Klepetalnica

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
cauliflower
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 482
Na forumu od: 26. 12. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a cauliflower » 14. Feb. 2016 15:42

slovenc79 napisal/-a:danes pa lahko nek tip podvomi da bi bil še naprej v zvezi z dolgoletno punco po enem tednu chatanja z brazilsko misico. ali pa švedsko študentko. čisto lahko je, začne videt probleme v zvezi ki jih ni, in pozablja vse dobre stvari, ki so.

Če bi bil to moj tip, bi mu sama kufre spakirala, samo da čimprej odleti! :D
I'm just ... happy.
I've never felt that before.
I'm just exactly where I want to be.

(Eternal Sunshine of the Spotless Mind )
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 14. Feb. 2016 16:01

a mu ne bi oprostila, revčku, če se ne more upreti metuljčkom in želi bit srečen? :D
hej norci :)
Uporabniški avatar
cauliflower
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 482
Na forumu od: 26. 12. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a cauliflower » 14. Feb. 2016 16:28

Saj - zato bi ga pa poslala v svet, iskat srečo ;)
I'm just ... happy.
I've never felt that before.
I'm just exactly where I want to be.

(Eternal Sunshine of the Spotless Mind )
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 14. Feb. 2016 16:53

kaj pa pol, ko bi prišel nazaj in rekel da je bila to napaka? :D

Nesanica, nisem se spremenil, samo bolje me začenjate razumet na forumu, in dojemate da nisem tak "nazi" kot ste prej mislili :) fora je samo v tem, da jaz poskušam vse možne občutke razumet v besedah in jih tudi poskušam razložit tako, ampak potem izpade kot neka matematika vse skupaj, kar se jasno ne bere tako lepo kot razni metuljčki in iskrice itd.. mislim, da bi bilo dobro, če bi vsak kdaj poglobljeno razmišljal o svojih čustvih, ker se tako bolje spoznaš in razumeš. da se včasih opazuješ kot tretja oseba.
hej norci :)
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 14. Feb. 2016 19:09

in kako dosežeš to, da loh začneš sebe, svoja čustva opazovat objektivno?
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 14. Feb. 2016 19:40

s nadzorovanjem čustev, potrpežljivostjo in čimbolj širokim razmišljanjem - z dvomom v vse, kar ni golo dejstvo.
hej norci :)
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 14. Feb. 2016 21:28

It sounds like a lot of work.
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
celjanar
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 442
Na forumu od: 9. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a celjanar » 14. Feb. 2016 22:52

It sounds like bullshit.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 14. Feb. 2016 22:52

odvisno od človeka, kako čustven si, še posebi ko pride do stresnih situacij, kako poštosti in samozavesti (eni gledajo samo na napake drugih, drugi iščejo napake samo v sebi), odvisno tudi od okolja, od bližnjih.. od življenjskih izkušenj iz prve, druge roke.. (včasih me mika da bi celo svojo življenjsko zgodbo izlil, da se ne bi vse vrtelo sam okoli moje nedolžnosti..)

ne vem, težko razložit kako bi dosegel to.. meni npr. je velik pomagala telovadba, ki te nauči samokontrole. da greš neki počet, ko ti ne paše, in neki kar te zelo mika, preložiš na kasneje. in da veš kdaj gledat širšo sliko, kdaj pa ozko. da imaš neka načela, ki se jih držiš in se ustaviš tudi, kadar te mika da bi jih prekršil in iščeš izgovore da bi si nekaj opravičil..
kot recimo dejstvo, da je najboljše kupovati hrano, če si sit - marsikdo, ko je lačen, kupi precej več, ker posluša želodec in ne glave :P

naučiš se dobro poslušat, vživet v kožo drugega, razumet čustva, vsaj približno.. in ne samo sebi, tud marsikomu drugemu lahko pomagaš s tem.
hej norci :)
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 15. Feb. 2016 0:01

Samo problem je naslednji, karkoli napišeš je samo teorija, seveda tebi se zdi osebno, ker je proces in misel, ni pa čustvo.

To kar ti pišeš je podobno, kot da bi alpinist pisal o gori, ne bi pa splezal nanjo.

Ker čustva se ne čuti, ali posluša, čustva se čuti.

In vem kaj misliš povedati, to da neprestano gledaš za nečim boljšim, da hočeš vedno novega...in ja, čustva tehtajo neko odločitev, samo če se ti nekaj zdi prav, čuti prav, in nočeš tega obžalovati...boš tuhtal čez 20 let zakaj nisi vsaj probal s tisto Poljakinjo (ki so zakon, btw).

V tem svetu ni garancij, in brezveze je razmišljati o tem kaj bo čez 10 let, ali ljubezen ki jo gradiš tista prava...tega ni, vse kar lahko vplivaš je: da si dober do drugih, da si iskren do sebe in da greš za tistim kar se ti zdi prav.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 15. Feb. 2016 0:27

sej to je tist :D res da nisem bil v zvezi in nisem seksal, ampak to NE pomeni, da nisem dal nič v življenju skozi.

izkusit čustva je seveda lahko samo čutenje, ampak razumevanje se da pa tudi ubesedit :) zato se mi zdi zelo pomembno, da je velik komunikacije v nekem tesnem odnosu, polnem čustev.

in je mal problem povezovat čustva z nekimi dogodki, dejanji, ker različne stvari različno občutimo. za nekega izkušenega alpinista bo triglav malenkost, za nekoga, ki tega ni navajen, bo pa ogromen zalogaj. pomembno je razumevanje, naučit se gledat skozi tuje oči.

garancij ni, to je res.. ampak kaos pa tudi ni ;) v veliki meri lahko vplivaš na svojo srečo, da imaš majhne ali zelo velike šanse, da bo tako, kot si zamisliš. je pa treba svet čimbolje razumet, da je vsako mnenje, teorija, sodba čimbolj realna.
hej norci :)
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 15. Feb. 2016 19:47

pišešeš drugače in nisi več tako agresiven v pisanju do drugače mislečh (nas ki raje počnemo stvari brez razmišljanja, in razmišljamo potem ko akcija mine :D ).Se mi zdi da si začel malce bolj sprejemati, kar je pohvalno.

Sama se ne srinjam s tabo in tvojo miselnostjo, te pa podpiram pri tem, ko gre zate, če tebi toliko pomeni.

Seks z kar nekom je itak brezveze, ampak ko spoznaš tisto osebe, ki te vedno znova sezuje in je to sposobna narediti vedno znova...
In ko te tisti pogled že tisoč petstotič spravi v posteljo in se ti vedno mudi kot da bi bilo prvič - se prepustiš. Pa četudi veš, da ne bo on-a do konca življenja. Boš videl - slej ko prej boš na vrsti. :ja:
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 16. Feb. 2016 23:58

2x, novo miško moram kupiti
Zadnjič spremenil Led Zeppelin, dne 17. Feb. 2016 0:02, skupaj popravljeno 1 krat.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 16. Feb. 2016 23:58

saarijarvi napisal/-a:- Spet enkrat sem se prevec postekala s tujcem. Tudi njega bi komot mami predstavila. Janez mi ocitno res ni usojen, sem se ze nekako sprijaznila s tem.
- Si nisem cisto na jasnem, ce je res nekaj na tem, ali preprosto malce slepo idealiziram tujce. :fisch: Well, najbrz bo obojega malo.


Jp, ne tega delati, verjemi...če kdo ve o čem se govori, sem to jaz.

Tujci ki jih ponavadi srečaš so v drugačnemu elementu, ali potujejo, ali so na izmenjavi, in oddajajo popolnoma drugačno energijo.
Vsak ki je na počitnicah ali v drugemu okolju, je bolj spontan, sproščen, bolj zabaven...in mi jih ujamemo, in se seveda počutimo najboljše zraven njih, ker so oni takrat najboljša in najbolj zabavna verzija njih.

Poleg tega, je tu še element radovednosti, tujec prihaja iz drugačnega okolja, ima drugačne navade, jezikovna prepreka (imaš več časa da premisliš kaj rečeš), in ti je vse zanimivo.

Ti ljudje so nam nekakšen izgovor, da smo mi kul, in da je tam dežela kjer se bomo mi počutili kot doma, in tam bodo ti ljudje, super kul, ker oni nas štekajo...nope, je razlog zakaj obstaja beseda: Summer romance :D. Nikoli jih v resnici ne spoznamo, ne vemo pol kurca kakšni so po 40 urnemu delavniku, kakšni so po tem ko spijejo dva pira preveč....vse to nam je prišparano, zato se tako oklevamo tega da so perfektni, in da bo vse perfektno.

Jaz malo bolj realno gledam na to, ker sem imel dve leti nazaj romanco s sexy poljsko študentko filmografije in režije (as sexy as it sounds), ampak po tem ko preživiš dlje časa skupaj, vidiš da je to običajen folk, z običajnimi problemi...in potem zadeva eskalira, ali pa ugasne. Sam si ne zapiram vrat, saj so mi tujke zanimive, in če bova z eno zapela, in bo to to, imam ruzak spakiran pri vratih :D.

Pač tujina in tujci so privlačni, ker so nerealni, nekako upamo da na tej mali njivici ni pravega za nas, ker smo spešl in neverjetni...in potem bo tista bejba prišla v naše življenje, in mi se bomo preselili v Pariz in jedli bagete in klepetali o Godardovih filmih. Možno je, samo prej je treba narediti da se dobro počutimo s sabo, in v svoji deželi, tujec pa pride in potem vidimo.

Ne serjem po tebi, ker je tole nekakšno pismo opomina meni :D.

Damn you, sexy Polish girl, reading Kafkas Castle at Bohinj lake.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 17. Feb. 2016 0:30

Led Zeppelin napisal/-a:nekako upamo da na tej mali njivici ni pravega za nas, ker smo spešl in neverjetni..


fu :P

Ne, se deloma strinjam z napisanim. In imam to tudi v glavi, nic bat.

... ampak ce je pa takoooo fajn. :wink:

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov