Priznam da... #19

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 12. Feb. 2016 0:48

priznam,
- da se mi tako trapasto zdi.. po eni strani imajo večina ljudi tako velika pričakovanja v življenju, zahtevajo vse mogoče, počnejo stvari na mah, brez premisleka, hrepenijo po neki popolnosti in pričakujejo popolnost od ostalih.. po drugi strani imajo pa imajo vsi polno problemov, ker dobivajo take odzive od drugih, kot se oni sami odzivajo drugim.
vse skupaj deluje kot kup prodajalcev slabe robe, ki se pritožujejo da se povsod samo slaba roba prodaja, kadar sami nakupujejo.
včasih so bili ljudje medsebojno odvisni drug od drugega, da so preživeli. danes tega ni več, potrebuješ samo denar. imamo vse kar rabimo, hrano, pijačo, streho nad glavo, toploto. človeške bližine pa ni več, ne tiste prave. povsod samo še individualizem, samostojnost, svoboda, kjer "življenjski sopotnik" po določenem času postane samo še ovira in breme, ki se ga je treba znebit.
- da se sprašujem, kako so ljudje lahko sploh kdaj zares srečni ob vsem tem? vsi govorijo, da si želijo bit srečni, pa so doživel boga in pol.. kaj še rabiš? hollywoodarji imajo milijarde, vile, avte, jahte, žensk kukr hočeš, potovanja, zabave kukr hočeš, še drogiranje, da se bo ja najboljše počutil. in pol so, ob vsem tem, depresivni in govorijo da hočejo bit srečni in če ni overdose je pa samomor.
- da ne vem, a je bolje biti srečen, čeprav imaš dolgočasen lajf, ali nevemkaj vse doživet v iskanju sreče? a je narobe, če si sam definiraš srečo, ali je to neka univerzalna stvar ki je za vse enaka?
- da preveč razmišljam :P vse mi gre skozi glavo 3krat hitreje kot sem sposoben pisat. ampak mi paše pisat, zakaj bi vse v moji glavi ostalo. kdor kej razume iz tega posta, je zelo poseben človek :)
hej norci :)
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 12. Feb. 2016 16:16

Pogovor sem premaknila v klepetalnico :)

- Da sem v zadnjih letih zgeda razvila blage simptome OCD-ja :D
- Da mi zima ze tako zelo preseda.. Vsi zaprti po hisah, nobenemu se nikamor ne da, meh. Poleg tega so vsi v drugi polovici 20ih ze z eno nogo v grobu, i reckon.
- Upam, da splomladi uleti kolega z Latvije.. zakajZakaj morajo bit najbolj kul ljudje vedno na drugi strani kugle?
- Da cakam, da sostanovalci popokajo domov za vikend in bom imela flet zase. Res upam, da si kdo ne premisli. Cisto prevec casa je minilo od zadnjega nabijanja muzike ob ciscenju :)
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 13. Feb. 2016 8:17

slovenc79 napisal/-a:včasih so bili ljudje medsebojno odvisni drug od drugega, da so preživeli. danes tega ni več, potrebuješ samo denar. imamo vse kar rabimo, hrano, pijačo, streho nad glavo, toploto. človeške bližine pa ni več, ne tiste prave. povsod samo še individualizem, samostojnost, svoboda, kjer "življenjski sopotnik" po določenem času postane samo še ovira in breme, ki se ga je treba znebit.

Pozabljaš da so včasih skupaj ostajali, ker so morali ostati skupaj, predvsem zaradi financ in družbe. Nič ni narobe s tem, če greš s partnerjem narazen, ker pač po določenem času ne ustrezata več drug drugemu in nista več srečna skupaj.
Ti še vedno preveč razmišljaš o tem, da se je potrebno ravnati 'pravilno'. Če je nekdo tvoj partner mora biti for life. Se mi zdi da si se v zadnjih letih malo sprostil in spremenil (na bolje in ne greš več v skrajnosti in si se naučil sprejemati malo drugačnosti), ampak se moraš naučiti še, da malo zdravega egoizma v razmerju ne škodi in tudi prepir ni vedno slaba stvar.
Uporabniški avatar
schjora
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 192
Na forumu od: 17. 11. 2012
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a schjora » 13. Feb. 2016 11:16

^Mja, na eni strani imas ljudi, ki bi v razmerju vztrajali za vsako ceno. Na drugi strani imas pa take, ki spokajo takoj, ko se ne cedita med in mleko. Kar tudi ni cisto kul, vsaj meni.

*Bi sla ven, ker je tako lepo sonce, ampak hkrati prevec piha, da bi uzivala na soncku. Tako mam pa cas zakljucit ene zadeve, ki jih packam ze cisto predolgo.
*Socustvujem z vsemi, ki zivijo v bloku. Cist premalo miru za moje pojme.
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 13. Feb. 2016 12:16

* neverjetno kako se človek boljše počuti, ko se res dobro naspi <3
* sem dobila plačooo.
* me čaka delovni vikend... sem pa v ponedeljek končno prosta. torej nič obveznosti, nič mačka. tak da, se bom res lahko spočila. nazadnje sem imela takšen prost dan... hm. pred tremi tedni? :D si bom privoščila kopel, brala v miru, šla na sprehod... :)
* se počutim veliko veliko bolje, tu pa tam, me stisne. sam other than that. i feel great. včasih je treba sprejet boleče odločitve, ker veš, da je to dolgoročno prava in boljša odločitev in si s tem odpret pot v lepšo prihodnost.
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
Veerle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 718
Na forumu od: 24. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Veerle » 13. Feb. 2016 18:40

Exit napisal/-a:* neverjetno kako se človek boljše počuti, ko se res dobro naspi <3
včasih je treba sprejet boleče odločitve, ker veš, da je to dolgoročno prava in boljša odločitev in si s tem odpret pot v lepšo prihodnost.

Kimam za oboje.

* All Saints: Pure Shores na repeat, ker bom naslednji vikend že skakala v šlapah po Bangkoku. <3

* gre letos zaenkrat (tok tok) vse lepo po planu/željah; terja nekaj odrekanja, ampak bodo pa zato rezultati tok bolj zadovoljujoči
As your lover describes you, so you are.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 14. Feb. 2016 11:00

^ Fous za Bangkok!

- Da sem len, len, len sloth danes.
- Da se kr ne morem verjet, koliko ga en folk pije. Sej ok, smo tudi mi se v studentskih letih, dalec od tega, da se sparamo.. Ampak pri dolocenih skupinah ljudi to ze krepko presega meje dobrega okusa.. Bejba, ce decko sredi belega dne noce s tabo v avto iskat stvari, ker se mora ustaviti v baru na deciju ali dveh.. :? Ne vem, mene bi zacelo malo skrbeti.
- Da me vedno znova preseneti povrsinskost in omejenost povprecnega cloveka.. Gres pocekirat grupo o sportu in zdravih receptih, upas na kaj koristnega, pa ne vidis drugega kot simfanje in blatenje nekih gospodinj o tem in onem.. Ljudje bozji, a res nimate boljsega dela v zivljenju, kot zlivat zolc po tipkovnici in brat oopsi.si :nein:
- Da sem se zavedla ironije v tem, kar ravno sama pocnem.
- Time to log off..
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 14. Feb. 2016 16:44

*kak mi je dolgčas, prav ne vem kam bi se dala. hodim tečt, na sobno kolo, delam treninge, včeraj sem bla na biljardu, ampak kaj pa vmes? :nein: pol pa hodim na ena in iste strani in jih osvežujem, ugggh
*sem se zbudla ob 9h, zaspala ob 10.30 in do nekaj čez 12 :nein:
*od sile sem se šla učit za izpit, ki je čez dober mesec, ampak ok, je vsaj zanimiva tema in rada berem to
*pa še nedelja in valentinovo, da so ja vsi nezainteresirani za druženje :rolleyes:
*eh... grem tečt.... :lach:
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 14. Feb. 2016 20:37

- Da mi je nekaj minut nazaj kapnilo, da nimam niti ene samske prijateljice vec. Vceraj je sla se zadnja. When did that happen?
- :cry:
- Da sem bila za moment zalostna nad dejstvom, da sem ocitno filmski primer 'zadnje single osebe' v druscini .. Ampak potem pomislila, da dolgorocno ne bi mogla bit z nobenim od teh tipov, s katerimi hodijo.
Damn you self-respect... You'll be the death of me.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 14. Feb. 2016 22:18

priznam,
- da je tud en moj najboljših prijateljev od danes v zvezi :) pa sem vesel zanj, dolgo je že samski, super človek, upam da je zdaj pravo spoznal.
- da tudi mene mal stisne ko vidim vse poparčkane, jaz pa sam.. ampak kaj, polno zvez je zarad pritiska da morajo bit z nekom, polno jih je, ki itak ne bojo trajale, ker je tok folka neresnega.. mene to ne zanima, ni veliko zvez ki so dejansko resne, in se ne sekiram da še nisem spoznal kakšne sebi primerne. zaradi občasne osamljenosti pa tudi ne bom bluzil okoli.
tko da relax, saarijarvi ;) kdor zadnji ljubi najslajše ljubi :D
hej norci :)
Uporabniški avatar
Picatinny
Picatinny 1. stopnje
Prispevkov: 452
Na forumu od: 19. 8. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Picatinny » 14. Feb. 2016 23:58

saarijarvi napisal/-a:- Da mi je nekaj minut nazaj kapnilo, da nimam niti ene samske prijateljice vec. Vceraj je sla se zadnja. When did that happen?
- :cry:
- Da sem bila za moment zalostna nad dejstvom, da sem ocitno filmski primer 'zadnje single osebe' v druscini .. Ampak potem pomislila, da dolgorocno ne bi mogla bit z nobenim od teh tipov, s katerimi hodijo.
Damn you self-respect... You'll be the death of me.


Čez 5 let boš tolažila vsaj pšolovico le-njih, po možnosti ko bodo med stokanjem zraven vozile deco v trikolesnem vozičku... :twisted:

Stari ste pa koliko sicer?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 15. Feb. 2016 1:01

- js nism pa glede zvez pod nobenim pritiskom,ker je več mojih prijateljev samskih kot vezanih
- z best frendico sva obe mele ravno eno malo daljšo zvezo,začele v podobnem času v srednji in končale v približno podobnem času na faxu, ona je tudi že nekaj časa živela skupaj s fantom,zdaj se pa meniva,da bi se obe preselili in postali cimri :jump:
-mi je blo valentinovo kul dan,bla sm na toplem,z mamo sva se ful več pogovarjali kot ponavadi,učim se naj predmet tega semestra,med pavzami mela s fwbjem fajn, iskrene debatice in kak prepirček ker mava dost različna mnenja o stvareh,on je ful faca in ga mam rada.. zdej me pa čaka še dolga noč :)
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 15. Feb. 2016 1:05

2x
Zadnjič spremenil Led Zeppelin, dne 15. Feb. 2016 1:07, skupaj popravljeno 1 krat.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 15. Feb. 2016 1:05

-* sem imel zakon dan, Deadpool je zakon, srečal sem nekaj lepih žensk ,dobro sem jedel..to je to, to je vse kar hočem.
-* je tudi večina mojih prijateljev zasedenih, in ko rata kdo zaseden, sem vesel za njega, saj ni tako kot da je umrl. Še vedno se družimo, in še vedno je vse ok, ker so odrasli moški, ki vejo kaj je zveza, in kaj je to da še vedno skrbiš zase in preživljaš kakovosten čas s prijatelji.
-* priznam da sem v čudnemu obdobju glede ljubezni, obenem hrepenim po njej, ker vem koliko bi lahko dal, in ker sem končno odrasel in izboljšal stvari, bi lahko ena res uživala z mano. Obenem, mi je pa totalno zakon, da vso to energijo ohranjam zase, da delam na stvareh, da se posvečam totalno samo sebi in svojim sanjam.
-* je res nujno da izgubiš kakšno ki jo imaš rad, da začneš od začetka, pogledaš kaj bi lahko izboljšal, in da se naučiš kako postaviš zdrave temelje zveze, kako razporejati čas, energijo in kdaj odkorakaš...ironija pa je, da si ravno pri prvi ljubezni najbolj naiven in iskren, v kasnejših odnosih si še vedno enak, samo da gledaš malo drugače :D.
-* v glavnem, ničesar ne zaviram, in v ničesar ne silim..imam se lepo, in ko pride prava, se bo imela lepo, in lahko ji bom delil del svojega sveta, ker imam veliko za deliti.
-* moram jutri spet na k*rčevo občino, tem gnojem sem dal že toliko denarja, da bi najraje bruhal.
-* Deadpool je zakon, oh yeah, Messi in Suarez sta naredila Cruyff penal, in lajfisgud.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
cauliflower
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 482
Na forumu od: 26. 12. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a cauliflower » 15. Feb. 2016 11:12

- sem se danes odločila radikalno lotit stvari, ki me morijo dlje časa in ki jih odlašam ... v eni uri sem napisala in odposlala vse maile, opravila vse telefonske klice in zdaj že čakam na odgovore. Sploh ni bilo tako težko, občutek, ko opraviš neprijetne stvari je pa kot da bi pravkar pretekla maraton. I'm feeling very olympic today! :olympia:
- mi gre sicer v povezavi s tem ^ na živce, da profesorji na faksu ne odpisujejo na maile, v času govorilnih ur jih ni v kabinetu ... kako naj potem pridem v stik z njimi?? :rolleyes: Ampak, dans imam občutek, da mi bo vsaj en odgovoril in mi dal zeleno luč ... Ker, I'm feeling olympic! :D
- so tudi vse moje prijateljice oddane, nekatere že z otrokom, druge v fazi pridobivanja otroka :) sem potrebovala nekaj časa, da sem se sprijaznila, da je moja "stalna" družba za žur razpadla in zdaj pridejo v poštev dopoldanske kavice. Če si kam res želim it, pa vedno najdem koga, ki bi šel z mano. Je pa res, da sem odslej veliko več doma :(
- bi pojamrala glede tega, kako to ^ zmanjšuje moje možnosti, da koga fest spoznam ... ampak ker sem very olympic today ... ne bom! :D
I'm just ... happy.
I've never felt that before.
I'm just exactly where I want to be.

(Eternal Sunshine of the Spotless Mind )

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov