Matura: Ekonomija

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

di0na
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 24. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a di0na » 25. Maj. 2009 12:00

upam da ni tema za ta predmet že odprta kokr sm pogledla nism našla nč podobnga...
ja v sredo pišemo splošno maturo iz ekonomije, js delam sicer poklicno maturo ampak mi je ekonomija 5. predmet in jo delam na ravni splošne mature zdej je pa problem da js sm v šoli mela ekonomijo sam 2 lete pišem pa za use 4. letnike. profesorca mi je dala "uso gradivo" vendar js nikjer ne najdem temelje makroekonomije.
lepo bi prosla če gre kera tut pisat al pa če je pisalu kdo lani in če ma kje kake zapiske al pa gradivo
lepo prosim kr se mi bo utrgal od te bedne ekonomije pa še use mamo na kupu pa zadn čas se lotimo učit :S
di0na
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 24. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a di0na » 25. Maj. 2009 15:25

joj ka res čist noben ne gre v sredo na maturo za ekonomijo????
al pa če je kdo biu lani al pa predlani povejte kej a se je moglo fejst učit al je šlo z lahkoto?
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 25. Maj. 2009 18:12

di0na napisal/-a:joj ka res čist noben ne gre v sredo na maturo za ekonomijo????
al pa če je kdo biu lani al pa predlani povejte kej a se je moglo fejst učit al je šlo z lahkoto?


hm, sicer nimam pojma od ekonomije, ampak če gre samo za določeno snov, potem lahko v googlu najdeš kakšen dokument oz. power point na to temo.. drugač ne znam pomagat

pa na tej strani boš tut dobija kej informacij:
http://www.dijaski.net/forum/index.php?PHPSESSID=19b1cee1ac93a7ea097d8672911f19ba&topic=717.0
di0na
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 24. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a di0na » 25. Maj. 2009 19:10

hvaa za odgovor pa trud sicer je tok uprašanj da usega res ne najdem na netu čeprav sm se za večino potrudla...sm si pa zrihtala dans ene zvezke od gimnazijcev da mam usaj mal pregled snovi

pa upam da bo šlo pojutršnim :D držte pesti
lisicka89
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 48
Na forumu od: 22. 4. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a lisicka89 » 26. Maj. 2009 7:51

Jaz sem ravno tako pred 2 letoma delala in smo dobili za predalati knjigo od Glasa in Horvatin, ter stare teste nam je dala profesorca. Sama nisem imela veliko volje, tako da na začetku sem še nekaj brala, ampak potem se mi ni dalo več (tretjino ene knjige sem šla skozi). Sicer pa, če ti je šla ekonomija kar v redu v SŠ in imaš neko logiko mislm, da res ne bi smela imeti težav. Dobro je odvisno s koliko jo moraš narediti, ampak jst sem jo s 3 in mi je bilo pomembno sam, da sem naredila. Drgač pa je blo tako, da tiste, ki so se res fulll učile so pisale 4, ostali pa 3 in 2. Zdaj, če misliš it ekonomijo študirat, bi ti res prišlo zelo zelo prav, da bi vse gradivo predelala (čeprav si zdaj, kar se tiče časa, mal prepozna že), ker ti bo pol na faksu čist lažje in ti ne bodo tako stvari nove. A ste dobili tudi kake stare teste? Če ste jih, vsaj tisto preglej in se po tistemu uči, da boš bila vsak malo pripravljena kako to zgleda.

Toliko iz moje strani pa srečno ;)
Uporabniški avatar
Styra
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 23. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Styra » 26. Maj. 2009 9:20

Pomoje je pa najboljše če si najdeš ene res kvalitetne zapiske (od gimnazijcev), in se samo to temeljito naučiš. Je čisto zadosti. Namreč, vrjetno si že sama ugotovila da je učbenik od Glasa neprebavljiv. To je isto kot bi neko kitajsko knjigo bral, js ga nič ne razumem. Če hočeš kaj razumet si je potrebno vzet res ogromno časa, da si vse pretolmačiš. (vsaj pri meni je tako). Js se samo iz zvezkov učim, ker mamo vse lepo enostavno in razumljivo razloženo, na koncu pa še iz vsakega poglavja nekaj vaj rešim, pa je to to.
Lahko si pogledaš tudi na ricu katalog, kaj vse je potrebno znat, in greš lepo po tistem.
Drugače pa je od Hrovatinove super učbenik. Tega se ti splača predelat, ker je zlo razumljivo napisan. Enkrat boš prebrala pa boš razumela snov.
No toliko še iz moje strani, zdej pa šibam za zvezke, mi že gre precej za nohte. :)
Vso srečo na maturi.

Aja, samo to še... Ob kateri uri pa se piše jutri ekonomija?

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot], Google [Bot]