Zmeda...

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

CarrieBradshaw
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 2. 9. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a CarrieBradshaw » 02. Sep. 2014 21:28

Živjo,

sem nova tu, tko da vas vse lepo in prijetno pozdravljam :)

Hm... no kr na stvar, prosila bi za kakršnokoli pomoč/nasvet/besedo/karkoli... Enostavno sem zabredla.. S fantom sva skupaj že dobrih 10 mesecev... Jaz: umirjeno dekle, na realnih tleh, občasno kdaj pa kdaj zažuram, samostojna in neodvisna od kogarkoli, predvsem pa ljubezniva in prijazna .. On: pred mano je vedno žuriral- alfa samec haha:p, priden ampak pošten in iskren fant, nežen in pozoren.. Med nama ni veliko razlike - 3 leta. (21 in 24).

V najini vezi je vedno ZELO ZELO ZELO pestro, nikoli nama ni dolgčas. Sva primer tistih parov, ki se enostavno usede v avto in kr nekam na random odpelje. Rada preživljava dneve skupaj in enostavno se mi zdi da je to to. Načeloma, sem imela fante do zdaj, ampak nekako sem vedela da bo konec.. Tu je pa nekako drugače..

Fant me ima rad, to čutim, mi tudi iz dneva v dan pokaže, dokaže in pove. Enako pa je tudi iz moje strani. Mnogi pa mislijo da je najina zveza popolna. Ampak ni, nobena ni. Imava oz. nastal je problem, ponavadi vse rešim z pogovorom, tokrat pa nevem na koga naj se obrnem.. Stvar je v tem:

Njegova familija mene obožuje, saj sem ga 'spravila na dobro pot' (njihove in njegove besede). Pač, raje preživlja dneve z mano kot da gre vn popivat... No ja, stvar je v temu da je on zeeelo navezan na svoje... To mene načeloma ne moti, ni mamin sinko alpa kej, ampak imajo pa zdrav in res lep odnos. Pri meni je pa stvar drugačna... :nein: Prihajam iz familije, kjer niso poznali besede 'rad te imam', 'bravo',... Med nami ni topline kot je pri njih.. Karkoli želim imeti moram sama zaslužiti. Predvsem pa so moji taki, da teeežko sprejmejo kogarkoli v familijo. (Načeloma sem se jaz nehala ozirati na to in delam po svoje. Tako sem se navadila in tako mi paše..) No enako velja za njega. Moji ne da so proti, ampak jim pač ne paše.. Ampak če bi bilo po njihovo, noben nebi bil 'taprau'.

Zadnjič sva bila s fantom na podaljšanem vikendu. Bilo je vse lepo in prav... Zadnji večer pa sva se pogovarjala tko mal na drugačen način in mi je med pogovorom rekel, da: ' češ, sej nevem, če se js vidm sploh stabo v prihodnosti'. Razlog pa je za to, moj odnos z mojo družino... Ker njemu veeliko pomeni mnenje družine itd.. Po eni strani mu dam čis prou, po drugi pa, neee ares... Tko je že mojih 21 let, nič drugače. Enostavno tu, ja imam velik vpliv, ampak težko je stare spremenit..

In ja, zdej pa glavno vprašanje.. Aje sploh še smisel vztrajat, pač iz moje strani mam nekak tist filing: tojeto!!... Amapk če je pa tak feedback, pol nima smisla.. Strah me je pa prekint, nevem, nekako zmedena preveč, zgubljena v neki slepi ulici, ki iščem pomoč, je pa nemorem in nemorem najti..

Prosila bi za kakršnkoli nasvet, zgodbo, če je kdo bil v podobni situaciji, se opravičujem za prav velik spis.

Hvala in lepo se imejte ... :( :/

p.s. sej sm dala to v pravilno rubriko ane, čustva..:)
Bo bolš, večni optimist hihi:)
celjanar
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 442
Na forumu od: 9. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a celjanar » 02. Sep. 2014 22:28

Družino boš nekoč pustila za sabo, fant ti bo ostal če boš še vedno z njim. Js naprimer nimam namenov ohranjat veliko stikov s svojimi niti z njenimi ko se bom enkrat odselil, prazniki pa še kak random dan v letu. Ostalo majn jih vidim bolje je. Vajini starši ne smejo bit krivi za razdor zveze, ker če bo resno tak al tak ne bojo mel vlkega vpliva na vajino zvezo, vidva bosta živela svoje življenje brez njihovega vpliva.
CarrieBradshaw
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 2. 9. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a CarrieBradshaw » 03. Sep. 2014 8:48

celjanar napisal/-a:Družino boš nekoč pustila za sabo, fant ti bo ostal če boš še vedno z njim. Js naprimer nimam namenov ohranjat veliko stikov s svojimi niti z njenimi ko se bom enkrat odselil, prazniki pa še kak random dan v letu. Ostalo majn jih vidim bolje je. Vajini starši ne smejo bit krivi za razdor zveze, ker če bo resno tak al tak ne bojo mel vlkega vpliva na vajino zvezo, vidva bosta živela svoje življenje brez njihovega vpliva.



Hvala ti. Ja se strinjam, sej enakega mnenja sm tudi js. Sej če bi blo pač po moje, bi blo sam tist: 1x na let če vidm moje, mi je že več kokr preveč. Nimam odnosa z njimi. Sej pravim, bolj se z njegovimi počutim, kot z mojimi.
Sam kako naj njemu to dopovem, da pač kle starši ne igrajo neke velike vloge, kvečjem sva js pa on kle, tista glavna... Kok kompliciranja zrd 'mejhne' stvari.. :/ :nein: :( :|
CarrieBradshaw
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 2. 9. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a CarrieBradshaw » 03. Sep. 2014 8:48

celjanar napisal/-a:Družino boš nekoč pustila za sabo, fant ti bo ostal če boš še vedno z njim. Js naprimer nimam namenov ohranjat veliko stikov s svojimi niti z njenimi ko se bom enkrat odselil, prazniki pa še kak random dan v letu. Ostalo majn jih vidim bolje je. Vajini starši ne smejo bit krivi za razdor zveze, ker če bo resno tak al tak ne bojo mel vlkega vpliva na vajino zvezo, vidva bosta živela svoje življenje brez njihovega vpliva.



Hvala ti. Ja se strinjam, sej enakega mnenja sm tudi js. Sej če bi blo pač po moje, bi blo sam tist: 1x na let če vidm moje, mi je že več kokr preveč. Nimam odnosa z njimi. Sej pravim, bolj se z njegovimi počutim, kot z mojimi.
Sam kako naj njemu to dopovem, da pač kle starši ne igrajo neke velike vloge, kvečjem sva js pa on kle, tista glavna... Kok kompliciranja zrd 'mejhne' stvari.. :/ :nein: :( :|
Tulip
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 160
Na forumu od: 10. 1. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Tulip » 03. Sep. 2014 8:55

CarrieBradshaw napisal/-a:Načeloma sem se jaz nehala ozirati na to in delam po svoje. Tako sem se navadila in tako mi paše..


Pravilno. Škoda tvojih živcev, sploh, če si odnose s starši že skušala izboljšati a se ni nič spremenilo. Been there, done that.

V bistvu je predhodnik napisal že vse kar sem imela v mislih, ko sem brala tvojo temo.

Mislim, da si morata oba priti naproti s tem, da se skušata postavit v kožo drug drugega. Saj je razumljivo, da fantu ni prijetno ob tem, da tvoji na nek način zavračajo vajino vezo in so hladni, on pa mora razumeti, da ne prihajamo vsi iz "7th heaven" družin.
In, da bosta vidva nekoč ustvarila svojo družino.

Partnerja si lahko izbiramo, staršev ne. Ti nima on kaj očitat za odnose s primarno družino. In, da bi bil to razlog, da ne bi bil več s tabo? Hmm. Sploh, če praviš, da je med vama drugače vse super...
CarrieBradshaw
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 2. 9. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a CarrieBradshaw » 03. Sep. 2014 10:57

Tulip napisal/-a: Mislim, da si morata oba priti naproti s tem, da se skušata postavit v kožo drug drugega. Saj je razumljivo, da fantu ni prijetno ob tem, da tvoji na nek način zavračajo vajino vezo in so hladni, on pa mora razumeti, da ne prihajamo vsi iz "7th heaven" družin.
In, da bosta vidva nekoč ustvarila svojo družino.


Odnosov se neda izboljšati z mojimi. Preeevečkrat poskušala, nič dosegla. Tako da sem kar se sprijaznila z situacijo in šla po svoje, delam tudi 2 joba na dan. Tako da po tistumu principu : 'manj se vidmo, rajs se imamo'. Enostavno se odmakneš, odseliš...

Ja, imaš prav. na vse kar je napisano. Meni osebno, starši, ne igrajo nobene vloge v razmerju, če bi poslušala, nebi nikamor prišla.

Sam, fora je to, da on bi bil še z mano, ampak se pa ne vidi v prihodnosti z mano. Pač pol je bv ustrajat, če vem da se iz tega nebo nič izcimilo, sej ne pričakujem zdej poroke pa otrok v bližnji prihodnosti. Ampak če se pa ne vidiš, potem je bv, nima smisla it naprej, ker ves da bo enkrat konec. ani tko, no nevem?... Samo, joj neznam pojasniti... Haha, kr precej zmedena:)

Se pa strinjam z vsem kar je napisano:)
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 03. Sep. 2014 11:35

Čaki, js nisem dojela ZAKAJ se ne vidi s tabo?
Če kao zaradi tvoje družine, mu poskusi lepo razložit da se s tvojo družino enostavno ne ujameš in da so same težave.
Se pa bojim, da ni družina to, s čimer ima on težave v vajinem razmerju :( .
Ker jaz imam tudi občasne probleme z familijo od mojega, pa vseeno lepo furava.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
celjanar
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 442
Na forumu od: 9. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a celjanar » 03. Sep. 2014 12:04

Glede tega da bi rad končal zaradi družine tudi men vliva dvom da je to res glavni razlog. Moške redkokdaj briga za to v kako familijo pridejo, če ga nočejo glih ubit.
Uporabniški avatar
strawberry.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 59
Na forumu od: 11. 11. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a strawberry. » 03. Sep. 2014 13:48

Se strinjam s prejšnimi posti..pogovorta se in vprašaj ga ali je to res kot glavni razlog da se ne vidi s tabo v prihodnosti..tudi sama sem imela malce težav z njegovo družino vendar se zaradi tega nism preveč obremenjevala in tudi fant mi je bil v oporo..itak sva pa na svojem tok d greva k njegovim bolj poredko.. ne smeš pustit da družina uniči zvezo ;)
Uporabniški avatar
trust
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Na forumu od: 12. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a trust » 03. Sep. 2014 17:50

celjanar napisal/-a:Družino boš nekoč pustila za sabo, fant ti bo ostal če boš še vedno z njim. Js naprimer nimam namenov ohranjat veliko stikov s svojimi niti z njenimi ko se bom enkrat odselil, prazniki pa še kak random dan v letu. Ostalo majn jih vidim bolje je. Vajini starši ne smejo bit krivi za razdor zveze, ker če bo resno tak al tak ne bojo mel vlkega vpliva na vajino zvezo, vidva bosta živela svoje življenje brez njihovega vpliva.


Si bil na drogah in tole napisal? Govoriš, kot da so tvoji starši neki sošolci z osnovne in te boli k**** za njih, ko boš enkrat zapustil šolo. Pismo družina bi mogla bit vedno na prvem mestu, ali pa takoj na drugem, ne pa da se bi jih rad čimprej znebil ko smeti. Da si imel celo otroštvo rit na toplem in pomisli kdo ti je plačeval položnice za šolo, elektriko in internet in vedi, da se boš še k njim vračal, ko ne boš imel za kruh, lp
Tulip
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 160
Na forumu od: 10. 1. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Tulip » 03. Sep. 2014 18:30

^^ Ni vse v denarju. :rolleyes:
CarrieBradshaw
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 2. 9. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a CarrieBradshaw » 03. Sep. 2014 20:44

Tulip napisal/-a:^^ Ni vse v denarju. :rolleyes:



!!!!!!!!!! aaa to je pa čist res. :)))))))) če ni tiste taprave topline pa ljubezni, pol bv :/
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 03. Sep. 2014 22:05

trust napisal/-a:
celjanar napisal/-a:Družino boš nekoč pustila za sabo, fant ti bo ostal če boš še vedno z njim. Js naprimer nimam namenov ohranjat veliko stikov s svojimi niti z njenimi ko se bom enkrat odselil, prazniki pa še kak random dan v letu. Ostalo majn jih vidim bolje je. Vajini starši ne smejo bit krivi za razdor zveze, ker če bo resno tak al tak ne bojo mel vlkega vpliva na vajino zvezo, vidva bosta živela svoje življenje brez njihovega vpliva.


Si bil na drogah in tole napisal? Govoriš, kot da so tvoji starši neki sošolci z osnovne in te boli k**** za njih, ko boš enkrat zapustil šolo. Pismo družina bi mogla bit vedno na prvem mestu, ali pa takoj na drugem, ne pa da se bi jih rad čimprej znebil ko smeti. Da si imel celo otroštvo rit na toplem in pomisli kdo ti je plačeval položnice za šolo, elektriko in internet in vedi, da se boš še k njim vračal, ko ne boš imel za kruh, lp


trust, ne mores po enem postu sklepati, kako je pri njih doma in v kaksnih odnosih so.. Ne obtozuj prehitro. Se absolutno strinjam, treba je biti hvalezen za vse, kar je stars dobrega naredil zate, kolikor mu je to pac bilo v moci.. A se zdalec niso vse druzine funkcionalne samo zaradi tega, ker je mama vsakic poravnala stroske centralne. Zal je pac tako, da je pri nekaterih druzinah enostavno pametneje it stran, ko druge resitve ni. Vzroki za to so lahko zelo razlicni, zaradi tega otrok se ni nujno sebicen ali razvajen. Vcasih pac drugace ne gre.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 03. Sep. 2014 22:05

trust napisal/-a: Da si imel celo otroštvo rit na toplem in pomisli kdo ti je plačeval položnice za šolo, elektriko in internet in vedi, da se boš še k njim vračal, ko ne boš imel za kruh, lp


To je seveda pravna in moralna dolžnost staršev. Kako imajo pa družine urejene odnose in kako se razumejo v prihodnjih obdobjih, je pa čisto od posamezne družine oz. posameznikov v njej odvisno. Nihče jih ne more silit, naj še nadaljnjih 60 let tičijo skupaj, prav tako jim tega ne more preprečevat... gre pač za njihovo življenje in odločitve, kakor komu paše :)

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov