Sestavine kozmetičnih izdelkov

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
LuvDancin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 16. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LuvDancin » 17. Jan. 2011 12:54

Ug mi lahko ob priliki še pokomentiraš kateri izmed teh tonikov bi bil najbolj primeren za mojo sicer neproblematično, ampak malo dehidrirano kožo?

Murad Hydrating toner
Water (Aqua), Butylene Glycol, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Distillate, Algae Extract, Prunus Persica (Peach) Fruit Extract, Anthemis Nobilis Flower Extract, Sodium PCA, Lecithin, Tocopherol, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Palmitoyl Hydroxypropyltrimonium, Amylopectin/Glycerin Crosspolymer, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Glycolic Acid, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, PEG-12 Dimethicone, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Propylene Glycol, Sodium Borate, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Fragrance (Parfum), Yellow 6 (CI 15985), Red 40 (CI 16035)


John Masters organic Rose & Aloe Hydrating Toning Mist
osa damascena (rose hydrosol),* vegetable glycerin,* plant phospholipids, retinyl palmitate (vitamin A), tocopheryl acetate (vitamin E), ascorbyl palmitate (vitamin C), sea algae extract (wild-crafted), oat beta glucan, vitis vinifera (grape seed extract),* chondrus crispus (irish moss),* aloe barbadensis (aloe vera gel),* yeast extract, milk amino acid, essential oils of rosa damascena (rose) & canaga odorata (ylang ylang),* zinc acety-methionate, lonicera japonica (japanese honeysuckle) extract


Green People Gentle Tone Hydrating Toning Gel
Aqua, *Glycerin (vegetable derived), Enteromorpha Compressa Extract (and) Caesalpinia Spinosa Gum, *Sempervivum tectorum (houseleek) extract, Levulinic acid, *Aloe barbadensis (aloe vera) powder, *Helianthus annuus (sunflower) seed oil, *Olea europaea (olive) oil, *Althaea officinalis (marshmallow) extract, *Chamomilla recutita (chamomile) extract, Xanthan gum, Carrageenan, Aroma <Rosmarinus>, Yucca schidigera (yucca) extract, Potassium sorbate, *Geraniol, *Citral, *Citronellol, *Linalool, *d-Limonene (from essential oils). 95.74% certified organic ingredients.
Uporabniški avatar
Dita-
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 618
Na forumu od: 8. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Dita- » 20. Jan. 2011 21:27

Jaz sem si danes kupila Balea robčke za čiščenje obraza. Tole so sestavine, pa bi prosila UG da malo pokomentira, ko bo imela čas.


Aqua, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Ceteareth-20, Glyceryl Stearate, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Stearyl Alcohol, Polyaminopropyl Biguanide, Methylparaben, Tocopheryl Acetate, Parfum, Limonene, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Propylparaben, Propylene Glycol, Cucumis Sativus Extract, Tocopherol, Milk Protein, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid.

Hvala
:)
Our passion is our strength <3
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 20. Jan. 2011 21:30

kremsnita, LuvDancin, Dita- - jutri, obljubim, zdej grem sam še.... :sleepy:
:D :D
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 22. Jan. 2011 19:35

Punce, kot obljubljeno:

Kremsnita:

Krema ima komedogeni potencial, kar zna bit problem, če si nagnjena k izbruhu mozoljev. Zelo močno odišavljena in polna sintetičnih konservansov, ni za občutljivo kožo in jo lahko dražijo. Vsebuje ester vitamina E, to je pa tudi vse. Vlažilna je, če bo mastila kožo pa žal ne vem povedati, izgleda vlažilna in dokaj lahka, ampak vsaka koža se lahko drugače odzove. Vseeno jaz tega ne bi dala na obraz.

LuvDancin

Murad Hydrating toner
Če imaš zelo občutljivo kožo, odsvetujem zaradi nekaterih konservansov, dišav in iritantnega vlažilca in uravnalca pH. Plus za virginijski nepozebnik, izvleček breskve, alg in kamilice ter vitamin E in C. Malo manj je izvlečka kumaric in grozdja, vsebuje pa tudi glikolno kislino, ki je ok za npr. akne (ok ne samo za to), ampak ni priporočljiva za zelo občutljivo kožo. Vlažilno, antioksidantno celo tudi pomirjajoče, žal z nekaterimi sestavinami, ki slednje izničijo.

John Masters organic Rose & Aloe Hydrating Toning Mist
Veliko boljše in bolj nežno. Vitamini, antioksidanti, anominokislina. Izgleda tudi zelo vlažilen. Kvalitetno, tudi za k aknam nagnjeno kožo.

Green People Gentle Tone Hydrating Toning Gel
Ker vsebuje kar nekaj eteričnih olj, mu dajem nižjo oceno od JMO (zgoraj). Zelo vlažilno, polno rastlinskih izvlečkov, manj je vitaminov in antioksidantov kot zgoraj. To sicer lahko reši kvalitetna krema na primer. Kvalitetno.


Dita-
Ker gre po vsej verjetnosti (če prav razumem) za robčke za enkratno uporabo in ker nisem farmacevt ne razumem zakaj tako na vrhu sestavin toliko konservansov (in zakaj jih v robčkih sploh je toliko), kar me najprej odbije. Potem je tu komedogeni potencial, ampak to mal spregledam pri čistilnih zadevah, vsaj jaz. Nekje vmes eterična olja in dišave, iritanten vlažilec, pa spet konservansi in šele potem vitamin E, proteini in spet konservansi. Na zečetku sicer mandljevo olje in proti koncu izvleček kumaric. Odsvetujem, zame vem, da bi me na koži peklo.
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 07. Feb. 2011 13:59

Po priporocilu prijateljic bom preizkusila tri zelo poceni kreme za obraz (rabim vlazilne pa malo negovalne). Kako so kaj po sestavinah, katera od teh treh bi bila najboljsa? Hvala UG! :)

Garnier Intensive care
Slika

Garnier Essentials
Slika

Afrodita Kamilica
Slika
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
LuvDancin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 16. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LuvDancin » 07. Feb. 2011 17:08

Danes sem si na vrat na nos kupila tonik (zjutraj stočila zadnje kapljice starega, pa ravno v Muellerju sem bila ...) in šele doma opazila, da ima na drugem mestu alkohol. Moja koža sicer ni ne problematična, ne občutljiva, je pa po tem zimskem mrazu malo izsušena. Kako primeren sploh je ta tonik za mojo kožo?

Gre za Laverin ognjičev tonik.

Ingredients CTFA/INCI:

Water (Aqua), Alcohol*, Milk (Lac)*, Calendula Officinalis Flower Extract*, Malva Sylvestris (Mallow) Extract*, Melissa Officinalis Leaf Extract*, Citrus Aurantium Amara (Bitter Orange) Peel Extract*, Citrus Grandis (Grapefruit) Peel Extract*, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract*, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract*, Fragrance (Parfum)**, Citral**, Geraniol**, Citronellol**, Limonene**, Linalool**

* ingredients from certified organic agriculture

** natural essential oils
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 08. Feb. 2011 11:37

Garnier Intensive care
Slika
:flop: Ne, resno, tega ti pa res ne svetujem. Tudi če odmislim mineralno olje, ki ga nekateri branijo, jaz ga ne. Krema ima komedogeni potencial. Vsebuje slab alkohol na začetku, pa polno sintetični hkonservansov (parabeni, urea), dišave, silikone. Kjub shei, olivnemu, avokadovemu in mareličnemu olju ne priporočam, je pa manj vlažilna kot mastna.

Garnier Essentials
Slika
Os sredine naprej so bolj ali manj sami konservansi, sintetični, seveda ter dišave. Čisto na koncu sestavin niti omembe vredni vitamin. Manj mastna kot prejšnja. Na začetku pa isto mineralno olje in silikoni.

Afrodita Kamilica
Slika
Sestavinsko še najboljša od treh, vendar nič kaj posebnega. Za razliko od prejšnjih vsebuje proporcionalno več vitamina E, pantenol, in bisabiol, aloe vero, pa še nekaj drugih izvlečkov (kamilica na primer, pa avokadovo in sončnično olje). Amapk vsebuje pa tudi dišave, sintetične konservanse. Bolj vlažilna kot ostali dve.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 08. Feb. 2011 11:39

LuvDancin ta tonik ni za občutljivo in ni za izsušeno / suho kožo zaradi alkohola, dišav in eteričnih olj. teh je res veliko. Ognjič je sicer fajn, ampak celotno gledano niti ni primerna za suho/ izsušeno kožo. Tole bi bilo bolj za neobčutljivo mešano, mogoče normano kožo.
freja_87
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 27. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a freja_87 » 27. Feb. 2011 11:00

Živijo,mene pa zanima kaj menite o sestavinah tega tonika...
Melvita-Apicosma Soothing Toner

Aqua [Water], Citrus Aurantium Amara Flower Distillate [Citrus Aurantium Amara (Bitter Orange) Flower Water]*, Alcohol*, Glycerin, Aloe Barbadensis Extract [Aloe Barbadensis Leaf Extract]*, Mel [Honey], Levulinic Acid, Sodium Benzoate, Sodium Levulinate, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Pollen Extract, Sodium Hydroxide, Hordeum Vulgare Extract*, Citric Acid, Terpineol, Linalool**

imam namreč občutljivo, nečisto/aknasto kožo...hvala
bi znal tonik mašiti pore?
Uporabniški avatar
katy.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 741
Na forumu od: 7. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a katy. » 27. Feb. 2011 17:28

Jaz bi prosila, če katera prečekira sestavine tega pudra, preden ga začnem uporabljati.


Helianthus Annuus Hybrid Oil*, Magnesium Silicate, Tricaprylin, Mica, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax, Cera Alba (Beeswax), Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Copernica Cerifera (Carnauba) Wax, Rhus Verniciflua Peel Wax, Parfum (Essential Oils)**, Silica, Hydrolyzed Silk, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Linalool**, [+/- CI 77891, CI 77492, CI 77491]
Zadnjič spremenil katy., dne 01. Apr. 2011 19:27, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 02. Mar. 2011 7:59

freja_87 napisal/-a:Živijo,mene pa zanima kaj menite o sestavinah tega tonika...
Melvita-Apicosma Soothing Toner

Aqua [Water], Citrus Aurantium Amara Flower Distillate [Citrus Aurantium Amara (Bitter Orange) Flower Water]*, Alcohol*, Glycerin, Aloe Barbadensis Extract [Aloe Barbadensis Leaf Extract]*, Mel [Honey], Levulinic Acid, Sodium Benzoate, Sodium Levulinate, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Pollen Extract, Sodium Hydroxide, Hordeum Vulgare Extract*, Citric Acid, Terpineol, Linalool**

imam namreč občutljivo, nečisto/aknasto kožo...hvala
bi znal tonik mašiti pore?


Tonik je za bolj mastno kožo, žal vsebuje hitro alkohol, zdej vprašanje koliko ga je, ampak vseeno škoda, saj nekako izniči funkcijo vlaženja drugih sestavin. Definitivno ap ni za občutljivo kožo. Dvomim, da bi ti to mašilo pore, ampak to težko za za ziher rečeš kjerkoli.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 02. Mar. 2011 8:07

katy. napisal/-a:Jaz bi prosila, če katera prečekira sestavine tega pudra, preden ga začnem uporabljati.
Mam pa bolj kot ne normalno kožo, včasih meji na mastno na T predelu :)

Helianthus Annuus Hybrid Oil*, Magnesium Silicate, Tricaprylin, Mica, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax, Cera Alba (Beeswax), Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Copernica Cerifera (Carnauba) Wax, Rhus Verniciflua Peel Wax, Parfum (Essential Oils)**, Silica, Hydrolyzed Silk, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Linalool**, [+/- CI 77891, CI 77492, CI 77491]


Tole ma mal komedogenega potenciala, moti me pa silikon, nekako mi ne paše sem noter. Za čelo bo mogoče mal premasten, bi bilo treba najprej probat, če se ne boš preveč svetila, ne vem.
spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 14. Mar. 2011 10:01

Sweet Almond Oil (Prunus dulcis), Water (Aqua), Saponified Organic Coconut Oil (Sodium cocoate), Saponified Olive Oil (Sodium olivate), Organic Chamomile Essential Oil (Matricaria chamomila), Mandarin Essential OIl (Citrus reticulata), Vitamin E, Citric Acid



UG, prosim, za komentar :) Gre za Akamutijevo kopel za dojenčke. Ne dvomim, da so vse sestavine naravne. Zanim me predvsem, kaj misliš, ali ima mogoče prevč eteričnih olj za novorojenčka?
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 14. Mar. 2011 10:05

Jaz bi rekla, da ne. :)
ancurna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 67
Na forumu od: 7. 2. 2005
Kraj: vse pomalo

Neprebrana objavaNapisal/-a ancurna » 14. Mar. 2011 21:47

e. arden 24urna krema, zanima me ali je ok oz se jo sdplača kupit za mešano kožo, hvala

Water (Aqua), Glycerin, Dimethicone, Cetearyl Glucoside. Pentaerythrityl Itetracaprylate/Caprate, Butylene Glycol, Cyclopentasiloxane, Olea Europaea (Olive) I Fruit Extract, Squalene, Ceramide 6 Ii. Algae Extract, Glycine Soja (Soybean) Extract, I Melissa Officinalis (Balm Mint) Leaf Extract, Pollen Extract, Salvia Officinalis (Sage) I Leaf Extract, Triticum Vulgare [Wheat) Germ Extract, Sodium Hyaluronate, Retinyl I Linoleate, Tocopheryl Acetate, Tocopheryl Linoleate. Arginine, Glycine, Lys1ne, Proline, I Behenyl Behenate, Cetearyl Methicone, Octyldodecyl Myristate, Isohexadecane, I Propylene Glycol, Sodium Pca, Anhydroxylitol, Butylphthaumide, Hydrolized Hazelnut I Protein. Isopropylphthalimide, Oligopeptide-4, Oligopeptide-5, Phospholipios, Xylitol, Ixylitylglucos1de, Acrylamide/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, I Polysorbate 80, Panthenol Peg-8 Carbomer, Polymethyl Methacrylate. Xanthan Gum, Itriethanolamine, Bht, Disodium Edta, Cyclohexasiloxane, Fragrance (Parfum), Benzyl I Salicylate Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Hydroxyisohexyl-3-Icyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Linalool, Ben2oic Acid, Butylparaben, 1ethylparaben, Isobutylparaben, Methylparaben, Phenoxyethanol. Propylparaben, I Sodium Dehydroacetate, Sorbic Acid, Chlorphenesin.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov