koliko otrok si želite-imate??

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

koliko otrok si želite-imate

1
59
11%
2
271
49%
3 ali več
172
31%
nobenega
56
10%
Skupaj glasov : 558

Fi-Fi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 96
Na forumu od: 2. 5. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Fi-Fi » 03. Maj. 2015 15:24

Želim si dva.

ampak glede na pisanje večine "cosmo" žensk tukaj gor in glede na današnje punce se mi zdi, da bo bolj težko kaj iz tega, ker večina žensk niso več ženske v pravem pomenu besede, kaj šele dobre matere.
Redke so take normalne. Večini novim mamicam so otroci bolj trofeja ki jih razkazujejo po facebookih in se postavljajo z otroki pred drugimi.
Take žene pa jaz ne želim.
Jih je pa nekaj tudi takih, ki so jim otroci enostavno zagotovilo za mesečno rento (po morebitni ločitvi).

Ne mečem pa vseh žensk v isti koš, pravim samo, da je tega res OGROMNO zadnje čase.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 03. Maj. 2015 15:42

Ženske imajo sedaj več moči, svobode in možnosti kot kadarkoli. In to je dobro.

Če so imele prej ko so se že rodile, popolnoma predvideno življenje, sedaj ni več tako.

Jaz iskreno ne padam na materinski tip ženske, zato ker me strašijo...življenje postane zelo po planu z njimi. Bolj so mi všeč ženske z veliko željo po neodvisnosti, in če pač pride da so mame to sprejmejo kot izziv in ne kot dolžnost.

In to da ženska reče da noče otrok, in zapre gofljo svojim tetkam pa sosedam...takšni ploskam. Ker to zahteva veliko poguma in samo opazovanja da sprejmeš tako odločitev.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 03. Maj. 2015 16:04

Se strinjam s Toomiko, da ni nujno da ostanejo kilogramčki, da se naredijo strije - vendar sem mislila na to, da jih večina dobi.

Če za koga nisem ženska v pravem pomenu besede (kaj naj bi sploh bilo, da rojevam vsako drugo leto?), samo zato ker si otrok ne želim, no, potem ta tip tut zame ni moški, zarad takega razmišljanja.

Ženske danes imamo možnosti izbirati, kakšnega partnerja si želimo, kakšno življenje si želimo, smo finančno neodvisne od moških, kar se mi ne zdi nič narobe.
In tudi imamo pravico odločiti se ali bomo imele otroke in koliko jih bomo imele. Moški govorite kako si želite 2/3 otroka, ampak ko bi se otroci dejansko rodili, pa me zanima koliko bi vas stalo ženski ob strani in spremenilo svoje navade (wellness in pivo s prijateljem bi zamenjali za podiranje kupčka, kopanje otroka in trud, da otrok zaspi...)
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 03. Maj. 2015 16:11

ni mi ravno jasno zakaj so te strije tak problem.

da bi si nacepala froca za tistih 150€ preživnine pa tudi ni neka blazna računica v prid ženske.
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 03. Maj. 2015 16:13

Ma briga me za strije, ene ženske jih imajo pa niso mamice. Strije niso problem.
Problem je ko ne želiš otroka in potem iščeš minuse ;D :lol:
Fi-Fi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 96
Na forumu od: 2. 5. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Fi-Fi » 03. Maj. 2015 16:22

floribunda napisal/-a:da bi si nacepala froca za tistih 150€ preživnine pa tudi ni neka blazna računica v prid ženske.


sicer ne vem kako to ampak poznam tri primere bivših žen ki na sodišču zahtevajo preživnino za svoje otroke + zanjo v vrednosti okoli jurja mesečno. Zaenkrat ni še nobeni uspelo, je pa ena že zelo blizu temu da ji dodelijo to rento.
Seveda se ne gre za samo najnižjo preživnino, zahtevajo tudi po 300-400eur na otroka, CSD je na njeni strani, policija na strani očeta. Go figure...
In to pri vseh treh primerih identična zgodba.
Uporabniški avatar
capo di banda
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 362
Na forumu od: 29. 1. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a capo di banda » 03. Maj. 2015 18:10

Led Zeppelin napisal/-a:
capo di banda napisal/-a:
Green Cookie napisal/-a:Jaz sem sama sebi čisto dovolj. Otrok že od majhnega nisem želela met, potem sem pa še zvedela par let nazaj, da jih itak ne morem met, ma men je to tok super no :D Kok je še v življenju drugih stvari...tudi stikov z otroci se že od vedno na veliko izogibam, ker mi ne paše in se počutim neumno.


Dobro da ni imel tvoj oče takšnega mišljenja ... ;)


Neumestna kolega ;)


In zakaj je neumesta kolega ?
Fi-Fi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 96
Na forumu od: 2. 5. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Fi-Fi » 03. Maj. 2015 18:26

capo di banda napisal/-a:
Led Zeppelin napisal/-a:
capo di banda napisal/-a:
Green Cookie napisal/-a:Jaz sem sama sebi čisto dovolj. Otrok že od majhnega nisem želela met, potem sem pa še zvedela par let nazaj, da jih itak ne morem met, ma men je to tok super no :D Kok je še v življenju drugih stvari...tudi stikov z otroci se že od vedno na veliko izogibam, ker mi ne paše in se počutim neumno.


Dobro da ni imel tvoj oče takšnega mišljenja ... ;)


Neumestna kolega ;)


In zakaj je neumesta kolega ?



Zato, ker ta kolega vidno leze "cosmicam" v rit, mogoče celo misli, da bo tako dobil njihovo odobravanje. Sem šele dva dneva na tem forumu pa vidim kako zelo "cosmo" razmišljanje ima ta kolega in je totalno podvržen tej "cosmo" mentaliteti.

Človek se vpraša če še sploh ima kaj tam v hlačah, mogoče se mu je že obrnil navznoter, lula pa sede.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 03. Maj. 2015 18:28

Oh, fanta sta ogrožena.


Kjut, mogoče bi mogla iti skupaj ven ;)
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
en_drug
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 94
Na forumu od: 28. 4. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a en_drug » 03. Maj. 2015 18:29

Led Zeppelin napisal/-a:Oh, fanta sta ogrožena.


Kjut, mogoče bi mogla iti skupaj ven ;)


A v reali bi bil tudi tako pogumen? Tam bi bila malo drugačna situacija a ne? ;)
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 03. Maj. 2015 18:34

Internetno merjenje tiča :lol:
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Fi-Fi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 96
Na forumu od: 2. 5. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Fi-Fi » 03. Maj. 2015 19:04

pri meni se da vsaj kaj izmerit, pri tebi pa bi že rabili šubler.

Ne resno model, dej mal preberi za sabo kakšne pišeš.


Led Zeppelin:Jaz iskreno ne padam na materinski tip ženske, zato ker me strašijo...življenje postane zelo po planu z njimi. Bolj so mi všeč ženske z veliko željo po neodvisnosti, in če pač pride da so mame to sprejmejo kot izziv in ne kot dolžnost.

In to da ženska reče da noče otrok, in zapre gofljo svojim tetkam pa sosedam...takšni ploskam. Ker to zahteva veliko poguma in samo opazovanja da sprejmeš tako odločitev.


Modeeeel si ti siguren, da nisi feministka? ker tale tvoj citat zgoraj.... eh ne bom zgubljal besed. :rolleyes:

Mogoče bi si moral spremenit nick v Beyonce, Led Zeppelin ti ne paše.
Veerle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 718
Na forumu od: 24. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Veerle » 03. Maj. 2015 19:13

Led Zeppelin napisal/-a:Jaz iskreno ne padam na materinski tip ženske, zato ker me strašijo...življenje postane zelo po planu z njimi. Bolj so mi všeč ženske z veliko željo po neodvisnosti, in če pač pride da so mame to sprejmejo kot izziv in ne kot dolžnost.

In to da ženska reče da noče otrok, in zapre gofljo svojim tetkam pa sosedam...takšni ploskam. Ker to zahteva veliko poguma in samo opazovanja da sprejmeš tako odločitev.

:top:
Jaz sicer tega ne govorim zato, da bi komu zapirala gofljo, vendar se strinjam z LZ. Ne obešam tega na veliki zvon, vendar slej ko prej pač debata nanese na to in imam feeling, da se v splošnem tipi bojijo neodvisnih (pazite, to ni enako naduvana/vstavi ustrezno stereotipno žaljivko, ker nekdo ni po JUS-u/) žensk. Pač, eni tipi imajo fiksno v glavi, da se ženske, ki ne želijo otrok, niso zmožne (po)vezat in prepustit, kar je navaden BS. Da ne govorim, da se jim zdravstveni vzroki zdijo povsem zanemarljivi in drugorazredni, in v ospredje rinejo sebičnost in podobno navlako. Pa imam ful rada otroke, samo lastnih ne želim imet. Ampak to je enim tako kot da bi jih sovražila iz lastnega koristoljubja. :roll:
As your lover describes you, so you are.
Fi-Fi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 96
Na forumu od: 2. 5. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Fi-Fi » 03. Maj. 2015 19:58

Sej se ne gre tukaj za to, da ženska nima pravice do odločanja ali hoče imeti otroka ali ne.
Tukaj je logika čisto jasna, če si ga jaz želim, ti pa ne, potem nisva za skupaj. Tukaj se nimam ničesar za bati, ker s tabo ne bom hotel imeti večjega opravka. Iz vidika evolucije zame predstavljaš "pokvarjeno blago" s katerim ne želim prebiti dela ali pa celega življenja.
Tako pokvarjeno blago ni niti zanesljivo za partnersko življenje, en primer. Tvoj parner bo resneje zbolel in bo potreboval tvojo podporo skozi življenje. Ti pa ker "si samosvoja" se boš naveličala tega in ga boš pustila. To pa zame ni partnersko življenje. In s človekom, ki ima težave s takimi osnovnimi stvarmi enostavno nočem imeti opravka.

Mene bolj moti to, da ženske izgubljate stik s svojo ženskostjo, moški pa s svojo moškostjo. To za samo družbo ne pomeni nič dobrega. Če bi rada vpogled v prihodnost tega trenda si preberi malo o Japonski družbi, kjer danes prodajo več plenic za starostnike kakor pa za dojenčke. Število Japoncev se bo v naslednjih 50 letih zmanjšalo za 50%.

Normalno, da se najdejo ljudje ki nočejo otrok, to pač ni nek hud problem. Problem pa je, ker je zmeraj več ljudi s takim mišljenjem.
Veerle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 718
Na forumu od: 24. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Veerle » 03. Maj. 2015 20:10

A bejž, bejž - posploševanje much tole tvoje napačno sklepanje in povezovanje dveh povsem ločenih področij. In, ja, tut sama nimam nobenga namena delit lajfa z nekom, za kogar sem pokvarjeno blago. :P
Pa obrniva malo situacijo: si z bejbo, ki ne more imeti otrok in jo pustiš zato, ker je nezanesljiva in neprimerna partnerka. Kakor si sklepal sam, da pokvarjeno blago ni sposobno empatije, da bi skrbelo za človeka, s katerim deli življenje.
Meni je povsem jasno, da noben od naju ne želi partnerja, s katerim ne deliva življenjskih nazorov. In to je to. :) Menda zato med drugim med sabo komuniciramo, a ne?
As your lover describes you, so you are.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov