Klepetalnica

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 28. Maj. 2016 15:44

Antidepresivi so že skrajna oblika zdravljenja,ki ne odpravijo vzrokov za depresijo. Najpomembneje je ravno najti vzroke in delati na tem,da se jih odpravi(če niso res izključno fiziološki vzroki). Če stvar ni že predaleč, si je bolje poskusiti pomagati s psihoterapijami,naravnimi ukrepi kot so dovolj spanca,zadrževanje na soncu(vitamin d),redna telesna aktivnost,vadba,sprehodi,zdrava prehrana;nepredelana,z omega3(ribe,morska hrana,špinača..),B vitamini,sprostitvene tehnike kot so meditacija,joga..,zadrževanje v družbi ljudi,tudi če ti ni toliko do tega..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 28. Maj. 2016 16:10

^^ se popolnoma strinjam.

treba je narediti neke spremembe v življenju in si tudi vzeti čas za sprostitev, premislek. mnogim se v življenju kar naprej nekam mudi, kar povzroča mnogo stresa. če si pa vzamejo čas zase, pa se počutijo, da nimajo nič od življenja, zaradi pritiska družbe. ljudi danes mede to, da imajo vse možnosti odprte, česar včasih ni blo, ne morejo se odločiti, sprobati pa hočejo vse in konstantno živijo v strahu da bi nekaj zamudili, hkrati pa se ne znajo umiriti. ni čudno da je marsikdo depresiven danes, v taki družbi, v takem tempu življenja..

pomembno se mi zdi imeti nek vsaj približen plan v življenju, imeti neke prioritete, cilje, ali vsaj vedeti v kateri smeri so. da veš na čem si, v katero smer greš, da imaš občutek, da imaš življenje pod kontrolo, da se ti ne mudi, in se s tem izogneš stresu.

seveda, meditacija in druge pomirjujoče stvari so zelo koristne, ampak to je samo trenutno. če si vzameš uro časa za pomiritev, potem je pa življenje spet nepredvidljiv kaos poln stresa (odvisno čigavo, jasno, govorim čist na splošno) težko da bo kej pomagalo.
hej norci :)
lollypop-@
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 126
Na forumu od: 7. 1. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a lollypop-@ » 28. Maj. 2016 16:14

Kolikor sem spremljala, mislim da je Exit 1x omenila da že hodi k terapevtu. Tako da predvidevam, da je stvar malo bolj resna?
Kaj konkretno glede antidepresivov pa te zanima?
Se pa strinjam da je potrebno delati na sebi, se sprejeti, ugotoviti vzroke za težave in jih počasi odpraviti. Je pa svoje navade ful težko spremenit, zato je potreben čas.
Antidepresivi samo lajšajo simptome in so neke vrste birgla, opora, da lažje vse skupaj premagaš. Še vedno pa moraš delati na sebi, se pogovarjati o svojih problemih itd.
Mogoče obišči kakšno skupino za samopomoč. Tam najdeš ljudi s podobnimi problemi in je večja možnost da te razumejo in ti lažje pomagajo.
Never explain yourself to anyone.
Because the person who likes you doesn`t need it,
and the person who dislikes you won't believe it.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 28. Maj. 2016 18:47

Če te duši pritisk, si vzemi nekaj dni frei, in obišči kakšnega prijatelja, ali zamenjaj okolico.

Antidepresivi ne bodo izboljšali situacije, in na dolgi rok ti ne bodo prineslinič dobrega.

Tablete ne morejo popraviti kako si nastavljen, ali kako rešuješ probleme, to je proces ki bo trajal nekaj časa, še naprej obiskuj psihoterapevta, kratkoročno situacijo pa popravi s tem da se izklopiš za nekaj časa, povečaš rekreacijo in se družiš z ljudmi ki so ti blizu.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 28. Maj. 2016 21:17

Ah saj vem ja. ampak je postalo res rahlo neznosno stanje. zadnje leto imam zelo težko. so dnevi, kak teden, ko se počutim super. nasmejana. ampak hitro se zgodi kaj, ali začnem razmišljati o bedarijah. prepuščam se nekim paranoidnim mislim, tudi neka oblika hipohondrije se kaže pri meni v taki obliki, da potem skos sam o bolezni razmišljam, ogromno stresa (končujem faks), duši me, da živim doma, ker sem prej pet let živela za sebe, vendar trenutno nimam druge možnosti... veliko ljudi me je razočaralo, vendar se tu kaže napredek, ker sem spremenila svoj odnos, svoje vzorce vedenja.
ne vem. zdi se mi, da se utapljam v lastnih mislih, ne morem ugasniti glave, pričakujem same slabe stvari, ne upam si biti srečna, ker mislim, da se bo zgodilo nekaj, da me potre.
zadnji teden je res res hud, ker sem vsakič, ko se zbudim žalostna, da ne spim več, in se začnem jokat, ko me začnejo preplavljat misli.
grozno težko mi je živeti sama s sabo, pred sabo pa ne morem pobegniti.
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 04. Jun. 2016 13:57

hayley napisal/-a:-me malo firbc matra glede Birmingham(London?) boya :wink: :D


Nic ni blo :D not my type. Se je pa tisti 'tvoj' jokcal, ker nisi bla samska :P
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 04. Jun. 2016 18:16

Led Zeppelin napisal/-a:-* slovenc79, ljudem sedejo drugačne stvari, ki jih radi doživljajo na svoj način. Tudi tvoj obisk morja ni enak obisku morja druge osebe.
Jaz tudi ne pijem alkohola, ampak sem vsak teden zunaj, in se imam lepo, in drugi se imajo lepo, ker mi je vseeno kar drugi počnejo. Življenje je ful lepše ko ti je vseeno za druge.


ne vem zakaj to tko jemljete.. nikoli nikjer nisem rekel, da nekdo ne bi smel žurat ali se nalivat.. ampak ko pa s tem početjem moti MOJ mir, je pa to moj problem ;) 22:00 - 6:00 mora bit mir. razumem kaka ura čez, ampak ob 2h, 3h ponoči nabijanja muzke pa ne toleriram. to je neuvidevno do drugih.
zakaj morajo bit ta žuranja ponoči? naj ob 6ih zjutraj začnejo pa se čez dan nalivajo pa nabijajo kar hočejo, da bojo do večera popadal :)
hej norci :)
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 04. Jun. 2016 19:13

Ne moreš spremeniti socialnih norm.

Podnevi se dela, ponoči tisti 1% ljudi ki je pijanih in glasnih ne moti ljudi, če bi pa ljudje pijani hodili po avtobusih in zganjali ne vem kake, bi bilo 10x slabše.

Nekako si ne predstavljam da živiš zraven Metelkove ali zraven Cirkusa, tako da občasen hrup ali kaj takega ne more biti velik problem.

Tudi meni se zgodi da ima brat prijatelje pri nas, pa zganjajo do 4h hrup, pa se derejo ker igrajo Rocket League, ampak hej...si dam čepka v ušesa in je to to.

Ljudje smo socialna bitja, in včasih moramo tolerirati druge da lahko počnejo svoje stvari, in ko jih ti počneš, se vse zravna.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 04. Jun. 2016 19:35

fuck this. ponoči mora bit mir pa amen. to je kot da bi rekel "jah, imamo pač določen procent ljudi v slo ki vozijo čez rdečo in se moramo pač prilagodit in začet ob zeleni bremzat in okoli gledat" klinc se. nočni mir je pravica vsakega, po zakonu, tako obnašanje ob taki uri je prekršek in se mora ustavit, pa sankcionirat če je res hudo.

včeraj ni bilo tako hudo (itak so šli prej spat ko jaz), ampak bliža se poletje, ko bo ta hrup pijandur stalnica, pa za crknit bo še ne bojo okna odprta. res da ne živim v centru, je pa dost gosto poseljeno območje. bo pač treba policijo klicat očitno.

jaz bi brata fental, da se mi ob 4ih ponoči dere (in ona mene).. pa se ne, ima respect, okoli 11ih je mir v hiši. za musko so slušalke, po dretju itak ni nikoli potrebe (razen če bajta gori, potem je itak priročno če se vsi zbudijo)

jaz vedno pazim da nikogar ne motim s svojim početjem. to je zame socialno bitje - da se prilagaja družbi, družbenim pravilom in nikogar ne moti s svojim početjem, ne da kup ljudi trpi zarad enga kekca, ki si je pač vzel svobodo da dela hrup sredi noči.

bom jaz naslednjič šel travo kosit v soboto ob 7ih zjutraj, pa bomo videli kako bo jamrala mularija zmačkana :P
hej norci :)
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 04. Jun. 2016 19:41

Če se folk ponoči izživlja, mirno pokliči policijo. jaz sem jo že. partibrejker :evil:

občasno vreščanje in zabavanje sosedov mene ne moti, tudi mi imamo kdaj zabavo, ampak vsak teden in to ne samo med vikendom pa ne mislim prenašat tega (nekateri delamo naslednji dan).

sicer pa, če nočeš tečnarit obstajajo tudi čepki za ušesa kot je reku lz, so res fajn stvarca (ne vem kako sem lahko tolk dolgo brez tega preživela :D )
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 04. Jun. 2016 19:44

Slovenc pa je bila to kaka javna prireditev, koncert ali privat žurka pod tvojim oknom?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 04. Jun. 2016 19:54

neka prireditev je sigurno bila, ne ravno pred oknom, bolj daleč stran. se je pa glasno slišalo. sicer ni problema, sem zaprl okno pa je bil mir. bolj me skrbi to, kaj bo še prišlo v poletju in še bližje.

imamo npr. sosede, ki si pogosto organizirajo piknik. pride kupe otrok, odraslih, pečejo na žaru vse možno, musko nabijajo, blebetajo, se derejo.. ampak, do okoli 11ih zvečer se VEDNO vse umiri in noben jakost je na človeškem nivoju. to je spoštovanje in vsa čast mu, da je tako pošten. pa mu še noben ni težil ali klical policije.
hej norci :)
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 04. Jun. 2016 19:56

Verjemi, ob 11ih grejo zaradi otrok, ne zato ker so tolerantni :D.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 04. Jun. 2016 20:10

sej niso vedno otroci zraven :D
hej norci :)
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 04. Jun. 2016 20:54

Da ti jaz ne bom prišla kakega schranza nabijat ;) tist bo šele veselje :D
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov