Vprašaj me... #46

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 17. Sep. 2015 17:15

ne

tvoje mnenje o peticiji za ukinitev resničnostnih šovov
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 17. Sep. 2015 18:27

Zabavno brat vse wnb progresivne, 'proti toku' ljudi, ki te peticije oglasujejo po fb.

Zdaj bom pa odkrila se toplejso vodo in rekla ''ne glej, ce ti ne pase''. :cool:

Menis, da si samozavesten/a?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 17. Sep. 2015 21:01

kaj vem, niti ne kej preveč,bi mogla koga drugega to vprašat zase..

ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 18. Sep. 2015 7:05

Ne. Vcasih se manj kot obicajno. Vcasih imam pa dobro obdobje in sem bolj. Ampak na splosno pa bolj ne kot ja :nein:

Na katerem podrocju se pocitis najbolj samozavestna?
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 18. Sep. 2015 9:16

Na svojem strokovnem, ampak tudi tam ne preveč. Vsaka miniaturna opazka me prizadene, pohval/priznanj pa ne jemljem resno.

Ali se ukvarjaš/delaš na področju, na katerem si si vedno želela delat?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 18. Sep. 2015 9:28

Da, sem pa imela skozi različna obdobja različna področja/več področij in sedaj nekako na enih delam bolj na enih manj, hkrati pa še vedno iščem in razvijam idejo o vsem skupaj..

stvar,ki se je želiš naučit/se v njej izpopolnit,napredovat
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
donna.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 516
Na forumu od: 22. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a donna. » 18. Sep. 2015 11:58

Uh, veliko jih je, trenutno kar se spomnim:
- še izboljšati strokovno znanje angleščine
- naučiti se osnove nemščine, photoshopa, šivanja, ličenja po H&C metodi

Žlahtna štorja ali Usodno vino? :D
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 19. Sep. 2015 9:07

Nič, oboje se mi zdi telenovelasto sranje.

Si opazila/opazil, kako nemogoče je padla kvaliteta televizijskih serij? Kako smo lahko v tako (relativno kratkem) času prišli od Monty Python do Big Bang Theory, resničnostnih šovov in (če gremo lokalno) Neke nove štorije?
*Lani*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 401
Na forumu od: 1. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a *Lani* » 19. Sep. 2015 14:57

Ne, pravzaprav sem opazila ravno obratno. Z razvojem na tehnoloških in kulturnih področjih imamo na izbiro vedno več kakovostnih televizijskih serij, seveda pa tudi vedno več nekakovostnih. Je pač treba posvetit nekaj časa temu, da najdeš kakovostno serijo, ampak ko si že vzameš čas, najdeš tako fantastične serije kar se tiče kompleksnih filozofskih vprašanj o človeku, družbi in svetu ali pa kar se tiče števila, raznolikosti in kompleksnosti likov, ki niso sami heteroseksualni beli moški. O takšnih serijah, kot jih imamo na voljo danes, so lahko nekoč samo sanjali in prav tako o takšnih, kot jih bodo imeli nekoč, lahko mi danes samo sanjamo. Mi je žal, da jih ne bom doživela.

Katere televizijske serije spremljaš, če sploh kakšno?
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 19. Sep. 2015 22:45

^^ Lani, govorila sem o serijah, ki so bile množično popularne. Tehnološki napredek nikakor ne pomeni nujno boljše filmografije. In danes je popularno tisto, kar je mnogo bolj kot kdaj prej ujeto v vzorce in predsodke. ;) Če pa greš v neke obskurnosti, pa najdeš tudi v preteklosti ravno tako genialne zadeve ... pa oprosti, ampak malo sem dobila občutek, da starejših serij sploh ne poznaš in govoriš takole malo na pamet.

Trenutno gledam The Young Ones.

Ti?
*Lani*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 401
Na forumu od: 1. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a *Lani* » 20. Sep. 2015 15:02

Ker se je ravnokar zaključila tretja sezona Hannibala, trenutno zbiram pogum, da bi si jo pogledala. Po eni strani me neverjetno vleče, ker se mi zdi, da je verjetno najbolj vizualno inteligentna serija zadnjih nekoliko let, ki pri tem še vztrajno pritiska na mojo obsedenost z raznimi mitologijami, po drugi strani pa me je strah, da mi bo preveč všeč in bom še bolj žalostna, če se izkaže, da se nikakor ne morejo dogovoriti, da bi se nadaljevala po načrtu in bi posneli tudi četrto, peto in šesto sezono. ;( :(

(MarijaNana, se mi pa zdi razočarujoče, da izključno na osnovi drugačnega mnenja sklepaš, da ne poznam starejših serij, sploh glede na to, da smo v Sloveniji zaradi neskončnih ponovitev skoraj vsi, ne glede na starost, imeli priložnost si pogledati Montyja Pythona, Fawlty Towers, Blackadderja, Only Fools and Horses, The Young Ones in podobne serije, ki se ti očitno precej dopadejo. Bi lahko bila deležna veliko več zanimivih pogovorov, če ne bi takoj zaključila, da je nemogoče, da kdo pozna isto obdobje umetnosti kot ti, če mu je katero drugo bolj všeč, ker na tak način sebe izvrstno predstaviš kot nekoga, s kom se ni vredno pogovarjati, ker pogovor vidiš kot neko tekmovanje in ne kot izmenjavo mnenj. Ampak okej, vem, da to ni tema kjer se da kaj več reči o televizijskih serijah ali pogovorih o njih, tako da bom nadaljevala s spraševanjem po priporočilih. :D)

Torej, katere televizijske serije spremljaš, če sploh katero?
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 20. Sep. 2015 19:56

serije nobene. spremljam pa project runway in britains bake off, ker je krasenje slascic sredi angleskega podezelja, ob zvokih klasicne glasbe izredno pomirjujoce in me v trenutku zaziblje v spanec. en del lahko tako gledam skoraj ves teden :D
aja pa rick and morty po novem gledava.

mnenje o zadnji prebrani knjigi?
Uporabniški avatar
capo di banda
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 362
Na forumu od: 29. 1. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a capo di banda » 06. Okt. 2015 0:18

Da mi je pobrala par ur življenja.



Ste že bili na oktoberfestu ? Ali bi šli ? Ali če ste bili, bi še šli ?
Jaz sem to leto zajebal in mi je res krivo, bilo jim je res top, pa tudi kar dosti zvezdnikov je bilo (z veseljem bi z Schwarzeneggerjem eno alpsko zapel - https://www.youtube.com/watch?v=1ztAfLOlC3Q na hlapih pira ni ovir čaga :D ) Drug let pa treba sigurno, braz pardona. Tudi po Avstriji ko so te alpske jerharske žurke je res nek poseben občutek, ko si oblečen v narodne noše in ga piješ kot kmet, pa še kakšen spust s smučkami ne škodi. Res poseben občutek ga priporočam vsakemu, kar nekako bolj ceniš svojo pripadnost "janeza" slovenca.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 06. Okt. 2015 11:24

Mah, me ne vlece. Sem ljubitelj piva, a ne teh ljudskih veselic. Skoraj sla letos, ker je fant hotel, hvalabogu je padlo v vodo :D

Kateri tuj jezik bi rada obvladala in zakaj?
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 06. Okt. 2015 12:00

Nemščino, ker je veliko strokovne literature iz mojega področja napisane v nemščini in ker bi bilo brskanje po arhivih tako lažje.

Portugalščino, ker bi z veseljem živela na Potrugalskem.
__

katere festivale si obiskala/a? Lestvica od najboljšega do najslabšega in zakaj?

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov