Poroka

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Candy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 39
Na forumu od: 26. 8. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Candy » 31. Jan. 2015 21:10

*Lani* napisal/-a:
Candy napisal/-a:tisti ki si ne želite poroke razumem, vendar da imate izgovor: " ne rabiva kosa papirja blablabla" to pa ne. Zdi se mi nekaj najlepšega ko fant postane mož, tisti občutek "za vedno moj" juuj *__* in obratno seveda.


Meni pa niste jasni taki, ki, ko dobite en kos papirja in z njim odobravanje družbe, države in po možnosti še cerkve, naenkrat dobite občutek, da boste za vedno ljubili neko osebo in ona vas, preden ste dobili točno ta kos papirja, ki vam je dal odobravanje vseh teh inštitucij, pa ga niste imeli. :D


zakaj misliš da rabim odobravanje drugih zato da se poročim oz. ko se poročim se dobi odobravanje? ne. poročila bi se ZASE NE ZARADI DRUGIH. kakšno odobravanje? se ženim zaradi službe,..?
ta kos papirja je zaobljuba pred bogom in pred bodočima nama dvema.
I don't care what you think about me.
I don't think about you at all.
*Lani*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 401
Na forumu od: 1. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a *Lani* » 01. Feb. 2015 3:34

Ker je edina dejanska razlika med tem, če imate papir ali ne, da s papirjem dobite še odobravanje drugih, predvsem države in cerkve. Mi pač niste jasni taki, ki brez nekega papirja nimate občutka, da boste za vedno neko osebo ljubili in ona vas, s papirjem pa ga nenadoma imate. :D
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 01. Feb. 2015 10:39

Js pa ne razumem, kako je možno, da po 19ih straneh teme Lani še vedno ne razume, da smo si ljudje različni.
Maš rada krofe? Kul. Se ti zdijo krofi mastni in ogabni? Tudi prav.
Give it a rest.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Candy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 39
Na forumu od: 26. 8. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Candy » 01. Feb. 2015 11:38

se strinjam s Sarissimo. Tukaj se izraža mnenje in sprejema drugačna. Ne napadat če ljudje ne mislijo enako. O.o
I don't care what you think about me.
I don't think about you at all.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 01. Feb. 2015 12:56

Sj noben ne napada no.. :D
It was forever..but it didnt last long..
*Lani*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 401
Na forumu od: 1. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a *Lani* » 01. Feb. 2015 19:21

Ja, ja, Sarissima, jaz že devetnajst strani vztrajno berem to neskončno zanimivo temo o porokah in zdaj nazadnje še pišem, da mi je jasno, da si vsi v intimnih zvezah ne želite istega kot jaz, a da imate za to svoje razloge, to pa ne gre. Aja, ne, tega nisem napisala jaz, sem pa odgovorila osebi, ki je napisala, da ve, da si začuda vsi ne želimo istega kot ona, da imamo svoje razloge, ki so v nasprotju z njenimi, in da ja, to gre. :D :D
Uporabniški avatar
cauliflower
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 482
Na forumu od: 26. 12. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a cauliflower » 25. Feb. 2015 15:31

https://vimeo.com/107416411

Čudovito :hearts:

Meni so take poroke všeč, ki so čisto nekaj posebnega - daleč od običajne poroke (cerkvena in civilna poroka + ohcet potem). Samo midva in nekaj bližnjih sorodnikov/prijateljev. Nobenih komplikacij z obleko in čevlji, okrasitvijo, izborom jedilnika, glasbe, načrtovanjem večernega programa itd. Je pa verjetno pri tej veliko drugega načrtovanja in usklajevanja, ampak dobro...to paše zraven :D
I'm just ... happy.
I've never felt that before.
I'm just exactly where I want to be.

(Eternal Sunshine of the Spotless Mind )
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 26. Feb. 2015 1:05

Waaaaaaaaa kako lušno! Sploh če sta oba navdušena hikerja/hribolazca.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 26. Feb. 2015 17:07

ma meni se to zdi ful enih komplikacij :D

ful enih priprav, opreme, cela snemalna ekipa, da kao pol izapde vse simpl.

ampak ja, sej sta kjut :)
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 26. Feb. 2015 17:30

Mah kaj, lepo ruzak...notri cote, kolega z DSLRjem in mikrofonom in je to to.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 13. Apr. 2015 8:42

Če bi se poročila, ne bi delala velike zabave (npr. 200 ali 300 povabljencev), ker sem na takšnih porokah bila in mi to ni všeč - preveč ljudi, vabi se tut 5. koleno in maldoporočenca niti ne poznata vseh sorodnikov in povabljencev. Taka poroka je tudi nenormalno draga, cca. 30.000 evrov. Tut organizacija velike poroke ni od muh, pri eni sem sodelovala in je veliko glavobola in bolj malo užitka na koncu.

Jz bi organizirala mini feštico ali pa samo večerjo, s prijetno glasbo, za tam max. 20 - 30 ljudi, samo najboljši frendi, priče in starši, nobenih drugih sorodnikov :)

Seveda moji sorodniki pričakujejo da jim vrnem povabilo na poroko, ampak to je njihov problem, mene to ne obremenjuje :)
Smešne so mi poroke, ko so otroci že res veliki, najstniki, se ata in mama poročita v crkvi, kjer župnik začne bluzit kako mladoporočencema želi ploden zakon, vsem je pa jasno kot beli dan da več otrok ne bosta imela. Tudi to sem doživela in govorim iz izkušenj.
V lajfu sem bila na cca. 10 porok, v različnih državah, s različnimi navadami, od plesa z nevesto, do denarja za pogačo, do pevcev s starimi ljudskimi pesmami, do tega da prestopiš posodico z vodo, ki simbolizira veliko reko v okolici, od rožmarina do okraskov za na obleko, do pokanja s pištolo, skratka ni da ni... Od nobl poroke do poroke v šotoru, ob grozne glasbe, preglasne, do super zabav s tamburaši... Z vsako poroko, ki se jo udeležim, sem bolj prepričana da jz tega cirkusa ne bom delala.
Raje grem s tem denarjem na poročno potovanje.
Uporabniški avatar
Nucky
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 76
Na forumu od: 31. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Nucky » 19. Maj. 2015 15:29

Poroka je nepotrebna zadeva.. Metanje denarja skozi okno.. To je sam bullshit družbe, da se moraš poročiti.. Najprej denar za poroko, potem pa po možnosti še za ločitev.. Raje ta denar investiram npr v opremo v fletu, obleke za otroka ali karkol bolj pomembnega, kot nek kos papirja.. Samo nepotrebno sranje imaš..
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 19. Maj. 2015 17:03

Poroka naj bo taka kot si jo zamislita dva, ne samo ena.

Razumem da je poroka ženska stvar, in da o tem sanjate cel lajf...samo fak, včasih takšne slišim da me peče glava.

Najbolj pa mi je zabavno, ko se dva poročita, zmečeta 14k za poroko in se ločita po pol leta.

Ali pa še boljša ki sem jo slišal včeraj, en tip zaprosil eno našo po treh tednih, on pa nek Rus s polnimi žepi pa 14 let starejši. Bo vsaj keš kasirala naša punca :D.

Samo stvar ki je pa jaz definitivno ne bi hotel na poroki so te fore z nekimi igrami, krajami šopkov, dajanje denarja vaškim pubecom. Moj kolega se je veselo stepel z temi vaškimi pubeci ko so ukradli šopek. Ljubljana- Maribor 1-0. :lol:

V glavnem, jaz se bom poročil, če bom imel res rad eno, in bo to njena želja...meni ni nek big deal, nisem proti, nisem za...vseeno mi je. Ne bom pa dal evra več kot bi dal za en dober trip.

Če hoče ona veliko poroko...tamle maš banko, lepo si vzemi puf...in je to to, povej kdaj pridem in je to to.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
Nucky
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 76
Na forumu od: 31. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Nucky » 19. Maj. 2015 17:30

Led thats my boy :D podpišem se pod tvoj post :)
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 19. Maj. 2015 17:32

hehe, fanta, meni je isto škoda vsakega centa za poroko, pa nism škrta drugač. Ampak dat 10000 evrov, da bo cela žlahta jedla in pila celo noč pa res ne mislim. Plus obleka, šopek, kamerman, band, fotograf in ne vem kaj vse mora bit?

Na več porok ko grem, ugotavljam da je na vsaki isto s***, podobne igre, kraja šopka ali čevlja, pa je vseeno ali so poroke v Sloveniji ali tujini, princip je isti. Gledat kako je kdo oblečen, koliko denarja je kdo zapravil za darilo, sorry, meni je to mimo. Opravljanje in spraševanje kdaj se boš ti poročil :D :lol:
Nazadnje sm bla na poroki, zelo razkošni, oba sta nezaposlena in so starši financiral vse skupaj :rolleyes: Hrana na teh porokah, ko je 200-300 ljudi je itak srednja žalost, sploh če ne ješ mesa, ker obračajo različne živali na žaru in to je glavna jed. Tko, da sm dobila pohan sir in zelenjavo, najedla sm se, ne rečem, ni bil pa noben presežek. Isto milion tort, ma nobena top, da rečeš vzamem še en kos...
Potem še skrb pri zbiranju darila, kaj bom oblekla, frizura, make-up, leče... pa komu se to da? :D Kje se mi da likat ali kako drugo fizuro delat da bom ja lepa na fotkah? Mazat se, bit v visokih petah, ko me noge itak začnejo kmalu bolet?

Res je, da se imam luštno, ker si sama tako naredim, ampak mi je tut povabilo na poroko dostkrat kar malo mimo, ker bi morda raje takrat počela kaj drugega, ampak pač ne, ker se fucking pričakuje da prideš, sploh če si sorodnik. Mene te množične zadeve niso nikol impresionirale. Trobljenje in roza mašeljček na avtu, zmrzovanje v cerkvi, ko potem spijem 2 jegra da sploh pridem k sebi, ne vem no, men to niti ni nekaj preveč všeč. Ja in potem še lovljenje šopka in podvezice določa kdo se bo naslednji poročil, v tem je nujno potrebno sodelovat in vsakič molit da ti šopek ne prileti direkt v roke :D

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov