju pred veliko strmino. Najprej solze od strahu, potem pa solzica sreče :)

Katera žival ti nažene strah v kosti?
The world is as you are.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 16. Dec. 2015 21:23

človek. ostale živali so preproste, nekako vsaj približno razumeš kako razmišljajo, človek pa nikol ne veš.. se pa vsake živali ustrašim, če je npr. blizu mene in je prej ne vidim.. trenutno recimo se najbolj bojim meduz, ker sem letos poleti zaplaval v njih roj.. čeprav baje ne spečejo ampak vseen sem hitro čimprej cik-cak med njimi ven odplaval.. tko da mal neprijetno mi je od takrat brez maske daleč od obale plavat.

ponavljam :)
hej norci :)
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7042
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 16. Dec. 2015 21:30

Ose. Ne bežim pred njimi, ampak ker sem lansko kampiranje preživela sede samo na pol guzice in mahajoč samo z eno roko, več nismo kolegice.

Kako boš preživel-a letošnji božič?
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 17. Dec. 2015 20:44

božični večer v krogu družine, 25. pa kurzschluss.

pa ti?
Uporabniški avatar
donna.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 516
Na forumu od: 22. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a donna. » 17. Dec. 2015 23:48

V družinskem krogu.

Imaš kakšen tattoo, kaj in kje?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7042
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 22. Dec. 2015 13:20

Ne še. Naslednje leto pride najmanj en-no, pa največ dva.

Kaj si danes počel/a in kaj še boš?
The world is as you are.
DonCarleone
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 294
Na forumu od: 18. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a DonCarleone » 22. Dec. 2015 13:50

Pošiljal sem prošnje za zaposlitev, kasneje pa grem verjetno na kuhančka v mesto. :)

Podpiraš ograjo na južni meji? Ter zakaj jo podpiraš oz. ne podpiraš?

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]