Zdravstvena šola

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Ninex_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 12. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Ninex_ » 22. Avg. 2008 21:34

Helou =)

Se opravičejem če je že kakšna podobna tema, lahko jo zaklenete, mene samo zanima kakšne so vaše izkušnje itd, na zdravstveni šoli, kako vam je blo, karkoli, čim več me zanima. Hvala.
Uporabniški avatar
Sinamore
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 24
Na forumu od: 2. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Sinamore » 23. Avg. 2008 8:28

Sama sem hodla na to šolo in imam same pozitivne izkušnje. Nikoli mi ni bilo žal da sem se vpisala sem, saj me delo z bolniki in vse kar pač spada zraven že od nekdaj veseli. :) Mi v 4. letniku nismo imeli nobene obdukcije (na zdravstveni v MB-ju), za drugje pa nevem. Nege je res kr nekaj, ampak ni tak hudo. Angleščina in matematika pa sta lažji kot v gimnaziji, saj kar nekaj snovi, ki so na gimnazijah nismo obravnavali. Jaz bom v tej smeri nadaljevala. Letos grem na FZV. LP :wink:
Bianchy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 23. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Bianchy » 23. Avg. 2008 10:11

Jaz obiskujem zdravstveno solo in mi ni zal. Še enkrat bi se sm upisala če bi blo tako.. Predmeti so fajn in zanimivi. Nege je res dosti,ampak se navadis. Meni na praksi je res lepo, vsec mi je delo z ljudmi in grem z veseljem na oddelek. Moje mnenje je da od te šole zelo veliko lahko odneseš. Take življenske stvari se naučiš, ki se jih ne moreš v drugi šoli.
Veliko predmetov ti zelo prav pride.. Etika in komunikacija, Interna medicina, Patologija, Zdrava prehrana, Nega otroka , Latinščina, Nega žene, itd. Boš videla,ne bo ti žal, da si se vpisala na to šolo! ;)
Če te pa še kaj zanima vprašaj;)
Uporabniški avatar
Ninex_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 12. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Ninex_ » 23. Avg. 2008 10:12

Am ja sprašujem za 4-letno. Ker pač letos se morm odločit in pač od nekdaj berem zdravniške knijige in me veseli, bi šla v Lj. Samo še nekaj .. kaj pa je z predmetom anatomija, ker vsi jamrajo da je zlo težka?
Uporabniški avatar
_TheCosmoGirl_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 261
Na forumu od: 1. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a _TheCosmoGirl_ » 23. Avg. 2008 10:24

Js pa ce bi se se kdaj mogla vpisat v SŠ se sigurn neb na zdr. (ja ljudje smo si razlicni :D ) No js sm zacela na zdr, kr dolg vztrajala, potem pa sm se raje na gimnazijo prepisala.
Splosni predmeti (ma, ang npr) so ful lahki, osnove, osnove.
Strokovni so mal tezji, anatomija k pa sprasujes - men osebno je bla ful zanimiva :eek: , nebi rekla da tezka.
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2048
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 23. Avg. 2008 10:24

če se prav spomnim obstaja predmet "nega žene" :D . kok sem se smejala ko sem prvič to slišala
Uporabniški avatar
linkica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 595
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a linkica » 23. Avg. 2008 20:22

ja res obstaja ta predmet... :P
Uporabniški avatar
*slatka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 25. 1. 2006
Kraj: v pravljici*

Neprebrana objavaNapisal/-a *slatka* » 23. Avg. 2008 20:48

Angleščina je ful lahka. Matematika se pa men ne zdi tok zlo lahka. Al sm pa sma jst tak ANTItalent. Pr negi pacienta, negi otroka... je ful fajn, dost pa je odvisno tut od prfokse k jo maš. Večinoma so vse v redu. Anatomije se ti pa tut ni treba tok bat. Sam sprot se uči :D
Biti pripravljen, je veliko,
znati čakati, je še več,
toda izkoristiti pravi trenutek, je vse.
Uporabniški avatar
linkica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 595
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a linkica » 23. Avg. 2008 20:49

nega pacienta???! mal cudno si se izrazila... :?
Uporabniški avatar
*slatka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 25. 1. 2006
Kraj: v pravljici*

Neprebrana objavaNapisal/-a *slatka* » 23. Avg. 2008 20:50

Am, kaj je pa kle čudnega? :?
Biti pripravljen, je veliko,
znati čakati, je še več,
toda izkoristiti pravi trenutek, je vse.
Uporabniški avatar
linkica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 595
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a linkica » 23. Avg. 2008 20:51

predmeta nega pacienta ni! al pa sem jaz mal za luno... :cool:
Uporabniški avatar
*slatka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 25. 1. 2006
Kraj: v pravljici*

Neprebrana objavaNapisal/-a *slatka* » 23. Avg. 2008 20:55

Ok, da bo malo bolj uradno. Zdravstvena nega in prva pomoč, praktični pouk in teorija.

Jst temu rečm nega bolnika/pacienta :wink:
Biti pripravljen, je veliko,
znati čakati, je še več,
toda izkoristiti pravi trenutek, je vse.
Uporabniški avatar
Sugar_baby
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1197
Na forumu od: 11. 3. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sugar_baby » 23. Avg. 2008 21:29

jst sm tud hodila na to šolo. Ni mi žal...bi šla takoj še enkrat.
Če je lahka...no ne vem. jst ti bom tko rekla...jst sm bla kr pridna v OŠ in v srednji...sm bla skos prav dobra.
Glede osnovnih predmetov je pa po mojm odvisno tud kakšno prfokso maš...mi smo 3 zamenjal in ena izmed njih je bla tok zafukana da konc in smo komi nrdil...pr ostalih smo kr sfural :D
slovarca je bla tud kr pasja ampak je bla fer...tko da če si se učil vsaj mal. si naredu.
matematika je pa men vedno šla ful dobr tko da mi tud težje stvari niso delale težav...mal si spet pogledu pa je šlo.
Glede ostalih predmetov je pa tko da so pač strokovni in se je nekje treba usesti pa naučit. Sej veš stroka pač. Na strojni strojni predmeti pa fizika...tle je pa več medicine. Ni pa nč za strašit...še vsi smo čez pršli :wink:
The next time you want to see pussy, just look in the mirror baby!!
lady gumica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 120
Na forumu od: 12. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lady gumica » 24. Avg. 2008 9:18

Končala sem srednjo zdravstveno.Določeni predmeti so mi bili težki, je pa odvisno od šole do šole in od profesorja do profesorja vsak pač svoje zahteva. Je pa večina predmetov tako da se moraš naučit(napiflat).
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 24. Avg. 2008 10:27

bila na zdravstveni,odšla iz zdravstvene.
Tko no, men je blo na začetku kul, dokler ism spoznala dejanskega dela in dejanske prakse v sredji šoli.praksa in pogled na bolnike je vse prej drugačen, kot sem si mislila.Gledaš tud precej težke primere, rane in ostalo, jst pa nekak nimam ne tolk dobrega želodca, ne tolk dobrega srca.

drgač pa kaj..najprej začnimo s prfokso od telovadbe-PLEVNIK
Jasno
.nevem če je še tam, , povem pa to da je precej vohljava in direktna.nas je prec zavohala, da smo travo kadile pred poukom in strobezljala celi zbornici.itak brez dokaza niso mogli nč, nas je pa vseeno fajn zajebala, da so nas sos preverjal.

Zdravstvena nega in prva pomoč...nega ni težka, če le poslušaš kaj morš narest.V prvem letniku se začne pri praksi z umivanjem rok, pogrinjajne postelj, umivanje nepokretnega bolnika itd..je precej zanimivo.
v sami šoli so prov bolniške postelje in vse in tam se vse to vadi.
Vzgoja za zdravje in socialna medicina s statistiko..Tud zanimiv predmet.pobližje na začetku spoznaš nekaj bolezni in tko...jst sm mela za ta predmet gospo mojco Kotnik, ki je bila tudi moja razredničarka.Profesorca ena A, res!
Bilogija tud ni težka, sam vaje so mal dosadne.

zdej pa tko..matematika, ki jo uči Tamara Tekavec... :evil:
tega se je treba pazt!pri njej, nas je od 32 ljudi, imelo okoli 25 popravca.od od teh 25ih, jih je polovica pogrnila letnik!Ona zahteva ful in za moje pojme preveč.ne samo da znaš računat, ampak morš povedat vse definicije in ostalo.pr nas je blo tko da je bil en test iz računanja, drugi pa iz teorije in vse to je bla potem ena ocena.krneki uglavnm.

Dejan rudolf za fiziko je car :D razlaga razlaga in noben nč ne razume.pr njemu sam ful seminarskih nardiš in če ti fizka ne gre boš mel lih tko dve zarad seminarskih.no govorne vaje, plakat pa predstavitev.
Polona Bevec za angleščino...ne ji nasedat če vam ne da druge možnosti in če vam zgleda odločena.sam težit, težit, težit in ker ima ženska dobro srce bo vedno namenila drugo opcijo.meni je sicer rekla, da ne da mam popravca, potem sem jo prosila in nič.nakar mene v šolo ni več blo in je spraševala kje sm, klicala me domov, naj pridem da bom vprašana in vse.ampak tkrt je meni že vse dol padlo.

BRČKALIJA Jelka...za zdravstveno vzgojo.Modelka je carka!sam poslušate jo, sodelujete in se boste enkratno razumel.če pa ne sodelujete in jo ignorirate, bo pa vaš trn v peti.
branko Čeh...Model je čist zmeden.ampak je kul.vedno pomaga in tko.aja, kemijo ma on.
jakša janja..ima umetnost.sam risat pa risat pa risat.In bo pet umetnost :D

to je to kar poznam..ostali so se zgleda zamenjal.
drgač pa, nč špricanja in nč zajebancije.
je pa kr kul šola no, nimam nekih slabih izkušenj, razen s Tekavčevo.
sam sej pravm, ni vse tko lepo kot je blo slišat.tam se marsikaj vidi pri praksi, tko da dobro pregruntaj če ti to leži.

jaja, zdej nevem če je še, ker mislm da je pršla ona kukr za eno zamenjavo, ampak za AIF je bla taka lepa blond uglajena ženska.Una je bla tud uredu.stavila je na poštenost.jst sm test pisala pet in sm šla točke štet pa sm našla napako in potem je bil test štiri.Nakar me seveda žre vest in ji nesem pokazat test in povem.pa je rekla, da mi da eno prašanje in če ga odgovorim prav, da mi napiše pet.In mi postavi nevem čist eno nč težko prašanje, odgovorim in pišem pet.In vsakemu naprej, ki ji je nesu pokazat napake.
zdej nevem al je bla ona ta Dolinar, ko berem na spletni strani al ne?
Vsekakor pa če je še tam je ženska ful ok.

Je pa seveda tko, vsi so ok, če si tud ti tok in pripravljen sodelovat.
mene je mela ta za AIF ful rada, ker me je predmet ful zanimal in sem znala vse, zvezke si risala dele telesa in jih označvala poimensko+latinsko.
ja tud latinskega je kr nekej se za naučit, ampak ni težko.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov