Dvotedenski mačji mladiček - odvajanje

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

FireAnya
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 1. 7. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a FireAnya » 22. Avg. 2014 10:26

Zdravo,
imam en problem z muckom, pa upam da mi bo znal kdo ustrezno svetovati :)
Našla sem mucka v torek, star je cca 2 tedna. Mamica ga je zapustila. Hranim ga z mlekom v prahu za mucke, najprej sem ga na dve uri, zdaj ga nahranim takrat, ko je lačen (ko se torej zbudi, ker je res zaspanček in spi po 6 ur ali več skupaj lahko :) ). Po hranjenju mu zmasiram trebušček, potem pa ga poskušam prepričati v to, da bi odvajal. Lulanje ni problem, ampak v kakanje ga pa nikakor ne prepričam :/ Danes je torej četrti dan, odkar ga imam, pa še vedno nič. Bila sva pri veterinarki v sredo, je rekla da ni videti nič narobe z njim, dala mi je pasto, da bo lažje odvajal in pasto proti notranjim zajedalcem (če bi bil to slučajno problem), kar mu oboje dajem redno po navodilu veterinarke, ampak še vedno nič :/ Vet je sier rekla, naj nadaljujem tako, kto sem delala zdaj, ampak me vseeno skrbi, da kaj še vedno počnem narobe ali pa sem kaj spregledala. Kakšen nasvet glede tega? Oz. ali kdo ve, kako hudo problematična je zadeva, če ima kdo izkušnje iz prve roke s tem?
Hvala in lp :)
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 22. Avg. 2014 11:24

http://pomagamo-zivalim.si/index.php?si ... 55a2d512c3

tale forum bo bolj primeren za te težave.
FireAnya
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 1. 7. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a FireAnya » 22. Avg. 2014 11:25

Hvala! :) Če pa ima slučajno vseeno kdo še kakšen nasvet, se še vedno priporočam :)
brunette*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 35
Na forumu od: 22. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a brunette* » 22. Avg. 2014 14:42

Tako majhni običajno po vsakem hranjenju odvajajo, če že 4 dni ni odvajal, je hud problem.
Masiranje trebuščka in z vlažno mehko krpico, nežno, v krožnih gibih, masirat po anusu. Kar vztrajno, tudi, če se brani, pa večkrat probat.

+ bolj pogosto ga hrani, vsaj na 2-3 ure.

Če še vedno ne bo šlo, nazaj k veterinarki. Mucek se mora nujno pokakat!
brunette*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 35
Na forumu od: 22. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a brunette* » 22. Avg. 2014 14:52

Še to, ne vem sicer na pamet, ampak mislim, da se pri dveh tednih še ne daje paste proti notranjim zajedavcem. Katero pasto imaš?
FireAnya
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 1. 7. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a FireAnya » 22. Avg. 2014 15:34

Vet mi je dala pasto Biovermin proti notranjim zajedalcem. Ampak to dam res čisto malo, ker je pač đe zelo majhen. Razmišljali smo, da so notranji zajedalci mogoče problem, ker ima tudi bolhice (s katerimi se borim že odkar ga imam, in je stanje sicer malo oljše, ampak so še vedno tu :nein: ) Sem tudi vet vprašala, če ga moram zbujat, če spi, da mu dam jesti. In mi je rekla, da ne, da če spi, ga naj pustim. Saj ko se zbudi, je kakšne dve urci pokonci pa potem po obrokih malo več poje. Pa tudi je rekla, da ni videti nič narobe z njim, kljub temu da ne odvaja. Je za svojo starost primerno igriv, videti je, da se počuti dobro, pa tudi trebušček ni napet, ampak lepo mehek. Masiram ga pa itak po vsakem obroku, pa ga poskušam pripraviti do tega, da se pokaka, ampak tudi če ga dlje časa masiram, se nič ne zgodi :/
brunette*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 35
Na forumu od: 22. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a brunette* » 22. Avg. 2014 16:32

Ponavadi imajo vsi mladiči notranje parazite, ampak sredstva dobi šele, ko je dovolj star. In pasto daš samo 1x, čez 14 dni ponoviš. Sigurno imaš navodila na pasti.

Za bolhe kupi Frontline sprej in eno malenkost(!) pošpricaj po hrbtu, nobenih ampul ipd.

Ja zbujaj ga na 3-4 ure in ga hrani, ponoči mogoče na max 6 ur.

Če ne kaka že nekaj dni, sigurno ni v redu, kot sem napisala, vztrajaj z masažo po trebuščku in vlažno krpico po anusu. Počasi, nežno, ampak vztrajno, ne prenehaj, ker se je začel malo vrteti in braniti.

Sicer pa ti priporočam, da se vseeno obrneš na forum, ki ti ga je prilimala floribunda, imajo punce tam včasih več pojma, kot veterinarji. :)

Pa ne preveč experimentirat z naravnimi metodami in zadevami, ki jih prebereš na netu, tako majhni so izjemno krhki in gre zelo hitro kaj narobe.
FireAnya
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 1. 7. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a FireAnya » 22. Avg. 2014 20:12

Brunette*, res hvala za nasvet, da naj vztrajam dokler ne bo. Ravnokar uspelo :) Jutri bom pa šla še po ta Frontline sprej, pa bo mali popedenan tako kot treba :) Res ti najlepša hvala :)
brunette*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 35
Na forumu od: 22. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a brunette* » 23. Avg. 2014 8:00

Super :gut:

Srečno še naprej! :)

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov