Nujno potrebujem! (info, linki, pomoč...) #9

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
delfinchek
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 439
Na forumu od: 3. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a delfinchek » 17. Apr. 2014 0:55

Kako boš pa za pot nazaj spakirala? Razen, če boš pri nekomu doma, ki ima sesalnik.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 17. Apr. 2014 6:47

Jaz sem imela nekaj takega.

Ni cisto cisto vakuumsko, ampak ne rabis sesalnika in res kar dosti zmanjsa prostornino.
Uporabniški avatar
Cassiopeia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 42
Na forumu od: 14. 2. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Cassiopeia » 18. Apr. 2014 8:25

Hvala obema. :lach:

delfinchek, ne grem samo na potovanje, selim se za daljši čas, tako da to ne bo problem.

Imam še nekaj vprašanj, sem že čisto zmedena! :mad: Najprej letim z easyJet-om, vendar nikjer ne najdem predpisane teže, do katere ne doplačaš nič. Imela bom dva kovčka, enega teže 13kg, drugega 8kg. Oba ustrezata predpisanim meram. Ali bom karkoli od tega morala doplačati? Če ja, koliko me bo to udarilo po žepu? Prav tako bom imela eno večjo torbo kot ročno prtljago. Se plača tudi za to?

Zanima pa me tudi, ali imam kozmetiko lahko v ročni prtljagi. Nekje sem brala, da je po novem baje celo obvezno imeti vse tekočine (pod kar spadajo tako šamponi kot tudi mila in balzam za ustnice) v ročni prtljagi v zip lock vrečkicah. Te sem tudi nabavila (vsaka je 100ml, imela bom pa enih 5 vrečkic, da spravim vse potrebno noter, saj nosim tudi leče in se število izdelkov nekoliko poveča). Bo to ok ali mi bodo stvari zasegli in je vseeno treba imeti vse to v čekirani prtljagi? Moti me, da letim (na 2. letu) celih 7 in pol ur, in v tem času se bom sigurno hotela malo naspati, ker pa mam leče, bom po spanju rabila imeti pri sebi v ročni prtljagi kapljice. Kako je torej s temi tekočinami?
"I let them think what they want. If they care enough to bother with what I do, then I`m already better than them."
Marilyn Monroe
Uporabniški avatar
HuDoBa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 645
Na forumu od: 7. 5. 2008
Kraj: Prekmurje

Neprebrana objavaNapisal/-a HuDoBa » 18. Apr. 2014 9:04

floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 18. Apr. 2014 9:46

nazadnje, ko sem letela z easyjetom sem imela nujne kozmetične zadeve, vse v ročni prtljagi.

ampak nikoli na potovanje ne vlačim ful neke kozmetike, ker si jo pač na končni destinaciji kupim v prvi štacuni. vsaj tiste nujne dve zadevi, ostalega za krajši čas ne rabim. če greš za dlje časa je pa tako ali tako bolj smiselno kupovat kozmetiko tam. to kar v sloveniji prodajajo itak že vse na pamet poznaš, veš kolko awesome kulske kozmetike je na končni destinaciji :P
Uporabniški avatar
delfinchek
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 439
Na forumu od: 3. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a delfinchek » 18. Apr. 2014 10:06

Cassiopeia napisal/-a:
delfinchek, ne grem samo na potovanje, selim se za daljši čas, tako da to ne bo problem.



Ok, zdaj mi je pa jasno. :wink:

Drugače pa imaš lahko, kot je napisano na linku, le 1 kos ročne prtljage, vsak naslednji kos moraš doplačati.

Glede kozmetike: imaš lahko 1 prozorno zip bag. Posamezna flaška je lahko max 1 dcl, skupno pa max 1 liter. Sama sicer pogosto letim z Ryanair-om in ne z Easy Jet-om in so tam zelo strogi glede tega. Enkrat sem hotela "pretihotapit" eno malo večjo flaško (150 ml), pa so mi jo zasegli.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 18. Apr. 2014 10:14

Ojoj :D kje naj začnem...

Kovček boš morala VSAJ 1 doplačati. Imaš lahko 1 kos ročne prtljage brez doplačila, s predpisanimi merami (55×40×25- približno, mogoče tam 50×45 preveri) in ja, nujno mora bit takih mer in ne smeš met zdraven še torbico oz. mora bit v tem kovčku (so sicer izjeme, ko ti ne težijo, ampak neb hotla tvegat in delat vrste. Za drugi kovček si dokupi prtljago preko spleta (cca 20€, zopet približno, ne da se mi preverjat, lahko tud različne cene). Če bo ta torba zelo velika, boš morala oba kovčka oddat (sm vidla že folk, ki je doplačeval na letališčih in tam je vsaj ×2 cena). Lahko pa vse spraviš v en večji kovček in ga oddaš (20 kg je zgornja meja.

Tekočine...jasno piše, da imaš lahko v ročni prtljagi tekočine DO 100 ml, skupno kao 1l (oz. 1 vrečka! ne 5!). Tukaj so sicer manj strogi (je mel folk tud po 2, 5 pa zihr ne bo šlo čez. Maš tud izjeme, ko folk nima nič v vrečkah in pride čež in folk ki jim potem zarad tega cel kovček ven zmečejo in morjo na letališču dokupit vrečko in zapakirat, kar nad 100 ml pa vržejo stran. Pač, lahko se pride čes, ampak je bolj sreča, k realnost. Ne se zafrkavat s tem in delat vrste tistim, ki stojijo za tabo in oviraš.

Kapljice pa definitivno ne bodo problem. Upam da nism preveč zmedeno napisala... (me je pa delfinchek prehitela in lepš in krajš napisala :D )
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 19. Apr. 2014 0:36

Ce ti ne bodo tezili zaradi 5 vreckic za London, ti bodo pa sigurno pred letom za ZDA, ker tam pa se bolj podrobno cekirajo. Raje kupi litrsko vrecko in ne bos mela problemov; saj se jih povsod dobi (Mercator, Spar itd) in niso drage. Od kozmetike imej v carry-on samo to, kar potrebujes na letu, ostalo daj v cekirano prtljago. In kot je ze bilo omenjeno, ne jemlji sabo tega, kar ne rabis nujno, ker si lahko vse kupis na koncni destinaciji.

Pazi, da je eden od kovckov dovolj majhen, da ga bos lahko na letu v ZDA vzela na letalo kot carry-on, ker na cezoceanskih letih so cene za cekirano prtljago mnogo visje kot pri evropskih nizkocenovnikih. 1 kos lahko cekiras zastonj, za drugega pa placas 100 USD oz. 70 EUR. Kot carry-on lahko na letalo vzames kovcek, ki ga lahko pospravis v predal za prtljago in pa se en osebni kos (torbica laptop torba recimo). Za mere kovckov, ki so dovoljeni kot carry-on, si poglej na spletni strani letalske druzbe, s katero bos letela.
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
faktom
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 21. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a faktom » 21. Apr. 2014 16:05

Zdravo!V petek moram v Ljubljano na inštitut Jožeta Štefana.Sem iz Postojne.Tako,da grem z vlakom in ali s prevozi.org ker z avtom se mi ne splača.
Ko pridem v Ljubljano,na želežniško glavno.Na katero trolo moram iti?Hvala
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 21. Apr. 2014 16:33

http://zemljevid.najdi.si/najdi/jamova%2039

tu maš označeno katere trole vozijo v bližino (obkljukaj mestni potniški promet tam desno v tabeli)....

1ka te pripelje ful blizu, ampak moreš do postaje lev (oz nasproti hotela lev). druga opcija je 6ka, ki gre iz bavarskega dvora (postaja pred mercatorjem) do postaje stan in dom
Uporabniški avatar
Ewyx
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 197
Na forumu od: 15. 12. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ewyx » 21. Apr. 2014 18:46

Če se ti ne da pešačit do 1ke (pri Levu ali pri Konzorciju), greš na Železniški postaji lahko tud na 2, 9 ali 27 in prestopiš pri Pošti/Konzorciju :)
See I'm so far off the map the sun is shining... :fluffy:
ahmeddieret
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 21. 4. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a ahmeddieret » 21. Apr. 2014 22:13

živjo, naredila sem svoj ohranjevalnik zaslona na temo muc in ponijev :oops:

prosim povejte kaj si mislite :roll: ??

https://dl.dropboxusercontent.com/s/oq0 ... 6cIBcBEmqg
Uporabniški avatar
PeggySue*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1956
Na forumu od: 18. 11. 2006
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a PeggySue* » 25. Apr. 2014 19:21

Nisem vedla,kam tole vprašat,pa mislim,da bo tukaj kar uredu
Kdo je tole,mislim,da je igralec,tole sliko našla,imena pa ne,všečen tipček...
Slika
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 26. Apr. 2014 0:30

http://www.imdb.com/name/nm1670029/

če boš še kdaj kaj iskala po slikah....google ima možnost iskanja slik :)
Feist.
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 461
Na forumu od: 10. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Feist. » 01. Maj. 2014 21:43

Novo!

Zanima me, ali si kdo naroča pakete na sosednjo mejo, z razlogom, da bi se izognil stroškom carinjenja, baje so so severni sosedi tudi manj strožji kar se tiče predpisov. Zanima me, kam si naročate oz. kateri naslov vpišete kot naslov dostave. Hvala :)

And then she'd say, it's Ok, I got lost on the way but I'm a supergirl, and supergirls don't cry.
And then she'd say, it's alright, I got home late last night, but I'm a supergirl, and supergirls just fly.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]