Finančna in materialna stabilnost moškega

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 21. Avg. 2012 11:51

Kupiš ga že, kupiš-samo kaj, ko lahko naletiš na avto, ki ima potem toliko sprotnih stvari, ki jih je potrebno zamenjati (stari avti začnejo spodaj rjaveti, sprotni servisi, ni da ni). Potem letno zavarovanje, tehnični, po možnosti vinjeta, da o tankanju niti ne govorim. Tako da neeee, ni dovolj samo en mesec dela, da se voziš okrog.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 21. Avg. 2012 12:34

Nakup poceni starega avtomobila je lahko v resnici dražja stvar kot nakup novega... Pa sj tud spodoben nov avto se da dobit pod 10 tisočaki.
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 21. Avg. 2012 12:34

Nakup poceni starega avtomobila je lahko v resnici dražja stvar kot nakup novega... Pa sj tud spodoben nov avto se da dobit pod 10 tisočaki.
sxe
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 118
Na forumu od: 18. 3. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a sxe » 22. Avg. 2012 7:34

Nesanica napisal/-a: Kar se tiče pa situiranosti pa iskreno res ne bi mogla biti z moškim, ki zasluži manj kot jaz in živi pri starših - razen če imajo zelo veliko hišo in je edinec in je nekak logično da bo doma.
sama že od nekdaj skrbim zase in tudi ko sem še živela pri starših sem vedno nekaj delala prek študenta in zadnje kar rabim je da bom nekomu igrala mamo in skrbela zanj.


Tudi meni se zdi, da mora biti moški bolj situiran od ženske (če je seveda taprav dedc ne pa nekdo, ki si želi biti copata). Prav je da je moški dominanten v vseh pogledih, tudi v finančnem.
PLUS ULTRA
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 22. Avg. 2012 8:20

^^ Meni se pa ne zdi tako (pač pravim zase osebno, vsak ima svoje mišljenje) :) Sploh dominantnost se mi ne zdi ustrezen izraz pri partnerstvu, sem za enakovrednost in sodelovanje :D Ali pa da bi folk zasliševala glede plače in jih na podlagi tega zavračala, ojej... Po takem kriteriju ne bi smela biti npr. s simpatičnim, inteligentnim in super sodnikom, ker bi dvakrat manj zaslužil kot npr. jaz kot odvetnica o.O (pa je drugače izobražen in tudi poklic ni slab). Pa kaj še, bizarno, to pa res ni nobeno merilo pri meni. Sploh v teh časih bi bilo tako zmišljevanje in izbirčnost celo glede plač partnerjev tvegano, saj še službe niso zagotovljene in stabilne, lahko se kaj hitro spremeni situacija...
Kohant
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 41
Na forumu od: 20. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Kohant » 22. Avg. 2012 17:09

Anjeske napisal/-a:A od staršev si ga pa ne moreš sposojati?

Sem že napisal, pa bom še enkrat: avta si nimam od nikogar sposoditi.

Anjeske napisal/-a:Meni se pa zdi bolj hudo od tega, da nimaš avta, da nimaš izpita za avto

Izpit imam.
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 22. Avg. 2012 17:34

dot napisal/-a:Po takem kriteriju ne bi smela biti npr. s simpatičnim, inteligentnim in super sodnikom, ker bi dvakrat manj zaslužil kot npr. jaz kot odvetnica...


lej ne govorim o nekih nenormalnih zneskih. Tudi če 100 EUR manj od mene zasluži ni problem. Problem bi nastal če bi zaslužil nevem - 700,800 EUR, ker bi pač morala spremeniti življenjski slog ki si ga sama lahko privoščim, za dva pa tega ne bi mogla plačevati.
Če bi zaslužila 5000 on pa 2500 pa ne vidim problema, ker mislim da bi nama v vsakem primeru ostalo dovolj za življenjske potrebe in luksuz.

Kar se tiče pa dominance, se mi zdi pa primeren izraz. Meni je povsem všeč da je moj moški dominanten in sposoben poskrbeti zame. Ob dominantnem tipu se počutim dost bolj sproščena in varna.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 22. Avg. 2012 18:57

^^ Saj nisem mislila glede tebe, v bistvu sem replicirala bolj sxe-ju :) Pa še to zgolj glede svojih osebnih preferenc, ti seveda imej svoje kriterije, jaz samo zase osebno pravim :wink:
Drugače pa jaz tudi ne govorim o nenormalnih zneskih, sej okrajni sodniki imajo pri nas zgolj nekaj čez 1000 (okoli 1200), podobno kot šolski učitelji in veliko drugih poklicev :) Pač hočem reči, da mene to ne bi motilo, če bi imel partner nek tak poklic ali delovno področje, ki je pač manj plačano kot npr. moje (medtem ko samo delovno področje, izobrazba, interesi itd. se mi zdijo pa seveda vseeno pomembni :D ).
Uporabniški avatar
rokerca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1037
Na forumu od: 20. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a rokerca » 22. Avg. 2012 19:21

Kohant napisal/-a:Bom dal konkreten primer: navežete stik s tipom, ki je star npr. 28 let. Kaj bi poleg romantike in metuljčkov od njega še pričakovale?

Fak, omg.
Ljudi cenimo bolj na osnovi tega, kako uporabni so za nas, kot pa na osnovi tega, kar so.
pupika123
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 10. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a pupika123 » 22. Avg. 2012 19:41

me zanima kaj je ta tip vsa ta leta do zdaj delal, glede na to da lahko ponudi samo metuljčke
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 22. Avg. 2012 20:57

@Kohant: To o izpitu je bilo mišljeno na splošno gledano in ne zate.

Mimogrede, na prvem zmenku nisem nikol pričakovala niti romantike, niti metuljčkov. Bolj je šlo za nek splošen filing "pričakovanja" (sploh, če človeka ne poznaš itd.)
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 24. Avg. 2012 12:21

O moj bog, a to je res tema o tem, če je problem, če tip manj zasluži kot ženska? :eek: Zakaj smo se potem sploh borile za neko tako imenovano enakopravnost?

Plus dominantnost pomeni, da je tip avtoritaren in ne avtoritativen, a res obstajajo ženske, ki to hočejo? Jezus no. Sem mislila, da živimo v času, kjer je vsaj vsem ženskam do tega, da smo vsi enakopravni, da smo ženske samostojne tudi ekonomsko, da smo v zvezi za kompromise in ne podrejanje ... :eek:

Kaj bi pričakovala od tipa pri 28 razen metuljčkov in romantike? :D IQ nad 110 in odlično poznavanje medčloveških odnosov. Fej no - metuljčke in romantiko, kar najbrž pomeni moker poljub in vrtnico ...

Pa še o avtomobilih: moj je dobil avto od staršev. Pošten avto, takšen malo bolj ''zares''. Vsi servisi in tehnični pregledi so dragi, da ne govorim o tem, da tudi bencin ni zastonj in je kar fajn obremenitev za en študentski proračun. Dobit avto je, tako ali drugače, še najmanjši problem, jaz sama si ga ne bi nikoli kar tako omislila.
browneyes
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 410
Na forumu od: 1. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a browneyes » 24. Avg. 2012 12:54

od 28-letnika bi pričakovala:
- da ima avto, ki je boljši od mojega
- da živi vsaj v najeti gasonjeri, že če mu starši niso mogli kupiti stanovanja, da lahko grem k njemu sexat kadakoli hočem in se lahko derem, ne da bi pri tem bili še kaki socimri v stanovanju
- da mi je sposoben plačati kako potovanje
- da je sposoben častiti ko kam greva, ne da mu morem jaz plačevati, kot luzerju
- da je sposoben poskrbeti za svoje bodoče potomstvo
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 24. Avg. 2012 12:59

^^Na kratko: Rabim moškega, ki me lahko razvaja, da sem še naprej lahko nedorasla atkova (fantkova) princeska. Bravo, res!
browneyes
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 410
Na forumu od: 1. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a browneyes » 24. Avg. 2012 13:00

če lahko druge to dobijo, zakaj ne bi še jaz?

ma dej ti psihjatrinja, prvo svoje probleme v glavi reši.

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Majestic-12 [Bot]