kdo/kaj vam gre na živce #3

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

vžigalica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 36
Na forumu od: 10. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a vžigalica » 25. Avg. 2015 5:25

- da sem se vstala ob 6h za brez veze...že spet
- sosedovi mulci, nevem kako je možno ampak vsakdan jih je več in potem se stalno derejo in nekaj zahtevajo, pa še nek vozek majo s katerim tako ropotajo da razmišljam da bi enkrat ponoč šla in kolesa dol pobrala
-da ni poletnega vremena
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 02. Sep. 2015 12:07

Da se to, da rečeš nekomu bolj suhemu ne dojema kot žalitev, če mu rečeš "pa ti ješ kaj??", če pa bi rekel debeli osebi "pa kaj ti toliko ješ", bi bili pa že vsi v luftu od užaljenosti. Pa da bi bila anoreksična, bi še razumela, ne pa da sem normalno suha in pojem toliko kot tista, ki mi to reče. Mogoče če bi malo kdaj športala in pazila KAJ poje, me ne bi spraševala tega :rolleyes:
Uporabniški avatar
Ash.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 525
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ash. » 04. Sep. 2015 19:46

To pa zato, ker je danes itak trend, da moraš biti suh, če si debel pa je itak na nek način sramotno, ker kao se ne prehranjuješ zdravo. In potem družba smatra, da ni žalitev, če nekomu rečeš ''dej malo več jej'', ker biti suh je itak super fino fajn. :lol:

Drugače pa mi gre na živce prehlad, ki sem se ga očitno nalezla od svoje kozmetičarke, ker sem začela smrkati in kihati par ur po tem, ko sem prišla od nje. :?
But if thought corrupts language, language can also corrupt thought. (George Orwell)
Uporabniški avatar
capo di banda
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 362
Na forumu od: 29. 1. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a capo di banda » 04. Sep. 2015 20:01

Kako kao ? saj če se ne prehranjuješ zdravo in premalo gibaš si debel tako lahko je to (malo vezo igra tudi metabolizem in dednost, samo z pravim jedilnikom tudi to ni ovira). Seveda edino izjeme katere so bolezensko debele.
Uporabniški avatar
Ash.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 525
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ash. » 04. Sep. 2015 20:37

No potem pa brez kao, ne mislim se zdaj spuščati v razloge, zakaj je nekdo debel. Geni pa vseeno verjamem, da imajo dosti zraven.

Je pa vsaj meni logično, da je večja žalitev, če nekomu rečeš, da je debel, kot pa da je suh, prav zaradi tega pogleda na debelost v moderni družbi (ne vem, lahko se nekaterim ne zdi tako). Saj če bi nas družba od malega vzgajala, češ ''fajn jejte, da boste lepo okrogli, ker je to tako lepo za pogledat'' bi bilo pa ravno obratno in bi se nam debeli ljudje zdeli lepi (kot je bilo v preteklosti).

Pa ne mislim zdaj na vsakega posameznika, češ da so itak vsakemu suhi ljudje lepši, ampak pišem bolj iz stališča družbe, kako je naravnana. Pa tudi mi je jasno, da je pojem debelost relativna.
But if thought corrupts language, language can also corrupt thought. (George Orwell)
_Lila_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 4. 9. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a _Lila_ » 06. Sep. 2015 16:45

Procent ljudi, ki so debeli predvsem ali zgolj zaradi bolezenskih razlogov, je zanemarljiv proti procentu debelosti zaradi lenobe oz. preprosto odločitve, da so raje debeli kot kaj naredijo zase (taki ki se s tem naj ne bi obremenjevali, čeprav se verjetno vsaj malo). Mene sploh ne briga koliko ima kdo kg, je pa res, da ni fer, da se suhim lahko komot (celo bežni znanci) reče v obraz "a ti kaj ješ" ipd., pa je žal ljudem (iz ne vem katerega razloga) logično, da to ni žalitev, za debele če bi ga vprašal zakaj toliko je in naj je manj, pa je. Double standards.

Na živce mi gre zahrbtnost.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7524
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 06. Sep. 2015 18:30

Dej dej ne nakladaj. Kaj pa ti veš o tujih ljudeh, da bi kar tako ocenjevala zakaj imajo preveč kg in da je razlog lenoba?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 07. Sep. 2015 12:27

Tema je kaj nam gre na živce. Dajmo obdržat komunikacijo na nivoju. :wink:
In ja, se strinjam, da je razlog za debelost ljudi lenoba, če nimajo problemov s ščitnico ipd.. Kaj bi pa lahko bilo drugo razlog temu? Da nimajo želje imeti lepše postave in biti bolj zdravi? :lol: O pomanjkanju časa pa nočem niti slišati. Jaz sem vmes tudi imela več kg, sem delala tedne in vikende tisti čas, ker sem rabila nekaj prihranit, pa sem našla čas tudi za gibanje in kuhanje bolj izbrane in zdrave hrane in shujšala 15kg ravno v času, ko sem bila najbolj zaposlena. Tako da ... ne o nakladanju.
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 07. Sep. 2015 17:17

^^ Mogoče je pa hayley mislila reč, da ne gre nujno za lenobo, ker gre (in pogosto tudi res gre!) za motnje hranjenja in/ali depresijo? Veliko debelih ni debelih samo zato, ker so leni, ampak prav iz zgoraj omenjenih razlogov: dobesedno ''jedo svoja čustva'' in to je ravno tako hud in resničen simptom čustvenih in duševnih težav kot recimo tesnoba, nervoza, nespečnost ... dajte, ne imet toliko predsodkov, no. :/

Na živce mi gre že to stresno obdobje, moram si nekako ''zamenjat perspektivo'' in videt reči spet kot izzive in ne kot breme - tudi če nimam časa, da se vmes spočijem. Takole pač je, žal ...
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7524
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 07. Sep. 2015 18:40

Je res kar je omenila MarijaNana, uglavnem vse drugo kot lenoba je možno.
Na živce mi gre kako eni projecirajo, si razlagajo in obsojajo samo iz lastnega jaza, lastnih izkušenj in lahko nimajo pojma kaj nekdo drug prestaja in da realnost ni samo tisto kar oni doživljajo in vidijo. Glede prenažiranja iz psihičnih razlogov pa ne samo, da ga lahko enačiš z ostalimi simptomi ampak se že tako ali tako to velikokrat samo po sebi dogaja vzporedno z njimi; napadi tesnob, ter ostalimi..vem to iz lastnih izkušenj..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 07. Sep. 2015 23:32

^^ Ja jaz vem pa ravno iz obratnega; ko sem zelo pod stresom se mi zgodi, da ne morem jest. Sem imela obdobja, ko sem prav hudo shujšala (pa nikoli nisem bila debela) ... :/
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7524
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 08. Sep. 2015 5:11

..ali pa to da prenehaš s treniranjem nekega športa, (skoraj) vsakodnevnimi intenzivnimi treningi, in se tvoje telo zelo težko navadi na nov,drugačen metabolizem..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 08. Sep. 2015 10:17

klepetalnica, punce, klepetalnica.
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 10. Sep. 2015 19:39

ugh, malo sem gledala slike ene fb prijateljice in slučajno vidim spodaj še komentarje, kar neki tipi, pišejo v italijanščini in ne vem v kerih jezikih še, pa še neki čudaki, ko pod sliko napiše, če bi šla z njim na večerjo (brez vprašaja ali velikih začetnih), al pa ''kam pa kam?'' pod sliko, kjer se očitno nekam odpravlja. pa še klasika..''hvala za prijateljstvo'' na steno. AAAAAAA KAAAJ, ZAKAJ?! jaz bi znorela, vsaka ji čast, da prebavlja take komentarje in vse te kretene. :rolleyes:

in pa zadnjič seveda nekaj v podobnem stilu...isto slika punce, spodaj pa komentar, če je že oddana al če je samska (nekaj takega, ne vem, ni bilo slovensko), čez minuto pa tip prilepi še sliko sebe v kao nekem fancy avtu.
....a lahko bruham, prosim?!
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 17. Sep. 2015 18:39

Ta bolan clickbait trend pri vseh straneh zadnje case, o đizs. :nein: Prispevki nasega Cosma so ucbeniski primer tega. ''OMG spusti VSE kar delas in poglej, kateri so PRAVI razlogi zakaj te fant z avtobusne ne pogleda. Po stevilki DEVET bos ekran brisala!''

ja, ok.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov