Laserska odprava dioptrije

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Si želiš lasersko odpraviti svojo dioptrijo?

Da.
3
60%
Ne.
0
Brez glasov
Bi, pa si ne upam.
0
Brez glasov
Bi, pa nimam denarja.
2
40%
Skupaj glasov : 5

Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 18. Maj. 2011 14:58

Ima kdo izkušnje oz je slišal kaka dobra priporočila? Dobila sem napotnico za prvi pregled in se sedaj odločam kam it, pa me zanimajo mnenja.
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
Uporabniški avatar
flesherka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 675
Na forumu od: 24. 3. 2008
Kraj: maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a flesherka_ » 18. Maj. 2011 17:03

Kolegica je nameravala iti, pa koliko mi je povedala, poznam le nekaj dejstev:

-dioptrija mora biti konstantna - vsaj 1 leto brez sprememb
-vse je samoplačniško
-ni zagotovljenih rezultatov

Mogoče kaj od tega ne drži.
ONCE YOU GO PINK, YOU NEVER GO BLING...
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 18. Maj. 2011 17:12

Ne sej ubistvu me ne zanimajo podatki o operaciji, to sem se že orng pozanimala, zanima me bolj h komu od ponudnikov pri nas naj grem na pregled, če je kdo slišal kakšno mnenje o določenem ponudniku.
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
funny baby
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 299
Na forumu od: 23. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a funny baby » 12. Feb. 2012 20:02

No jst SE VEDNO cakam na to operacijo. Me pa se nekaj zanima. Ce kdo ve, kdaj poklicejo za operacijo, v katerem delu dneva? Ker sem v januarju zgresila en klic, pa sele sedaj opazila. Pa mi je zdej mal bed, ce so slucajno oni klical. Je mozno, da klicejo tudi zvecer po 20uri? In da poklicejo samo 1x ? Mislim, ce se ne oglasis, mislite, da bi poklicali se 1x ?
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 12. Feb. 2012 21:31

^^Dvomim, da so te tako pozno klicali. Za take 'uradne' zadeve dvomim, da se opravljajo klici po 20h.
Nyree
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 125
Na forumu od: 23. 10. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Nyree » 16. Feb. 2012 15:24

Jaz sem imela to operacijo (škiljenje), ker mi je oko uhajalo navzven, ko sem bila utrujena (na eno oko imam 100% vid, na drugo pa vidim le prve 3 vrstice zaradi poškodbe v otroštvu-in ker zdravo prevzema večino funkcij postaja "bolano" vedno bolj "leno"). Na operacijo sem čakala okoli 8mesecev (se mi zdi, je že nekaj let od tega). Operirala me je dr. Dragica Kosec (ki je tudi sicer moja zdravnica že..hm.. malo več kot 17 let), o kateri imam za povedat le najboljše. Je dobra v tem kar počne, pozorna do pacientov,..
Sam potek-tako kot je povedala barbie_girl_85, zjutro predmedikacija po kateri sem bila prijetno zaspano-zadeta in zato VELIKO VELIKO manj živčna. Anastezijo sem dobila v žilo in od vseh posegov do sedaj (bila sem velikokrat operirana) je bila tokrat edina, ki me je pekla (kot bi nekaj vročega ubrizgal v žilo)-a ne skrbi, traja le tiste 4sekunde predn zaspiš.

Če maš še kako vprašanje, povej. Žal, dosti izkušenj iz tega področja.
funny baby
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 299
Na forumu od: 23. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a funny baby » 18. Feb. 2012 14:30

Hvala Nyree :)
Ja sej jst sem tudi ze bila operirana skiljenje, ampak pri 5 letih. Ampak to je ze tako dolgo nazaj, da se skoraj nic ne spomnim. Spomnim se tega, da nisem dobila anestezije v zilo, ampak preko maske. In spomnim se tudi tega, da je tista masko tako smrdela, da sem jo odmikala in so me potem morale 2 sestre drzat za roke. Edino to se spomnim kot bi bilo vceraj :)
No zdaj pa cakam vsega skupaj ze 3 leta in 4 mesece na operacijo. Najprej sem bila na prvem pregledu kjer so mi najprej dali prizme (za ugotavljanje dvojnega vida). Nato sem prisla na pregled, ce so prizme vredu, ce ne vidim dvojno... in takrat so mi dali papirje za mojo zdravnico (nekaksen vprasalnik o boleznih itd...), mi rekli, da me poklicejo, da grem potem k svoji zdravnici po napotnico itd. No takrat sem cakala vec kot 1 leto nakar mi poslejo po posti za pregled. No, pridem tja in mi recejo, da bi bila ze na vrsti za operacijo, ce ne bi bila zdravnica na porodniski. No takrat so mi dali nove papirje in evo od takrat cakam ze spet 1 leto in 4 mesece.
Uporabniški avatar
Tananda
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 619
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tananda » 13. Maj. 2012 21:36

Obujam temo, ker me zanima, če je kdo na forumu šel na to operacijo, kam in kakšni so vtisi.
Se bolj splača it v tujino (je ceneje kot v Slo)? Vse me zanima v glavnem. :)
Because I can.
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 16. Maj. 2012 17:12

Helou, jaz sem bila pred 2 mesecema na kliniki Svijetlost v zagrebu...ful zadovoljna z vsem, še najbolj pa z dejstvom, da nimam več dioptrije :) Če te kej posebi zanima, kr vpraši....
Uporabniški avatar
Tananda
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 619
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tananda » 16. Maj. 2012 21:50

Js bi šla, ampak me je kar strah po vseh teh straneh, ki opisujejo komplikacije po več letih po operaciji (npr. http://www.lasikcomplications.com). Koliko dioptrije so ti odstranili in koliko te je stalo?:)
Because I can.
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 17. Maj. 2012 6:31

odg na zs :)
Uporabniški avatar
HuDoBa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 645
Na forumu od: 7. 5. 2008
Kraj: Prekmurje

Neprebrana objavaNapisal/-a HuDoBa » 17. Maj. 2012 13:59

^^Zakaj pa na zs? Te stvari npr tudi mene zanimajo... :)
Raziskava
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 28. 5. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Raziskava » 28. Maj. 2015 10:10

Za klinike, katere se ukvarjajo z lasersko odpravo dioptrije ter drugimi očesnimi operacijami, nismo nikjer zasledili mnenj, nekakšne raziskave, ocene klinik ali karkoli podobnega, na podlagi katerega bi si lahko vsi zainteresirani za operacijo pridobili oceno oz. mnenje, kako se obnesejo klinike tudi v praksi. Torej, ali se bodo po operaciji znebili očal, ali se jim bo morda vid še poslabšal.

Verjetno vse zainteresirane, da bi si odstranili dioptrijo z lasersko operacijo zanima predvsem kvaliteta operacij oz. kako so bile različne klinike uspešne na podlagi preteklih operacij.

Iz tega razloga pozivamo vse osebe, ki so že bile na katerikoli očesni operaciji, da nam podajo mnenje, v kateri kliniki so opravili poseg in ali je bil poseg uspešen.

Svoje mnenje prosimo pošljite na raziskava@primerjajte.com

Ko boste poslali e-pošto, vas bomo pozvali k identifikaciji (osebni dokument) ter poslali vprašalnik. Brez skrbi – vaših podatkov ne bomo nikoli nikomur posredovali. Torej lahko brez posledic poveste tudi, če ste morebiti imeli slabe izkušnje z kliniko.

Vsem se zahvaljujemo za pomoč.

ekipa Informacija d.o.o.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov