Klepetalnica

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 10. Maj. 2016 17:47

Nimam zelje po se enem fbju in tudi na zdajsnem mi ni problem izrazat kar zelim.
Am js sem v bistvu hotela rect,da se mi je fajn poljubljat tudi s puncami in sem to ze pocela,tako da ne zatiram nobenih nagonov. Za kaj vec, sex,sploh ne vem ce bi to hotela,nisem se nikol provala..

Sem mojga pol za foro vprasala kaksno mnenje bi imel v primeru da bi kdaj zaeksperimentirala s punco.. In odgovor je bil za sex nekaj v smislu da ni sans,glede poljubljanja ima pa mesane obcutke..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 15. Maj. 2016 23:05

prosil bi vas za nasvet, če ima mogoče kdo kakšno idejo :)

pred mesecem sem začel nov šiht. vse je super, delo mi je všeč, tudi delovno okolje, vse je super. narava dela je taka, da je pač potreben čas, da se navadiš na delo, ki je kar precej zakomplicirano za novega delavca. sodelavci seveda to razumejo in je tudi odnos temu primeren, pomagajo, če vprašaš, kaj razložijo, itd..
razen enega. eden od sodelavcev je precej nepotrpežljiv in očitno ne razume da ne more imet začetnik vsega v malem prstu. vsaka mala napaka je kritizirana kot da sem ne vem kaj naredil. poleg tega mi poskuša vrinit naloge, na katere še nisem pripravljen. tudi sam odnos je neprijateljski.
razumel bi, če bi bila to standardna praksa uvajanja v delo, ampak NIHČE drug nima takega odnosa kot ta oseba. vsi ostali so prijazni, tolerantni, super se razumem z njimi in kadar te osebe ni, tudi veliko lažje in bolj uspešno delam in dejansko uživam v delu.

vse skupaj je sicer zelo zgodaj, zato ne mislim delat nek big deal z direkt pogovori s komerkoli. zaenkrat je bolj kot ne samo občutek, da ta odnos ne gre v pravo smer in upam, da se bo popravil sam od sebe, ko bom bolj obvladal delo, ampak mi je pa že zdaj zelo neprijetno in bi rad nekak preprečil, da bi to prešlo v kej hujšega.

ne vem, ali je to bolj izliv frustracij ali iskanje nasveta, kaj naredit, ampak če ima kdo kakšen nasvet, mnenje, bi bil res vesel da bi že zdaj nekako zatrl to s kakšnimi namigi, gestami ipd.. :)
hej norci :)
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 16. Maj. 2016 3:18

^^Pa je ta sodelavec samo do tebe tak ali ima tudi do ostalih neprijazen odnos?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 16. Maj. 2016 11:18

Slovenc, sem imela tudi sama kot novinka bitchy sodelavke...takrat (mlajša, neizkušena) je bil moj odziv biti bitchy nazaj ampak vedi, da boš tako le ti ta kratko potegnil... kasneje sem s takimi osebki ostala profesionalna, sicer hladna, korektna. nisem se več spraševala zakaj me nekdo ne mara, kaj sem komu naredila, da mi polena pod noge meče itd. svoje sem naredila, čustev nisem mešala...če ti veš, da si sposoben, ti ni treba tega dokazovat in se hotet prikupit nekemu vzvišenemu osebku, s katerim moraš na žalost delat. po domače, poskrbi za lastno rit :D lahko to uporabiš tudi kot motivacijo, da si še boljši, se še sam doma izpopolnjuješ, da boš čim manj odvisen od vodstva takih sodelavcev.
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 16. Maj. 2016 19:41

meni pa se zdi, da moreš met nekega takega sodelavca, ki te ne ujčka in ti greni službeni čas, ker te to kasneje oblikuje kot človeka in je vse skupaj neka pozitivna izkušnja :)
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 16. Maj. 2016 21:06

Ne bi se strinjala. Mnogo vec se odnesla od sluzb, kjer sem imela kul mentorje, tako karierno kot osebnostno.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 16. Maj. 2016 22:38

ta sodelavec je nasploh bitchy, ampak drugi so bolj enakovredni, jaz sem pa še začetnik. kadar imam občutek, da zadosti dobro poznam stvar, da mi nekdo teži po krivici, ni problem nazaj popizdit, ampak tukaj pa pač veš, da je vsa ta birokracija 1+1=2 in če je ne poznaš, nimaš nič drugega kot bit tiho in poslušat.

zdi se mi, da je precej odvisno od človeka, kako to sprejema.. in od same stvari. jaz sem tak človek, da me konflikti delajo živčnega in takrat delam napake. človek mora biti potrpežljiv z mano, če mi nekaj ne gre. in ostali to razumejo in ni problemov. pa tudi sam sem potrpežljiv človek in ne znorim, če nekomu nekaj ne gre.
konec koncev je to le šiht, kjer ne bo konec sveta, če si najdem drugega. drugo se mi zdi, če je to "ujčkanje" pri težavah, ki jih je nujno potrebno rešit.

sigurno pa je neka izkušnja :) neprijetna ampak koristna.

hvala vsem za mnenja :)
hej norci :)
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 16. Maj. 2016 22:58

Ko pride mimo ga udari v vranico, ne pušča modric, in je neverjetno efektivno.

Joke.

Or is it?

V glavnem, dobi ga na štiri oči, in mu reci da ti je njegovo obnašanje neprijetno, in da bi bil hvaležen če bi ti drugače dajal sicer koristne opombe in nasvete.
Da pa ne boš več dolgo prenašal tega obnašanja, ker si ti tam da delaš, ne pa da poslušaš nekoga ki ima probleme sam s sabo.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 16. Maj. 2016 23:20

sej najraje bi :P mi je šlo v glavi že vse od streljanja do tožbe za mobing.. ampak, fora je da jaz vem, da je napaka v meni, ker pač ne obvladam še dela.

danes je sicer padlo nekaj prijaznih besed, kar mi je mal dvignilo voljo, ampak vem, da ko bo nov pritisk, bo spet tako.

mi pa šiht kar precej časa vzame in poleti bi mi ga še več, nameravam pa letos diplomirat, za kar bi bilo tudi pametno vzet si čas, da se vpišem naprej. tako da je to samo en od razlogov, da bi dal odpoved.
hej norci :)
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 16. Maj. 2016 23:22

Potem naredi kar ti sede na dolgi rok.

Ne sekiraj se.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 17. Maj. 2016 8:17

Kot jaz vidim, je tu problem v tebi, ne v sodelavcu. On je pač kreten in je to NJEGOV problem.
To, da ti pride do živega je TVOJ problem.

Če boš sassy ne bo pomagalo, skopal si boš samo še bolj globoko jamo, taki ljudje imajo ponavadi podporo tudi pri nadrejenih (oz se šefom ne da z njimi ubadat, rajši pustijo stvar kot je).
Kar lahko narediš, je to, da zaščitiš sebe.
Ja logično da na začetku ne moreš vsega znat. Če ti da nejasna navodila - preko maila povzemi kakšna navodila si že dobil in prosi za razlago. V primeru komplikacij maš pisne dokaze za nadrejene. Če dobiš nalogo izven tvojih kompetenc in dolžnosti vljudno odgovori, da s tem nimaš izkušenj, in predlagaš da se obrne na xy, ki to ponavadi dela, ali da te za nalogo primerno izobrazi. Šefi v cc. Ne odzivaj se na provokacije in slabo voljo.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 17. Maj. 2016 19:50

Sarissima napisal/-a:Ja logično da na začetku ne moreš vsega znat.


Enim to ni jasno in mislijo, da boš kar vse znal, ker si nov, po možnosti še z končanim faksom. Potem sledi vprašanje "ja kaj pa vas učijo na tem faksu??".
Drug zelo pogost napačen odnos "starih prdcev" (velja za oba spola) je v stilu "jaz to delam že 20 let isto in je bilo vedno dobro, ti mene zdaj tu ne boš jebal šmrkavec".

:rolleyes:
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 18. Maj. 2016 23:14

no, problem je itak rešen :P

bi pa definitivno ukrepal, če bo ostal, ker sem zadnji dan videl da dejansko je tako kot sem mislil, niso bili samo občutki. in tudi nekaj osebnega je bilo, se mi zdi, ker čeprav je ta človek bitchy, je bil do mene posebej nespoštljiv.
bi bilo pa težko, ker je to vzkipljiv človek. hitro jezen in hitro se pomiri.
hej norci :)
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 28. Maj. 2016 8:18

Ima kdo izkušnje z zdravljenjem depresije, beri: antidepresivi?
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 28. Maj. 2016 13:25

sam zase sicer ne bi rekel, da sem bil kdaj depresiven, imam pa sorodnika ki trpi za tem.

v njegovem primeru gre za to, da z obveznostmi odlaša do zadnjega trenutka, potem pa stoka ko se vse na kup nabere in nima niti volje se česa lotit. človek postane zelo živčen ob vsaki najmanjši nepopolnosti in vidno doživlja stres. kadar je vse ok, pa misli samo na užitek in nič na obveznosti.
je jemal tudi antidepresive, ampak to ni pomagalo. čeprav se je bolje počutil, so bili še vedno problemi, obveznosti, in bi vedno bile, če bi do konca življenja samo jedel tablete. ker ko se je dobro počutil, ni dobil motivacije da bi uredil stvari, ampak da bi samo še bolj užival. (jaz sem mnenja, da so antidepresivi namenjeni temu, da dobiš motivacijo za reševanje težav, ki so pravi vzrok za depresijo in NE samo kot zdravljenje slabe volje, ki je samo posledica)

če mene vprašaš, je treba imet v življenju čim manj stresa, imeti občutek, da ga imaš pod kontrolo in ne doživljat čustvenih ekstremov. človek, ki se zaveda da ima svoje življenje pod kontrolo in mu je to pomembno, ne bo nikoli tako na tleh. seveda pa tudi ne bo nikoli 100% užival, ker bo vedno mislil na odgovornost. pozitiven+negativen stres ali čim manj stresa? meni je ljubše slednje.
hej norci :)

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google Adsense [Bot]