Diafragma

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 11. Jan. 2015 12:59

ja baje so za dve leti uporabe, al?
sej na dolgi rok ni dosti, to je res, ampak tak, ko pomisliš, da moraš kupiti nekaj za 40 eur, poleg tega ne veš ali ti bo ustrezala... :D
za kondome pa dam v teh dveh letih manj, dejansko :'D haha
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 11. Jan. 2015 13:14

Potem so pa dve možnosti:

Toliko malo sexaš

ali pa kupuješ za en k. kondome

Kondomi so dragi...predragi :D.

Nisem pa nikoli razumel zakaj več žensk ne uporablja diafragm, kondomi so itak za en k***c (govorim ko si v zvezi), tablete so pa kemija.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 11. Jan. 2015 13:25

Meni se 40€ za tako stvar res ne zdi veliko. Je pa odvisno od tvojega dohodka.
Ustreza večini žensk, prav tako kot Lunettka ali pa kontracepcijski obroček. Je izboljšana verzija prejšnje diafragme.
Tudi mene čudi, da jo uporablja tako malo žensk in da jih je večina na tabletkah, ki lahko resno ogrozijo zdravje. Pa še večina uporabnic ima na tabletkah vsaj en neželen učinek.

Kondomi pa so dragi, tko da nevem, kako te lahko pride manj kot 40€. Povprečen kondom (govorim za EN kondom) stane približno 1€. Če sexaš vsak dan, si v enem mesecu zapravila malo manj kot za eno diafragmo, ki jo boš imela vsaj eno leto.
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 11. Jan. 2015 13:41

haha, uporabljam jih samo ob določenih dnevih;)

Mondos kondomi so 3 eur, noter jih je 12 :) super zadeva, vsaj meni, če primerjam s kakim Durexom in podobnimi, ki so mi povzročali same nevšečnosti...

a to diafragmo se lahko povprečna ženska nauči, da si jo sama pravilno vstavi?:D zgleda komplicirano
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 11. Jan. 2015 13:53

Še vedno so kondomi najboljša stvar, saj ščitijo pred spb. Če se poznaš in uporabljaš metodo umika oz. šteješ plodne dneve, še toliko bolje. Metoda je dokaj zanesljiva, vendar se učasih izjalovi.

diafragma ni težka za ustavljanje, se hitro naučiš. Pravtako izstavljanje. Podobno kot pri Lunettki, kjer je bilo potrebno na začetku nekaj spretnosti. Sem sigurna, da ne rabiš več kot pet dni, da se naučiš pravilne uporabe. Je pa res, da zraven potrebuješ še spermicid, torej še nekaj evrčkov več.
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 11. Jan. 2015 14:02

ja, pod 15 eur nekje :D
na recept pa je ni možno dobit?:)
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 11. Jan. 2015 14:04

Na recept se mi zdi imaš samo staro diafragmo, ki ti jo umeri ginekolog. Ti jo tudi vstavi, da ti pokaže, kako to gre. Samo je baje tale Caya veliko boljša. Nevem povedat iz prve roke :)
anab479
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 3. 4. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a anab479 » 03. Apr. 2015 18:13

Pozdravljene,
odločila sem se opustiti kontracepcijske tabletke in ne maram uporabe kondomov zato me zelo mika tale diafragma Caya, ki je izgleda nekaj precej novega in enostavnega. Me zanima če ima katera že kakšne izkušnje ?
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 27. Apr. 2015 9:50

Ne poznam nobene, ki bi uporabljala diafragmo - žal.
Moti me edino ta spermicid, ki je ziher sama kemija in potem najbrž pride hitro do nevšečnosti tam spodaj.
In ja, kondomi so dragi, ampak reskiraš pač, sej spet ni tolk velik :)
Za tabletke nisem, ker mi naredijo celo štalo v telesu...

O KT za moške pa ni nekih informacij - morda res vpliva na potenco in je zato NO GO.

Metoda umika in opazovanje cikla je za pare, ki so v daljši zvezi in ne bi imeli nič proti temu, da čez 9 mesecev dejansko zibajo.
Ne bom rekla, da se nisem kdaj igrala s ognjem, ker sem se, ampak to res osvetujem, ker te do M čisto zmatra, vidiš sebe s vozičkom. To sm nardila parkrat in ne bi več.
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 28. Apr. 2015 18:18

Prodajajo tudi naravne spermicide :)
Zaspankica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 19. 2. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Zaspankica » 19. Feb. 2016 9:55

Zivijo dekleta,
jaz sem kupila Caya diafragmo in gel po redni ceni v lekarni, vendar je nisem nikoli uporabila in je tudi ne bom - po nakupu sem imela zdravstvene tezave, sedaj sem pa samska. Skratka, po ugodnejsi ceni bi jo rada prodala naprej - je nerabljena, originalna navodila se imam, edino kartonasto pakiranje sem vrgla stran, pa gela malo manjka, ker me je zanimalo, kako zgleda :D Ce katero zanima naj mi kar pise :)
Uporabniški avatar
disketa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 267
Na forumu od: 11. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a disketa » 15. Mar. 2016 13:05

Sama sem probala Cayo. Sicer super koncept, mi je pa žal rahlo prevelika, ker mi leze dol. Sem 100% da jo prav vstavim, ker je drugače itak ne moreš. Sama uporaba je res enostavna, že s tem ko jo potiskaš čim bolj globoko se začne spodnji rob sam postavljati na mesto. Potem ga samo potisneš na kost in to je to. Med uporabo je nisem čutila, razen ko je dol zlezla in je že kukala ven.
Probleme z velikostjo bi še nekako rešila, bi jo pač uporabljala med neplodnimi dnevi v kombinaciji s prekinjenim odnosom, če ne bi fanta motil rob. Pravi, da ga zelo čuti z glavico, tudi sama ga takoj začutim s prstom. Ostalo diafragmo tudi čuti, ga pa ne moti. Pri klasični diafragmi je baje tako, da se rob čuti, če je prevelika.

Res škoda, sem upala, da bo ok. Morda kdaj probam še staro diafragmo, sem pa slišala, da jo je precej težko dobiti v lekarni? Sploh, če imaš izmerjeno velikost zunaj obsega Caye. Sem pa zasledila, da je tudi to potrebno plačati.
S tabletami sem zaključila, tako da nama zaenkrat ostanejo samo še kondomi. Vsaj spermicid lahko ponucava, dokler ne pogruntava kondomov, saj jih prej nikoli nisva uporabljala kot edino metodo zaščite.
Mishela, a morda veš, kakšnih dimenzij so tej Mondos kondomi? Zanima me predvsem širina.
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 15. Mar. 2016 16:15

nominalna širina: 52 mm
...kaj za vraga pomeni nominalna haha
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 15. Mar. 2016 16:59

Tako pravi fabriška specifikacija. Lahko pa da npr na velikost vpliva temperatura na kateri jo "skladiščiš", kake kemikalije, s katerimi jo čistiš itd.
Torej nominalna je tista, ki "naj bi bila", realna pa lahko odstopa zaradi nepredvidenih situacij.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 15. Mar. 2016 17:22

Ahaaa hvala :)
Ja, glede skladiscenja sem se spomnila, smo se ucili, da ne smejo bit v denarnici, torbici.. Ampak..kam pa jih naj pol das, ce gres npr.zvecer ven? A v modrc? :lach:

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov