Klepetalnica #115

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 02. Jul. 2016 10:08

P.s., pa se v Game of thrones so se pojavili, kot bend na Joeffreyevemu partiju


awesomeee. meni so oni drugače tut super band, mi je nenormalno žal, da jih nisem videla v mariboru, ampak takrat jih žal se še nisem "odkrila! :((
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 13. Jul. 2016 15:56

*mala* napisal/-a:* da se čudim, kako bi lahko sploh se naučil pisat blog o potovanjih, naučil dobit dober slog pisanja in naučil služit keš iz tega. Zdi se mi zelo tehnično in ne z dušo pri temu


Saj se ne naučiš, samo dobiš informacije :D, biti čimbolj efektiven in informiran je moja navada.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 13. Jul. 2016 17:02

Zanimivo. Ne predstavljam si tega :D

boš šel prej na kako testno potovanje? Oz. a mislš zaslužit dejansko iz bloga? Al je to sam tak dodatno?

Povej več :) ker na hitro preletela zamujene teme in samo vodiči gor, vodiči dol, probanje to in tisto,...
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 13. Jul. 2016 17:29

Za testno potovanje je malo premalo denarja trenutno :D.

Služiti blog z denarjem je trenutno tako oddaljen cilj, da niti ne razmišljam o temu, in realno vem da je uspeh kot pri vsemu 1-3%.

Tako da trenutno sem samo v fazi tega da zbiram uporabne informacije, in najdem ljudi ki mi lahko pomagajo. S čim si bom na dolgi rok služil denar, ne vem, vem pa da bom našel način kako bi lahko nekoč služil denar s tem kar imam rad.

Pa naj bo to kot turistični vodič, kot terenski trgovec za mednarodno podjetje, ali nekaj bolj nerealnega kot blogger.

Glede tega sem popolnoma realen, vem samo da če se bom trudil, navezoval stike, ustvarjal in vlagal v neko znamko, potem mi bo nekoč nekaj uspelo.

Trenutno so moji cilji:

- dobiti dovolj znanja da bom sposoben napisati in posneti nekaj kar ljudem prinese vrednost
- potovati od Irana do Indonezije
- razviti navade, da bom lahko čimbolj efektiven in kvaliteten glede na omejitve

Razumem da so ljudje skeptični, in da ima vsak določen pogled na to, vem da sem večini ljudi sanjač, in da si bom konkretno otežil določene stvari v življenju.
Jaz na to gledam kot priložnost, rad stavim nase, in verjamem da bom iz tega prišel bogatejši, ter našel pravo stvar zame.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 13. Jul. 2016 17:37

No, zanimivo prebrat.
Fasciniral me je ta tehnični, kar preveč logičen pristop k vsem. Ker se mi zdi, da bolj "ponesreć" ratajo slavni oz. brani blogi konkretno. Ker pač radi pišejo, slikajo in sčasoma (brez namena zaslužka) rata vse to dejansko nekaj. Nekak tak, kot si napisal, kakemu % ali dvema.
Si sam predstavljam, kak bi blo, če bi se js spravla v to (potujem sicer neverjetno rada, nimam pa občutka za pisanje absolutno nič :D in si ne predstavljam, da bi lahko to dejansko tak izboljšala, da neb blo crap :D )

Sicer pa bravo za odločitev. Karta že kupljena?
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 13. Jul. 2016 17:46

Blogi ki so zdaj uspešni, so plod nekaj letnega dela, to je tista stvar, pol blogov ki jih jaz sledim, so bili pač dejansko eni prvih bloggerjev ki so začeli in so imeli popolnoma nov trg.

Če pa pogledaš recimo ne vem, Casey Neistat, on je produkt 15 letnega dela. Za vsemu je formula try&fail :D, itak je vsakomur jasno da ni knjige ki te bo naučila kako biti dober in uspešen.
So pa vir dobrih informacij za katere bi ti sam porabil dlje časa da bi se naučil.

Sam tudi nisem nek expert v pisanju, pa je moj bf dober pisatelj, pa reče da ni tako slabo kot si pravim. Definitivno ne bom pisal blogov kako sem vsak dan šel srat in kaj sem obiskal v določenemu mestu, raje pišem o svojih doživetjih in pogledih.

Trenutno pišem svojo kratko zgodbo, zakaj je Coca Cola moja najljubša pijača. Zgodba o temu kako sem imel grozen dan na Meseti ko sem hodil Camino, ko me je napadel trop muh, ter kaj je potem pomenila ta kur*eva piksna Cole.
Pač ne vem, raje pišem o tem, kot nek vodič ali raaziskovalno delo. Definitivno se bom dotaknil česa takega, ampak sčasoma.


Karta ni kupljena, je pa okviren datum : maj 17
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 13. Jul. 2016 19:39

Led Zeppelin napisal/-a:Trenutno pišem svojo kratko zgodbo, zakaj je Coca Cola moja najljubša pijača. Zgodba o temu kako sem imel grozen dan na Meseti ko sem hodil Camino, ko me je napadel trop muh, ter kaj je potem pomenila ta kur*eva piksna Cole.


A nima Oatmeal lajk identične zgodbe?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 13. Jul. 2016 19:43

...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 13. Jul. 2016 21:46

Očitno nas ima več podobno travmatično izkušnjo :D.

Moj audio dnevnik tega dneva ima ene 150 kletvic :lol: :lol: .
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
*inkica*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 149
Na forumu od: 26. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *inkica* » 23. Jul. 2016 19:05

Danes je peta obletnica smrti Amy Winehouse. Nisem bila ravno neka velika oboževalka, predvsem zaradi življenjskega stila, par pesmi mi je bilo sicer všeč in priznam, bila je izjemen talent. Njena celotna zgodba pa mi je precej žalostna. Ker ne poznam ravno (in boljše tako) narko scene in drog, sem malo poguglala in našla zanimivo objavo.

http://www.publishwall.si/Jaka/post/106266/bi-se-zadeli
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 30. Jul. 2016 13:05

Vprašanje za ženski del foruma (no shit) .


Ali katera uporablja Pinterest?


Me zanima, ker sem ravno ugotovil da ste ženske 80% uporabnikov Pinteresta..
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 01. Avg. 2016 10:32

I do :D in verjetn res še ogromno drugih.

Mi je dobra zakladnica idej, za kuhanje/peko, za pohištvo, kak kjut outfit. Pač za zabijat čas. Še posebno na telefonu :D
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 01. Avg. 2016 11:33

Jaz ga ne uporabljam.
Flavij
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 353
Na forumu od: 14. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Flavij » 02. Avg. 2016 23:08

Ananhas napisal/-a:Najljubši parfum(i) za poletje?


Slika
All is vanity, nothing is fair.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 06. Avg. 2016 15:06

hayley napisal/-a:

'like' :wink:



Meh. Nic proti filmu samemu, ampak sporocilo se mi zdi ze tako zlajnano, yawn.. Ta obsesija z obsesijo s socialnimi mediji se je cisto prevec razpasla, ce se mene vprasa - a je to res taka stvar? Sama najbrz ne poznam niti enega cloveka, ki bi bil podoben punci v videu. Mogoce nekaj mulcev s statusi tipa 'lajkaj, pa ti na zid prilepim emođi', celo nekaj ljudi, ki je priznalo, da si vedno nastimajo profilko z najvec lajki, ali kaj podobnega.. Ampak da se celo generacijo oznacuje za pasivce, depresivce z instagram accountom je pa tudi malo crnogledo. Se vedno verjamem v to, da vecinski del populacije socialne medije uporablja kot nek dodatek, pripomocek za povezovanje z ljudmi, ne pa kot nadomestilo za zivljenje. Ce pa ne znas imeti lajfa izven laptopa.. si si pa najbrz tudi malo sam kriv. ;) Kakorkoli ze, mislim, da so primeri s takozvano 'social media depresijo' iz videa prej izjema, kot pravlo, zato tega nepotrebnega senzacionalizma ne razumem najbolj.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov