Priznam da...#18

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 16. Jul. 2014 11:41

- Da že nekaj časa nisem pisala v to temo, hm.
- Da sem ravnokar poslala prošnjo za moje sanjsko študentsko delo, wiwiwi.
- Da kar ne morem prebolet te knjige. Stupid book.
- Da me prav zanima, koliko podrobnosti z ASIOAF bom še odkrila ko se lotim branja ostalih romanov iste avtorice :D. Mi je prav zabavno - dokler ne prebereš sam, sploh ne verjameš, da se avtorji tako kopirajo/vplivajo med sabo.
- Da ga pogreeeešam. Ampak ne preveč, ker sem imela do danes enostavno preveč dela da bi dihala, kaj šele da bi ga pogrešala. Še en dan :hearts:
- Da se izogibam določenih ljudi. Iz različnih razlogov. Da za ene vem, da delam prav (ker sem butasta in se prehitro navežem), za druge pa ne (ker sem butasta in nekaterim nisem sposobna odpustit). Da se bom kmalu začela izogibat še nekomu. Verjetno.
- Da mi je dala mislit zgodbica o stresu, ki kroži po fb. Probam delat na tem, preden bom rabla strokovno pomoč.
- Da sem vseeno živčna zaradi izpitov. Tako jebivetrsko se jih nisem še nikoli lotila, pa še precej mi je ostalo :flop:
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 16. Jul. 2014 12:11

še tri mesece nazaj nesrečen, brez konkretne službe in brez vsake prihodnosti. Zdaj v Nemčiji s fiksno službo, noro dobro plačo, srečen, zaljubljen pa ena oseba je kriva za vse to. Kaj češ boljšega? :)
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 16. Jul. 2014 12:25

wiuwiu! :blume: do tell more :D

sarissima...katera zgodbica?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 16. Jul. 2014 13:40

A priznanja dejansko ljudje berejo? :D
Tudi taka dolga in obširna? :D

Flori, evo je "zgodbice":

Psiholog je hodil okoli po sobi, medtem ko je poučeval občinstvo o obvladovanju stresa. Ko je dvignil kozarec vode, so vsi pričakovali, da bo vprašal ali je ta kozarec na pol prazen ali na pol poln. Namesto tega, pa je z nasmehom na obrazu vprašal: "Koliko je težak ta kozarec vode ?"
Odgovori so bili različni, od 80 pa do 500 gramov. Psiholog je odgovoril, da absolutna teža sploh ni pomembna.
"To je odvisno od tega, kako dolgo ga držim. Če ga držim eno minuto, to sploh ni problem, če ga držim eno uro, bom imel bolečine v moji roki, če ga držim en dan, bo moja roka otrpla in paralizirana. V vsakem primeru, se teža kozarca ne spremeni, vendar dlje kot ga držim, težje postaja". Nato je
nadaljeval: "stres in skrbi v življenju, so kot kozarec vode. Razmišljaj o njih kratek čas in nič se ne bo zgodilo. Razmišljaj o njih dlje časa in začnejo boleti. Razmišljaj o njih cel dan in počutil se boš paraliziranega in ne boš sposoben narediti ničesar."
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 16. Jul. 2014 19:39

Kul zgodbica :) in lepo, Dio, da ti laufa.

- Da sem tudi sama vedno bolj prepricana v svojo prihodnjost nekje v tujini. Žal. Al pa ne, kaj js vem :)
- Da mam zamaseno uho in sem totalno gluha, pocutim se izolirano od sveta in totalno nesposobno za karkoli. Js bi bla slab kripl. Upam, da mi nikoli ne bo rablo res skozi to (trk trk po mizi)
- Da je moja zdravnica veeeeeedno na dopustu, ko jo rabim. Dammit, woman! Na urgenci se pa s tem ne ukvarjajo. Je glih film na POP-u.
- Da se dans obeta en kul poletni zurcic, jupi
- Da ze zdej rabim mal predaha od poletnega sihta, ni mi vec kul. Babe smotane. Mislim, da bo letos res moja zadnja sezona v tem kolektivu, ne da se mi vec.. Skoda, res smo se meli fajn do zdej :/
Odisej
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 28. 6. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Odisej » 18. Jul. 2014 20:11

- da bi mogu it vn, pa zamujam neki me not drži.

- slab tedn

- ne maram ljudi, ki te z nesramnostjo hočejo vržit z dobre volje.
Axl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 46
Na forumu od: 8. 5. 2014
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a Axl » 24. Jul. 2014 0:06

Da sm se mel fajn z eno nemko
No pol sva pa omenla plače, kr me je zanimal...

Zavedel sm se vse bede tega, da živim v Sloveniji, vse bede naše država, kako bedno življenje mamo v Sloveniji, kaka beda je tle, za tujce nerazumljiva, da se čudijo. Prava beda.
Ko slišiš 15, 24 eur na uro za eno kr tko delo v primerjav z našim pa samo 20% dražje stanovanje ter hrano na istem nivoju, tud pivo skor v gostilnah pol vidiš v kaki bedi živiš v Sloveniji, živalski bedi, kjer ti vso znanje, pamet iznajdljivost nič ne pomagata, razn lopovom mogoč. Bedaa.

Pol pa bod srečn v taki državi. Slovenija je bedaaa, ki je skoraj 3 svet.
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 24. Jul. 2014 13:52

^^jep. Nemčija je čist neki novi svet od Slovenije.
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 26. Jul. 2014 7:37

Priznam, da:
* sta danes dva zelo pomembna dogodka
* se selim. že drugič v tem letu. čeprav bova prvič res zares skupaj živela, me to nekako sploh ne skrbi. tako nekako naravno...
* me pa muči druga stvar... skrbi... ampak ok, tudi to moram preživet
* v ponedeljek pa spet vse na novo: novo delovno okolje, novi ljudje, nova pravila, nove navade. Pa še edini študent ne bom več. Upam, da bo kul...
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 26. Jul. 2014 10:37

- da sem danes odprla se zadnji paket kave :cry: ne vem, kaj bo, ko jo zmanjka. ne moremo, res ne moremo nazaj na instant sranje od nescafeja!
- da sem razocarana nad kolegom. wtf?
- da sem zadnjic na zurki spoznala dve punci, ki delata tukaj kot modela in imam totalen girl crush nanju! ne vem, kdaj sem nazadnje videla tako visoke zenske osebke!
- da ju bom poklicala cez praznike, da gremo malo naokoli, ker rabim zensko druzbo! plus, they are gorgeous!
- da lahko prestejem, kaj sem spila v petek, torej nisem sla cez mejo :D
- da SLANINA!
- da RAKIJA!
- da grem naslednjic, ko bo cas za obisk Slovenije, lepo po kopnem do Evrope :/
jelenna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 24
Na forumu od: 3. 7. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a jelenna » 29. Jul. 2014 10:32

Priznam da:

- spoznavam velikost vesolja in razvoj življenja ne zemlji, in se mi zdi, da so nekatere stvari v življenju brez pomena
- bi rada imela zanimivo službo, aktivno in potujočo
- bi rada, da bi bilo več ljudi bolj sproščenih
....
tor
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1320
Na forumu od: 7. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tor » 29. Jul. 2014 21:23

Axl napisal/-a:Da sm se mel fajn z eno nemko
No pol sva pa omenla plače, kr me je zanimal...

Zavedel sm se vse bede tega, da živim v Sloveniji, vse bede naše država, kako bedno življenje mamo v Sloveniji, kaka beda je tle, za tujce nerazumljiva, da se čudijo. Prava beda.
Ko slišiš 15, 24 eur na uro za eno kr tko delo v primerjav z našim pa samo 20% dražje stanovanje ter hrano na istem nivoju, tud pivo skor v gostilnah pol vidiš v kaki bedi živiš v Sloveniji, živalski bedi, kjer ti vso znanje, pamet iznajdljivost nič ne pomagata, razn lopovom mogoč. Bedaa.

Pol pa bod srečn v taki državi. Slovenija je bedaaa, ki je skoraj 3 svet.

Nemčija nima socializma. Švica tut ne...Pri nas , si ga pa folk želi. Prav je, da ima Nemec večjo plačo, in Švicar še večjo.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 30. Jul. 2014 23:04

- Da sem sama doma, vsi sli na morje. Just me and my puppy. Sem mislila, da mi bo kul, pa mi ni :(
- Pa se na netu ni nobenga pametnega vec, meh. Ziva depresija, najbols da grem spat.
- Bo pa jutrisnji vecer pester. In petkov. :hearts: Komi cakam, ta no-life teden se vlece u pm :tot:
- Da je letosnje vreme res gnilo, wtf. A je mozno, da bo ze avgust, jaz pa morja niti od blizu nisem se vidla letos?
- Da me siht stane ogromno energije
- Kdo mi pride umit lase in me zadekat v postlo? :flower:
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 04. Avg. 2014 7:55

* tale julij je bil zelo zanimiv, pester... definitivno je prehitro minil :) jeza, žalost, veselje, srčne težave...
* izpiti so vsi opravljeni, čakam še zadnje "papirje", da dokončno uredim izmenjavo. Festival odlično izpadel, vreme nam je malo zagodlo, ampak je bilo res super. Moja dolgo pričakovana poletna ljubezenska avantura se je "uresničnila" - prelepih 12 dni, ki so se končali s solzami (pogrešam ga); lenarila nisem - našla sem si delo za krajši čas, da sem si zaslužila denar za dogodivščine v avgustu... super mesec, res prehitro minil :/
* sem pa totalno razočarana nad odnosom delodajalcev - itak te vedn prej*, premal plačajo... tole je blo pa zdej tumač - žaljenje, obtoževanje... že 7 let delam prek študentskega servisa, pa še nisem mela tak bedne izkušnje... čakam še na to, da mi nakažejo preostanek denarja in tak cvikam, ker na zadnjo obtožbo nisem ravno lepo odreagirala... sam ne prenesem, da me po krivem obtožijo... nisem mogla bit tih...
* hkrati se to razočaranje prenaša na medosebne prijateljske, ljubezenske odnose. očitno preveč pričakujem od posameznega odnosa, pa sem potem razočarana. neki bo treba spremenit, ker ne znam preusmerit tega čustva v nekaj produktivnega... kvečjemu ležim v postelji pa premlevam, premlevam, se jočem.
* po enem letu in pol, odkar sem samska, sem spet začutila tiste metuljčke, mislim, da bi se res lah zalubla... ampak si nisem ne dovolila, niti nisem hotela, ker je razdalja res prevelika, bv vzdrževat taka čustva. kljub temu, da sprejemam neke racionalne odločitve v zvezi s tem, mi ne pomaga... boliii ahhh.... še posebi dejstvo, da je on to sprejel, in da se kaže rahla ohladitev z njegove strani, kar je edino normalno... ker drugače bi oba trpela. me pa vseeno boli, da je to kar tako sprejel. ah. move on... če ne druga, sem prišla do zaključka, da moram paziti kako hitro se navežem na ljudi.. def. bom ohranila te dneve v lepem spominu :)
* danes grem pa končno tudi na morjeee (sicer že tretjič letos :D nekak mi rata vedno al zastonj pridet na morje, al pa zelo zelo poceni hihi). 4 dnevi uživancije! branja knjig na plaži! plavanja!
* za avgust pa razmišljam o festivalu, al kakšnem mini potovanju... hmmm...
* čaka me še sicer zviševanje ocen... preljuba štipendija <3
* uživajte!
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
elektrobum
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 216
Na forumu od: 15. 7. 2012
Kraj: Štajerska

Neprebrana objavaNapisal/-a elektrobum » 05. Avg. 2014 21:00

da me trga
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov