Klepetalnica #115

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
cauliflower
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 482
Na forumu od: 26. 12. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a cauliflower » 08. Feb. 2016 15:39

Mučenja živali ne podpiram, vendar kljub temu nosim usnjene čevlje, jem meso ... kot večina ostalih (izvzemši Jadranko Juras). Krzna in krzneni ovratniki (kuna) se mi zdijo grozni in bi jih prepovedala. Na srečo niso več v modi in jih redko vidiš.

Mogoče je to, da nimam rada živali, malo huda trditev, samo nisem navdušena nad njimi. Me ne motijo, dokler se mi ni treba ukvarjati z njimi. Naj bodo, svet brez živali bi bil pust. Nimam jih pa tako rada, da bi sama imela kakšno od njih doma ali da bi hodila v živalski vrt ...

Ne zdi se mi, da bi imela zaradi tega precej drugačen pogled na življenje ali da ne bi mogla živeti z nekom, ki ima rad živali. Je pa res, da do zdaj vsi fantje, s katerimi sem bila, niso bili strašni ljubitelji živali in si nihče od njih ni želel imeti doma psa, mačke ...

Še vedno pa ne razumem, kako se lahko pogovarjate z živaljo. Resno, to mi ne gre v glavo. Jaz se nikakor ne bi mogla pripravit do tega, da bi nagovarjala žival. Se mi zdi preveč čudno. Že z dojenčkom se mi zdi smešno, ko se ga nagovarja, ampak nagovarjat živali se mi zdi pa še bolj hecno.
I'm just ... happy.
I've never felt that before.
I'm just exactly where I want to be.

(Eternal Sunshine of the Spotless Mind )
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 08. Feb. 2016 15:45

Meni se pogovarjanje z živaljo ne zdi nič čudno, mislim, da večina ljudi, ki ima žival, jo s časom tretira kot družinskega člana. Pač itak, da veš, da ti ne bo odgovorila ampak vseeno. :D Jaz imam svojo mačko že 21 let in mi je res kot neka svoja mala osebica. Pa tudi na svoj način komunicira z mano. :D
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 08. Feb. 2016 17:05

uf, 21let je že stara? :O lepo :D

verjamem da čudno zveni če se z živaljo pogovarjaš, ampak je fora ker razume besede :) ali pa vsaj ton glasu. seveda se ne pogovarjaš glih o kvantni fiziki, ampak omenjaš kakšne besede in gledaš kako reagira.

razmišljam d abi imel še kakšno žival doma. ribe npr, ni veliko dela, pa super izgleda, akvarij, pa lepo osvetljen.. in pa kakšno papigo bi imel, tako ki govori :D

s samim psom sicer ni velik dela, je pa neka obveznost in ne moreš (če si sam) kar nekam oditi za par dni, če ti paše.
hej norci :)
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 08. Feb. 2016 17:17

V bistvu bo to leto (enkrat maja, če se ne motim) stara 21, 5 ali 6 let sem mela ko sem jo dobila.
Se pa kar dobro drži, samo malce je že zmedena pa slabše vidi in sliši. Joj že vem kako mi bo težko jo dat uspavat. :cry:
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 11. Feb. 2016 18:36

Sarissima napisal/-a:obleka: seksi nove kavbojke


joj to bi pa rad videl :D [drools in lust]

aja ej kako je pa z unimi hlačami ki si jih kupila pa so imele nek čuden vonj? :)
hej norci :)
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 11. Feb. 2016 19:28

Awwww, kako lepo da te skrbijo moje hlače slovenc :D.

Oprala sem jih baziljonkrat, totalno so se sprale na sivo, tako da jih nimam za fensi zadeve. So pa še vedno hude :D
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 11. Feb. 2016 19:36

obožujem ženske hlače :hearts: me prav zanima kakšne so, in ene in druge :D

me veseli da si rešila problem :) sem se že bal da si jih stran vrgla.
hej norci :)
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 11. Feb. 2016 19:43

Sarissima - Slika
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 13. Feb. 2016 8:11

cauliflower napisal/-a:Mogoče je to, da nimam rada živali, malo huda trditev, samo nisem navdušena nad njimi. Me ne motijo, dokler se mi ni treba ukvarjati z njimi. Naj bodo, svet brez živali bi bil pust. Nimam jih pa tako rada, da bi sama imela kakšno od njih doma ali da bi hodila v živalski vrt ...


V bistvu v ZOO hodijo ljudje ki NE marajo živali. Samo toliko... Tisti, ki imajo živali radi, vedo, da živali ne spadajo ne ZOO-je in akvarije in tudi tega ne podpirajo.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 13. Feb. 2016 10:39

Meni je pa ta gonja proti ZOOjem neumna, ZOOji so imeli vedno namen pokazati živali človeku ki ni ekonomsko dovolj močan da bi potoval v dele sveta kjer bi videl te živali v naravnemu habitatu. Obenem je pomembna tudi zaščita nekaterih vrst pred izumrtjem, ali da jih pokupijo Kitajci za svoje čajčke.

Raje naj se poskrbi da imajo te živali dobre pogoje za življenje.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 13. Feb. 2016 11:22

^ Prvi razlog, zakaj bi imeli zivalske vrtove, je butast. Ce nimam denarja, da grem v Afriko slone gledat, jih bom pac na televiziji gledala. Sloni niso dolzni trpet v majhnih ograjah, ker jih pac hocem videt.
Drugo so programi za proucevanje in dejansko ohranjanje vrst. Ampak tu spet vecinoma popravljamo, kar smo sami zajebali.
Uporabniški avatar
Picatinny
Picatinny 1. stopnje
Prispevkov: 452
Na forumu od: 19. 8. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Picatinny » 13. Feb. 2016 13:32

_patchouli_ napisal/-a:^ Prvi razlog, zakaj bi imeli zivalske vrtove, je butast. Ce nimam denarja, da grem v Afriko slone gledat, jih bom pac na televiziji gledala. Sloni niso dolzni trpet v majhnih ograjah, ker jih pac hocem videt.
Drugo so programi za proucevanje in dejansko ohranjanje vrst. Ampak tu spet vecinoma popravljamo, kar smo sami zajebali.


televizija pa v živo ni eno in isto...aja, k sreči so se v uadnjem času razmere v zoo-jih, vsaj v evropi zelo izboljšale in 'tesnih' kletk in 'majnih' ograd je vse manj...tam eni kači je pa itak vseeno...al pa kakšnemu hrošču, pajku
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 13. Feb. 2016 19:46

Led Zeppelin napisal/-a:Meni je pa ta gonja proti ZOOjem neumna, ZOOji so imeli vedno namen pokazati živali človeku ki ni ekonomsko dovolj močan da bi potoval v dele sveta kjer bi videl te živali v naravnemu habitatu. Obenem je pomembna tudi zaščita nekaterih vrst pred izumrtjem, ali da jih pokupijo Kitajci za svoje čajčke.

Raje naj se poskrbi da imajo te živali dobre pogoje za življenje.


Če si res želiš videti slona, si pač postaviš za enega od ciljev da vidiš slona in usmeriš vso energijo in odvečen denar v to. Pa če prišparaš samo deset eur na mesec boš nekoč imel dovolj. Če tega nisi pripravljen narediti, potem očitno želja ni dovolj velika in ni potrebno da slon trpi zaradi tega.

Zooji so poslali zabava za množice. Lagala bi, če bi rekla da nikoli nisem bila v Zooju, ampak z leti sem vse bolj osveščena in menim da so ZOOJI nesmiselni. Ni lepšega kot sedeti nekje v kampu v divjini ob ognju in opazovati divje živali v njihovem naravnem okolju. S tem pridobijo živali in domačini, ki bolj ščitijo naravno okolje, ker od tega živijo. Torej pomagaš živalim in ljudem s svojim obiskom.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 13. Feb. 2016 20:11

meni se pa ne zdi tako hudo.. če je velik prostora, če dobro skrbijo za žival, ni problema. živali je vseeno in se privadi, važno ji je da ima hrano, da se giblje. res je da tudi žival rabi čas, da se privadi novega okolja, ampak ga sčasoma sprejme, ni tako da se usede v kot in grunta "joj kok bi jaz zdajle bila v divjini svobodna.."
poleg tega je življenjska doba živali v živalskem vrtu nekajkrat daljša. ni pa naravno, seveda. ampak v zoojih je po le nekaj primerkov, ne pa cele populacije.
medvedi panda npr. so skoraj vsi v ujetništvu, ampak v naravi bi že zdavnaj izumrli. in tudi veliko drugih vrst.

problem je v tem, da bi zooji morali bit izključno izobraževanju in opazovanju, glavno osredotočenje pa na čimboljši približek okolja naravnemu. ne pa kot zabava obiskovalcem, da čim več denarja zapravijo - tako kot povsod drugje je dobiček glavni razlog, in to je glavni problem celotne kulture, ne samo zoojev.
hej norci :)
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 13. Feb. 2016 20:21

Folk, ZOOji bodo obstajali, ker je folk prelen in noče iti tja "kjer so mušice", zatorej se raje poslužujmo kompromisov, svet je lepši in bolj obvladljiv tako.

Poskrbimo da bo stanje v ZOOjih na nivoju, in je to to.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov