Splav

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Lamia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 117
Na forumu od: 4. 12. 2009
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Lamia » 20. Nov. 2013 20:19

Na žalost govorim iz izkušenj, torej, js sm splavla s pomočjo tabletke.. Prvi dan jo vzameš pol pa prideš čez 3 dni in tm ostaneš doklr se ne sčisti ti vn. Mene je edino v sobi bolel, ampak sm dobla inekcijo pa je takoj nehal, tko da nč bat. Tud nikol nism obžalovala (niti za sekundo) al pa trpela zarad tega, ker sm tok odgovorna (čeprou med spolnim odnosom očitn nism bla), da sm se zavedala, da ne morem skrbet za otroka oz. grdo povedano, nism ga hotla met. Pika. Tko kt ga ti nočeš met in zarad tega se ne rabiš nobenmu opravičevat.
And I'd give up forever to touch you.
laurek
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 15. 11. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a laurek » 21. Nov. 2013 20:34

Se enkrat pozdrav z moje strani. Trenutno sem narocena v ponedeljek na ultrazvok, ker sem bila prejsnji teden pa mi je rrekla sestra, da je komaj 4 tedne in da se se kao ne bo vidlo, zato sem narocena v ponedeljek.
Glede moraliziranja tako sem se odlocila in moje odlocitve ne bo nihce spremenil.Kljub temu ko sem temu "moskemu" (hm glede njegove starosti mu lahko recem moski, glede obnasanja pa 5-letni fantek) povedala in glede na to da ni moj stalni partner pustil ns cedilu, nikoli vec oglasil, pa se ze 2 leti to med nama plete, ampam pustimo to.
Zdaj nevem ce bom ravno pravo ime napisala in sicer "Lamia" ti si napisala.,da si delala splav s tabletko, ker jst se se vedno odlocam med tem in med ko ti postrgajo plod ven. Nekaj mi povej to si morala zjutraj priti tesca? Pa kako dolgo si morala ostati, da se ti je vse scistilo?
Uporabniški avatar
Lamia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 117
Na forumu od: 4. 12. 2009
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Lamia » 23. Nov. 2013 17:50

Ne, nism imela tesce, ker ni nobene operacije al pa kj. Takrat so mi dal dve tabletki, potem sm pa dvadni kasneje prsla, so mi dal neki, da pospesi, potem sm pa tm bla kar neki casa.. Recva od 10-16h.. Je blo pa najboljsa odlocitev. Raje tist kt pa operacija.
And I'd give up forever to touch you.
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 23. Nov. 2013 23:09

Tudi tableta je invazivna za telo pa ni 100%, da se ti vse izloci in je v nekaterih primerih se vseeno potrebna operacija. Jaz ti lahko povem izkusnjo z operacijo. Sicer sem jaz imela spontani splav in sicer nedokoncani, pri katerem se plod ne izloci sam od sebe (pri meni v bistvu ni ven prislo nic tkiva, samo malo sem krvavela), tako da sem morala na operacijo, ki poteka cisto tako, kot splav. Zjutraj gres noter na tesce, domov pa gres popoldan, torej je vsega konec v enem dnevu. Mene ni po operaciji nic bolelo niti krvavela nisem dolgo, samo pocivat sem morala nekaj casa. Na ginekoloski ti recejo en teden, meni je moja zdravnica dala 14 dni bolniske.
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 24. Nov. 2013 20:08

10. teden se šteje kot 10 tednov star zarodek al preteklih 10 tednov od začetka zadnje menstruacije?
laurek
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 15. 11. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a laurek » 25. Nov. 2013 13:40

Šteje se od zadnje menstruacije in ne od dneva ko je bil zarodek spočet.
Flavij
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 353
Na forumu od: 14. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Flavij » 25. Nov. 2013 21:00

Postopek:
http://www.youtube.com/watch?v=W9IjOicxGXg
Glavna razlika je v bistvu samo v tem, da pri nas za finančni del poskrbi država. :cry:

Drugače pa rahlo dvomim, da bi kar dvojna zaščita zatajila.
All is vanity, nothing is fair.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 26. Nov. 2013 12:57

Ja pa dober no. Tud če ni niti ene zaščite uporabila, noče otroka. A če je nekdo tolk neodgovoren, da ne uporabi zaščite, bi ga pa ti kot lekcijo prisili, da pa kr froca vzgoji?

Pa ko se že jočeš zaradi finančnega bremena, ki ga država krije. Če ga donosi, bo državo še več stal. Pa otroški dodatek (ki bo pri eni brezposelni študentki najbrž večji), pa sofinanciranje vrtca, pa šolanje, pa morebitna psihosocialna pomoč za revčka, ker bo fucked up, ker ga mama ne bo hotla... Jaz že ne bom tega financirala.
Če že gremo na denar gledat.

Pa dejte mir s temi videi že enkrat.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 28. Nov. 2013 18:59

^^ Jp :) Hvala bogu, če to financira država, drugače bi bilo po sili razmer še več nesrečnih ljudi in po možnosti revščine (ker si pač revnejši recimo tega ne bi mogli privoščiti in bi se njihove težave še povečale) :/ Že tako se ponavadi revnejši razmnožujejo kot hrčki in prosijo za pomoč (vsakih par let, ko se spet oglasijo, imajo pa še par novih žensk in moških obešenih na rokah in vozičkih) :D No, pa za razne mladoletnike je sploh koristna rešitev, mnogo gorja in težav za vse vpletene in njihove družine se lahko prepreči. Ljudi je pa tako ali tako že preveč na planetu, če bi se spet kdo spomnil na domnevno svetost in večvrednost človeka nad ostalimi živimi bitji. :)

Drugače pa splošno temo o splavu že imamo: custva/splav-za-ali-proti-t27464.html?hilit=splav ;)
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 03. Dec. 2013 0:43

Če bi zanosila s prejšnjim partnerjem bi šla delat splav. Sedaj razmišljam drugače in splav zame sploh ni opcija. Ne mislim nobenega prepričevat v to kako sedaj razmišljam, niti opravičevat svoja razmišljanja prej.
Samo v razmislek, če punca zanosi kljub dvojni zaščiti, bi se jz vprašala zakaj je temu tako? Morda se ta otrok "mora" rodit?! In nobena zaščita ni 100%, tko da...

Jz osebno poznam veliko punc, ki so že splavile, ker so bile premlade (karkoli že to pomenilo). Ne zdi se mi da se obremenjujejo s tem. Sama bi si pa to sigurno očitala.
Ali bodo te punce imele probleme z zanositvijo ko in če bodo kdaj želeli zanosit, mi je totalno neralavantno, saj nezmožnost zanositve ni nujno povezana s prejšnjim splavom. Vsaka ve zase kaj si želi v življenju in česar si ne želi.
Shine-shine
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 28. 11. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Shine-shine » 04. Dec. 2013 10:32

Zakaj nekatere morate stresat svojo pamet?

Punci je že itak težko.
Jaz sem proti splavu a naj ji zdaj nabijam v glavo kako ne sme splavit :rolleyes:

dajte se ve vzeti v roke .

Avtorici pa nimam izkušenj,želim pa ti vse najboljše in poslušaj samo sebe in ne okolico!
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 13. Apr. 2015 15:58

Kdo pametuje? Povemo samo svoje mnenje :)

Na srečo nimam izkušenj s splavom. Če bi sedaj zanosila, bi otroka obdržala, saj imam partnerja s katerim si otroka želim in vem da bi mi pomagal glede otroka in da bi ga skupaj vzgajala. Če bi zanosila s nekom iz ONS ali pa z nekim neresnim tipom, ki bi spizdil takoj ko bi slišal za nosečnost, pa ne vem kaj bi naredila - po vsej verjetnosti otroka obdržala, saj otrok ni kriv da ima takeg očeta.
saryca
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 13. 1. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a saryca » 23. Apr. 2015 17:36

Pozdravljene punce...

tudi sama sem žal zanosila in me se odločila za splav v 5 tednu. danes sem šla po prvo tabletko, čez dva dni grem ponovno...zanima me ali ti splav pusti kakšne posledice?? mogoče da si nagnjen h kakšnim boleznim kot je rak na dojki ali kje drugje??? mi lahko ena ki je imela spontani splav z tabletkami to pove?? kakšne dolgotrajne posledice?*
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 25. Apr. 2015 0:20

čuftika napisal/-a:Samo v razmislek, če punca zanosi kljub dvojni zaščiti, bi se jz vprašala zakaj je temu tako? Morda se ta otrok "mora" rodit?!


Ma kaj..? :smurf:
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 25. Apr. 2015 16:37

Jah, pač, eni tega ne razumete, nič hudga :)

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov