Nujno potrebujem! (info, linki, pomoč...) #9

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Jen
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 4. 7. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Jen » 17. Jul. 2014 17:43

It`s me, again! :D Ker mam časa več kot preveč (to je vbistvu slaba stvar), bi rada po dolgih letih pavze spet začela igrati tenis. Nazadnje sem ga igrala pri 9 letih z očetom, zdaj doma nimamo več niti loparjev niti ničesar, zato bi šla v en teniški klub nedaleč vstran od mene. Preden grem tja in se morebiti osmešim :oops: , me zanima, če se v teh običajnih teniških klubih (gre za klub v manjšem mestecu) kaj plača, če igraš tenis na njihovi površini? Prav tako me zanima, če imajo morda na voljo loparje in žogice, ali to ni nuja oz. je odvisno od posameznega kluba?
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 24. Jul. 2014 20:01

NOVO & NUJNO

:) Ve kera, kje se da dobit poceni zenske gumijaste skornje? Pa da niso lih tisti vojasko zeleni..

(a Tedi ma tud to? :D )
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 24. Jul. 2014 21:17

V mani so jih imeli še slab mesec nazaj. Lepe na rožice in dežničke.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 26. Jul. 2014 0:15

Hvala, bom pocekirala :)

In pa premikam:

Bresquica napisal/-a:Ojla. Ima kdo izkušnje s prevzemom z odkupom pošiljk? Kako to gre?
Uporabniški avatar
delfinchek
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 439
Na forumu od: 3. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a delfinchek » 26. Jul. 2014 13:16

Ko ti kurir prinese pošiljko, mu plačaš in se podpišeš, on ti pa da paket.
Uporabniški avatar
Jen
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 4. 7. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Jen » 28. Jul. 2014 11:26

Rada bi dala razviti slike, a tako, da jih pošljem nekemu fotografskemu studio po e-mailu oz. naložim preko spleta in jih dobim po pošti ali grem dvignit tja. Ker slik nisem dala razvijat že 100 let :) , me zanima kje je to možno. Obstajajo kakšne spletne strani za ta namen? Kar je pomembno, je to, da so slike kvalitetno razvite, saj bo kvaliteta slik v veliki meri odvisna od tega, ali dobim neko delo ali ne. Fotoaparat, s katerim so narejene slike, je zelo dober, zato je drugi del odvisen od tega kako bodo razvite.
Uporabniški avatar
desigual
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 118
Na forumu od: 30. 11. 2009
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a desigual » 28. Jul. 2014 12:04

Jaz uporabljam kar program od pošte slovenije. Si ga naložiš preko njihove spletne strani. Tudi sama imam dober fotoaparat in sem že večkrat naročila slike, so bile vedno lepe - živih barv. Lahko si izbiraš tudi ralične dimenzije slik. Ko naročiš ti poštar prinese na dom in mu plačaš. Milsim da v roku 3 delovnih dni.
"I could never take a chance, on loosing love to find romance."
Uporabniški avatar
Jen
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 4. 7. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Jen » 28. Jul. 2014 20:37

Super, hvala ti! :wink:
Lilah
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 402
Na forumu od: 14. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lilah » 28. Jul. 2014 23:30

NUJNO rabim pomoč pri Wordu!! Rada bi naredila alineje z drugim znakcem kot je klasičen pomišljaj, se pravi namesto
-
-
-
bi rada imela kakšno drugo izbiro. Nikakor ne najdem te opcije v Wordu 2007. Help?
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 29. Jul. 2014 10:11

Klikni na desno stran miške in se ti pokaže izmed drugim opcija Oznake. Tam imaš potem poljubno za izbirat kako želiš označiti alineje.
Wilma
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 25
Na forumu od: 26. 2. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Wilma » 31. Jul. 2014 14:49

Danes sem bila na razgovoru za redno zaposlitev in me je šef vprašal kolikšno plačo pričakujem. To mi je ful hecno vprašanje, ker itak noben šef tega ne vpraša zato, da bi se pogajal s tabo oz. ti kot potencialni delavec z njim, pač pa da preveri kakšna imaš pričakovanja ali kaj jaz vem kaj. In sem rekla, da v teh časih verjetno lahko pričakujem bolj neko minimalno plačo. No, potem se je nasmehnil in vprašal koliko sem imela plačano v prejšnjih službah v strežbi, pa sem rekla da 4€ na uro (ampak je šlo za študentsko delo) in potem mi je rekel, da bom mela tudi tukaj 4€ na uro, od tega bom delala samo 3-4x tedensko, ker je lokal odprt samo v popoldanskem času in dela poleg mene še ena redno zaposlena in ena študentka (v bodoče). Potem sem si kalkulirala, da to ne nanese niti minimalne plače. A ni min. plača tam okoli 600eur neto? Tu bi zaslužila (3x tedensko) cca. 385eur, za 4x tedensko pa 512eur, ampak to samo v primeru, da bi kak teden dejansko delala 4x tedensko, ker teden žal nima 8 dni ampak 7 (pa dve redno zaposleni).

A je to OK ali po zakonu moraš biti redno zaposlen plačan vsaj minimalko? Se ne razumem na to, ker bi bila to moja prva redna zaposlitev. Embarassed

Aja, pa še to me zanima. Ta šef zahteva, da se prijavim na Zavod, ker bo dobil zaradi mene od države subvencijo (čeprav moraš za to bit vsaj pol leta pred zaposlitvijo prijavljen na Zavodu, ali ne?), ampak nisem več prijavljena, ker so me skos pošiljali na neke delovne preizkuse brez plačila in sem svetovalki javila, da me lahko izpišejo (itak nisem prejemala socialne, ker nisem zaprosila zanjo in sem si zavarovanje v vsakem primeru plačevala sama, od Zavoda pa imela kratkomalo nič). A to pomeni, da me v drugem kraju Zavod ne more znova sprejeti? Izpisali so me v začetku julija.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 01. Avg. 2014 8:03

Heh, mene so na zadnjih treh razgovorih vprašali za pričakovano plačilo in v tretje sem se že naučila, da rečem malo več, kot sem pripravljena sprejet, ker če sem prišla do faze, kjer se pogovarjamo o plačilu, me najbrž ne bodo zavrnili, ker zahtevam preveč. Itak so vsi trije delodajalci nato mojo številko malo znižali, kultura barantanja pač :)
Kakorkoli, minimalno plačilo moraš dobiti za polni delovni čas, ti pa ne boš delala polnega delovnega časa. Pretvori v 40 (ali koliko že pač je v Sloveniji) urni delovnik in boš videla, koliko je, za orientacijo.
Na zavod se pa lahko spet prijaviš, čeprav si se odjavila.
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 02. Avg. 2014 5:49

Ponavadi delodajalec to vpraša zato da vidi če sta približno na istem oz. da mu ni treba plačati več kot pričakuješ. Če si se že tako zmenila, delaj nekaj časa in po nekaj mesecih lahko zaprosiš za več denarja. Je pa tako kot je napisala _patchouli_ , če ne delaš 40 ur na teden, potem ti ne pripada polna plača.
elektrobum
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 216
Na forumu od: 15. 7. 2012
Kraj: Štajerska

Neprebrana objavaNapisal/-a elektrobum » 05. Avg. 2014 21:10

... :)
Zadnjič spremenil elektrobum, dne 02. Nov. 2014 15:12, skupaj popravljeno 1 krat.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo
Uporabniški avatar
PeggySue*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1956
Na forumu od: 18. 11. 2006
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a PeggySue* » 08. Avg. 2014 14:05

Tale temnopolti izvajalec je name naredil tak vtis,da bi rada od njega pogledala še kaj na You Tubu. Žal ne vem,ne za njegovo ime in priimek,niti za katero oddajo je šlo. Prepozna kdo vsaj voditelja,ali karkoli,da bi se dokopala do kake informacije? Tole je nekdo objavil na FB,zgolj posnetek in ničesar drugega..

https://www.facebook.com/photo.php?v=33 ... =3&theater

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov