Menstruacija-žensko prekletstvo

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

vilamalina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 18
Na forumu od: 13. 11. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a vilamalina » 11. Jan. 2014 13:23

Jaz pa imam očitno zelo močno m., še posebaj ponoči... - vedno imam tampon in nočni vložek, pa mi čisto zmeraj skoz pride če si ne nastavim budilke sredi noči in takrat zamenjam... In je res noro moteče posebaj na kakšnih izletih ali pa taborjenju ob 3 ponoči iskati wc... :/

samo po drugi strani pa skoraj nimam krčev, oz. so zanemarljivi, tako da se najbrž nimam kaj pritoževat.
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 11. Jan. 2014 22:49

Odkar pijem maco, sem bila prvič v življenju brez takih groznih bolečin, da nisem rabila uzeti tablete in it spat. Je bila pa M tako zelo močna, da sem morala tampon menjati vsaki dve uri. Bomo vidli naslednji mesec.
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 11. Jan. 2014 23:25

Sta ze poskusili menstrualno skodelico? Vecina skodelic drzi 25-30 ml krvi, medtem ko vlozek ali tampon samo od 5-15 ml, odvisno od velikosti.
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
vilamalina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 18
Na forumu od: 13. 11. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a vilamalina » 12. Jan. 2014 0:32

Precej resno razmišljam o nakupu, samo če rečemo da mi premoči tako tampon kot vložek in ima vsak 15 ml "zmogljivosti" skodelica pa 30ml, potem je najbrž preveč napolnjena in "se zna zgoditi masaker" ko je daješ ven?

+ v šoli bi jo bilo precej nadležno prazniti in če bi se napolnila prej kot v 9ih urah, potem mi je lažje imeti tampone in jih pač menjati vsaki 2 uri....

tako da sem še precej neodločena, ker mi je 30€ (če se mi zadeva izkaže za neuporabno) škoda dati...
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 12. Jan. 2014 0:57

15ml so tisti ultra maxi super vpojni, pac tisti najvecji, kar se jih da dobit, kar pa dvomim, da uporabljas. Obicajni regular tamponi so nekje 5 ml. Vsaj za ponoci bi ti verjetno prav prisla, da ti ni treba vstajat sredi noci.
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 12. Jan. 2014 17:39

jaz jo imam, ampak ker sem imela tokrat tako zelo močno M, sem jo rabila praznit na 3-4ure in sem zato raje uporabila tampon (+mela sem daljše nohte kot ponavadi in sem se vsakič vščipnila, tako da me je še bolelo zraven pol dneva + to M sem imela velike težave z vsavljanjem in kombinacija vsega je bil tampon rešitev).

mi je pa čudno, tampon mi je "zdržal" 2-3ure, skodelica pa 3-4. Sicer skodelico praznim na cca 6ur prvi dan M, ostale dni mi zdrži več.
petrazalokar
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 1. 4. 2012
Kraj: šentjernej

Neprebrana objavaNapisal/-a petrazalokar » 11. Apr. 2014 1:48

hejj.. no men je zdajšna res pravo preklestvo... stara sem 19 let.. in sicer niimam menstruacije kot vedno..ampak samo par kapljic pa še ta kri je črna.. mogoče ve kdo za kaj do tega pride in kaj naj storim..prov groznno se počutim
look on the bright side :)
Uporabniški avatar
Ewyx
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 197
Na forumu od: 15. 12. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ewyx » 11. Apr. 2014 2:19

Možno, da ti kri oksidira, ker predolgo zastaja notr (sploh ker praviš, da je je čist mal)
See I'm so far off the map the sun is shining... :fluffy:
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 11. Apr. 2014 11:52

Najboljše da greš k ginekologu in vprašaš!
petrazalokar
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 1. 4. 2012
Kraj: šentjernej

Neprebrana objavaNapisal/-a petrazalokar » 11. Apr. 2014 14:37

no sem prebrala, da je normlano da je kdaj pa kdaj tako...dokler ni zaporedoma je vredu..bom čakala do naslednje :)
look on the bright side :)
Uporabniški avatar
lipgloss
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 338
Na forumu od: 24. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lipgloss » 22. Jul. 2014 16:46

Meni edino še menstrualna skodelica pomaga pri močnih krvavitvah (res krvavim) in do sedaj je še čisto vsaka navdušena nad skodelico, tako da res spremeni življenje ! opogumite se, ker se splača.
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 22. Jul. 2014 17:37

Meni se kdaj zgodi, da imam prvi dan res močno M (tampon na dve uri) in moram skodelico ravno tako zelo pogosto praznit.. :tot:
Uporabniški avatar
lipgloss
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 338
Na forumu od: 24. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lipgloss » 23. Jul. 2014 11:03

Jaz imam model 2 in res zdrži, 30 ml :)
Uporabniški avatar
strawberry.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 59
Na forumu od: 11. 11. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a strawberry. » 29. Jul. 2014 11:49

menstruacija je res prokletstvo.. :?
začela sem z jemanjem kt prvi dan menstruacije, prvi in drugi dan je bila krvavitev rdeča in normalno močna, tretji dan pa zelo šibka in rjava..je to posledica jemanja kt?
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 11. Apr. 2015 11:41

Dokler boste na M gledale kot na prekletstvo, bo to res za vas prekletstvo!

Sama gledam na M pozitivno, telo se čisti, kar je super :)
Jo sprejemam, je del mene. Ženske smo pred M in med njo bolj intuitivne, lažje se povežemo s seboj.

O krčih bi lahko napisala magisterij, saj sem dala skos bruhanje od bolečin vsak mesec, tudi drisko, marsikaj... Z delom na sebi in podporo moškega, ki veliko dela na sebi, pa se je to spremenilo in ne bruham več, krči pa so samo senca tega kar sem včasih doživljala. Pomaga pogovor z nekom, ki te bo navedel na razmišljanje zakaj te boli, raziskovanje sebe, sprejemanje svojega telesa in sebe kot ženske...

Uporabljam naravne vložke, saj moja M traja 3-4 dni, zna biti močna (odvisno od meseca), tako da včasih gre skozi vložek po postelji, če se ne zbudim in vložka ne zamenjam, ampak to je samo prva 2 dni kriza, potem skoraj nič več :) S lunetko se mi ne da ukvarjat, saj nimam volje in energije za prekuhavanje in podobno, vložek mi je najbolj enostavna opcija.
Zadnjič spremenil čuftika, dne 11. Apr. 2015 12:40, skupaj popravljeno 1 krat.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]

cron