Joga [ZT]

Vse od navijačev pa tja do primarnega športnega užitka.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Ali kaj jogirate ali meditirate?

Glasovanje se je zaključilo dne 19. Jul. 2005 20:02

DA!
13
35%
NE
19
51%
Ammmmm....redko gdaj oz. včasih
5
14%
Skupaj glasov : 37

Uporabniški avatar
mash@
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 228
Na forumu od: 15. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a mash@ » 11. Mar. 2007 20:11

jest nism nikol hodila na tečaj, ampak sem si posnela neki oddaj z interneta, predvsem ameriške oddaje k ful lepo pokažejo vaje in si to pol daš na tv in gledaš uno teto in ponavljaš za njo, pa morm rečt da sem bla presenečena kako je joga v bistu težka, sploh če delaš težje vaje, pol te zna fajn zmatrat. priporočam
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 11. Mar. 2007 22:04

mash@ napisal/-a:pa morm rečt da sem bla presenečena kako je joga v bistu težka, sploh če delaš težje vaje, pol te zna fajn zmatrat. priporočam


:ja:
Men tud nočejo verjet, kako te dejansko lahko prijetno zmatra in pa da res "deluje".

Joj, morm se mal zmigat in spet začet jogirat.
misswho
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 89
Na forumu od: 7. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a misswho » 12. Mar. 2007 22:45

joga je mega super fajn :) jes sem začela s tečajem, pa sem po pol leta delala še sama doma ... zdej je od tega 2 leti in še kar prakticiram. ful sprosti pa super je za raztezanje. kadar grem laufat, potem obvezni delam še ene 20 min joge, da še raztegnem mišice, ker sem drugač vsa zakrčena. sploh ne moreš verjet, kakšna razlika je.

je pa res najbolj fajn začet na tečaju, da ti pokažejo, kako pravilno delaš posamezne asane (vaje), pa kakšno je pravilno dihanje ob tem. če ne delaš prav, je brez veze. pr tečajih je pa pomambno, kakšen je učitelj - po mojih izkušnjah. če ti kdo ne paše, greš pač k nekomu drugemu. različni ljudje, različna energija. pr jogi se to ful pozna.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 12. Mar. 2007 23:11

Eno vprašanje, za tiste, ki bolj redno jogirate: kdaj, v katerem delu dneva pa se ukvarajte z jogo? Zjutraj, za lep dan, popoldne, zvečer za sprostitev? Ko si najdete čas?
Jz sem hodila na večerni tečaj in mi je ful pomagalo po kakšnem stresnem dnevu, taka lepa relaksacija je bla, hkrati pa sem si nabrala nove energije.

Doma se pa še vedno ne morm spravt sama jogirat. :/
misswho
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 89
Na forumu od: 7. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a misswho » 12. Mar. 2007 23:27

zvečer, pol je takooo prijetno zaspat ... :)
Uporabniški avatar
choco.cat
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1119
Na forumu od: 14. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a choco.cat » 13. Mar. 2007 17:57

purple_rain napisal/-a:Eno vprašanje, za tiste, ki bolj redno jogirate: kdaj, v katerem delu dneva pa se ukvarajte z jogo? Zjutraj, za lep dan, popoldne, zvečer za sprostitev? Ko si najdete čas?
Jz sem hodila na večerni tečaj in mi je ful pomagalo po kakšnem stresnem dnevu, taka lepa relaksacija je bla, hkrati pa sem si nabrala nove energije.

Doma se pa še vedno ne morm spravt sama jogirat. :/
Pozno popoldan ali zvečer. Ko sem hodila na vadbo (tečaje) sem hodila ob 8h zvečer, zdaj ko delam sama pa kdaj mi paše. Ponavadi popoldan, ko se malo stemni ali pa pred spanjem. Čeprav joge ne delam vsak dan, ker mi ne paše.
I laugh at gilded butterflies.
Frenkie
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1227
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Frenkie » 25. Mar. 2007 19:22

nevika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 61
Na forumu od: 1. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a nevika » 26. Mar. 2007 16:42

js imam pa doma eno staro knjigo ,ki jo je že moja mama neki uporabljala,napisala jo je pa igralka raquel welch(mislim da)in je ful dobra knjiga.js sem že milijonkrat spravla zraven pa mi nikol ni ratalo,da bi se lahko kaj naučila.je kar težko po knjigi se učit,za vsak stavek sem mogla gledat v kjigo.imam pa tut neke dvd,ki so izhajali mislim da zraven Dela in se še tut nisem nekak mogla jih točni lotit.tako da me zanima pač kako ste se tiste,ki ste se učile preko knjig in dvd,kako vam je ratalo???ker js res ne bi rada šla na kak tečaj,čeprav vem da je to najbol učinkovito,ampak bi se rada sama naučila.fora je pa tut v tem ,ker takoj zgubim voljo,ker mislim da mi bo vse ratalo takoj.joj kk sm se razpisala,upam da ne preveč...
Uporabniški avatar
Geena
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 198
Na forumu od: 6. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Geena » 01. Apr. 2007 12:44

mene pa ful zanima če se da u knigarnah dubit kkšno knigo o jogi za zmerno ceno? kkšno tako kao priročnik..pa zanima me a res joga pomaga pri oblikovanju telesa? k slišm da nej bi zvezdnice zgublale kile ob tem :)
And I'd give up forever to touch you
Cause I know that you feel me somehow
You're the closest to heaven that I'll ever be
And I don't want to go home right now
Uporabniški avatar
MoJcHyKa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 341
Na forumu od: 25. 11. 2006
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a MoJcHyKa » 01. Apr. 2007 20:04

Geena napisal/-a:mene pa ful zanima če se da u knigarnah dubit kkšno knigo o jogi za zmerno ceno? kkšno tako kao priročnik..

Am jaz ti svetujem, da preden kupiš knjigo, greš raje do najbližnje knjižice pa si tam sposodiš kako knjigo o jogi in potem vidš, katero se ti splača kupit ter če jo imajo v knjigarni ;)
misswho
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 89
Na forumu od: 7. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a misswho » 23. Sep. 2007 19:52

Geena napisal/-a:mene pa ful zanima če se da u knigarnah dubit kkšno knigo o jogi za zmerno ceno? kkšno tako kao priročnik..pa zanima me a res joga pomaga pri oblikovanju telesa? k slišm da nej bi zvezdnice zgublale kile ob tem :)


hm, ti ne bi priporočala, da začneš s knjigo ... ful je pomembno, da delaš vaje prav, pa da dihaš zraven, tako kot je treba ... jaz sem poskušala s knjigo, pa nisem imela prave motivcije. potem sem pa začela na enem tečaju, hodila pol leta in potem se začela še sama doma. v knjigah imaš svašta položaje, pa zelo velikrat so notri napredne vaje ... najbolš probat najprej z učiteljem, da dobiš feeling.

btw, a je katera hodila kdaj na kakšno vadbo kje v Trnovem (Lj). Jaz sem sem zdaj preselila iz Bežigrada, pa sem malo zgubljena ... Tenks.
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 11. Avg. 2008 9:34

Mogoče katera ve za jogo v okolici Radovljice? Za začetnike. :)
brezlj
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 30. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a brezlj » 02. Nov. 2010 15:43

Jaz bi tudi priporočala, da za začetek obiščete vodeno vadbo, da se pravilno naučite vadbe. Sama sem tečaj obiskovala v mojetelo joga studiu in bilo je zelo dobro, sedaj pa vaje izvajam sama doma.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 31. Jul. 2014 23:51

Eno vprašanje - kje kupit podlogo za jogo - pa ne lih une najbolj poceni penaste armaflekse, ampak nekaj v tem stilu

Slika

Pa da vseeno ne stane 70 eur :D

Vem da sem zahtevna, ampak verjamem da katera ziher ve ;)

Edit: Sem že sama našla par ugodnih ponudb - če bo še katera kdaj iskala:

http://www.intersport.si/izdelki/fitnes ... 3543#c2196

http://trgovina.bit-je.si/
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.

Vrni se na Šport

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov